Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie z Wojciechem Cejrowskim 2013-11-28
Autor Wiadomość
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-10-2013, 09:27   

Typową tendencją ludzi, którzy kończą medycynę, jest pewność do posiadania racji. Co czasem jest zabawne, gdy 2 lekarzy będąc niepodważalnie pewnymi siebie, mówi 2 sprzeczne rzeczy. To tyle w kwestii odpowiedzi na złośliwości.

Cytat:
Kiedy ktoś ostatnio widział dziecko z polio? A czasy kiedy w każdej rodzinie ktoś umierał na gruźlicę?

Czy nigdy nie zdarzyły się skutki uboczne? A o tym pisałem, że nieświadomość powodowałą, że podchodziłem do nich spokojnie. Teraz bym się denerwował, co nie oznacza, że dziecka bym nie zaszczepił. Jednak dotyczy to szczepionek, które wiadomo, że działają.


A zobaczmy co jednak piszą na temat HPV w wiki, gdzie cytowana jest publikacja naukowa na ten temat:
Cytat:
Krytyka wynika głównie z faktu, że przedstawianie wyników odbywa się niezgodnie z zasadami rzetelności naukowej[7]. Badacze nie prezentują bowiem wyników w grupach zgodnie z protokołem badania (ITT) ale robią to metodą zmodyfikowanej analizy ITT. Taka metoda nie obejmuje wszystkich kobiet, ale wyłącznie te, u których nie wykryto wirusa HPV metodami serologicznymi oraz PCR. Ponieważ nie jest to procedura rutynowo wykonywana, szczepiona kobieta nie wie czy jest nosicielką wirusa (a więc czy szczepienie nic nie da). Ponadto sam protokół badania wykluczał kobiety, które miały więcej partnerów niż czterech (zwiększa to ryzyko zakażenia wirusem, a więc zmniejsza skuteczność szczepionki). Prezentacja wyników wśród wszystkich uczestniczek badania - bez wykluczania nosicielek metodami niestosowanymi w codziennej praktyce klinicznej - daje skuteczność zapobiegania nowotworowi około 44%. Ponieważ jednak szczepionka chroni wyłącznie przed szczepami HPV-16 i HPV-18, a zmiany nowotworowe mogą być wywoływane także przez inne wirusy, realne zmniejszenie szansy zapadnięcie na raka szyjki macicy - względem grupy kontrolnej bez szczepionki - wynosi 17%. Stoi to w opozycji do sugerowanej skuteczności wynoszącej 95% (90-100%).


Biorąc pod uwagę, że

Cytat:
Polki zbyt często chorują na raka szyjki macicy. W bogatych krajach dzięki przesiewowym badaniom cytologicznym wykrywa się go jeszcze w fazie przedinwazyjnej. W Polsce dwie trzecie kobiet trafia do lekarza dopiero wtedy, gdy choroba jest już rozwinięta.
Rak szyjki macicy jest najczęstszym nowotworem narządu rodnego. Łatwo go wykryć za pomocą prostego badania cytologicznego, w którym pobiera się komórki nabłonka pokrywającego szyjkę. To tanie badanie, któremu poddają się kobiety między 30. a 60. r.ż., pozwoliło niemal wyeliminować zachorowania na raka m.in. w Kanadzie, Belgii, Holandii i Skandynawii, w Europie Zachodniej zaś i Stanach Zjednoczonych stał się on zdecydowanie rzadszy. Tymczasem w Polsce co roku na raka szyjki macicy zapada 4,2-4,5 tys. kobiet, a umiera 2,5 tys. Udaje się wyleczyć zaledwie 40 proc. chorych, ponieważ nowotwór wykrywa się w II i III stopniu (w czterostopniowej skali) zaawansowania. Nie mamy krajowego programu badań przesiewowych. Każda kobieta musi sama zadbać, by nie rzadziej niż co 11 miesięcy poddać się badaniu. Gdyby wszystkie panie robiły to regularnie, liczba zachorowań spadłaby trzy-czterokrotnie.

http://info.zdrowie.gazet...+macicy-+objawy

wolę dziecko nauczyć, żeby robiło cyklicznie badania przesiewowe, niż narażać na skutki uboczne kontrowersyjnej szczepionki, która w sumie nie wiadomo czy działa.

