Poprzedni temat «» Następny temat
Światowe Dni Młodzieży 2016 Wieliczka - Brzegi
Autor Wiadomość
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 27-05-2016, 15:57   

No chyba żartujesz! To jest pierwsze co padnie. Sam korzystam z LTE na co dzień i jestem pewien, że w czasie ŚDM będę bez internetu. LTE ma nieliche problemy już z obecnym obłożeniem i zdarzają się spadki prędkości o ponad 90%, bo sieć jest słabo rozbudowana, a co dopiero jak kilka milionów osób będzie chciało wrzucić na facebooka sweet focię z Brzegów.
Ostatnio zmieniony przez LZK 27-05-2016, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 27-05-2016, 20:31   

Racja, ale nie do końca. Podstawowa sprawa jest taka, że LTE jest technologią mobilną i wykorzystywanie jej stacjonarnie obarczone jest sporym ryzykiem. Operator umyje ręce, jeśli usługa nie będzie działała zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, bo zgodnie z tym, jak jest reklamowana, działać nie ma prawa. I konsumenci pomału zaczynają to rozumieć. Miałem na myśli LTE jako alternatywę dla dostępu stacjonarnego. Załóżmy taką sytuację - wykorzystuję internet do pracy i jest on mi niezbędny. Brak dostępu do sieci przez godzinę nie powoduje perturbacji, ale przez 4 godziny już tak, nie mówiąc o jednym dniu. Mam Neostradę po ADSL/VDSL, UPC po DOCSIS, inne łącze po Ethernecie, radiu lub światłowodzie od mniejszego dostawcy - nieważne. Jakie by ono nie było, zepsuć się może. Wracając do wcześniejszego zdania - internet nie działa, ja mam duży problem, może nawet przestaję zarabiać. To skoro to takie ważne, to czy sprawienie sobie abonamentu komórkowego z pakietem danych jest takie trudne? Raczej nie, bo prawie każdy jakiś tam pakiet już posiada. Ostatecznie można uruchomić sobie dwa łącza od dwóch dostawców, jeśli jest to takie krytyczne. Sędzia w trakcie meczu też winien mieć przy sobie 2 gwizdki i 2 zegarki ;)

To teraz wracając do błędu w Twoim rozumowaniu. Czemu przestać ma działać BTS w Wieliczce, podłączony do sieci po światłowodzie, skoro wszyscy ludzie świata będą akurat używać BTS-ów (także tych tymczasowych) usytuowanych w okolicach Brzegów?
 
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 30-05-2016, 07:32   

Cytat:
(...) Na przełomie lipca i sierpnia dojazd do Krakowa od strony Gdowa ma się odbywać przez Łapczycę, a od Niepołomic - drogą krajową nr 75 (przez Nową Hutę)


Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski...zacja,10041948/
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 30-05-2016, 10:17   

greg napisał/a:
Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski...zacja,10041948/


Plan zakłada wyłączenie z ruchu:
- drogi krajowej nr 94 (dawnej „czwórki”) na odcinku od Krakowa do Targowiska, od 29 lipca, godz. 12. Cały ten trakt ma stać się parkingiem dla autokarów;
- drogi wojewódzkiej nr 964 od pomiędzy Wieliczką i Niepołomicami, od 29 lipca, godz. 20;
- drogi wojewódzkiej nr 966 pomiędzy Wieliczką i Gdowem, także od 29 lipca, godz. 20

Z nieoficjalnych informacji wynika, że oba odcinki tras wojewódzkich w powiecie wielickim mają być zamknięte dla tranzytu, ale otwarte dla ruchu lokalnego. Czy ta zapowiedź się spełni, trudno dziś powiedzieć, ponieważ na razie nie ma pomysłu, w jaki sposób wiarygodnie odróżnić kierowców lokalnych od tranzytowych.
 
     
cepeen 
Komora



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 197
Skąd: D.E.V.A. Stacja
Wysłany: 31-05-2016, 14:53   

Kozmicki napisał/a:
cepeen napisał/a:
Czy ktoś się orientuje czy w czasie "inwazji" jest możliwe przeciążenie usług internetowych, konkretnie Neostrady? Niby głupie pytanie ale potrzebna mi do pracy i nie chciałbym zostać na lodzie, a słyszałem pogłoski, że sieć szkieletowa może być mocno obciązona?


