Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-06-2007, 09:39
Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce
Autor Wiadomość
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 09-01-2008, 14:15   

Nord napisał/a:
ale mi sie podoba, że poruszono sprawy trudne ...

Mam w ręku Panoramę Styczeń 2008. Jest wreszcie wywiad z Burmistrzem.
Ani słowa o sprawach trudnych. I to mi się nie podoba. Nie wiem dlaczego wywiadu nie przeprowadziła Pani Zapadlińska? Może miała niewygodne pytania. Bo widzę, że powoli zaczyna dostrzegać problemy. W tym numerze na str 27 temat Autostradowe problemy.
Kunsztem dziennikarskim także i we wspomnianym wywiadzie błysnął A.Sz.
Ale prawdziwą wirtuozerię pokazał w :
w Panoramie str13. Wizja i strategia rozwoju Wieliczki i
w Kurierze Wielickim styczeń 2008 str5 Brylant wśród polskich miast.
Ten sam lód, a sprzedany dwa razy.
Czytając te gazety (wydawane chyba za społeczne pieniądze) zastanawiam się, czy był w Polsce Sierpień 80, a w 1989 zmieniliśmy ustrój?

Głos wielicki grudzień 2007
str.3 temat Droga przez Bogucice a w nim
Ostatnio zamontowano cztery nowe punkty sygnalizacji świetlnej w centrum Wieliczki, mieszkańcy osiedla Bogucice są tym rozgoryczeni. Czy tam naprawdę była potrzebna sygnalizacja np przy IPN? Wielomiesięczne monity w GDDKiA nie dały rezultatu i dlatego ponad stu mieszkańców osiedla wyszło na drogę. Protest od razu dał pozytywne efekty.
Burmistrz obiecał rozmowy z GDDKiA, a jeśliby nie dało to rezultatu, obiecał sfinansować zamontowanie sygnalizacji z budżetu gminy. Mieszkańcy planowali powtórzenie protestu po dwóch tygodniach ale na razie czekają. Dostali wiele obietnic i mają nadzieję, że zostaną wypełnione.
 
     
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 09-01-2008, 22:58   

Brzeziniak - nareszcie się z Tobą zgadzam. No prawie. Też miałam wątpliwość, że ten sam temat w dwóch tytułach, ale mama mi wyjaśniła, że nie lubi Kuriera i czyta tylko Panoramę. I mnie olśniło. Na rynku wielickim są dwie gazety. Wychodzą niemal w tym samym czasie i dziennikarze mają problem, bo hity i tematy w zasadzie te same, tylko odbiorca troszkę może się różnić, no bo ktoś przywiązany do Panoramy, a i dystrybucja, szczególnie po wsiach, różnie wygląda. Wiemy za to na pewno, co i w jakim stylu napiszą w Głosie Solnym (nie pamiętam tytułu), który można nabyć w konkretnej pizzerni - też nie pamietam tytułu pizzzy, ok - już nie będę uprawiacć kryptoreklamy, bo chyba nie o to chodzi :)
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 10-01-2008, 11:49   

lala napisał/a:
I mnie olśniło.

Jakby Pani zapoznała się jeszcze ze Studium, Dokumentami Strategicznymi, Budżetem 2008 (to ostatnie jak Uchwały trafią do BiP, do tej pory tylko 4), to chętnie podyskutuję nad plusami i minusami w/w. Pani plus ja minus.
 
     
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 12-01-2008, 21:17   

a co ma pierniik do wiatraka, plusy , minusy i olśnienie wyjęte z tematu dystrybucji i lodu, który dwa razy podany.
Słonko, o studium, strategii i budżecie, to póki co poczytaj se w gazetach lokalnych na gminnym portalu itede pozdro :)
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 13-01-2008, 17:20   

lala napisał/a:
Słonko, o studium, strategii i budżecie, to póki co poczytaj se w gazetach lokalnych na gminnym portalu itede pozdro :)

A wydawało mi się, że znalazłem osobę kompetentną i dobrze zorientowaną do dyskusji. Tak przynajmniej wynikało z wypowiedzi.

