Poprzedni temat «» Następny temat
Światowe Dni Młodzieży 2016 Wieliczka - Brzegi
Autor Wiadomość
snejk04 
Bałwan solny
<<---->>



Osiedle: W.Pola/Kraków, os.Widok
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 241
Wysłany: 30-11-2015, 19:13   

Kozmicki napisał/a:
W końcu to nie Dziwisz kazał Kozłowi robić ŚDM w Brzegach, tylko dokładnie odwrotnie: nasi włodarze biegali jak kot z pęcherzem żeby uzyskać zgodę Kościoła na organizację imprezy właśnie tam. Kieruj więc swoje żale pod właściwy adres.

O to, to.
KK nie ma mocy sprawczej, by wydawać pieniądze z budżetu gmin. Niezależnie od tego, co sądzę o tej całej "imprezie", czy o hierarchach kościelnych i ich postępowaniu, to koniec końców CAŁKOWITĄ odpowiedzialność za pieniądze wyrzucone w błoto ponoszą odpowiednie organa władzy samorządowej. Dziwisz Kozłowi czy innemu wójtowi pistoletu do głowy nie przykładał, mogli bez problemu kazać mu iść się wypchać, widać chcąc zyskać popularność (?) i przychylność części elektoratu wolą drenować kieszenie podatników.
_________________
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 30-11-2015, 23:29   

.
Zmowa milczenia włodarzy o rzeczywistych kosztach ŚDM poniesionych przez gminę dotyczy nie tylko Wieliczki:

Cytat:
Aktywiści z inicjatywy "Nie Płacę za Światowe Dni Młodzieży" pytali przed krakowskim magistratem o rzeczywiste koszty, jakie poniesie miasto w związku z odbywającymi się w lipcu 2016 r. Światowymi Dniami Młodzieży. W apelu do prezydenta Krakowa zwrócili się "o natychmiastowe upublicznienie pełnego zestawienia szacunkowych kosztów organizacyjnych i infrastrukturalnych Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016".
więcej: http://krakow.tvp.pl/2280...y-pyta-o-koszty
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 01-12-2015, 07:59   

Zgadzam się, że nie kazał dziwisz. Ale jak chwycili bakcyla z kk, że wieliczka chce to ściskają za szyję władzę. "Dasz palec wezmą rękę". Poza tym ja mówię o fakcie dokonanym podjętych decyzjach. Kto za to odpowiada było poruszone wcześniej na forum. KK mowi o potrzebie pomocy biednym, a że znalazł takiego koziołka z ledwo przędącej gminy co tylko lubi pokazówki i imprezki to doi na każdym kroku. Co do infrastruktury człowieku byłeś widziałeś? ja tam prawie codziennie przejeżdżam i szlak mnie trafia, że kasa idzie na drogi donikąd. Nie mów mi, że droga która ma 100m i jest ślepa ma służyć firmom. JAK będą firmy jak logistic to i tak zabudują całe powierzchnie. Władza jest chora, że buduję drogi, a jeszcze chętnych nie ma i nie wiedzą jakiej skali firmy będą małe czy duże jaką zabudowę będą chcieli to skandal. Infrastrukturę powinni budować jak firmy będą powstawać by ją dostosować do tego co powstaje. Czy ktoś najpierw utwardza kostką teren na działce, a dopiero potem projektuje dom i buduje? Chyba taki co nie ma co z kasą robić. W Niepołomicach drogę do mana robili jak już budował się.
_________________
Joshua
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 01-12-2015, 15:22   

Joshua napisał/a:
Zgadzam się, że nie kazał dziwisz. Ale jak chwycili bakcyla z kk, że wieliczka chce to ściskają za szyję władzę. "Dasz palec wezmą rękę". KK mowi o potrzebie pomocy biednym, a że znalazł takiego koziołka z ledwo przędącej gminy co tylko lubi pokazówki i imprezki to doi na każdym kroku. Co do infrastruktury człowieku byłeś widziałeś? ja tam prawie codziennie przejeżdżam i szlak mnie trafia, że kasa idzie na drogi donikąd. Nie mów mi, że droga która ma 100m i jest ślepa ma służyć firmom.


Rozumiem, że widziałeś jak Dziwisz kazał wybudować taką czy inną drogę ? :)
Cały czas mylisz adresata.

1. Dziwisz przyjął propozycję Kozła na urządzenie imprezy w Brzegach.
2. Impreza ma swoje wymagania infrastrukturalne (podobnie np. do Euro trzeba było wybudować stadion).
3. Kozioł się zgodził spełnić te wymagania.
4. Kozioł realizuje te wymagania poprzez inwestycje na terenie gdzie ma być impreza.