Ale możesz zostać bez. Przygotuj sobie plan B i po temacie. Jak "koniecznie musisz" to jedź na te 2 dni do cioci w Pcimiu. Nie rozumiem całej tej dyskusji. Nie będzie usług dostępowych przez 2 -3 dni w najgorszym razie i tyle.


Dyskusja była jak najbardziej ciekawa i na temat. Dla mnie 3 dni bez dostepu do sieci to tak jak napisal Sierot strata konkretna i wymierna, wiec chciałem się zorientować.
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 31-05-2016, 16:50   

A kiedy będzie jakiś plan dla Wieliczki ja mam za oknem do tej imprezy ok 1 km i nic nie wiem co będzie a co nie będzie otwarte czy zamknięte
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 31-05-2016, 18:32   

Cytat:
Zamiast 120 mln, o które wnioskowały do rządu władze Krakowa, miasto otrzyma jedynie 18,7 mln zł na organizację Światowych Dni Młodzieży.


Cały tekst: http://krakow.wyborcza.pl...l#ixzz4AFfzdCRa
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 31-05-2016, 19:03   

Cytat:
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu precyzuje jak mieszkańcy, kierowcy, pracownicy firm, powinni poruszać się po Krakowie w czasie Światowych Dni Młodzieży. Wiele dróg będzie wtedy wyłączonych z ruchu, niektóre tylko częściowo, wprowadzone zostaną strefy ograniczonego wjazdu, a komunikacja miejska jeździć będzie wyznaczonymi "korytarzami".


Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowsk...trefy,10053994/

http://www.gazetakrakowsk...trefy,10053994/
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 06-06-2016, 13:14   

Czy ktoś w ogóle czuwa nad bezpieczeństwem takiej "dzikiej imprezy" czy ktoś w ogóle wyraził na to zgodę by na środku skrzyżowania organizować takie masowe akty uwielbienia? przejeżdżałem tak w trakcie i dla mnie to kpina by robić takie "meczugorje" na środku drogi. Cała ta plejada później wchodziła na pasy ruchu stwarzając zagrożenie http://www.wieliczkacity....ia/#prettyPhoto
_________________
Joshua
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 06-06-2016, 16:06   

Na naszych oczach rodzi się kolejne miejsce kultu i uwielbienia ...
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 25-06-2016, 09:20   

Myślę że taka informacja powinna znaleźć się na głównej stronie portalu

Od 29 lipca - od godz. 20, do 31 lipca do północy
Brzegi, Kokotów, Śledziejowice, Czarnochowice, Węgrzce Wielkie i Grabie. W ostatni weekend lipca obszar ten będzie całkowicie wyłączony z ruchu kołowego.

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski...zymow,10296588/
 
     
Joanna Kulawik
Sztolnia


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 159
Wysłany: 15-07-2016, 11:09   

Widziałam w internecie prezerwatywy z logo ŚDM.
Może nie trzeba się spowiadać z ich użycia?
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 15-07-2016, 12:14   

Joanna Kulawik napisał/a:
Może nie trzeba się spowiadać z ich użycia?



Zależy od okoliczności użycia.
 
     
Joanna Kulawik
Sztolnia


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 159
Wysłany: 15-07-2016, 12:32   

Do przecież nie do nalewania wody.
Ale zważywszy OKOLICZNOŚCI promocji...
( hasło : Durex partnerem ŚDM, rozwaliło mnie)
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 15-07-2016, 16:48   

Już dawno ta instytucja udowodniła, że dla nich żaden pieniądz nie śmierdzi. Szczególnie widać to przy organizacji ŚDM
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16