Poprzedni temat «» Następny temat
Starostwo Powiatowe
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 25-02-2015, 10:01   

Jak możecie tak lżyć ostoje moralności, członków partii zwanej przekornie i żartobliwie "prawem i sprawiedliwością"? :D
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-02-2015, 12:50   

http://www.dziennikpolski...palac,id,t.html

Dziennik Polski napisał/a:
Urzędnicy zajmą pałac

Jolanta Białek

Wieliczka. Siedziba Przychockich stanie się lokum starostwa - zapowiadają władze powiatu. Sztygarówka ma wrócić do miasta.

[...]


Podobno CKiT przeniesie się wówczas do sztygarówki, a w obecnym budynku będzie szkoła muzyczna w większym zakresie.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 28-02-2015, 08:56   

a pan am znów szaleje tym razem w wyborczej nie popieram starosty ale ten człowiek mnie wk....... nie dostał się do rady to d... ściska żal i organizuje odwołanie poprzez referendum. Uważam, że powinno się też sprawdzić jego przeszłość szczególnie cel zatrudnienia w zgk w roli wiceprezesa oraz jaka walki krecił w urzedzie Marszałkowskim za czasów Marka Nawary. Z tego co słyszałem też było tam ciekawie. Jestem za odwołaniem starosty, ale chcę by sprawdzono przeszłość masnego, bo coś mi się wydaje, że też była "fascynująca". Poza tym wkurza mnie, że jestem jednym z zastępców dyrektoRa (nie wiem po co aż tam trzeba 2 zastepcow) i przejada moje podatki za pisanie artykułów i komentarzy w godzinach pracy może tym też warto się zająć i skontrolować
_________________
Joshua
 
     
Tomek
Sztolnia


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 145
Wysłany: 28-02-2015, 11:35   

Pan Masny za czasów Nawary walczył z Kozakiem, a teraz jest wielkim przyjacielem pokazującym wielkie działania Marszałka na swoim FB :<
Jest to co najmniej niesmaczne.
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 28-02-2015, 13:02   

przypomniało mi się jak krytykował błędne kwoty w projekcie budzetu przygotowanego przez skarbniczke powiatu a za chwilę chwalił ja za kompetencje. Na mieście słyszałem ze to on ją ściągnął do powiatu bez komentarza ... inny przykład krytyka prawnika starostwa, który to mu pisał pozew w słynnym sporze o dostep do informacji publicznej ... jaka jego pycha i parcie do sławy po trupach jest to mnie irytuje
_________________
Joshua
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 28-02-2015, 16:52   

Kasa za urlop starosty z PiS
Cytat:
[...] Prawnicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego zauważyli, że samorządowcy mają nienormowany czas pracy, która czasami, z racji specyficznego charakteru funkcji, jest realizowana także w weekendy. I w związku z tym nie powinna być odrębnie rozliczana.

Ale Jacek Juszkiewicz nakazał podległym mu urzędnikom powiatowym przygotować własną opinię, z której wynika, że starosta miał prawo do naliczenia nadgodzin za weekendowe wizyty na festynach, koncertach, bankietach i w remizach.

[...] Poseł Czesak, członek małopolskich władz partii zauważa: - Scenariusz, w którym PiS odwołuje swojego starostę w Wieliczce, jest prawdopodobny. Sprawą interesuje się osobiście prezes Jarosław Kaczyński. Po wpadce Adama Hofmana i jego dwóch kolegów z pobieraniem zaliczek na wyjazdy zagraniczne nie możemy sobie pozwolić na podobne tego typu sprawy. Zwłaszcza że w tym roku mamy wybory prezydenckie i parlamentarne. To bardzo szkodziłoby wizerunkowi PiS.
Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,7547...l#ixzz3T387IQW9

Zdaniem Waldemara Malickiego, twórcy znakomitej Filharmonii Dowcipu „Opinia jest jak d'upa, każdy ma własną”. Podobnie jest z opinią prawną. By ona była rzetelna musi być sformułowana przez niezależnych prawników, a nie własnego poddanego.
 
     
olekparasol 
Poprzecznia
Olek


Wiek: 44
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 124
Wysłany: 02-03-2015, 06:06   

Tomek napisał/a:
Pan Masny za czasów Nawary walczył z Kozakiem, a teraz jest wielkim przyjacielem pokazującym wielkie działania Marszałka na swoim FB :<
Jest to co najmniej niesmaczne.


Pazerny na kasę, zachłanny na władzę, jest po za nawiasem polityki i pluje dalej jadem
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 03-03-2015, 20:11   

Cytat:
Podlegli staroście wielickiemu Jackowi Juszkiewiczowi z PiS urzędnicy przygotowali opinię, z której wynika, że ich szef nie zrobił nic złego, biorąc 50 tys. zł za niewykorzystany urlop i jednocześnie odbierając dni wolne za weekendy.
Sprawę opisaliśmy w sobotę. Część radnych powiatu wielickiego złożyła wniosek o odwołanie starosty Jacka Juszkiewicza z PiS. Starosta wziął ponad 50 tys. zł za niewykorzystany urlop, ale na wczasy i tak jeździł, bo odbierał dni wolne za udział w weekendowych festynach i uroczystościach. Równocześnie w Wieliczce trwają przygotowania do przyszłorocznej pielgrzymki papieża Franciszka, który może spotkać się z młodzieżą na całonocnym czuwaniu właśnie w gminie Wieliczka.

- Nie chcemy, by ktoś o tak niskich standardach jak starosta Juszkiewicz witał na ziemi wielickiej głowę Kościoła katolickiego - argumentują inicjatorzy wniosku o odwołanie starosty. Głosowanie w tej sprawie miało odbyć się w pierwszych dniach marca.

