Poprzedni temat «» Następny temat
ruch ciężarowy w wieliczce
Autor Wiadomość
jamacho 
Siuda Baba



Osiedle: Kolonia Górnicza
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: już Wieliczka
Wysłany: 02-04-2012, 14:16   ruch ciężarowy w wieliczce

Witam wszystkich,
postanowiłem rozpocząć nowy wątek na forum, gdyż od dłuższego już czasu (niedługo po tym jak uruchomiono linię 304) zmagam się z problemem ruchu ciężkich samochodów na wielickich ulicach - a jak sądzę tych, którym ten problem przeszkadza być więcej.

Przechodząc do konkretów: mieszkam przy ul. Chopina, na której w teorii dopuszczony jest ruch samochodów do 2,5 (zgodnie ze znakiem zakazu postawionym przy wjeździe w Chopina od strony Lednickiej. W teorii, gdyż po uruchomieniu 304 okazało się, że skręt z Asnyka w Słowackiego (niedawno przebudowywanej i o większej nośności) jest za ciasny dla autobusów, więc urzędnicy wymyślili objazd przez Chopina i Górniczą, kompletnie nie licząc się z faktem, że przejazdy autobusów wywołują co 15 min trzęsienie ziemi na nieruchomościach przy tych ulicach.

Niestety, w związku z zamknięciem ul. Narutowicza i objazdem innych autobusów przez centrum, od ponad tygodnia ten problem stał się już nie do wytrzymania.

Jakiś czas temu wystosowałem oficjalne pismo (wsparte podpisami wszystkich okolicznych mieszkańców) do UMiG w Wieliczce, ZIKiT w Krakowie i Mobilisa, ze skargą na uciążliwość takiej trasy autobusu i prośbą o jej zmianę (sugerowałem drobną przebudowę skrzyżowania Asnyka Słowackiego), na co UMiG odpisał, że nie widzi możliwości wyznaczenia innej trasy, a uszkodzenia nawierzchni drogi przez ciężkie pojazdy mogę zgłaszać do odpowiedniego urzędu, Mobilis odpisał, że oni tylko realizują przewóz po wyznaczonej trasie, a ZIKiT nie raczył odpisać nic.

Mam nadzieję, że może gdy temat zostanie poruszony na forum (przy czym chodzi mi w ogóle o poruszanie się ciężkich pojazdów po Wieliczce), uda się coś wywalczyć, jak to już miało miejsce przy okazji innych tematów.

Czekam więc, na wsparcie, jeśli macie jakieś pomysły, co moglibyśmy zrobić więcej, aby jednak urzędnicy dostrzegli problem 304 na Chopina i Górniczej - to super. Czekam na pomysły.

A na zakończenie pozwolę sobie jeszcze wrzucić line do strony kampanii społecznej "Tiry na tory" - gdzie jest o wiele więcej na temat ciężarowego ruchu w Polsce. http://www.tirynatory.pl/

Przed chwilą wysłałem właśnie zapytanie do WITD w Krakowie, o badania masy pojazdów na drogach 964 i 966 na odcinkach Wieliczka - Gdów i Wieliczka - Dobczyce.

Dam znać jak odpiszą :)
_________________
Próżność to zdecydowanie mój ulubiony grzech!
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 02-04-2012, 14:28   

Myślę, że jak kiedyś powstanie rondo na Ochronce problem sie rozwiaze.
Z jednej storny macie przechlapane, ale z drugiej tak jak pisze urząd, któredy wysłać autobusy ?

W sumie to nie wiem jak mozna pomóc ? może przebudowa całej ulicy Chopina pomożę ???
_________________
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 02-04-2012, 21:27   

przemo napisał/a:
Myślę, że jak kiedyś powstanie rondo na Ochronce problem sie rozwiaze.


Czyli za 20 lat :P

jamacho napisał/a:
W teorii, gdyż po uruchomieniu 304 okazało się, że skręt z Asnyka w Słowackiego (niedawno przebudowywanej i o większej nośności) jest za ciasny dla autobusów, więc urzędnicy wymyślili objazd przez Chopina i Górniczą, kompletnie nie licząc się z faktem, że przejazdy autobusów wywołują co 15 min trzęsienie ziemi na nieruchomościach przy tych ulicach.


A ta co za obciążenie a tranzyt 40 tonowych cięzarówek Rożnowa Siercza ....mają to w d o pie ... :D
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-04-2012, 06:38   

przemo napisał/a:
z drugiej tak jak pisze urząd, któredy wysłać autobusy
Ale to chyba nie problem mieszkancow? Pomijajac kwestie prawa lub bezprawia zastanawia mnie co innego-zasadnosc ograniczen. Przyjmujac, ze nie powstaly z naturalnej zlosliwosci urzednikow, cos musialo lezej u ich podstaw. A teraz zniknelo, jest nagle nieistotne? O co chodzi?
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 03-04-2012, 06:59   

ArturSosin napisał/a:
A teraz zniknelo, jest nagle nieistotne? O co chodzi?

Odpowiedź będzie (jak sądzę) - zmiana uwarunkowań i siła wyższa. Po remoncie wiaduktu wszystko wróci na swoje miejsce - albo i nie, bo przecież będzie robiona kanalizacja pod Magistratem.
 
