Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
31-01-2011, 09:16
SMRÓD Z BARYCZY
Autor Wiadomość
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 02-11-2009, 15:05   

Wrócę do pracy to okno otworzę... ;)
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-11-2009, 15:24   

Madafaker napisał/a:
Wrócę do pracy to okno otworzę... ;)


Pisałem w odpowiedzi na post trrusi:)
Na Jedynaka można spokojnie okno otwierać.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 02-11-2009, 15:32   

Oj sorry...przekłamanie na łączach...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
trrusia
Gość
Wysłany: 02-11-2009, 15:48   

no cóż wynika z tego że wiatry niosące zapachy w górę kościuszki w jedynaka nie skręcają :( tak jak pisałam, w ostatnich tygodniach kilka razy czułam to coś popołudniu lub wieczrem - jak znów doleci jak akurat będę to dam znać... zdaje się że to paskudztwo jest bardziej uciążliwe w cieplejszej porze roku, co jest o tyle przykre, że właśnie wówczas chciałoby się trzymać w domu pootwierane okna :(
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-11-2009, 15:58   

trrusia napisał/a:
zdaje się że to paskudztwo jest bardziej uciążliwe w cieplejszej porze roku, co jest o tyle przykre, że właśnie wówczas chciałoby się trzymać w domu pootwierane okna :(


Dajże spokój. Wprowadź się i śpij spokojnie. To paskudztwo to Twoje imaginacje lub przewrażliwienie - na Kaściuszki pod nr 3 paskudztwo nie dolatuje.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 02-11-2009, 16:14   

A do mnie na mardimex dolatuje czasami jak jest duza wilgoc w powietrzu :)
Ale da sie wytrzymac, gorzej jest w soboniowicach :)
_________________
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 02-11-2009, 18:40   

. napisał/a:
W skrócie przebieg spotkania w Baryczy:
-zaprezentowano najnowocześniejsze wysypisko śmieci które nie oddziaływuje na środowisko
-przedstawiono wyniki badań odoru z początku września (z których wynika że odoru poza wysypiskiem nie było) ku zaskoczeniu samych badających,


wiarygodność wyników badań, zależy przede wszystkim od tego, kto i na czyje zlecenie wykonywał te badania.

. napisał/a:
-poproszono mieszkańców aby informować dyrekcję wysypiska o miejscach i porach występowania odoru


w jaki sposób należy informować dyrekcję wysypiska

. napisał/a:
Biorąc pod uwagę jak licznie mieszkańcy (w liczbie ok. 3 osósmiley zjawili się na sptkaniu dyrekcja czuje zapewne dużą presję z naszej strony i jest przejęta problemem.
Mam nadzieję że wszyscy którym problem odoru doskwiera (a myślę że jest to większość mieszkańców Krzyszkowić) postarają się następnym razem coś zrobić gdy będzie ku temu okazja a nie oglądać się na innych.
To są nasze problemy i od naszego zaangażowania zależy czy coś się w tej sprawie zacznie dziać.


Fakt, zainteresowanie wśród mieszkańców jest niewielkie. Przypuszczam, że powodem jest niska świadomość właściwego oddziaływania na tego typu zjawiska. Z drugiej jednak strony, jeśli jest to zjawisko powszechne i to w promieniu kilkunastu kilometrów, to czy akurat jedynie mieszkańcy powinni reagować? Czy nie powinny przede wszystkim zareagować odpowiednie władze?
 
