Poprzedni temat «» Następny temat
TOP TEN - 10 CUDÓW CENTRUM WIELICZKI - 2008

Wielicka Ohyda Roku
Dom Handlowy Kinga
26%
 26%  [ 41 ]
Kościół św. Klemensa - elewacja
1%
 1%  [ 3 ]
Ogrodzenie wokół Szybu Regis
25%
 25%  [ 40 ]
Ulica Sikorskiego
4%
 4%  [ 7 ]
Rynek Górny
6%
 6%  [ 10 ]
Rynek Dolny - wielickie Łazienki i Sukiennice
7%
 7%  [ 11 ]
Rynek Dolny, Goliana - kamieniczki
3%
 3%  [ 6 ]
Okołokolejowy Zespół Kramów, tzw. Kebab Square
18%
 18%  [ 28 ]
Fontanna przed Pałacem Konopków
0%
 0%  [ 0 ]
Czerwona Kamienica i bloki przy Aleji JP II
5%
 5%  [ 8 ]
Głosowań: 64
Wszystkich Głosów: 154

Autor Wiadomość
JUrek
Gość
Wysłany: 08-08-2007, 17:42   

Wieliczka jest cała ochydna !!! wszystko jest zaniedbane zniszczone i sie wali !!! Najbrzydsze miasto jakie widziałem... Moze za wyjątkiem okolic kopalni i troche zamku reszta to komuna potorwna.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 08-08-2007, 19:25   

Nie przesadzaj! Aż tak źle nie jest. Po drugie chyba mało widziałeś :)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 08-08-2007, 19:38   

Nie skomentuje jak nasza stolica wyglada, wieliczka przy niej to Wenecja Polski :)
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-08-2007, 20:19   

ehh.. trzeba sie znieczulic na tego typu komentarze bo im bardziej forum bedzie znane tym wiecej takich jegomosci bedzie tu zagladac..

ja postuluje za obowiazkowa rejestracja na forum.. zajmuje to 5 minut a przynajmniej upierdliwcom sie moze nie bedzie chcialo rejestrowac
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 08-08-2007, 20:32   

Tsubasa mnie nie dziwi taka opinia pozatem każdy ma prawo wyrażać swoją.
Jak się tutaj przeprowadziłam myślałam dokładnie tak samo całe szczęście że poznałam wspaniałych ludzi dzięki którym szare budynki zaczełam widzieć kolorowiej.
Inna sprawa że jak się na coś patrzy przez tyle lat to się widzi to inaczej
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 08-08-2007, 21:58   

Tsubasa napisał/a:
trzeba sie znieczulic na tego typu komentarze bo im bardziej forum bedzie znane tym wiecej takich jegomosci bedzie tu zagladac..


agga napisał/a:
Tsubasa mnie nie dziwi taka opinia pozatem każdy ma prawo wyrażać swoją.

Oczywiście, że każdy ma prawo do opinii.
JUrek napisał/a:
Moze za wyjątkiem okolic kopalni i troche zamku reszta to komuna potworna.

Przyznacie jednak, że uwaga o "wyjątkowym charakterze" okolic kopalni jest trafna. Jak tu przybyłem, to też obszar tras turystycznych traktowałem jak państwo w państwie :<
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-08-2007, 22:04   

Tardas napisał/a:
. Jak tu przybyłem


ujalaes to jakbys z marsa tu przylecial :P
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 09-08-2007, 18:16   

Zagłosowałem...i moje skromne zdanie nie odbiega od "większości"... :)
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 09-08-2007, 19:12   zbiorcza odpowiedź na rózne komentarze pod TOP TEN

/
Cytat:
//Wybrany obiekt otrzyma tytuł Wielickiej Ohydy Roku, dyplom (o ile znajdzie się sponsor) oraz zostanie "zareklamowany" w lokalnej prasie za pomocą e-maila
Użytkownik który najtrafniej wytypuje pierwszą trójkę dostanie od Redakcji nagrodę (o ile się znajdzie sponsor )
/// Pytanie tylko komu wręczać Właścicielowi, najemcy, dzierżawcy


Cieszę się, że podjeliście mój temat. Jeśli chodzi o dyplom, to nie ma sprawy. Dyplom kosztuje kilka złotych. :)
Trochę inaczej trzeba było jednak zorganizować ankietę. Należało rozbić to co ja włożyłem do jednego punktu na podpunkty. Przykład : Rynek Górny powinien być rozbity na 1) kamieniczka z artykułami biurowymi, 2) kamienica z apteką, 3) kamienica z kredytami i telefonami.
Dyplom powinien być wręczany zarówno najemcy jak i właścicielowi (mogą się trochę różnić). Im więcej osób się zirytuje, tym większa szansa na reakcję.

Cytat:
///Chłopaki doróbcie ankiete !!!
Będzie niezła zabawa
///Mam też nadzieję, że prywatnym właścicielom tych obiektów zrobi się po prostu po ludzku wstyd.
///to wybierzmy też naładniejszy
///...jak by na to nie patrzeć DZIENNIK POLSKI nas czyta może i z UMiG i innych instytucji też...
/// no to oby nas czytali.. choc i tak marna to pewnie pociecha.. kolejni i tak tylko obiecuja i obiecuja.. to mi przypomina zabawa w marchewce na kiju niestety