Nic z tego co insynuujesz nie ma tutaj miejsca. Gdzie tu widzisz "dojenie" ? Kozioł chciał, Kozioł daje.
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 02-12-2015, 09:52   

Rozumiem, że jesteś zagorzałym fanatykiem śdm lub kimś co ma w tym udział. Owszem Kozioł się zgodził, ale wg mnie uważam, że kk powinien się dołożyć także do inwestycji. Popatrz na opinie w krk ich mieszkańców na temat śdm. To, że w wieliczce mamy "mądrą" władzę to inna inszość. W ogóle czy ja mówiłem, że dziwisz każe budować drogę? pisałem, że to bezsens. a wierni i tak będą moczyć stopy na tych bagnach. Inną sprawą, że budują tam oświetlenie, a w mieście niektóre ulice go nie mają jeszcze lub bardzo ubogo. Moje zdanie jest takie czy to w krk na błoniach czy w brzegach kk powinien słono płacić za wynajem terenu pod katolickie rytuały. Bo za swoje nieruchomości żądają horrendalnych kwot na rynku. No chyba, że Wieliczka już im oddała jako darowiznę w imię propagandowej promocji?
_________________
Joshua
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 02-12-2015, 10:00   

Co do wymagań infrastrukturalnych to po co te drogi skoro wszelki ruch samochodów oprócz prominentnych osób będzie zakazany? Co do stadionu w Polsce na euro tez powstało chociażby specjalnie kilka lotnisk, które teraz ledwo przędą lub już są zamknięte, a miały po euro mieć tłumy. Euro to wogole inna sprawa, bo powstały molochy i tylko kilka razy może w ciągu kilku lat były zapełnione. A jeśli masz na myśli stadion w Wieliczce to jeśli mnie pamieć nie myli to włosi i tak trenowali na Cracovii.
_________________
Joshua
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 02-12-2015, 10:12   

Joshua napisał/a:
powstało chociażby specjalnie kilka lotnisk


my też będziemy mieli lotnisko - na razie lądowisko dla helikopterów.
to lądowisko jak sądzę jest niezbędne dla przyszłej strefy ekonomicznej
ale w niedługim czasie może będzie też lotnisko
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 02-12-2015, 10:17   

ale poczekajmy co będzie po czy podadzą rzeczywisty koszt inwestycji w związku z śdm, bo póki co w krk w budżecie jest poukrywane pod różnymi pozycjami. A jako puenta myślę, że w gminie Wieliczka jest wiele osób, które się wstydzą i ukrywają z biedą i potrzebują pomocy, bo sami nie radzą sobie, śdm niech sobie kk organizuje za swoje jako całość.
_________________
Joshua
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 02-12-2015, 10:22   

Joshua napisał/a:
jesteś zagorzałym fanatykiem śdm lub kimś co ma w tym udział.


Pudło ;)

Joshua napisał/a:
Owszem Kozioł się zgodził



Nie ZGODZIŁ SIĘ tylko STARAŁ SIĘ. Widzisz różnicę?

Zgadzam się - na prośbę sąsiada, żeby przez moją działkę biegła droga. W zamian wyremontuje mi płot.

Staram się pozyskać zgodę sąsiada, żeby przez jego działkę biegła droga. W zamian oferuję mu remont płotu.
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 02-12-2015, 11:11   

HAHA człowieku starał się na początku, a potem zgodził się i zgadza się na wszystko. Albo jesteś naiwny (jak większość katolików), że kościół nie ma wpływu DUCHOWEGO na innych, albo sam reprezentujesz czarnych. Wystarczy, że w niedziele na kazaniu ksiądz zagrzmi z ambony o potępieniu, duchach itp. kacperach, a wszyscy lecą z kasą dla odkupienia. Kiedyś słyszałem, że Kozioł to niedoszły ksiądz wiec nie wmówisz mi, że eminencje nie mają na niego wpływu. Jego starania, a w dalszej kolejności zgody na wszystko, a zastanawia mnie fakt czy zgodnie z prawem, bo ja budując dom muszę coś załatwiać trochę czasu warunki pozwolenia zgłoszenia itp., a tu w imię boże jak to mówią robią wszystko co chcą na brzegach i to już nawet dobrze nie zastanawiając się nad sensem. Myślę, że w końcu weźmie się NIK itp. instytucja za tyłki, bo ja już napisałem do nich o kontrolę w gminie szczególnie inwestycji.
_________________
Joshua
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 02-12-2015, 12:39   

Joshua napisał/a:
Myślę, że w końcu weźmie się NIK itp. instytucja za tyłki, bo ja już napisałem do nich o kontrolę w gminie szczególnie inwestycji.


Kozioł już się boi ;)
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 02-12-2015, 14:51   

Niech się nie boi. W przypadku gdyby stwierdzono nieprawidłowości są też prokuratorzy, sądy, cba, abw, cbś itp. oni lubią takie tematy i klimaty :one:
_________________
Joshua
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 02-12-2015, 15:02   

Ale cóż w Polsce można niewinnego uniewinniać więc co się dziwić urzędnikom na dole skoro góra tak postępuje.
_________________
Joshua
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 02-12-2015, 16:27   

Joshua napisał/a:
a tu w imię boże jak to mówią robią wszystko co chcą na brzegach i to już nawet dobrze nie zastanawiając się nad sensem


Kilka miast proponowało swoją kandydaturę na organizację ŚDM. Nikt nie kazał się zgłaszać Wieliczce. A wymogi - skoro impreza ma zgromadzić 2-3 miliony ludzi muszą być spełnione. Więc nie podbijaj już bębenka i sam się nie nakręcaj.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 02-12-2015, 17:59   

.
By wysłać selfie z papą nie trzeba będzie angażować gołębia pocztowego. Pomogą żabojady.

Cytat:
Operator telefonii komórkowej Orange Polska został partnerem strategicznym i technologicznym Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. Firma zapowiedziała rozbudowę sieci telekomunikacyjnej, a także stworzenie mobilnych punktów internetowo-informacyjnych.
[...]
więcej: http://www.pap.pl/aktualn...jna-na-sdm.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16