Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
31-01-2011, 09:16
SMRÓD Z BARYCZY
Autor Wiadomość
mała czarna 
Groty kryształowe



Osiedle: Barycz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 110
Skąd: z miasta królów
Wysłany: 02-11-2014, 09:22   

zaraz jadę do Wieliczki obejrzeć inną inwestycję. Liczę, że się dzisiaj załapię na smród w Krzyszkowcach :) Bo tyle jeżdżę i nic, a jak nie poczuję to jadę pod barycz i zdam relację jaka skala dla mnie ;)
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 02-11-2014, 09:55   

mała czarna napisał/a:
Liczę, że się dzisiaj załapię na smród w Krzyszkowcach

jedź jutro albo pojutrze - zapowiadają bardzo duży spadek ciśnienia atm.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-11-2014, 16:38   

Wczoraj wieczorem woniało w okolicach oazy.
 
     
mała czarna 
Groty kryształowe



Osiedle: Barycz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 110
Skąd: z miasta królów
Wysłany: 02-11-2014, 16:52   

Wieczorami nie bywam bo nie mam jak , raczej rano i w południe, max do 14, dzisiaj nic nei było czuć. Podjechałam pod samą barycz, w mojej skali zapachów, jeśli w ogóle coś czułam (a mam chore zatoki) to około 0,5 na 10. Prawie niewyczuwalne.
Nadal jedak nie przeczę że śmierdzi. Nie bez powodu ludzie wywiesili (zapewne z okazji demontracji) plakaty na ogrodzeniach. Mimo braku smrodu wyglądają przerażająco i mojemu mężowi wystarczają żeby tam nic nie kupować. Dom stojący vis a via wjazdu do sortowni ma przechlapane. Dziwi mnie że ktoś tam w ogóle w takim razie jeszcze mieszka.

Przejeździłam dzisiaj cała Wieliczkę wzdłuż i wszerz, oglądałam aktualne inwestycje i serio, nie ma nic co by mnie przekonało. Zaczynam się zastanawiać nad tym czy Wieliczka ma mi coś do zaoferowania. Chyba nie :(
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 02-11-2014, 22:46   

mała czarna napisał/a:
Zaczynam się zastanawiać nad tym czy Wieliczka ma mi coś do zaoferowania. Chyba nie

Nie pytaj, co Wieliczka ma Ci do zaoferowania. Zastanów się co Ty masz do zaoferowania Wieliczce ;)
mała czarna napisał/a:
Prawie niewyczuwalne.

Nie zdarzyło mi się przejeżdżać koło Baryczy i nic nie czuć. W skali do 10 - minimum to było 8
Polecam przejazd w godzinach nocnych przy niżu i bezwietrznej pogodzie - w skali do 10 - tak około 15 :D
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 02-11-2014, 23:49   

kiotari napisał/a:
Nie zdarzyło mi się przejeżdżać koło Baryczy i nic nie czuć.

To masz wyjatkowego pecha. Codziennie jeżdżę koło Baryczy i najczęściej co tam czuje to dziury w drodze. Zapaszek wymuszający zmianę obiegu powietrza w samochodzie może 2-3 razy w miesiacu. Ale moze jeżdżę o nieodpowiednich godzinach.
 
 
     
mała czarna 
Groty kryształowe



Osiedle: Barycz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 110
Skąd: z miasta królów
Wysłany: 03-11-2014, 06:29   

No to jest to kwestia godzin , z tym się nie spieram. Jednakowoż, oboje z mężem nie czuliśmy NIC. Stojąc przy ogrodzeniu. Wsiedliśmy, przejechaliśmy 300m i przy Żelazowskiego zobaczyliśmy "krwistoczerwone plakaty" 40 lat truje nas barycz, dość śmierdzących inwestycji...

kiotari dobre :D
 
     
mała czarna 
Groty kryształowe



Osiedle: Barycz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 110
Skąd: z miasta królów
Wysłany: 03-11-2014, 12:03   

Jak sie mi poszczęści to za kilkanaście dni będę mieć przed oczami wyniki badań nad powietrzem w oklicach Baryczy. Wraz z wnioskami. Dostęp do informacji jest publiczny czyli dla każdego ale trzeba zapłacić i poczekać.

I dodam lekko zawiedziona, ze nie chce mi się wierzyć że nikt tutaj tego wcześniej przede mną nie zrobił...
Fajnie że to forum jest ale ARGUMENTÓW RZECZOWYCH BRAK.
W piśmie poproszę o wyniki grzybków.
I wówczas nie będziemy uprawiać demagogi, co najwyżej w najgorszym wypadku poznamy brutalną prawdę a może się miło rozczarujemy ? :)

Będę mieć czarno na białym.