2. Inwestor: Urzad Gminy w Wieliczce.
3. Uytkownik: Gmina Wieliczka ul. Warszawska 1.
4. Podstawa opracowania:
• umowa z Inwestorem nr: WGK – 7070/ 1/20/07

Wybacz Słonko, ale jak na tym gminnym portalu czytam powyższy adres to mnie to śmieszy. A to tylko mały kapiszonek.
 
     
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 13-01-2008, 21:40   

urwałeś się z choinki, brzeziniaku drogi? co Ty w ogóle przytaczasz w tych punktach?
Marudziłeś, że nie możesz poczytać o strategii i planach, to Cie informuję, że jest info na portalu pt. strategiczne dokumenty, wystarczy kliknąć :)

Z kimś komu podoba się manipulowanie faktami w artykule pt "Prawie Rospuda" (sic)wybacz, ale nie mam o czym rozmawiać. pozdr słonecznie :)
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-01-2008, 21:57   skandaliczne kompetencjie.

Witam

Za 14 dni ........będzie równiusieńkie 4 miesiące jak czekam na udzielenie informacji publicznej z Urzędu w Wieliczce. Zgodnie z prawem powinnam ją dostać w terminie 14 dni.
Sprawa dotyczy wydatkowania pieniążków publicznych przez Urząd.
..........czekam dalej.
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 13-01-2008, 22:41   

lala napisał/a:
urwałeś się z choinki, brzeziniaku drogi? co Ty w ogóle przytaczasz w tych punktach?

Myślałem, że ty cokolwiek kumasz. Sory. Bay.Bay.
PS. W Wieliczce nie istnieje ulica Warszawska.
 
     
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 13-01-2008, 23:21   

o żesz, ale z ciebie bystrzacha Brzezino, może arta strzelisz do solnej gazety na ten temat ? re re kum kum i buziaczki :)
 
     
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 13-01-2008, 23:27   

Bogusia, a rozliczyłaś już pana Niemczyka? trzymam kciuki, a może Bogusia mogłaby również do gazetki pisać, takie ksero listów do urzędu i odpowiedzi, nakład skoczyłby kilkakrotnie, nie wspminając o poziomie?
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 14-01-2008, 14:29   

lala napisał/a:
ale z ciebie bystrzacha Brzezino

Chciałbym, żeby tak było, ale ten współczynnik od inteligencji marniutki (aż wstyd się przyznać).I potrzebuję pomocy, żeby zrozumieć:
Rejestr zabytków
ZESPÓŁ KOPALNI SOLI nr w rejestrze -A-580, A-543, A-544
a. kopalnia , XIII-XX (wpisana na pierwszą listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO w 1978)
b. nadszybie „Daniłowicza” , Park bł. Kingi , mur 1898 (szyb wybity 1635-1640), remont 1987-1989
c. nadszybie „Górsko” , mur. 1896 (szyb wybity po 1620 ) , przebud. po1908 , remont . 1986 –1987
d. dom salinarny nadszybia „Górsko” , ul. Górsko 8 mur. 1804 lub 1812
e. dom salinarny nadszybia „Janina” , ul. Janińska 24 , mur. przed 1818 , przebud. k. XIX
f. nadszybie „Bł. Kingi” , mur ok. 1868 (szyb wybity 1863-1867), rozbud. ok. 1898
g. nadszybie „Regis” , mur. ok. . 1860-1861 , proj. Karol Decker (szyb wybity ok. 1355) , przebud.1890-1892, przebud. 1960, remont. 1887 i od 1990
h. nowa warzelnia , ul. Dembowskiego , mur. 1910-1913, przebud. po 1945,
w znacznej części wyburzona

Bo nie rozumiem tej ostatniej linijki " w znacznej części wyburzona". I nikt o nią nie walczył, stara i brzydka była. Ale Park Mickiewicza to całkiem inny temat.
 