Te komentarze nieuchronnie wiążą się z pytaniem „Redakcjo, dokąd idziecie?” . :!!:
Czy chcecie być tylko/aż elektronicznym miejscem spotkań, czy też chcecie kształtować rzeczywistość (jakkolwiek to może brzmieć szumnie...)?
Jeśli tym drugim to:
a) właściciel/najemca każdego obiektu powinien otrzymać list informujący o nominowaniu go do takiego konkursu, albo należy osobiście wręczyć taką nominację łącząc to z jakimś wywiadem
b) powinno się powiadomić inne media jak Dziennik Polski, Gazeta Wyborcza, Gazeta Krakowska, itp. o inicjatywie. O czymś muszą pisać więc się chyba ucieszą jak im podsuniecie temat.
c) myślę, że powinniście też dążyć do powiększenia liczby użytkowników portalu, dlatego co jakiś czas powinniście wydawać coś w formie drukowanej, choćby na początek jedna drukowana czarno-biała strona A4, która zostanie dostarczona do domów, sklepów, rozdawana ludziom na ulicy. Powinny się tam znaleźć informacje o podjętych inicjatywach (takie jak ta), najciekawsze tematy, zdjęcia, najtrafniejsze komentarze, itp.
d) powinno się wydłużyć termin głosowania

Punkt a) i c) jestem w stanie zasponsorować.
Jeśli chcecie być tylko chatroom'em, to niepotrzebnie czytaliście punkty a), b), c). :)
Można by jeszcze tu rzucić kilka pomysłów, ale to zbyt obszerny temat, a czas jest cenny.

Cytat:
///kurde tylko turystów tymi zdjęciami odstraszysz

Dlatego może reklamujmy i rozwijajmy Wieliczkę jako miasto specjalnie dla turystów z wadami wzroku. W Kopalni zasadniczo też jest ciemno i mało co widać...

Cytat:
///no coz.. opowiadanie otwierajace niektorym oczy.. brud, syf i ubostwo.. a ostatnio ktos zakladal topic ze wieliczka taka piekna


Wiele zależy od tego jak patrzysz i z czym porównujesz. Jeśli wyjdę na miasto z zamiarem szukania piękna to pewnie wrócę do domu z innymi zdjęciami. Ale nie da się ukryć, że piękno i diabeł tkwi w szczegółach i jak się widziało wiele wypieszczonych miast na zachodzie to płakać się chce gdy się przejdzie po Wieliczce.

Cytat:
zapomniales dodac jeszcze o atrakcjach ktore czekaja popoludniami przy wejsciu do DH Kinga, mianowicie gołebie ktore czesto robia na ludzi


Mam w planach uwzględnić je gdy podejmę temat przestrzeni powietrznej nad Wieliczką. :)

Cytat:
/// Obawiam się, że Kościół św. Klemensa może zniknąć z tej listy
Dziś przed frontem pojawiły się potężne rusztowania i "R"usza prawdziwy remont elewacji - tym razem pieniądze, już są


Też się trochę boję - miasto straci dotychczasowy charakter jak zmienią tą elewację. Natomiast parafianie odetchnęli z ulgą. 400 zł zostanie w kieszeni. A propos, może zaczniemy przyjmować zakłady o ile zmniejszy się ta lista za dziesięć lat? Albo o ile ...powiększy.
Dziwię się, że tak mało głosów na Klemensa w ankiecie. Podobno ludzie nie patrzą często do góry. Może to przez te gołębie. (Pospieszcie się, by mieć co wnukom opowiadać. :) )

Cytat:
można było pozyskać pieniądze na renowację zabytkowych kamienic w ramach programu "Centra"


Czy redakcja jest w stanie zasięgnąć języka gdzieś w Urzędzie Miasta / Burmistrza na ten temat?

Cytat:
///dla mnie tekst roku
/// Ukłony w stronę autora tematu...włożył w to troszkę pracy...
///mada i ja do tych ukłonów się przyłącze i do tego pogratuluje niezwykłego stylu pisania
///Za coś takiego - oczywiście wspólnie z opisem i przykładami - należy się laur poetycki

dzięki ;)
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 09-08-2007, 19:29   

Cytat:
myślę, że powinniście też dążyć do powiększenia liczby użytkowników portalu, dlatego co jakiś czas powinniście wydawać coś w formie drukowanej, choćby na początek jedna drukowana czarno-biała strona A4, która zostanie dostarczona do domów,


Co myślicie o tym aby wydrukować w ten sposób nasz konkurs i dostarczyć do domów jak wróce z urlopu moge zostać listonoszem :?:
_________________
Pozdrawiam
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 09-08-2007, 20:25   

ukłony dla Pana Solniaka
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
  Wysłany: 09-08-2007, 20:32   

Solniak prase moge pomoc zawiadomic :)
Ale mozemy mam nadzieje liczyc na jakies Twoje wsparcie przy pisaniu artykulów ?
Mysle ze dziennikarze chetnie chwyca taki temat :)

Moze takie dzialanie wymusi cos na wladzach ?
Jakis plan , jakies dzialania....
Oby tak sie stalo
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-08-2007, 20:41   

no jakiegos maila zawsze mozna skrobnac np do gazety wyborczej czy dziennika.. ale by bylo zdziwko.. jakby temat u nich "zlapal" to moze mielibysmy darmowa reklame naszej strony :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 00:11   

Tsubatsa myśle że że jak juz pan solniak zapalił w nas ducha walki to na jego pomoc możemu liczyc...
_________________
Pozdrawiam
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 06:47   

Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony kontynuacją tematu przez Solniaka.
Jemu się chce coś zrobić dla Wieliczki!!!
Redakcja portalu winna jak najszybciej próbować włączyć go do współpracy (póki wykazuje jeszcze chęci).
Jego tekst, komentarze dla mnie trafne i z polotem.

Wypowiedź JUrka gościa traktuję jako jego prywatne zdanie i spojrzenie. Każdy ma do tego prawo.
Jezioro Loch Ness ma swojego potwora i z tego się szczyci, bo dla nich to najsympatycznejsza ochyda. ;) .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 19