Cytat:
Że pominę epidemie, jak choćby "dyskusyjna" grypa - hiszpanka pochłonęła 50 mln ofiar.

Oczywiście jesteś pewien, że gdyby ówcześnie niedożywione, osłabione wojną (1918) społeczeństwo było zaszczepione na zeszłoroczną grypę o zupełnie innym genotypie, to skutki byłyby zupełnie inne? Możesz rozwinąć skąd ta pewność?

Cytat:
Ja tam corke szczepilem. Wyobraz sobie, przezyla :)

super :D
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 08-10-2013, 09:43   

pablo napisał/a:
jest pewność do posiadania racji
Oj daleki jestem od tego. Doświadczenie w medycynie uczy przede wszystkim pokory.
pablo napisał/a:
publikacja naukowa
Z którego roku? Ułatwię Ci aktualizację danych: Preparat Silgard jest szczepionką. Jest to zawiesina do wstrzyknięć, która zawiera oczyszczone białkaL1 dla 4 typów wirusa brodawczaka ludzkiego (typy 6, 11, 16 i 18).
pablo napisał/a:
cyklicznie badania przesiewowe
Nie żartuj. Badanie wykrywa CHOROBĘ a nie zapobiega jej powstaniu. Chyba, że myślisz o stanach przedrakowych. Jak np. właśnie brodawki płciowe, przeciwko którym można się zaszczepić. Więc gdzie sens?
pablo napisał/a:
zeszłoroczną grypę
To nie tak działa. Jak idąc na spacer bierzesz parasol to nie dlatego, że wczoraj padało, tylko, że masz prognozę pogody. Ale jak mówiłem, to nie moja działka, tylko swobodnie rozmawiamy.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-10-2013, 10:14   

MW napisał/a:
Preparat Silgard jest szczepionką

czytałam, że są 2 różne szczepionki na HPV, którą lepiej zaszczepić? ja zamierzam właśnie synowi zafundować....
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-10-2013, 10:29   

Cytat:
Z którego roku? Ułatwię Ci aktualizację danych: Preparat Silgard jest szczepionką. Jest to zawiesina do wstrzyknięć, która zawiera oczyszczone białkaL1 dla 4 typów wirusa brodawczaka ludzkiego (typy 6, 11, 16 i 18).

za wiki:
Piotr Gajewski, Roman Jaeschke, Jan Brożek: Podstawy EBM czyli Medycyny opartej na danych naukowych : dla lekarzy i studentów medycyny. Kraków: Medycyna Praktyczna, 2008, s. 67. ISBN 978-83-7430-167-1.

Cytat:
Jak np. właśnie brodawki płciowe, przeciwko którym można się zaszczepić. Więc gdzie sens?

Jeżeli szczepionka działa. Bo z tego cytatu wynika, ze działa, pod warunkiem, że nie mamy do czynienia za bardzo ze źródłami choroby.

Cytat:
Ale jak mówiłem, to nie moja działka, tylko swobodnie rozmawiamy.

