Poprzedni temat «» Następny temat
[sztuki walki] Wybór szkoły sztuki walki
Autor Wiadomość
Raffi 
Kopacz


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 1
  Wysłany: 14-12-2008, 19:12   [sztuki walki] Wybór szkoły sztuki walki

Witam wszystkich.
Od kilku tygodni zastanawiam się nad zapisem na kurs sztuki walki. Niestety nie mam zielonego pojęcia, którą szkołę wybrać. Z racji, że siedzę codzienne za biurkiem chciałbym się trochę rozruszać, dlatego nie mam sprecyzowanych oczekiwań.
Poszukuję szkoły w której ja jako 25latek na bakier ze sportem mógłby spokojnie poćwiczyć bez obawy o ośmieszenie się :)
W Wieliczce znalazłem takie szkoły jak:
- Wielicki klub karate
http://karate-wieliczka.ovh.org/joomla/index.php
- Szkoła taekwondo
http://www.kct.pl/treningi.htm
- Szkoła Kung Fu
http://lung.pl/index.php?...id=35&Itemid=48
Czy możecie mi, którąś szkołę polecić? Chyba, że istnieje jeszcze jakaś inna szkoła walki?
Pozdrawiam
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-12-2008, 19:58   

zdecydowanie polecam p. Michalika :P tzn Teakwondo :))
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
MisterWlck 
Żupnik
Górnik



Osiedle: Śródmieście, (wczesniej Lekarka)
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 74
Skąd: Wieliczka
  Wysłany: 14-12-2008, 20:09   

;))))) także polecam Taekwondo z p.Michalikiem byłem raz na obozie i byłem zadowolony więc jak najbardziej polecam.
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-01-2010, 20:24   

czy ktoś może polecić jakąś szkołę sztuk walki w Wieliczce dla dzieci?
 
     
full6
Gość
Wysłany: 07-01-2010, 10:50   

atam napisał/a:
czy ktoś może polecić jakąś szkołę sztuk walki w Wieliczce dla dzieci?


Polecanie ma sens gdy jest wybór. A jest jakiś wybór w Wieliczce ? :zdziw: Ja słyszałem tylko o jednej?
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-01-2010, 11:18   

full6 napisał/a:
atam napisał/a:
czy ktoś może polecić jakąś szkołę sztuk walki w Wieliczce dla dzieci?


Polecanie ma sens gdy jest wybór. A jest jakiś wybór w Wieliczce ? :zdziw: Ja słyszałem tylko o jednej?


hmmmm, powyżej w pierwszym poście są wymienione 3... :D (i sprawdzałam te adresy, wszystkie ćwiczą dalej w Wieliczce...) a "na mieście" widziałam jeszcze jakiś plakat szkoły, która prowadzi lub będzie prowadzić zajęcia karate gdzieś koło Lidla....
 
     
nikita
Gość
Wysłany: 07-01-2010, 11:31   kyokushinka

Polecam treningi kyokushin karate prowadzone w Wieliczance. Moja córka (10lat)chodzi od września i jest bardzo zadowolona. Niewielka grupa, sala po remoncie, bardzo sensowny sensei ;))) Treningi w poniedziałki i środy o 18.00-19.00.Koszt 65 zł/miesiąc. Minus to ciasna poczekalnia dla rodziców (mam porównanie bo w tamtym roku chodziliśmy do Niepołomic) ale w końcu to dzieciom ma być wygodnie...
Byłem (poszukując czegoś we wrześniu) na 1 treningu w Gimnazjum , ale to porażka.Ciemna, ciasna sala, najmłodsza osoba na treningu miała chyba z 15 lat, trening bardzo siłowy.Dziecko nie podoła jak na pierwszy raz.
 
     
full6
Gość
Wysłany: 07-01-2010, 12:06   

atam napisał/a:
full6 napisał/a:
atam napisał/a:
czy ktoś może polecić jakąś szkołę sztuk walki w Wieliczce dla dzieci?


Polecanie ma sens gdy jest wybór. A jest jakiś wybór w Wieliczce ? :zdziw: Ja słyszałem tylko o jednej?


hmmmm, powyżej w pierwszym poście są wymienione 3... :D (i sprawdzałam te adresy, wszystkie ćwiczą dalej w Wieliczce...) a "na mieście" widziałam jeszcze jakiś plakat szkoły, która prowadzi lub będzie prowadzić zajęcia karate gdzieś koło Lidla....


Pytanie dotyczyło "szkoły sztuk walki w Wieliczce".
Pierwszy link prowadzi do klubu sportowego. To co innego niż szkoła, bo klub to np zawody w których adept może nie mieć ochoty uczestniczyć.
Drugi link to KCT, też klub choć nie stroni od zajęć typowo rekreacyjnych ale z Wieliczki NIE JEST.
Zostaje więc tylko 3 link - czyli w 100% wielicka Szkoła Walki LUNG. No to gdzie ten wybór :P ?
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 07-01-2010, 13:12   

Właśnie masz wybór między tymi trzema szkołami/ klubami( jak zwał tak zwał). Nikt nikogo nie zmusza do startowania w zawodach. Płacisz, trenujesz i zaliczasz kolejne egzaminy. Ale w pewnym momencie nie przeskoczysz na wyższy stopień bez zawodów lub sparingów, bo po prostu nie zdobędziesz pewnych umiejetności i staniesz w miejscu w rozwoju. Tak jest np w Lung - bez sparingów powyżej żółtego drugiego nie podskoczysz.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17