Zrobiłam spory wywiad środowiskowy w Wieliczce i okolicach Krzyszkowickiej, również wiele osób napisało do mnie dzisiaj na PW tu na forum. Powiem Wam , bezczelnie i butnie że ja się smrodu nie boję :) Serio. Nikt z tych osób nie mówił że nie śmierdzi. Ale nikt się nei wypowiadał o istnej masakrze tak jak co poniektórzy z Was w tym wątku.

Sprawdzę tylko te grzyby. I podejmę decyzję czy Krzyszkowicka czy Niepołomska. Mam już dość szukania.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-11-2014, 12:47   

Pamiętaj, że badania są niestety narzędziem, którym bardzo łatwo można sterować.
Dowodem na to jest to, że co kilka lat zmienia się pogląd na szkodliwość kawy i czerwonego wina.
Zależy kto, gdzie na jakiej grupie i w jakich warunkach robi te badania :)

Pamietaj aby do badań były dołączone warunki w jakich były robione, dzień miesiąc, temp, ciśnienie, siła wiatru, wilgotność powietrza.
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 03-11-2014, 13:54   

Tomek73 napisał/a:
To masz wyjatkowego pecha. Codziennie jeżdżę koło Baryczy i najczęściej co tam czuje to dziury w drodze. Zapaszek wymuszający zmianę obiegu powietrza w samochodzie może 2-3 razy w miesiacu. Ale moze jeżdżę o nieodpowiednich godzinach.

Widać pechowy jestem....
Przejeżdżam w okolicach Baryczy ze 2-3 razy w tygodniu (kiedys jeździłem częściej) - z reguły między 20-23. Albo jadę od strony Sygneczowa do Swoszowic (czyli mijam Barycz w odległości 1km) , albo przez Krzyszkowice. Od strony Krakowa jeżdżę koło Lidla. Zależnie od kierunku wiatru - zawsze gdzieś jest fetor. Juz gdzies pisałem, że w różnym czasie smród czuć od A4 przez Krzyszkowice, Jedynaka (tu jakby rzadziej), Krzyszkowice, czasem smród zahacza o Grabówki i Sygneczów. Najgorzej to bywa w okolicach ulicy Drużbackiej i Krzemienieckiej. Czasem wali tez na Rżące. Najgorzej jest w zimie przy mrozach rzedu -15 stopni.
mała czarna napisał/a:
I dodam lekko zawiedziona, ze nie chce mi się wierzyć że nikt tutaj tego wcześniej przede mną nie zrobił...

Też sie dziwię, że nikt z kupujacych tam lokale czegos takiego nie zrobił. Tylko patrzec jak jakis radny kandydat szybko wrzuci to do swojego programu wyborczego :D
przemo napisał/a:
Zależy kto, gdzie na jakiej grupie i w jakich warunkach robi te badania
I jeszcze przez kogo były one finansowane :D
Kiedyś (lata 90-te) mocno promowano margaryne przeciw cholesterolową podpierając się badaniami. Fakty były takie, że te margaryny, które promowano powodowały wzrost cholesterolu. Znam co najmniej kilka osób, którym po powrocie do masełka - cholesterol wrócił do normy, bez żadnych pigułek. :D
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
mała czarna 
Groty kryształowe



Osiedle: Barycz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 110
Skąd: z miasta królów
Wysłany: 03-11-2014, 14:51   

obdzwoniłam UR i AGH oraz po znajmościach w GDDIK i UM, a oni też mają znajomości.
Badania robią uczelnie zazwyczaj na zlecenie. Choć nie zawsze. Kto je robił to też się dowiem.
Świat jst zły ale nie popadałąbym w demagogię że wszyscy zawsze są skorumpowaniu i biorą kasę. JEśli syf w powietrzu jest to nie da się tak łatwo już zmanipulowac badaniami, kiedy Unia Europejska finansuje inwestycje. Tak czy siak ktoś kiedyś popatrzy im na ręce. Nie mówię że to robi czy zrobi to teraz. Ale zrobi.


P.S. Jak zamieszkam w Krzyszkowicach mogę być radnym/ radną :)
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-11-2014, 18:12   

Cytat:
mogę być radnym/ radną :)

O widzę, że solniakowi przybędzie poparcia :)
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-11-2014, 18:21   

mała czarna napisał/a:
ja się smrodu nie boję

no bo nie czułaś jeszcze smrodu z Baryczy... jak poczujesz to skala odczuwania smrodu Ci się poszerzy :one:
wczoraj wyrzucałam śmieci koło 18 i śmierdziało.... ja sobie nie wyobrażam mieć latem otwartych okien przy takim zapachu...
a co do szeregówek w Wieliczce to stoją puste na Szpitalnej...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-11-2014, 19:06   

Cytat:
Jak zamieszkam w Krzyszkowicach mogę być radnym/ radną

A masz poparcie KWW Matołek ?
_________________
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 03-11-2014, 19:25   

mała czarna napisał/a:
mogę być radnym/ radną

ja też mogę - ale nie chcę.
Bo to bagno i towarzystwo wzajemnej adoracji jest
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18