Nadgodziny podczas festynów

Tymczasem komisja rewizyjna rady powiatu, w której większość ma PiS, negatywnie zaopiniowała odwołanie starosty ze stanowiska. Podlegli staroście Juszkiewiczowi urzędnicy przygotowali opinię, z której wynika, że ich szef nie zrobił nic złego. „(...) analiza materiału dowodowego (...) wskazuje, że jedyny poddający się weryfikacji zarzut »pobierania profitów za godziny nadliczbowe” nie znajduje potwierdzenia w zgromadzonym materiale dowodowym oraz w ustalonym stanie faktycznym” - napisali we wnioskach radni.

- To jakiś absurd. Starosta wziął spore pieniądze za niewykorzystany urlop. Urlopu nie musiał wybierać, bo wolne brał za rzekome nadgodziny podczas udziału w weekendowych festynach. Czyli zarobił na tym, choć prawnicy urzędu wojewódzkiego stwierdzili, że praca samorządowca jest nienormowana i weekendy nie powinny być w ten sposób rozliczane. A urzędnicy starostwa i komisja rewizyjna twierdzą coś zupełnie przeciwnego - dziwi się Andrzej Masny ze Wspólnoty Wielickiej, inicjator wniosku o odwołanie starosty ze stanowiska. - Dlatego została złożona skarga do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na działalność komisji rewizyjnej rady powiatu wielickiego - dodaje.

Zawieszony w prawach członka partii

"W przypadku ostatniego posiedzenia Komisji Rewizyjnej nie mamy raczej do czynienia z procesem ustalenia stanu rzeczywistego, ale wręcz z próbą zatajenia faktów świadczących o zasadności wniosku" - napisali m.in. w skardze do urzędu wojewódzkiego radni, wnioskujący o odwołanie starosty.

Sprawę bada Wydział Prawny UW. Ze starostą zmagają się też władze PiS, które już zawiesiły go w prawach członka partii. - Nie potrafię powiedzieć, czy starosta Juszkiewicz naruszył prawo. Ale z pewnością odbieranie nadgodzin na uczestniczenie w niedzielnych uroczystościach nie powinno mieć miejsca - przyznaje poseł Edward Czesak, szef tarnowskiego okręgu PiS. - Rozmawiałem na ten temat z Juszkiewiczem. Obiecał, że odda pieniądze pobrane za niewykorzystane urlopy. W zależności od jego postawy będziemy się zastanawiać, jak PiS powinno się zachować przy głosowaniu wniosku o jego odwołanie


Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/k...l#ixzz3TLqTEOCM
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 04-03-2015, 08:04   

Zamiast przekrzykiwać się w opiniach złożyliby wniosek do prokuratury czy sądu, a tak to dają pole do popisu pseudo znawcom typu masny, który w akcie rozpaczy pisze do wszystkich gazet bo nie dostał się do rady, a dalej chce zabłysnąć i z lajkonika wielickiego robi się pismakiem gazetowym. Opinia prawna jedna druga ilu prawników tyle opinii wzajemne kopanie d.. i lizanie f....., a i tak zrobią co chcą. A ja żądam by przedstawiono mi racjonalny powód zatrudnienia masnego w zgk jako wiceprezesa? po co stworzono to stanowisko tylko dla niego? może sam zainteresowany wypowie się na ten temat? a może lepiej nie, bo znów jak pisanie na fb w godzinach pracy wytłumaczy, że to "bratnie duszyczki" w poziomu administratora wtedy zamieszczają jego wypowiedzi, a on je wcześniej pisze przed lub po pracy :D . Cóż niektórzy do końca życia pozostają dziećmi, a "otaczającą rzeczywistość" traktują jak piaskownicę tu usypiemy babkę tam wykopiemy dołek ...
_________________
Joshua
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 04-03-2015, 08:43   

Joshua napisał/a:
wniosek do prokuratury czy sądu


nikt takiego wniosku nie złoży, bo nie ma podstaw. Masny doskonale o tym wie, cała ta śmieszna opozycja w radzie powiatu również.
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 04-03-2015, 10:51   

Przeczytałem kilka razy te artykuły, wypowiedzi i komentarze pana am i nurtuje mnie także pytanie skoro nie dostał mandatu społecznego w wyborach to czemu tak zabiega i zgłasza to urzędu wojewódzkiego skargę? Coś mi się wydaję, że liczy na dobry stołeczek jako "nieformalny lider opozycji wielickiej". Jeśli ktoś wierzy, że on zmieni i zbawi to wszystko to żeby potem nie był zaskoczony jego pychą, arogancją itp.
_________________
Joshua
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 04-03-2015, 11:55   

Cytat:
Masny doskonale o tym wie, cała ta śmieszna opozycja w radzie powiatu również.

Ciekawe co by było, gdyby ta śmieszna opozycja doszła do władzy i straciłbyś kolego cieplutką posadkę w urzędzie ?

Oceniaj ludzi swoją miarą i nie łudź się, że jesteś anonimowy :)
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 04-03-2015, 20:40   

W oczekiwaniu na najbliższą sesję Rady Powiatu od kilku tygodni niedostępna jest internetowa strona powiatu http://www.wieliczka.pl/

Plik ściągnięto 50 raz(y)
22,07 KB
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 05-03-2015, 08:50   

przemo napisał/a:
i nie łudź się, że jesteś anonimowy


żałosne
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 05-03-2015, 08:51   

nacomito napisał/a:
od kilku tygodni niedostępna jest internetowa strona powiatu


dziwne, bo jak kliknie się na link, pojawia się strona powiatu, aktualizowana na bieżącą z informacją o sesji.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 19