 
     
jw
Gość
Wysłany: 02-11-2009, 20:20   

te ich badania mogą sobie wsadzić gdzieś, chętnie zadzwonię do takiego dyrektora, niech przyjedzie i poodycha, ciekawe czy dalej będą promować swoje wyniki.
Smród czuć już nieraz na Wielickiej albo na A4 i zależy chyba przede wszystkim od wiatru, na Różanej smrodek pojawia sie zazwyczaj w niedziele ok. godz 19-20, chociaż ostatnio jest faktycznie rzadko odczuwalny.
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-11-2009, 22:28   

trrusia napisał/a:
w ostatnich tygodniach kilka razy czułam to coś popołudniu lub wieczorem

Koło Salinu?? Ja mieszkam trochę wyżej i nigdy nie czułem smrodu Baryczy. trrusia to Ty może zostaw tego Quercusa i przenieś się na Jasne Wzgórze. Samochody tam nie jeżdżą pod oknem i widoki ładniejsze.
 
     
jaybee
Gość
Wysłany: 03-11-2009, 01:19   

Jeez, mieszkacie sobie w aglomeracji/konurbacji krakowsko-wielickiej.
To jest fajne i niefajne. Fajne, bo fajnie ogolnie jest gdzies mieszkac :D ; nie fajne zas dlatego, ze wysypisko ogolno-aglomeracyjne jest blisko i smierdzi :D .
Regula zas jest taka, ze na terenach aglomeracyj/konurbacyj nie ma nigdzie wrzodow posrodku, w postaci wielgachnych wysypisk mieciorow z calych tych aglomeracyj/konurbacyj.
Aglomeracje/konurbacje maja swe wstydliwe strony kilkadziesiat kilometrow od siebie.
No.., ale tu jest Mala Polska i Krakow slynacy z niestandardowego rozwiazywania problemow i zgadnien - wiec przyszcz wysypiskowy, ktory kiedys, jak wszystko jeszcze bylo male, byl w srodku pustkowia, teraz znalazl sie w srodku otaczajacej go zabudowy...
Najwyzszy czas zasypac to gruba warstwa ochronna, utworzyc jakis stok narciarski lub las bezgrzybny, chociazby - a terenu na wyspisko poszukac gdzies na jakims pustkowiu, poki jeszcze takie istnieja :)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-11-2009, 06:06   

A Ty o spalarni nie slyszales i nie wiesz ze Barycz ma koncesje do konca 2013?
_________________
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-11-2009, 06:50   

W pierwszej chwili nie skojarzyłem. trrusia przejedź się na Barycz i poniuchaj czy czułaś to samo, bo podejrzewam że ten "zapaszek" pochodził raczej z kanalizacji burzowej, do której zdecydowana większość budynków podłącza swoje szamba. Generalnie w tej okolicy jest dramat, bo albo ścieki lecą burzowym, albo zrzuca się je bezpośrednio do potoku. A naprzeciw Salinu to nawet szambo wylewa się bezpośrednio na chodnik i tworzy w cieplejszych okresach śliczne kwitnące glonowe zakwity. Weselicho w Salinie bywa pełne atrakcji :D
 
     
jaybee
Gość
Wysłany: 03-11-2009, 09:06   

przemo napisał/a:
nie wiesz ze Barycz ma koncesje do konca 2013?

Do 2013 powiadasz? No to tylko 4 lata, a potem to juz bedzie tylko dobrze, bo jakze by inaczej :diabel: .
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-11-2009, 09:33   

jaybee napisał/a:
przemo napisał/a:
nie wiesz ze Barycz ma koncesje do konca 2013?

Do 2013 powiadasz? No to tylko 4 lata, a potem to juz bedzie tylko dobrze, bo jakze by inaczej :diabel: .


A nie do 2017? Taka data mi się przypomina. Ponadto jeżeli uruchomią spalarnię to Barycz pociągnie jeszcze dłużej - mniej śmieci będzie trafiać na wysypisko więc dostępne miejsce będzie dłużej wykorzystywane.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-11-2009, 10:19   

Cytat:
A nie do 2017?

Czepiacie się dat, jakby jakieś znaczenie miały. Przecież wiadomo, że problem będzie dalej nie rozwiązany, nikt się na nowe nie zgodzi i wysypisko będzie działać do 2030 albo i dłużej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17