Poprzedni temat «» Następny temat
TOP TEN - 10 CUDÓW CENTRUM WIELICZKI - 2008

Wielicka Ohyda Roku
Dom Handlowy Kinga
26%
 26%  [ 41 ]
Kościół św. Klemensa - elewacja
1%
 1%  [ 3 ]
Ogrodzenie wokół Szybu Regis
25%
 25%  [ 40 ]
Ulica Sikorskiego
4%
 4%  [ 7 ]
Rynek Górny
6%
 6%  [ 10 ]
Rynek Dolny - wielickie Łazienki i Sukiennice
7%
 7%  [ 11 ]
Rynek Dolny, Goliana - kamieniczki
3%
 3%  [ 6 ]
Okołokolejowy Zespół Kramów, tzw. Kebab Square
18%
 18%  [ 28 ]
Fontanna przed Pałacem Konopków
0%
 0%  [ 0 ]
Czerwona Kamienica i bloki przy Aleji JP II
5%
 5%  [ 8 ]
Głosowań: 64
Wszystkich Głosów: 154

Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 09:01   

solniak napisał/a:
„Redakcjo, dokąd idziecie?”

Na to pytanie odpowiedź mniej więcej znamy.
Inną sprawą jest to że nie zawsze mamy czas aby realizować to co chcemy.
Pomysłów "co by tu zmienić" pada na tym forum wiele, gorzej z ewentualnymi rękami do pracy.

Co do dyplomu to raczej taki żart był z mojej strony ale skoro uważacie że tak no to trzeba będzie się zastanowić.
Rozbijanie punktu z Rynkiem teraz nie ma już sensu, zresztą jak widać są inni faworyci tego rankingu.

solniak napisał/a:
Punkt a) i c) jestem w stanie zasponsorować.

Przyjmujemy.
Na ostatnim zebraniu "kolegium", zakładaliśmy że do najbliższego spotkania forumowiczów można by stworzyć jakiś plakat i ulotke, tyle że kwestia rozbiła się o ewentualne powielanie/druk

Ale o tych rzeczach już była mowa, polecam ta wątki:
http://www.wieliczka24.in...ianka-vt469.htm
http://www.wieliczka24.in...amowy-vt593.htm

No i generalnie proponuję dyskusję odnośnie dokąd idziemy tam kontynuować.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 10-08-2007, 10:10   

Proponuje usunąć z listy Kościół św. Klemensa, rozpoczeli remont pełną parą i wkrótce trzba będzie obiekt przestawić do perełek ....
Maksymalny termin rozliczenia robót to przzyszły tok. Wiec obecnie szkoda im robic czarny PR.
Umieszczanie obiektu, który jest wtrakcie remontu przynosząceg widoczne efekty uważam za niecelowe.
Co innego z remontami trwającymi w nieskończoność np. dawniej pałac konopków
 
     
Kanth 
Sztygar
Szukam...



Osiedle: Lekarka
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 63
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 11:08   

Oby wreszcie Wieliczka stała się estetycznie przyjemnym miejscem do mieszkania, chociaż oczywiście fakt masy fajnych ludzi w Wieliczce jest wystarczającym powodem do mieszkania tutaj to na pewno poprawa wyglądu naszego miasta nie zaszkodzi, szczególnie po bardzo długim okresie kiedy kompletnie nic nie było robione, a remonty były raczej na zasadzie żeby coś się nie zawaliło a nie dla wyglądu. Ode mnie władze miasta mają wielki minus za ostatnią dekadę, ale kto wie może teraz będzie lepiej... Na razie codziennie widzę jak na ulicy Piłsudskiego robią chodniki, zawsze to coś...
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 11:16   

Faktycznie widać, że rozpoczęto prace modernizacyjne- dostrzegam to zwłaszcza na drogach naszego powiatu ( zwiększyła się też liczba projektów zminany organizacji ruchu). Może z tej maki będzie chleb :)
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 11:24   

Cytat:
Na razie codziennie widzę jak na ulicy Piłsudskiego robią chodniki, zawsze to coś...
czytałam że prace przy chodniku mają się zakończyć 18 września zastanawiam się czy chłopaki sie wyrobią bo ich widze przy gimnazjum już miesiąc
_________________
Pozdrawiam
 
     
jacekrys 
Warzelnik



Osiedle: os.Szymanowskego
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 22
Wysłany: 10-08-2007, 11:58   

Do solniak, jezeli tobie odpowiada taki stan rzeczy jaki mamy w Wieliczce to oki, ale zazwyczaj norma jest ogol a nie pojedyncze jednostki, kazdy widzi ze jest nie tak, czy to problem w jakis chocby sposob odnowic, odmalowac kamieniczki ? czy np. nie moznaby odmalowac DH Kinga i zalozyc jakies siatki ochronne na sciany aby ptaszyska nie straszyly klientow i przechodnow ? mysle ze dla prezesa pss spolem bo to chyba do niego nalezy ten budynek nie byloby zadnym problemem cos takiego zrobic, nie trzeba byc skapym tylko zadbac o estetyke budynkow i zadowolenie klientow, ktos madry juz powiedzial "jak cie widza tak cie pisza", to sie wiaze z wieloma fotkami o wieliczce, ja jestem mieszkancem tego miasta od urodzenia, jakos nie zwracalem do tej pory na cos takiego, widze to na codzien i nie rzuca mi sie w oczy, chodze co dzien obok tych odrapachych kamieniczek, widze pomalowane ogrodzenie wokol szybu, ale wlasnie drazni mnie np, te ptaszyska gdzie musze uwazac zeby ktorys nie zrobil mi nalotu na koszule, a powiedz przyjedzie turysta, co on ma powiedziec ? czy ma wyniesc niezapomniane wrazenia z samego miasta ? miasto to nie tylko kopalnia, sa rowniez inne zabytki, czy na pamietke z wieliczki ma rowniez wziasc z soba kawalek odpadajacego tynku ? okruszek farby ktora schodzi ze sciany ? a moze zrobmy interes, bedziemy sprzedac troche tynku z napisem wieliczka - sukienice a pod spodem dopisek suvenire. Mysle ze autor tych fotek poruszyl w naprawde wspanialy sposob problem wygladu Wieliczki jako calego miasta a nie tylko koplani soli, szereg turystow wychodzac z kopalni idzie al J.P.II i na co trafia ? na wlasnie odrapane tynki, napisy na plocie, pijanych lumpow ktorzy obalaja kolejna juz flaszke nalewki, czesto strach przejsc sama stacja PKP lub plantami. Taki problemjest problemem nas wszystkich bo kazdy chce sie pochwalic ladnym miastem w ktorym mieszka a nie wstydzic sie swojego miejsca pochodzenia, Pozdrawiam i oby wiecej takich fotek, moze kogos to wkoncu zmobilizuje do dalszego dzialanie w kierunku polepszenia wizerunku miasta,
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 11:59   