     
Tom 
Sztolnia


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 147
Wysłany: 03-04-2012, 08:27   

Nie wiem czy skręt z Asnyka w Słowackiego jest aż tak ciasny... Ostatnio widziałem tam autobus przegubowy na linii 904 i bez większych problemów wykonał manewr. Uzasadnienie że owy skręt jest "za ciasny" jest dla mnie żadnym wytłumaczeniem, w sytuacji kiedy autobus wykonuje skręt z Chopina w Górniczą. W obu przypadkach, aby skręcić autobus musi wjechać na sąsiedni pas... Uważam więc że przejazd przez kolonię to raz marnowanie pieniędzy a dwa zakłócanie spokoju mieszkańcom tych wąskich uliczek.

Po wybudowaniu ronda sytuacja pewnie się zmieni, jednak czy aż tak długo na nią trzeba będzie czekać? Nie można już teraz delikatnie przebudować skrzyżowania, tak aby autobusy miejskie mogły bez trudu wjechać w ulicę Słowackiego z Asnyka?
_________________
Tomcio
 
     
jamacho 
Siuda Baba



Osiedle: Kolonia Górnicza
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: już Wieliczka
Wysłany: 03-04-2012, 09:09   

przemo napisał/a:
Myślę, że jak kiedyś powstanie rondo na Ochronce problem sie rozwiaze.


Czekam na ten moment z utęsknieniem, ale jak na razie głucho i cicho wszędzie w tym temacie. Kiedyś tam straszyli 2013 rokiem.....
_________________
Próżność to zdecydowanie mój ulubiony grzech!
 
     
jamacho 
Siuda Baba



Osiedle: Kolonia Górnicza
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: już Wieliczka
Wysłany: 03-04-2012, 09:12   

Tom napisał/a:
? Nie można już teraz delikatnie przebudować skrzyżowania, tak aby autobusy miejskie mogły bez trudu wjechać w ulicę Słowackiego z Asnyka?


Dokładnie takie samo rozwiązanie zasugerowałem w piśmie do UMiG ale widać głos 30 rodzin wciąż w Wieliczce zbyt mało się liczy.
Tak się zastanawiam nad tym, aby w jakiś sposób sprawę nieco rozdmuchać to może i do urzędu nasz głos dotrze wtedy ??
_________________
Próżność to zdecydowanie mój ulubiony grzech!
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-04-2012, 09:59   

Może trzeba zrobić akcje z podpisami ?
Takie akcje w naszym mieście dają większy skutek.
_________________
 
     
jamacho 
Siuda Baba



Osiedle: Kolonia Górnicza
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: już Wieliczka
Wysłany: 03-04-2012, 10:07   

przemo napisał/a:
Może trzeba zrobić akcje z podpisami ?
Takie akcje w naszym mieście dają większy skutek.


juz pisalem:

jamacho napisał/a:

jakiś czas temu wystosowałem oficjalne pismo (wsparte podpisami wszystkich okolicznych mieszkańców)


było nas tam ok 30 rodzin, ale bez specjalnego oddzewu :(
_________________
Próżność to zdecydowanie mój ulubiony grzech!
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 03-04-2012, 10:19   

Tom napisał/a:
Nie wiem czy skręt z Asnyka w Słowackiego jest aż tak ciasny


Temat tego skrętu już był poruszany na forum. Jak dobrze pamiętam, rozważania na temat promienia skrętu były ostre. Finalnie okazało się po rozmowie ze znajomym który jeździ autobusami, że to nie o promień skrętu chodzi bo to nie jest żaden kłopot dla kierowcy.
Chodzi o niszczenie pojazdu który w tamtym miejscu się "łamie". O ile dla tira to nie jest problem, tak jak i dla autobusu który okazjonalnie tam skręci raz w życiu to dla pojazdów które kilkanaście razy dziennie pokonują ten zakręt zaczyna się problem.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
jamacho 
Siuda Baba



Osiedle: Kolonia Górnicza
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: już Wieliczka
Wysłany: 03-04-2012, 11:19   

nietopesh napisał/a:


Chodzi o niszczenie pojazdu który w tamtym miejscu się "łamie". O ile dla tira to nie jest problem, tak jak i dla autobusu który okazjonalnie tam skręci raz w życiu to dla pojazdów które kilkanaście razy dziennie pokonują ten zakręt zaczyna się problem.


To w takim razie jeśli chodzi o niszczenie autobusów, to jak się ma do tego niszczenie naszych domów??!!

Dzięki nietopesh za nowe światło w sprawie, w takim razie ja spróbuję pociągnąć temat w urzędzie dalej :)
_________________
Próżność to zdecydowanie mój ulubiony grzech!
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-04-2012, 18:04   

jamacho napisał/a:
urzędnicy wymyślili objazd przez Chopina i Górniczą, kompletnie nie licząc się z faktem, że przejazdy autobusów wywołują co 15 min trzęsienie ziemi na nieruchomościach przy tych ulicach.

witam sąsiada :)
przypominam, że zimą autobus skręcając z Chopina w Górniczą wrąbał się w mur naszego osiedla (na rogu), więc chyba z tym skrętem również jest coś nie tak... my też się chętnie podpiszemy, jak będziesz coś pisać następnym razem...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-04-2012, 18:45   

No wybrał się wybrał, dom Roberta prawie zjechał ze skarpy :)
_________________
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-04-2012, 18:55   

Co tam taki zakret. Dzisiaj widzialem jak autobus skrecal z Kosiby w Pilsudskiego w prawo i dal rade wiec to chyba nie problem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16