Poprzedni temat «» Następny temat
Światła drogowe w Wieliczce
Autor Wiadomość
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 27-12-2007, 14:23   

za te swiatla pod IPNem to chętnie bym wspanialomyslnego burmistrza na taczkach wywiozla- to jest porazka i wyrzucanie pieniedzy w bloto. Jesli chodzi o skrzyzowanie kolo apteki to ok, ale jest male (a wlasciwie duze) ale-pomimo, iz czerwone jest dla samochodow to zielone sie zapala po 50 s. (liczylam dzis jak mnie szlag trafial na przejsciu). Swiatla za ktore mozna byc wdziecznym to te przy czarnochowskiej, przez 4 lata chodzenia do Lo stala trasa wiedzielismy,iz jesli cos nas trafio to na pewno wlasnie tam bo nic nie widac jak cos skreca za Toba. Moim zdaniem pan burmistrz chyba chcial pokazac ze mamy oswiecona wladze przynajmniej w ten sposob- no i nawet tak nie wyszlo.
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 27-12-2007, 14:57   

Są piękne polskie przysłowia i mądrości ludowe.
Do świateł pasuje mi "co za dużo to niezdrowo"
Zastanawiam się jaki to będzie miało wpływ na Wieliczkę-Zdrój.
Na mnie już ma. Pod Adasiem nie będę już siadał. :kosci:
 
     
mgan 
Groty kryształowe


Osiedle: Oś.Sienkiewicza
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-12-2007, 17:14   

Jak będzie konkurs na chybioną inwestycję w Wielicze 2007 ,stawiam na światła.Jeszcze się łudziłem że po świętach odkorkuje się a tu gó...no,a że jestem optymistą to wierzę że decydenci mają jakiś plan i że światła to pierwszy krok do rozwiązania problemu.Narazie to pieniądze wyrzucone w błoto.
 
     
jakiś ludek
Gość
Wysłany: 31-12-2007, 00:20   .

Debris napisał/a:
za te swiatla pod IPNem to chętnie bym wspanialomyslnego burmistrza na taczkach wywiozla- to jest porazka i wyrzucanie pieniedzy w bloto. Jesli chodzi o skrzyzowanie kolo apteki to ok, ale jest male (a wlasciwie duze) ale-pomimo, iz czerwone jest dla samochodow to zielone sie zapala po 50 s. (liczylam dzis jak mnie szlag trafial na przejsciu). Swiatla za ktore mozna byc wdziecznym to te przy czarnochowskiej, przez 4 lata chodzenia do Lo stala trasa wiedzielismy,iz jesli cos nas trafio to na pewno wlasnie tam bo nic nie widac jak cos skreca za Toba. Moim zdaniem pan burmistrz chyba chcial pokazac ze mamy oswiecona wladze przynajmniej w ten sposob- no i nawet tak nie wyszlo.


No cóż, pewnie byś tak nie pisała jakbyś była w gronie kilkunastu osób, które były potrącone przez rozmarzonych kierowców, właśnie w tym miejscu. Lub w kilku osobowej grupie, która właśnie tam przeszła na łono Abrahama. Pozdrawiam, żyjmy dalej widząc tylko czubek własnego nosa.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-12-2007, 10:29   

jakiś ludek napisał/a:
No cóż, pewnie byś tak nie pisała jakbyś była w gronie kilkunastu osób, które były potrącone przez rozmarzonych kierowców, właśnie w tym miejscu. Lub w kilku osobowej grupie, która właśnie tam przeszła na łono Abrahama.

Jakieś konkretne dane :?: Źródło tych informacji :?:
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-12-2007, 10:56   

ludek gdzie nie zaczniesz pisac to bezsensownie tylko bijesz piane.. poza tym akurat tam to ludzie bardziej chodza "jak rozmarzeni", przechodza na druga strone komletnie nie parzac co sie dzieje na drodze, lub co gorsza z postanowieniem "on i tak sie musi zatrzymac"...

no chyba ze wg Ciebie ci co przeszli na lono abrahama zostali przejechani na chodniku..

wypadki wszedzie sa, beda i co gorsza beda nadal.. swiatla juz tam sa wiec nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem tylko sie dostosowac i nie narzekac.. poza tym na swiatlach tez dochodzi do potracen i moge sie zalozyc ze przez pierwszy miesiac na pewno dojdzie tam do wypadku bo ludzie w przewazajacej czesci jezdza na pamiec a pieszy jak zobaczy zielone to ma gdzies co sie dzieje dookola tylko idzie jak z klapkami na oczach..

smutna prawda
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
AdR 
Poprzecznia


Osiedle: W. Pola
Wiek: 36
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-12-2007, 12:03   

zróbmy światła w takim razie na każdym skrzyżowaniu i na każdych pasach bo przecież na każdych ktoś kiedyś zginął lub może zginąć!! ludzie to jest chore i nienormalne takie postrzeganie sprawy!!! imo 1-2 sygnalizacje zdałyby egzamin w Wieliczce ale nie 5 naraz :zly:

no ale cóż... nie ma na co innego kasy przeznaczać to trzeba topić w czymś co się prawdopodobnie nie przyda :/ to jest Polska, właśnie!!
 