Cytat:
chłopaki sie wyrobią bo ich widze przy gimnazjum już miesiąc

Tam jest ich baza wypadowa. Zbiórka, lista obecności, "kafka", wymiana doświadczeń i... do roboty, bo fajrant się zbliża.

Po 10 września - to będzie widok !!!!
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 12:02   

Pewnie zdażą;) Zawalony termin to kary umowne;) :one:
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 10-08-2007, 12:03   

No cóż, oryginalny nie będę - zagłosowałem na ogrodzenie i Kingę. Kinga powinna wygrać w cuglach.
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 12:10   

jacekrys napisał/a:
szereg turystow wychodzac z kopalni idzie al J.P.II i na co trafia ? na wlasnie odrapane tynki, napisy na plocie,


Trafne spojrzenie. Osobiście dla mnie w plebiscycie Aleję spacerową im. J.P.II umieściłem na I miejscu.
Dlacego? Bo uważam, że gro miejsc można szybko poprawić, naprawić, wyremontować. Ale mentalności ludzi, którzy całymi dniami od strony parku wieszają pranie i pościel w oknach, czy na balkonikach nic i nikt nie pokona.
Zmianę mentalności przynosi zmiana pokolenia.
Bardzo, ale to bardzo chciałbym się mylić w tym stwierdzeniu.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 10-08-2007, 13:45   

miki Mota Engil 8 miesiecy spoznia zakopanike za dzien 70 000 $ i co i nic dalej sie slimacza i wygrywaja kolejne kontrakty :)
Ludzi to wali :)
 
     
Askia 
Kopacz



Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 5
Wysłany: 11-08-2007, 14:11   

To mój pierwszy post więc witam wszystkich :D

Głosuje na ogrodzenie wokół szybu Regis. Jak dla mnie nie ma tu nic okropniejszego... <brrr>
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 11-08-2007, 14:49   

Askia napisał/a:
To mój pierwszy post więc witam wszystkich

Nam również jest niezwykle przyjemnie zobaczyć w gronie userów kolejną przedstawiecielkę płci pięknej...
Wracając do sedna tematu...to ogrodzenie stoi już tam chyba od kilku lat...pamięta ktoś kiedy go postawiono ??
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 11-08-2007, 16:39   

Kilka spraw.

Cytat:
Proponuje usunąć z listy Kościół św. Klemensa, rozpoczeli remont pełną parą i wkrótce trzba będzie obiekt przestawić do perełek ....
Maksymalny termin rozliczenia robót to przzyszły tok. Wiec obecnie szkoda im robic czarny PR.
Umieszczanie obiektu, który jest wtrakcie remontu przynosząceg widoczne efekty uważam za niecelowe.


Artykuł powstał gdy prowadzono tylko prace nie związane z remontem elewacji.
Może nie usuwajmy, by za 5 lat móc sobie spojrzeć na listę i powiedzieć, że jednak coś się zmieniło.
Co, jak to będzie jedyny obiekt który zniknie z tej listy w tym czasie? :)
Czarny PR... - siła portalu nie jest tak duża by im faktycznie zaszkodzić. Nie to zresztą było intencją artykułu,
aby komuś zaszkodzić, ale pobudzić do działania. No i działają! Chwała im za to! :one:


Cytat:
Ode mnie władze miasta mają wielki minus za ostatnią dekadę, ale kto wie może teraz będzie lepiej...


Mój artykuł generalnie odnosi się do minionej epoki. Dwanaście lat minęło, a dla Wieliczki wygląda jakby czas się zatrzymał. Szkoda, że portal nie powstał 12 lat temu. Było by jeszcze więcej pola do popisu. :/ Zresztą przy odpowiedniej aktywnośći mieszkańców, czyli mnie, Ciebie i Ciebie, itd. pewnie skończyłoby się na ośmiu latach, albo jeszcze mniej.

jakcekkrys napisał:
Cytat:
Do solniak, jezeli tobie odpowiada taki stan rzeczy jaki mamy w Wieliczce to oki, ale zazwyczaj norma jest ogol a nie pojedyncze jednostki, kazdy widzi ze jest nie tak, czy to problem w jakis chocby sposob odnowic, odmalowac kamieniczki ?


Przyznam, że nie bardzo rozumiem jak to się ma do tego co ja napisałem... :?:
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 11-08-2007, 19:33   

Pół żartem...pół serio brakuje mi na tej liście jeszcze jednego budynku...na szczęście znajduję się on prawie "na wsi"... :one:

_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 19