Poprzedni temat «» Następny temat
Światowe Dni Młodzieży 2016 Wieliczka - Brzegi
Autor Wiadomość
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 01-05-2016, 22:00   

No jak to kto jest odpowiedzialny? To nie jest żadna tajemnica. Za przygotowanie inwestycji na drogach gminnych odpowiedzialny jest Gminny Zarząd Dróg. Tylko i wyłącznie. Bardziej konkretnie to dyrektor - pani Teresa Kuchnia, która zatwierdza wszystko co z drogami gminnymi związane. Na każdej decyzji widnieje jej podpis, ewentualnie kogoś działającego z jej upoważnienia.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-05-2016, 07:31   

http://lovekrakow.pl/aktu...czne_14472.html

Love Kraków napisał/a:
Józef Pilch: Brzegi będą bezpieczne

Po raz kolejny wojewoda Małopolski Józef Pilch potwierdził, że nie ma żadnej szansy, aby porzucić organizację spotkania z papieżem podczas ŚDM w Brzegach. – Komitet Organizacyjny wybrał to miejsce, a my zrobimy wszystko, aby było bezpiecznie. I tak będzie. Proszę mi wierzyć – stwierdził Pilch.
[...]
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-05-2016, 12:53   

http://www.gazetakrakowsk...liczki,9958562/

Gazeta Krakowska napisał/a:
Kokotów. Komitet Obrony Drogi zamierza odwołać burmistrza Wieliczki

Mieszkańcy Kokotowa nie mogą dojść do porozumienia z władzami Wieliczki ws. przebudowy drogi przed ŚDM. Chcą odwołać burmistrza.

[...]


Oj coś biedny nasz Pan Burmistrz. Trochę kiepską prasę ma ostatnio, jacyś mieszkańcy go nie lubią, oj co to bedzie... ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
piotr.morka
Warzelnik


Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 22
Wysłany: 07-05-2016, 00:38   Ja piernicze ,czyli pradem go ...

master7 napisał/a:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/jozef-pilch-brzegi-beda-bezpieczne_14472.html

Love Kraków napisał/a:
Józef Pilch: Brzegi będą bezpieczne

Po raz kolejny wojewoda Małopolski Józef Pilch potwierdził, że nie ma żadnej szansy, aby porzucić organizację spotkania z papieżem podczas ŚDM w Brzegach. – Komitet Organizacyjny wybrał to miejsce, a my zrobimy wszystko, aby było bezpiecznie. I tak będzie. Proszę mi wierzyć – stwierdził Pilch.
[...]






Czyli gdyby sie zerwal jakis malenki kabelek sieci pod napieciem 220kV to krzywdy nikomu teraz nie zrobi?
A gdyby doszlo do paniki i ludzie chcieli by uciekac to beda fruwac nad bagnami jak golebice ?
Kosciol ma dar przekonywanie ...
 
     
wieliczanin 
Siuda Baba


Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 56
Wysłany: 09-05-2016, 06:14   

Dowiedziałem się, że na czas ŚDM ma zostać zamknięta ulica Gdowska. Czy to prawda?
Jeżeli tak to na jakim odcinku i na jak długo?
 
     
driverRS 
Solanka


Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 43
Wysłany: 09-05-2016, 18:12   

dzisiaj w Wydarzeniach na Polsacie było o Kom. Obr. Drogi :D
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 11-05-2016, 09:57   

wieliczanin napisał/a:
Dowiedziałem się, że na czas ŚDM ma zostać zamknięta ulica Gdowska. Czy to prawda?
Jeżeli tak to na jakim odcinku i na jak długo?


A ja słyszałem, że Wieliczka ma przyjąć 40 tys pielgrzymów. Samo ich poruszanie się będzie paraliżowało ruch w centrum i pewnie trzeba się liczyć z zamknięciem większej ilości ulic w centrum - analogicznie jak ma to miejsce przy rajdach czy dniach Wieliczki.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-05-2016, 12:15   

Kozmicki napisał/a:
przyjąć 40 tys pielgrzymów

Znaczy się to jest limit na parafię, miasto czy całą gminę?
Pytam z ciekawości, bo u mnie na ulicy to chyba tylko w jednym domu być może kogoś przyjmą.
Swego czasu chodzili zresztą i nagabywali ludzi aby przyjmować pielgrzymów.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 11-05-2016, 14:23   

master7 napisał/a:
Kozmicki napisał/a:
przyjąć 40 tys pielgrzymów

Znaczy się to jest limit na parafię, miasto czy całą gminę?