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-12-2007, 17:17   

to co pisze Tsubasa o przechodzeniu na pamięć to niestety prawda. Dzisiaj zarówno na piechotę jak i za kierownicą przebyłem przez Wieliczkę i to co się dzieje w okolicy gdzie są światła to jest koszmar. Ludzie przechodzą na czerwonym i mają pretensje do kierowców że ci się nie zatrzymują. Przechodzą też 10 metrów od świateł gdy dla nich jest czerwone. Paradoksalnie te światła mogą stać się przyczyną wielu potrąceń pieszych.
Panowie Policjanci może by tak kilku pieszym wystawić po 50 złotych mandatu za przechodzenie w niedozwolonym miejscu, może to komuś uratuje życie lub zdrowie.
 
     
flash 
Solanka
:-)



Wiek: 43
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 43
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-01-2008, 14:55   

Tak co za dużo to nie zdrowo... światła w Wieliczce na skrzyżowaniu Pow. Warszawskiego, Golinana, Sikorskiego to dobry pomysł tylko gorzej z wykonaniem. Trzeba by postawić programistę do pionu co by troszkę przyspieszył sekwencje zmiany. Dwukrotnie spotkałem się z sytuacją że skrzyżowanie było zamknięte ze wszystkich czterech stron, wydawało mi się że piesi też stali.
Odnośne pieszych to ich też trzeba troszkę podregulować np. szanowna Straż Miejska mogła by to zrobić rozdając upomnienia (aż sam się dziwie że to napisałem ;) ) ALE TYLKO UPOMNIENIA.
Tak prywatna uwaga do pomysłodawcy świateł, przy takim nasileniu ruchu jak na omawianym skrzyżowaniu światła mogą nie wystarczyć. Znacznie lepszym rozwiązaniem mogło by być skrzyżowanie o ruchu okrężnym.
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 01-01-2008, 19:12   

a ja mialam okazje rozmawiac z osobą, która zajmowala sie projektem swiatel tych wlasnie pod IPNem i przy aptece i okazalo sie,iz ustawienie swiatel nie bylo wcale jakas przemyslana decyzja ale...zadecydowal sam burmistrz bez dokladnego ogladu sprawy, ot tak, bo wieliczka dostala dotacje i nie wiem czy to pewnosc siebie czy nie wiem co ale dla tych co wykonywali projekt bylo szokiem iz byla to niekonsultowana decyzja
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 03-01-2008, 00:01   

Chciałem jeszcze dodać, iż działanie świateł przez całą dobę jest bezsensowne. Choć może się mylę i migające żółte występuje (przykładowo) od 3 do 6 nad ranem. Parę dni temu jechałem przez Wieliczkę o 2 w nocy i wiele nie brakło, żebym na GŁÓWNEJ drodze przy braku jakichkolwiek innych uczestników ruchy musiał stanąć na czerwonym.
 
 
     
wicked 
Skarbnik


Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 81
Wysłany: 08-01-2008, 14:20   

sierot napisał/a:
Chciałem jeszcze dodać, iż działanie świateł przez całą dobę jest bezsensowne. Choć może się mylę i migające żółte występuje (przykładowo) od 3 do 6 nad ranem. Parę dni temu jechałem przez Wieliczkę o 2 w nocy i wiele nie brakło, żebym na GŁÓWNEJ drodze przy braku jakichkolwiek innych uczestników ruchy musiał stanąć na czerwonym.


dokładnie tak, moim skromnym zdaniem światła powinny byc wyłączane np tak po 19.00, 20.00. Odkąd są światła w naszym mieście w ogóle nie wypuszczam się do centrum, denerwuą mnie te korki np od Magistratu...z resztą zauważyłam, że wielu kierowców omiija teraz centrum... Nie mam nic przeciwko sygnazlizacji świetlnej w wieliczce, zapewne jest bezpieczniej - lub dopiero będzie; niestety nie spodziewałam się aż takich korków:(
 
     
pan_s.
Warzelnik


Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 21
Skąd: LG
Wysłany: 08-01-2008, 14:31   

wicked napisał/a:
sierot napisał/a:
Chciałem jeszcze dodać, iż działanie świateł przez całą dobę jest bezsensowne. Choć może się mylę i migające żółte występuje (przykładowo) od 3 do 6 nad ranem. Parę dni temu jechałem przez Wieliczkę o 2 w nocy i wiele nie brakło, żebym na GŁÓWNEJ drodze przy braku jakichkolwiek innych uczestników ruchy musiał stanąć na czerwonym.


dokładnie tak, moim skromnym zdaniem światła powinny byc wyłączane np tak po 19.00, 20.00. Odkąd są światła w naszym mieście w ogóle nie wypuszczam się do centrum, denerwuą mnie te korki np od Magistratu...z resztą zauważyłam, że wielu kierowców omiija teraz centrum... Nie mam nic przeciwko sygnazlizacji świetlnej w wieliczce, zapewne jest bezpieczniej - lub dopiero będzie; niestety nie spodziewałam się aż takich korków:(


wczoraj się zawiesiłem i przejechałem na czerwonym pod IPN.
o 23. Pozdrawiam Pana BurMISZCZA.
_________________
-jak ty chłopczyku masz na imię?
-czesio
-ale pytam się jak się nazywasz?
-no... czesio! :>
-ale chodzi o to jak się podpisałeś na legitymacji.
-aha.. CZESŁAW :)
 
     
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-01-2008, 18:16   

oooo nieraz widziałam jak tam przejeżdzają na czerwonym - sama się zagapiłam, wyjeżdzając spod straży miejskiej, bo nie wiedziałam, że tam też sygnalizator stoi i na czerwonym pojechałam...gorzej, że na światłach są kamery :D ale pewnie nie działają :D
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-01-2008, 18:28   

to na sygnalizatorach to przeciez nie kamery..

a tak apropos swiatel to chyba musieli cos poprawic ostatnio bo dzis 2x smigalem przez miasto (rano ok 9 i potem kolo 14) i nie bylo korkow.. moze ludzie juz zaczeli omijac centum..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16