Poprzedni temat «» Następny temat
Światowe Dni Młodzieży 2016 Wieliczka - Brzegi
Autor Wiadomość
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 01-04-2016, 12:20   

Joshua napisał/a:
trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby iść służyć za opłata jeszcze i cieszyć się jak głupi do sera, że dostąpił zaszczytu usługiwać.


Nie oceniaj tak pochopnie. To, że czegoś nie jesteś w stanie pojąć, nie oznacza, że zasługuje na stygmatyzację jako "głupota". Domyślam się, że nie skalałeś nigdy działalnością w jakimkolwiek wolontariacie. Wolontariusze np. w hospicjum dojeżdżają na własny koszt, jedzenia też im nie dają - czyli ponoszą koszty, zatem po Twojemu: "płącą" za to, że są wolontariuszami.
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 01-04-2016, 13:13   

ja mam na myśli wolontariusza tu na śdm, a nie w hospicjach domach dziecka itd. Co tu jest do pojmowania co innego służyć choremu, a co innego jakimś z rządu, kleru itp. Owszem masz racje nie jestem wolontariuszem, ale gdy ktoś potrzebuje pomocy i widzę ze mu jest ciężko to pomagam przeważnie materialnie.
_________________
Joshua
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 01-04-2016, 13:51   

Joshua napisał/a:
co innego służyć choremu, a co innego jakimś z rządu, kleru itp.


Wolontariusze na ŚDM nie będą służyć "klerowi", tylko swoim rówieśnikom. Duchowieństwo organizuje swój support dla osób duchownych przybywających z pielgrzymami.
 
     
driverRS 
Solanka


Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 43
Wysłany: 03-04-2016, 08:54   

master7 napisał/a:
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,19844728,wojewoda-malopolski-blonia-i-balice-alternatywy-wobec-brzegow.html#BoxLokKrakImg

Wyborcz.pl napisał/a:
Wojewoda małopolski: Błonia i Balice - alternatywy wobec Brzegów

[...]

Dwie inne lokalizacje

Choć decyzja o wyborze Brzegów na uroczystości zapadła rok temu, dziś coraz głośniej mówi się o tym, że nie był to wybór najszczęśliwszy. Teren nie jest tam utwardzony i wystarczy tydzień deszczów, by zamienił się w bagno, które utrudni wjazd karetkom i służbom mundurowym.

Wojewoda nie krył, że taki deszcz byłby mu na rękę, ponieważ spowodowałby przeniesienie imprezy w inne miejsce: - Byłoby to lepsze pod względem logistyki i bezpieczeństwa. Drogi prowadzące na pola, gdzie mają odbyć się uroczystości, są bardzo wąskie, co oznacza, że wychodzenie stamtąd po skończonej mszy może zabrać nawet 15 godzin. Służby bezpieczeństwa od dawna podnoszą, że teren jest trudny do zabezpieczenia - mówił wojewoda.

[...]


wybiórcza i wszystko jasne,
nie ma co wierzyć tym mącicielom, bo tylko o to im chodzi, wywołać chaos,
Brzegi to dobra decyzja i tam się wszystko odbędzie
 
     
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 03-04-2016, 09:02   

Czyli twierdzisz, ze pisowski wojewoda Pilch jest w zmowie z Gazetą Wyborczą celem szerzenia zamętu? To bardzo ciekawe.
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 03-04-2016, 13:38   

Niech się to odbędzie gdziekolwiek byle nie paralizowalo to życia mieszkańcom i innym ludziom którzy tej szopki nie chcą mieć tutaj. Ja mieszkam nieopodal tej zbiorowej herezji i nikt nie martwi się ze nie będę miał jak się ruszyć ze swojego domu w swojej gminie. I takich jak ja jest wielu. A Ty kozmicki jeśli Twoj nick wskazuje pochodzenie to nie widziałem nigdzie żeby kozmice czy to wielkie czy małe były ograniczone wiec nie mów mi o agnostyce itp. Brzegi to jest NAJGORSZE miejsce na takie coś wystarczy ze ktoś krzyknie bomba i będziemy śmieć światowe dni żałoby. Jeśli tam ktoś był jechał to widział ze nie możliwości szybkiej ewakuacji ba ucieczki. Wszędzie pokazują mapy gdzie ograniczenia strefa zero itp.i tak to wszystko będzie prowizorka. Nigdzie nie ma planów ewakuacji wszystko w rękach najwyższego. W dzisiejszej dobie zamachów organizowanie takich skupisk i jeszcze w takim miejscu jak brzegi to po prostu głupota.
_________________
Joshua
 
     
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 03-04-2016, 21:23   

Ja ci dobrze radzę Joshua, uciekaj na ten czas byle dalej od domu jeżeli tam mieszkasz, bo ta impreza jest nie do zabezpieczenia.