To fajnie, ja te z nie jestem anty z definicji, ale przed każdym przedsięwzięciem (niekoniecznie celnie) oceniam bilans zysków i strat ;)
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 08-10-2013, 10:53   

atam napisał/a:
którą lepiej zaszczepić
Jestem tylko praktykiem. Kiedy zaczynałem była tylko jedna - Silgard. Nadal głównie jej używam, gdyż ma szersze spektrum. Jeśli chodzi o objawy uboczne to ani po Silgardzie ani po Cervarixie jeszcze mi się nie zdarzyło.
pablo napisał/a:
że nie mamy do czynienia za bardzo ze źródłami choroby.
Stąd właśnie wynikają zalecenia wiekowe do szczepienia.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 08-10-2013, 11:42   

Cytat:
Dwie osoby zginęły, a 12 zostało rannych w zamachu bombowym w pakistańskim mieście Peszawar. Wśród rannych są dzieci. Nie po raz pierwszy celem terrorystów były osoby zaangażowane w program szczepień przeciwko polio. Od lipca 2012 r. Talibowie zamordowali z tego powodu w Pakistanie co najmniej 20 osób.

Pakistan (obok Nigerii i Afganistanu) jest ostatnim z trzech krajów na świecie, gdzie liczba zachorowań na polio pozostaje wysoka. W 2012 r. odnotowano tam 47 przypadków tej choroby. Dzięki programowi szczepień to i tak znacznie mniej niż 154 przypadki w roku 2011.

Dzisiejszego zamachu dokonano w pobliżu głównego wejścia do szpitala w dzielnicy Budh Bher. Ładunek zdetonowano zdalnie w momencie, gdy kilkunastoosobowy (licząc wraz ochroną) zespół wykonujący szczepienia wysiadł z samochodu i kierował się w kierunku wejścia do budynku.

Ofiar mogło być jednak więcej – w kilka godzin po zdarzeniu policja poinformowała o znalezieniu w pobliżu drugiego, znacznie większego ładunku, który jednak nie eksplodował.

Islamscy ekstremiści oskarżają pracowników programu szczepień o szpiegostwo na rzecz USA, a samą szczepionkę o powodowanie niepłodności. Oskarżenia te przybrały na sile po tym, jak w 2011 r. CIA przeprowadziło w Pakistanie fałszywą kampanię szczepień przeciwko zapaleniu wątroby, która była częścią operacji mającej na celu zlokalizowanie i zabicie Osamy bin Ladena.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 08-10-2013, 11:45   

Przypomina nieco stosy obcietych raczek w Kambodzy. Mam nadzieje, ze to nie sa przytaczani powyzej przeciwnicy szczepien?
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 08-10-2013, 11:48   

Wpływ Cejrowskiego na al-Kaidę, czy Al-Kaidy na Cejrowskiego?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-10-2013, 15:14   

Tymczasem w Wieliczce rozpoczyna się spora kampania głosząca o owym wydarzeniu.

Firma realizująca przedsięwzięcie zaczęła okraszać słupy sporymi dyktami z plakatami.

Generalnie - wrzucam w wielki plus takie spotkania w Wieliczce, w Solnym Mieście. Powinno ich być zdecydowanie więcej. I nie chodzi tu już konkretnie o osobę Cejrowskiego.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 08-10-2013, 15:23   

Bronek napisał/a:
Powinno ich być zdecydowanie więcej
Jak najbardziej.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 08-10-2013, 16:13   

Bronek napisał/a:
Generalnie - wrzucam w wielki plus takie spotkania w Wieliczce

Generalnie - tak - ale z ceną za spotkanie z WC to pojechali po bandzie. Spodziewam się sali wypełnionej w 1/3
W tej cenie - wole iśc do teatru, a nie na show jednego gadającego - przy całym szacunku dla wiedzy podróżniczej pana WC
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 08-10-2013, 16:53   

kiotari napisał/a:
ale z ceną za spotkanie z WC to pojechali po bandzie
Tzn. jaka jest ta cena?
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 08-10-2013, 17:01   

Na poczatku wątku napisano:
Bilety już w sprzedaży! 65zł/os
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 08-10-2013, 17:07   

Aj :)
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 08-10-2013, 17:11   

Ja tak się zastanawiam, jakie byłoby stanowisko pablo w sprawie tych szczepień, gdyby Cejrowski należał do Ruchu Palikota i był kolegą Hartmana.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16