Poprzedni temat «» Następny temat
Szybka Kolej Aglomeracyjna
Autor Wiadomość
moje3grosze
Gość
Wysłany: 02-02-2010, 00:29   

Krakow nie dostal Euro, bo Platini dowiedzial sie, ze Niedzialkowska i Majchrowski umyslili dowoz kibicow przyspieszoną, aglomeracyjną, uniwersalną na wszelkie okazje - linią 304 :D
 
     
moje3grosze
Gość
Wysłany: 04-02-2010, 01:00   Wieliczka może mieć nowy przystanek kolejowy

Master7, wasz administrator, nie lubi, jak "sie tłucze o kolei"*, ale może kogoś zainteresuje, że PLK planują (studialnie) budowę nowego, trzeciego już, miejsca w Wieliczce, gdzie zatrzymywałyby się pociągi.
Byłoby to przy ul. Winnickiej, tu:
http://maps.google.pl/map...ved=0CAkQ8gEwAA

Źrodłem tej informacji jest rozmowa dzienikarza Dziennika Polskiego Pana Piotra Tymczaka z dyr. PKP PLK CRI o/Kraków Panem Włodzimierzem Żmudą - a raczej to, co w tej rozmowie jako realne powiedział dyr. Żmuda, i jak pan Tomczak zdołał oddzielić plewy od ziarna :) .
http://www.dziennikpolski...zka-balice.html

* - pisac o kolei, to dla Niego "tłuc o kolei". Nie wierzycie? Zerknijcie tu: http://www.wieliczka24.in...34058.htm#34058
Takiego ci proekologicznego mastera mamy.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-02-2010, 08:13   

pisz na temat i w odpowiednich wątkach to nie będziesz prześladowany.. po co znowu robisz osobiste wycieczki? bawi Cię to?
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-02-2010, 10:04   

Byłoby super, wizja fantastyczna ale to dla mnie pic na wodę, gra na wybory.
Po pierwsze kasa.
Po drugie kasa.
Po trzecie, nie bardzo sobie to wyobrażam:

Cytat:
Zaznacza, że estakada mogłaby być realizowana etapami, bez konieczności wyłączenia ruchu kolejowego.


Czyli budowa rusztowań, jazda ciężkim sprzętem nad/pod działającą, włączoną trakcją, nad torami gdzie cały czas suną pociągi? W tymże artykule jest info, że przejeżdża tam 300 składów dziennie, więc wyłączyć też za bardzo na jakiś czas nie można.

Chyba, że będą na tym odcinku przepychać dieslami. Ale przepustowość mocno spadnie.

Po czwarte wszystkie w/w problemy da się obejść, ale będzie to kosztować jeszcze więcej.

Obym się mylił.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 15-02-2010, 08:53   

Sprawa SKA do Nowej Huty, gdzie ciągle walczą o linię do Łęgu i Czyżyn.
Interesujący nas fragment:

Cytat:
Jestem po spotkaniu (czwartkowym) z przedstawicielami PKP nt. SKA.
Chcę hasłowo przedstawić sytuację:
PKP przygotowuje wiele inwestycji w zakresie SKA - szczególnie na trasie
Balice-Wieliczka.
Na dziś problemem nr jeden jest brak należytej koordynacji działań w tym
zakresie, szczególnie ze strony Gminy Kraków.
Priorytetową inwestycją jest dodatkowy tor na trasie Kraków Gł. -
Płaszów. Jest koncepcja na jej realizację i sfinansowanie.
Zgadzam się, że SKANDALEM jest brak sprzężenia komunikacji MPK z
kolejową, nawet tą istniejącą. Przecież to jest działanie praktycznie
bezinwestycyjne, a tylko logistyczne.

Tyle w wielkim skrócie. Po tym spotkaniu widzę szansę do dalszych
działań.

Włodzimierz Pietrus (radny (PIS))
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-02-2010, 10:54   

Uuuu jak sie PIS bierze za kolej to juz na pewno nic z tego nie będzie :<<<
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 15-02-2010, 11:52   

Przed wyborami to się wszyscy nad tematem będą pochylać i gadać będą to co ludzie chcą usłyszeć. Niedługo nam obiecają poduszkowce pomiędzy Wieliczką i centrum Krakowa. A co robią w praktyce - widać po 304.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-02-2010, 11:53   

Święta prawda :))))
_________________
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-02-2010, 12:21   

Nie wiem czy zauważyliście, że przynajmniej na początku to całe SKA to jedna wielka lipa.

Dlaczego tak uważam :?:

1. Bo do dworca głównego w Krakowie dalej będzie pociąg jeździł po zwykłych torach, ten nasyp będą robić dopiero po 2012, jeśli w ogóle.

2. Zwróćcie uwagę na podawany czas przejazdu Wieliczka - Balice. Podaje się 40 minut. Na czym więc ta szybkość ma polegać, skoro teraz przejazd na trasie Wieliczka-Kraków Gł to około 25 minut a z kolei Kraków Gł. - Balice to 17 minut. To w sumie daje nam 42 minuty, gdzie do tego trzeba by dołożyć jakieś 2/3 minuty na postój na Kraków Gł.
Wniosek z tego taki, że obecnie można by uruchomić prawie tak samo szybkie połączenie. Miliony na modernizację torów i pociąg jeżdżący do 80 km/h i zysk zaledwie 5 minut? - coś mi tu nie gra...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-02-2010, 12:28   

Hmm a stacje , które mają być dobudowane na tej trasie ?
Licząc po minucie na kązdą to co najmniej 3 min a konto każdego kursu.
_________________
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 15-02-2010, 12:41   

master7 napisał/a:


1. Bo do dworca głównego w Krakowie dalej będzie pociąg jeździł po zwykłych torach, ten nasyp będą robić dopiero po 2012, jeśli w ogóle.


