Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
31-01-2011, 09:16
SMRÓD Z BARYCZY
Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-01-2015, 15:40   

http://www.dziennikpolski...iwosc,id,t.html

Dziennik Polski napisał/a:
Krzyszkowice czekają na sprawiedliwość

Jolanta Białek

Wieliczka. Udostępnienie dla ruchu alternatywnej drogi na wysypisko odpadów w Baryczy nie zakończyło problemów mieszkańców Krzyszkowic. Ich zdaniem ulicami osiedla ciągle jeździ zbyt dużo śmieciarek.

„Od 2010 roku cały transport śmieci jadących na wysypisko w Baryczy idzie przez wielickie osiedle. I do tej pory nic się nie zmieniło, pomimo otwarcia 18 listopada ubiegłego roku wyremontowanej ulicy Sawiczew­skich w Krakowie (w Swoszo­wicach, to alternatywny dojazd do Składowiska Odpadów Komunalnych „Barycz” – red.).

[...]
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
shado
Skarbnik


Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 84
Wysłany: 21-03-2015, 18:48   

A co powiedzieć o ulicy Podgórskiej, która stała się obwodnicą Wieliczki i cały ruch z Myślenic idzie tą wąską i stromą ulicą, gdzie ani nie ma chodnika, ani 2 auta nie mogą się normalnie wyminąć?
_________________
miód wieliczka

świece woskowe
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 28-03-2015, 12:05   

Jolanta Białek napisał/a:
Żyją w cieniu Baryczy

Raport. Skończyło się na obietnicach: otwarcie alternatywnej drogi na krakowskie składowisko odpadów nie ograniczyło ruchu śmieriarek przez wielickie os. Krzyszkowice.

Mieszkańcy są oburzeni. Mają także sporo innych wątpliwości dotyczących funkcjonowania wysypiska. 340 - tyle śmieciarek i innych samochodów transportujących odpady jeździło codziennie w godz. 5-20 przez wielickie os. Krzyszkowice na wysypisko w Baryczy. To dane z badań m.in. natężenia ruchu, przeprowadzonych w tym rejonie 12 września oraz 27 października 2014 roku.


Czytaj więcej:
www.dziennikpolski24.pl
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Marcinor
Kopacz


Dołączył: 14 Lis 2015
Posty: 3
Wysłany: 16-11-2015, 09:35   

Witam

Mam zamiary kupić mieszkanie przy ulicy Sadowej w przyszłym roku.
Chciałem się dowiedzieć jak na chwile obecną wygląda sprawa ze smrodem z baryczy zarówno w lecie jak i w zimie.
Pytałem jednej z mieszkanek ulicy Sadowej. Twierdziła że teraz już jest dobrze, że kiedyś śmierdziało.
 
     
mała czarna 
Groty kryształowe



Osiedle: Barycz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 110
Skąd: z miasta królów
Wysłany: 16-11-2015, 10:34   

hahaha. odradzam.
 
     
Marcinor
Kopacz


Dołączył: 14 Lis 2015
Posty: 3
Wysłany: 16-11-2015, 11:28   

Prosił bym kogoś innego o wypowiedź. Użytkownik mała czarna po przeglądnieciu forum wydaje sie mało wiarygodny
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 16-11-2015, 12:56   

W moim odczuciu odór z Baryczy jest nie mniejszy niż "kiedyś".
O ile okres jesienno-zimowy jest spokojniejszy to wiosną i latem szczególnie wieczorem i w nocy "zapachy" potrafią przyprawić o mdłości.
Zamykanie okien i ewakuacja do wnętrza domostwa obowiązkowa.
 
     
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 16-11-2015, 14:03   

Mało to miejsca na świecie jest, żeby z własnej nieprzymuszonej woli zamieszkać koło Baryczy? Poza tym pomyśl, w Polsce przeważają wiatry z zachodu, a Sadowa leży gdzie w stosunku do Baryczy...
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 16-11-2015, 14:44   

LZK napisał/a:
Mało to miejsca na świecie jest, żeby z własnej nieprzymuszonej woli zamieszkać koło Baryczy?


Właśnie z świadomej woli. Ta wola to - 3300 za m2 :D
 
     
tigra03 
Magnum Sal



Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-11-2015, 17:30   

Uważam, że aktualnie jest , można powiedzieć, bardzo dobrze, "Zapach" wysypiska zdarza się naprawdę sporadycznie .... (kilka razy w ciągu roku)....
 
     
Marcinor
Kopacz


Dołączył: 14 Lis 2015
Posty: 3
Wysłany: 16-11-2015, 17:49   

Z tego co czytam wysypisko miało być zamknięte już w 1997 roku. Wtedy się nie udało.
Czytam też że zaplanowano do 2017 roku wypełnić całe wysypisko i powoli je wygaszać.
Czy jest to realne i czy w 2017 roku nie zapadnie czasem decyzja o wydłużeniu żywotności wysypiska?
 