Zrozumiałem, że chodzi jednak o samo miasto. Natomiast - muszę przyznać, że nie było to doprecyzowane.
 
     
cepeen 
Komora



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 197
Skąd: D.E.V.A. Stacja
Wysłany: 25-05-2016, 13:03   

Czy ktoś się orientuje czy w czasie "inwazji" jest możliwe przeciążenie usług internetowych, konkretnie Neostrady? Niby głupie pytanie ale potrzebna mi do pracy i nie chciałbym zostać na lodzie, a słyszałem pogłoski, że sieć szkieletowa może być mocno obciązona?
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-05-2016, 13:26   

cepeen napisał/a:
Czy ktoś się orientuje czy w czasie "inwazji" jest możliwe przeciążenie usług internetowych


Teoretycznie jest to możliwe.
To będą głównie ludzie młodzi, a więc głównie smartfony i ew. tablety, które notabene generują koszmarny ruch.
Głównie obciążą telekomy, a te jak wiadomo dalej idą sieciami szkieletowymi.
Obciążenie będzie na pewno bardzo duże jeśli nie olbrzymie.
Najgorszy scenariusz będzie taki, jeśli poszczególne sieci szkieletowe różnych dostawców zaczną kaskadowo padać, wówczas będzie totalne tango down - nie będzie działać nic. Wówczas czy zdalnie, czy w pracy, nic Ci to nie da.
To tylko oczywiście takie dywagacje teoretyczne, ale niestety poparte pewnymi faktami z poprzednich ŚDM w Rio, gdzie zdaje się padły telekomy - gdzieś o tym czytałem ale niestety nie potrafię teraz tej informacji zweryfikować.

Inaczej podchodząc do sprawy, tak łopatologicznie.
Powiedzmy że w aglomeracji mamy codziennie około miliona osób ile to będzie urządzeń korzystających aktywnie z sieci? pół miliona?
Jeśli tak, to można przyjąć że obciążenie wzrośnie 4-krotnie... to tak licząc na placach...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
cepeen 
Komora



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 197
Skąd: D.E.V.A. Stacja
Wysłany: 25-05-2016, 14:14   

No właśnie obawiam się obciążenia core'a. Telecomy to niech padaja:D mniej ruchu pójdzie na szkielet. Pytanie jak Orange jest na to przygotowane. Może ograniczą troche przepustowość per user, albo coś innego, niech stracę, nie pogram ale przynajmniej mógłbym pracować.
:)
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-05-2016, 15:18   

Jedno pytanie. Skąd ten koszmarny ruch generowany przez smartfony i tablety ma się znaleźć w sieci szkieletowej? Ano z sieci bezprzewodowej operatorów komórkowych. A sieci te na pewno przemielą mniej ruchu bezprzewodowo niż są w stanie przesłać dalej w świat. O szkielet bym się zatem nie obawiał tak bardzo jako o śmierć sieci GSM w okolicach Brzegów, co jest w zasadzie pewne.
 
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 26-05-2016, 17:55   

cepeen napisał/a:
Czy ktoś się orientuje czy w czasie "inwazji" jest możliwe przeciążenie usług internetowych, konkretnie Neostrady? Niby głupie pytanie ale potrzebna mi do pracy i nie chciałbym zostać na lodzie, a słyszałem pogłoski, że sieć szkieletowa może być mocno obciązona?


Ale możesz zostać bez. Przygotuj sobie plan B i po temacie. Jak "koniecznie musisz" to jedź na te 2 dni do cioci w Pcimiu. Nie rozumiem całej tej dyskusji. Nie będzie usług dostępowych przez 2 -3 dni w najgorszym razie i tyle.
Ostatnio zmieniony przez Kozmicki 27-05-2016, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 27-05-2016, 14:38   

W telewizorze co chwilę trąbią, że internet LTE jest super świetny, więc zawsze można go użyć jako łącza zapasowego. Zrobienie routera ze smartfona nie należy do czynności trudnych.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16