Z tego co zrozumiałem z gazet i informacji na necie to na tych torach można uruchomić jedna linię SKA kursującą z zadowalająca częstotliwością.
Po 2012 planuje się kolejny etap, a więc konieczne jest dobudowanie dodatkowych torów, gdyż na tych już nie będzie gdzie czasowo wcisnąć 3 kolejnych linii.

master7 napisał/a:

Wniosek z tego taki, że obecnie można by uruchomić prawie tak samo szybkie połączenie.


Z tym się zgadzam w 100% - nic nie stoi na przeszkodzie w zwiększeniu częstotliwości kursowania.

master7 napisał/a:

Miliony na modernizację torów i pociąg jeżdżący do 80 km/h i zysk zaledwie 5 minut? - coś mi tu nie gra...


Zwróć uwagę na liczne nowe przystanki i obiekty infrastruktury. Do tanich raczej nie należą. Najwięcej kasy pochłonie przebudowa części torowiska w Wieliczce i generalny remont jednej stacji, a praktycznie budowa 2 kolejnych (mam na myśli stacji przy ul Winnickiej i Wieliczka Rynek, która zostanie przeniesiona)

Drugie tyle milionów poleci na drugą stronę do Balic, gdzie trzeba wybudować nie tylko nową stację, ale tez doprowadzić do niej odcinek nowego torowiska, oraz wykonać elektryfikacje całej linii kolejowej do Balic, a to jednak jest kawałek.

No i jest jeszcze mostek w rejonach Winnickiej, który się już prosi o rozbiórkę i postawienie nowej wersji.

Co do niewielkiej różnicy czasowej, to weź poprawkę na postój na nowych stacjach.
Nie wiem ile zajmuje postój bo nie sprawdzałem nigdy, ale powiedzmy że 2 minuty. Nowych stacji będzie sztuk 8, więc przy takim czasie dało by to nam 16 minut dodatkowo.
Z tego wynikało by iż pociąg musi przyspieszyć.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 15-02-2010, 12:49   

Najbardziej mi się podoba ten projekt przystanku przy Grzegórzeckiej - to moim zdaniem świetne miejsce na przesiadkę - oczywiście po przeorganizowaniu linii w tym rejonie. Zanim człowiek sie z dworca głównego wydostanie - to z Grzegórzeckiej zdąży dojść do Rynku. Tylko czy moje wnuki tego dożyją??? :<
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-02-2010, 21:31   

nietopesh napisał/a:
Co do niewielkiej różnicy czasowej, to weź poprawkę na postój na nowych stacjach.
Nie wiem ile zajmuje postój bo nie sprawdzałem nigdy, ale powiedzmy że 2 minuty. Nowych stacji będzie sztuk 8, więc przy takim czasie dało by to nam 16 minut dodatkowo.
Z tego wynikało by iż pociąg musi przyspieszyć.

No w sumie macie rację z tymi przystankami, tyle że dla nas, mieszkańców Wieliczki, praktycznie nic to nie zmieni. Czas przejazdu będzie niemal taki sam. Możemy jedynie liczyć na większą częstotliwość.

Jestem sceptyczny, bo nie wierzę jakoś w PKP, obym się mylił...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-02-2010, 08:59   

Cytat:

Kraków: będzie pięć nowoczesnych pociągów

Krakowianie już niedługo pojadą do Tarnowa, Oświęcimia i Suchej Beskidzkiej supernowoczesnymi pociągami Acatus. Urząd Marszałkowski kupił dla PKP Zakładu Przewozów Regionalnych pięć takich składów.



Takie pociągi pojadą do Oświęcimia i Tarnowa (© archiwum PKP)

Dwa pierwsze przyjadą do Małopolski w tym roku, pozostałe za rok. - Zapłaciliśmy ok. 91 mln za pięć pociągów, części zamienne do nich i szkolenie personelu - wyjaśnia Roman Ciepiela, wicemarszałek Województwa Małopolskiego. - Planujemy , że w pierwszej kolejności będą jeździły z Krakowa do Tarnowa i Oświęcimia - dodaje.

Acatusy ED74 to nowoczesne pociągi stworzone przez polskich inżynierów pracujących dla bydgoskiej Pesy. Znacznie różnią się od starych składów. - Są bardziej komfortowe, ekologiczne i o ok. 30 proc. oszczędniejsze w eksploatacji - mówi Barbara Węgrzynek z PKP ZPR.

Acatus to elektryczny skład, długi na ponad 80 metrów. Ma wysmukłą sylwetkę i z szybkością ponad 150 km na godzinę może przewieźć ok. 350 pasażerów. Wszystkie przedziały i kabina maszynisty są w pełni klimatyzowane.

Pociąg ma też udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, np. specjalnie przystosowaną toaletę, szerokie wejścia i wysuwane stopnie, ułatwiające wysiadanie i wsiadanie na peronach o różnej wysokości. Pociąg jest monitorowany przez kamery zamontowane wewnątrz i na zewnątrz, a maszynista może kontaktować się z pasażerami za pomocą interkomu.

Małgorzata Stuch - Gazeta Krakowska


Aktualnie do Oświęcimia bezpośrednio kursuje z Krakowa jedynie pociąg z Wieliczki
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-02-2010, 09:10   

No pięknie, pięknie...
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16