Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
06-03-2008, 08:40
Uchwalone Studium uwarunkowań i zagosp. przestrzennego
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-03-2008, 11:24   Uchwalone Studium uwarunkowań i zagosp. przestrzennego

[ Komentarz dodany przez: master7: 06-03-2008, 08:38 ]
Poprzednia dyskusja o pracach nad uchwalonym studium znajduje się w wątku:
Studium uwarunkowań i kierunków zagosp przestrzennego
http://www.wieliczka24.in...nnego-vt186.htm


Za portalem wieliczka.eu
Cytat:
Wczoraj 04.03.2008r. w wielickim magistracie odbyła się XV zwyczajna sesja Rady Miejskiej, na której jednogłośnie podjęto uchwałę w sprawie uchwalenia Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Wieliczka.
Ten strategiczny dokument powstawał przez kilka miesięcy i był konsultowany nie tylko z radnymi, sołtysami, przewodniczącymi osiedli, ale również z mieszkańcami gminy Wieliczka. Uchwalenie studium zagospodarowania oznacza, że gmina może rozpoczęć prace nad planem zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy, który jest podstawą działań każdej gminy, a jednocześnie bardzo ważnym źródłem informacji zarówno dla gminy, jak i dla potencjalnych inwestorów. Dokument pozwoli na szybszy i dynamiczny rozwój. Powstający projekt uwzględnia bowiem potrzeby rozwijającego się rynku nieruchomości, w tym zabudowy wielorodzinnej oraz zapotrzebowania inwestorów, dlatego też przewidziano w nim zwiększenie terenów przeznaczonych pod inwestycje.
Na wtorkowej sesji podjęto ponadto uchwały powołujące utworzenie: Zarządu Budynków Komunalnych oraz Zarządu Cmentarza Komunalnego, jako gminnych jednostek budżetowych. Pozwoli to na lepszą, a przede wszystkim sprawniejszą obsługę mieszkańców. Za zgodą radnych, gmina Wieliczka udzieli także pomocy finansowej na rzecz powiatu wielickiego. Pieniądze pozyskane z gminy zostaną przeznaczone na budowę chodnika w miejscowości Gorzków oraz przebudowę chodnika przy ulicy Jedynaka w Wieliczce.
W czasie obrad zdecydowano również o zniesieniu ochrony z części obszaru lasu i stawów na Grabówkach, uznanego za użytek ekologiczny. Pozwoli to na wydzielenie gruntu pod drogę publiczną oraz budowę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Na sesji zapadała również decyzja o wprowadzeniu opłat za parkowanie na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania.



Czyżby tereny "inwestycyjne oznaczały teren pod galerie ?
Poczekamy zobaczymy !
Oby !
_________________
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-03-2008, 11:32   

przemo napisał/a:
Poczekamy zobaczymy !


No ja to bym chętnie zobaczył w końcu te mapki aktualne do studium.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 05-03-2008, 12:35   

Czyzbym zobaczył tam info, że musze przygotować drobne , kiedy bedę chciał wiechać do centrum ? :(
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-03-2008, 13:13   

Tak i bardzo dobrze, bochnia ma 0,5 PLN za godzine.
Myslenice 2 PLN za godzine. Miejsce do parkowania jest sporo, przedewszystkim nie parkuja ludzie którzy pracują w centrum a to plus.

Ja jestem za PŁATNYM parkowaniem.
_________________
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 05-03-2008, 14:47   

Nie twierdze ze płatne parkowanie jest złe - byle tylko ktos nie przegiął z cennikiem. Ale co teraz zrobią urzędnicy - zlikwidowano dla nich parkingi (patrz Sztygarówka i parking na Limanowskiego). A teraz trzeba będzie płacić albo tuptać dla zdrowia.
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-03-2008, 15:01   

nawet niech bedzie 1zl za godzine.. byle byla rotacja samochodow..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
mgan 
Groty kryształowe


Osiedle: Oś.Sienkiewicza
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-03-2008, 18:44   

Dla mieszkanców 0zł. Dla pozostałych 5zl. za godzinę.
 
     
Inny gość
Gość
Wysłany: 06-03-2008, 09:04   

Miał być wielki boom, będzie ale trochę mniejszy. Na południu Gminy ze względu na wszechobecne osuwiska, natomiast na północy ze względu na państwowy żwir (duże tereny zarezerwowane pod kopalnie żwiru). Podobno można te tereny odzyskać, ale proces będzie i trudny i czasochłonny. Pożyjemy- zobaczymy.
 
     
Gość

Wysłany: 06-03-2008, 09:47   

Witam.Uważam że bomu gospodarczego nie będzie.Barierą jest wysoka opłata planistyczna ,wynosząca 30%,naliczanej nie od kwoty uzyskanej ze sprzedaży działki,ale od wyceny rzeczoznawcy wynajętego przez gminę.Jeżeli właściciel działki o tym nie wie,i sprzeda działkę tanio,może jeszcze do tego interesu dopłacić.Sąsiednie gminy mają dużo mniejsze opłaty bo 10,15%,i bom gospodarczy.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-03-2008, 09:59   

Boomu napewno nie i chyba nikt na to nie liczy.
Pozatem wieliczka wpisała sie już na stałe jako "spalnia krakowa" w krajobraz województwa.
Jedyne co to nadzieja w sferze handlowo rozrywkowej.
Kina, parki wodne, jakies małe zakłady itd itp.

Innej szansy nie widze ze wzgledu na nieszczęsliwe położenie ( próg Karpat i dolina wisły z rezerwacja na wydobycie surowców drogowych)

Poczekajmy co się będzie dziać .....
_________________
 
     
inny gość
Gość
Wysłany: 13-03-2008, 17:01   

przemo napisał/a:
Poczekajmy co się będzie dziać .....

Upłynął tydzień i cicho.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-03-2008, 20:03   

Wiesz nic sie nie dziej z dnia na dzień.
Ja tam się nie matwię.
_________________
 
     
Inny gość
Gość
Wysłany: 14-03-2008, 12:54   

przemo napisał/a:
Wiesz nic sie nie dziej z dnia na dzień.

Mam świadomość, że Studium to nie Plan. Plan zagospodarowania jest tu produktem finalnym. Myślałem raczej o pojawieniu się uchwalonego Studium na portalu UMiG.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-03-2008, 21:15   

Inny gość napisał/a:
Myślałem raczej o pojawieniu się uchwalonego Studium na portalu UMiG.


No coś ty :?: ;)

Ostatni znany projekt studium dostępny w internecie to jeszcze ten przed wnoszeniem uwag przez mieszkańców i to po naszych zapytaniach do urzędu czemu to się nie pojawia.
Potem burmistrz i panowie rajcy nabrali wody w usta i przestali informować mieszkańców - mam tu oczywiście na myśli to co każdego interesuje najbardziej, czyli te sławetne mapki/załączniki do studium. A z tego co czytałem w Panoramie Powiatu to uwzględniono sporą część tych uwag.

Szczerze mówiąc przestałem już liczyć na jakąkolwiek przyzwoitość w tej sprawie...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Inny gość
Gość
Wysłany: 15-03-2008, 14:44   

master7 napisał/a:
A z tego co czytałem w Panoramie Powiatu to uwzględniono sporą część tych uwag.

Widziałem na stronie Krzyszkowic (nowy radny ma chyba specjalne względy w dostępie do Studium) zniknęło dużo terenów przeznaczonych pod budownictwo wysokie (widocznie ludzie nie chcą). Tylko dlaczego zniknęły też już wybudowane bloki w narożniku Krakowska, Ochota, Różana? Czyżby były do wyburzenia?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 18