     
Hmmm
Gość
Wysłany: 14-01-2008, 14:56   

Brzezniak.
Saliny kopalniane w duzej czesci pozyskiwaly sół z odparowywania zasolonych wód ( solanki wydobywane byly na baryczy ).
Z rok na rok jak wiesz ilosc wycieków jest mniejsza ( może nei dużo , ale je się tamuje ) i technologie ważenia soli sie zmieniają.
Stare budynki trzeba bylo ogrzewać utryzmywać a nikogo w nich nie było, nic sie tam nie robiło. Tak samo jak z kominem i tężniami.
Cała ważelnia to teraz jeden budynek i widoczny skraplacz ( pozostałe zółtki to zaplecze, magazyny itd )

To co zostało wyburzone naprawde nie miało strategicznego znaczenia, wyglądu walorów turystycznych.
W miejscu tym z tego co wiem ma powstać przejście z pod szybu daniłowicz w kierunku parku mickiewicza w celu przedłużenia Alei Jana Pawła II.


Tyle wystarczy czy rozwijać ?
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 15-01-2008, 15:00   

Hmmm napisał/a:
Stare budynki trzeba bylo ogrzewać utryzmywać

Masz rację, nie pomyślałem o tym.
Hmmm napisał/a:
nie miało strategicznego znaczenia

No nie to co Turówka, czy Łazienki, ale czy one są jeszcze zabytkowe?
Hmmm napisał/a:
w celu przedłużenia Alei Jana Pawła II.

Czy ta Aleja nie miała przebiegać powyżej warzelni?
Rozwijaj. Może jakieś dane kto, co i kiedy.
 
     
Hmmm
Gość
Wysłany: 15-01-2008, 21:36   

Coraz fajniej mi sie z Toba dyskutuje wiec jedziemy dalej.

To co zostało wyburzone to była głownie stara ciepłownia i elektrownia ( mini ) , bo nie wiem ile lat tu mieszkasz ale moze pamietasz czasy ze Kolonia Górnicza i Grabówki miały prąd właśnie z kopalni :) . Upadający komin kopalni rozwalił na pół stary kocioł stalowy co pomogłow w jego rozbiurce :)


Co do łazienek i turówki :)
W turówce ze starej został tylko fragment portalu nad wejscie. Dlatego tak dlugo to stało pusto bo ponoć konserwator się wściekł na właścicieli !


Co do łazienek, nie wiem na ile to zmienili, ale pewnie nawet nazwa nie będzie podobna :)
W sumie ja już nie pamiętam tych łazienek w środku za młody jestem. Ciekawe czy ktos z forumowiczów tam bywał ?!


Co da aleji JPII. Jakies 2 lata wstecz dyr.Zarembski pisał o czymś takim , że ta wlasnie alejka ma iśc dalej koło daniłowicza przez brzeg nowego porakingu i pomiędzy budnkami warzelni do parku Mickiewicza. Dokładnych dekretów i obietnic pewnie nie ma w internecie ale może ktoś ma jakieś dokumenty.


Może coś rozjaśniłem :0
Czy coś jeszcze moge dodać ?
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 16-01-2008, 16:16   

Hmmm napisał/a:
Upadający komin kopalni rozwalił

Byłem i oglądałem, tylko wtedy nie wiedziałem, że Warzelnia wpisana do rejestru zabytków.Miała pecha.
Hmmm napisał/a:
miały prąd właśnie z kopalni

O tym słyszałem i że urządzenia w tej elektrowni były piękne i markowe, wymarzone do muzeum. Szkoda na złom. Nie wiesz gdzie trafiły?
Hmmm napisał/a:
Dlatego tak dlugo to stało pusto bo ponoć konserwator się wściekł na właścicieli !

Że stało pusto to widziałem, ale o konserwatorze nie wiedziałem.
Łazienki stare, brzydkie ale w rejestrze. A z takimi trzeba ostrożnie. Z tego co zrozumiałem pewien profesor architekt z ostatniego spotkania z panią Jaworowicz trafił do aresztu za nadbudowę zabytkowej kamienicy w Krakowie.
Hmmm napisał/a:
przez brzeg nowego porakingu i pomiędzy budnkami warzelni do parku Mickiewicza.

A to się koncepcja zmieniła.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 1,61 sekundy. Zapytań do SQL: 18