     
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 16-11-2015, 18:30   

Nikt nie jest jasnowidzem i nie odpowie ci na takie pytanie. Nawet ci, od których zależy taka decyzja nie potrafiliby powiedzieć, bo decyzje będą zależeć od potrzeb i możliwości danej chwili. Mogą zamknąć w 2017 a mogą równie dobrze w 2077.
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 16-11-2015, 18:37   

Termin zamknięcia Baryczy był przekładany wielokrotnie. Czy rok 2017 będzie ostatnim rokiem składowania odpadów, przyszłość pokaże.
Natomiast oczywistym jest, iż zamknięcie wysypiska nie jest równoznaczne z końcem wydzielania przez ten przybytek odoru.
Przecież pozostaną i nadal funkcjonować będą inne emitory smrodu np. ogromne sortownie.
40 lat składowania olbrzymich ilości odpadów, spowodowało nieodwracalne zmiany środowiska tej okolicy na setki lat. Przysypanie odpadów ziemią i posadzenie drzew nie rozwiązuje problemu, gazy gromadzone pod ziemią będą uwalnianie przez dziesięciolecia.

Temat Baryczy na tym forum wałkowany był wielokrotnie, najczęściej przez osoby spoza Wieliczki, które w Krzyszkowicach chcieły kupić mieszkanie/dom.
Ja osobiście odradzam tą miejscówkę ale patrząc po ilości sprzedawanych tutaj mieszkań, ludzie albo liczą że kiedyś przestanie śmierdzieć albo są ...
 
     
mała czarna 
Groty kryształowe



Osiedle: Barycz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 110
Skąd: z miasta królów
Wysłany: 16-11-2015, 18:43   

Marcinora jakiej odpowiedzi oczekujesz, która będzie wiarygodna i Ciebie satysfakcjonująca. Nie wiem na jakiej podstawie wnioskujesz że moja osoba jest niewiarygodna. Tak jak Ty szukałam tam nieruchomości, zaraz obok Sadowej.

To forum, każdy ma swoją subiektywną opinię.

Skoro moja Ci nie odpowiada, nie zawracaj pan nikomu gitary, tylko tak jak ja udaj się pan do biura Baryczy, złóż pan wniosek z prośbą o udostępnienie najnowszych wyników badań nad powietrzem wokół Baryczy. Finito. Wtedy będziesz miał pan wiarygodność na papierze.W dwa tygodnie przyjdzie na maila. Czarno na białym. I nie zapomnij pan podziękować.
Z tego co się zdążyłam zorientować, tu na forum tylko ja pogrzebałam i poprosiłam o te wyniki.


Mnie między innymi dzięki temu cennemu forum (i wielu prywatnym wiadomościom które dostałam od dobrych ludzi) udało się nie popełnić życiowego błędu i nie zakupiłam nieruchomości na Krzyszkowickiej.
Doceniałabym więc każdą opinię.
Jeździłam wiele tygodni i pytałam wielu ludzi na miejcu, pań w sklepach. Prawie nikt nie potwierdził tego co pisali mi tu na forum. Wszyscy uważali że problem wyssany z palca. Pojedź sobie pod samą Barycz, zobacz plakaty na ogrodzeniach tych biednych ludzi którzy tam mieszkają. Nigdy tez nie czułam smrodu. Dopiero odkąd mieszkam w Wieliczce czuję go niestety bardzo często. Na szczęście nigdy koło mojego domu.

P.S. Jako mieszkaniec zakwalifikowałabym ten ów smród do takiego trupio - kloacznego. W mojej prywatnej skali to rzadko spotykany i jednak nad wyraz ciężki do zniesienia.
Jak dla mnie najbardziej czuć go koło Lidla i własnie na Krzyszkowickiej.
 
     
Lew2 
Kopacz


Dołączył: 09 Sty 2016
Posty: 1
Wysłany: 11-01-2016, 09:02   Rajsko a sprawa Baryczy

Czy SMRÓD sięga do dzielnicy Rajsko w Krakowie? Planuję kupić działkę w okolicy ulic Osterwy / Na pokusie w Krakowie. Ulica Osterwy jest wysoko położona, na północny zachód od Baryczy.

Tutaj piszą, że rozciąga sie czasem na Rajsko, ale Rajsko to również cała dolina:
http://www.wieliczka24.in...-vt2638,120.htm
http://www.gazetakrakowsk...piska,id,t.html

Od właściciela działki zapewne prawdy się nie dowiem.
Ostatnio zmieniony przez Lew2 27-01-2016, 15:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17