Jeżeli ktoś będzie chciał zrobić zamach to go zrobi. Jak? Sposobów może być mnóstwo. Przykładowo - terroryści na jakichś polach (których wokół jest mnóstwo i wszystkiego nie obstawią) w odległości powiedzmy 10 km od Brzegów wyładuje z ciężarówki składaną awionetkę. Doprowadzą ją do gotowości lotu w pół godziny i startują z pasa wyznaczonego grządką ziemniaków i kapusty. Nim ktoś się zorientuje, że mamy samolot w zamkniętej strefie, nim przyślą F-16 to awionetka przeleci te kilka km i zrzuci na gęsto zbity tłum np. napalm czy coś takiego. Ofiar? Ze 100 tysięcy!
A tak w ogóle to na Brzegach od ponad roku trwa pernamentna budowa. We wrześniu się tam kręciłem po całym obszarze zeby zobaczyć jak im idzie budowa. Nikt mnie nie zaczepił, co tam robię. Zresztą kto miałby mnie zaczepić jak w niedzielę żywego ducha nie było. Każdy mógł tam przyjść i zawczasu zakopać bombę.

Po tym co się stało w Belgii powinni byli to odwołać. Skoro nasze służby specjalne nie były w stanie uchronić kilku najważniejszych ludzi w państwie przed podsłuchami (a równie dobrze mogła to być bomba!) w restauracji w której bez przerwy jadali, mając za przeciwników kilku pracowników gastronomii, to już widzę jak ochronią 3 mln pielgrzymów i kolejny milion mieszkańców Krakowa i okolic przed przeszkolonymi do jednego życiowego celu terrorystami.
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 04-04-2016, 10:43   

Joshua napisał/a:
A Ty kozmicki [..] nie mów mi o agnostyce itp.


Gdzieś Ty się chłopie w moich wpisach agnostyki dopatrzył... :zdziw:
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 04-04-2016, 11:49   

http://www.tvn24.pl/rapor...y,632704,s.html
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-04-2016, 12:53   

driverRS napisał/a:
wybiórcza i wszystko jasne,
nie ma co wierzyć tym mącicielom, bo tylko o to im chodzi, wywołać chaos,
Brzegi to dobra decyzja i tam się wszystko odbędzie

Wszystko by było, powiedzmy, jasne, gdyby nie to że informacje te wyciekają ze strony rządzących czli PiS.
Najpierw pojawiają się informacje w lokalnych krakowskich mediach, ostatnio w ogólnopolskich. to już nie są jakieś tam spekulacje tylko wypowiedzi przedstawicieli organów państwowych.

Mnie to raczej wygląda na takie testowanie połączone z próbą przekonania strony kościelnej o zmianie lokalizacji. Po co ta gra? Trudno powiedzieć, byś może notablom nie podoba się że główne uroczystości będą na jakiejś łące poza Krakowem. Mało prestiżowe i medialne, co innego błonia z Wawelem w tle. A tu masz babo placek, co prawda gospodarz z partii własnej, ale na podkrakowskim za*upiu, jeszcze inny okręg wyborczy, a to do Watykanu ponoć chciał na ambasadora, no ale koledzy partyjni z Krakowa skutecznie mu to uniemożliwili... I taka mała wojenka wewnętrzna, nie pierwsza zresztą i nie ostatnia.
Myślę że kwestie bezpieczeństwa, organizacyjne itp. itd są tak na prawdę drugorzędne, to tylko pretekst.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 04-04-2016, 13:50   

master7 napisał/a:
Myślę że kwestie bezpieczeństwa, organizacyjne itp. itd są tak na prawdę drugorzędne, to tylko pretekst.


Ja bym nie szukał tu wątku politycznego. Obawiam się, że decydując się na Brzegi, nikt nie zadał sobie trudu aby taką analizę pod kątem bezpieczeństwa przeprowadzić. Wszystko pobłogosławiło nasze polskie "jakoś to będzie". Przez 2 lata wystarczyło. Ale ostatnie wypadki ataków terrorystycznych musiały dotrzeć do najbardziej nawet zatwardziałych łbów. Jeśli się coś wydarzy kto weźmie odpowiedzialność za brak możliwości sprawnej ewakuacji 3 milionów ludzi ? W sytuacji gdy wiadomo od początku, że takiej możliwości w przypadku Brzegów nie ma w ogóle? Pola ograniczone Wisła z jednej i autostradą z drugiej strony mogą stać się pułapką w przypadku wybuchu paniki.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 04-04-2016, 20:19   

Jan Latała napisał/a:
Bp Muskus: Nie mamy planu B, nie rezygnujemy z Brzegów. Módlmy się o suszę


http://www.gazetakrakowsk...o-susze,9826960
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
shado
Skarbnik


Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 84
Wysłany: 07-04-2016, 10:25   

[quote="Madafaker"]
Jan Latała napisał/a:
Bp Muskus: Nie mamy planu B, nie rezygnujemy z Brzegów. Módlmy się o suszę


Rolnicy się ucieszą...
_________________
miód wieliczka

świece woskowe
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 07-04-2016, 14:51   

shado napisał/a:
Madafaker napisał/a:
Bp Muskus: Nie mamy planu B, nie rezygnujemy z Brzegów. Módlmy się o suszę[/b]


Rolnicy się ucieszą...


Tam to już mało kto utrzymuje się z rolnictwa... ;)
 
     
shado
Skarbnik


Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 84
Wysłany: 07-04-2016, 15:01   

Czyli sugerujesz, że to będzie modlitwa o punktową suszę? :)
_________________
miód wieliczka

świece woskowe
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16