Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
22-01-2009, 10:49
mundurki szkolne.
Autor Wiadomość
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-04-2007, 10:32   mundurki szkolne.

Witam.
Czy wprowadzenie mundurków szkolnych niszczy rozwijającą się indywidualność dziecka? Jeśli ma zakrywać nierówności społeczne to jak to się ma do zdejmowania mundurków po zakończonych lekcjach(na świetlicy dziecko może przebywać bez mundurka szkolnego).
 
     
Gość

Wysłany: 30-04-2007, 16:44   

Mundurki sądze że będą bardzo dobrą rzeczą. Dzieci nie będą się wywyższać swoimi ubraniami i nie będzie rewi mody. Moim zdaniem pozwoli to zapobiec wyśmiewaniu się z biedniejszych dzieci przez te bardziej zamożniejsze.

JESTEM ZA
 
     
schoda 
Solanka



Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: 01-05-2007, 17:56   

Jestem za.
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 03-05-2007, 15:03   

raczej za, ale rozsądnie wybrane i w rozsądnej cenie
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-05-2007, 20:20   

dla mnie mundurki to cofniecie sie w czasie.. polska to nie japonia.. dzieciaki i tak sie beda buntowac..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-05-2007, 23:41   

Mundurki ? Fajna rzecz, ale do tego trzeba dojrzeć. Nie da się tego osiągnąć nakazem.
wg mnie decyzja winna należeć do dyrekcji i grona pedagogicznego szkoły. Oni najlepiej znają możliwości rodziców swoich pociech. Miło jest oglądać młodzież szkolną w mundurkach utożsamianych z daną szkołą. Ale, ile jeszcze jest rodzin, którym brak jest pieniędzy na ubrania dla swoich dzieci na co dzień? Czy mundurki szkolne mają zastąpić odzież całodzienną? Przypatrzmy się w koło nas, ilu dorosłych chodzi po ulicach w ubraniach firmowych (roboczych)? Robią to by utożsamiać się z firmą w której pracują? A może mają reklamować firmę, która ich zatrudnia? Wg mnie NIE. Ci ludzie ubrania firmowe
(robocze) mają w lepszym stanie niż swoje własne.
To samo może nastąpić z mundurkami szkolnymi. Rywalizacja, w dobrym tego słowa znaczeniu, może wyzwolić między szkołami publicznymi chęć wyróżnienia się z tłumu.
W latach 60-tych, 70-tych szkoły średnie miały obowiązek egzekwowania tzw. strojów szkolnych. Pamiętam, że uczniowie technikum nosili do garniturów koszule niebieskie (lub same koszule) - licea białe lub czarne. A wtedy społeczeństwo było na pewno biedniejsze. Zadnych dotacji nie było. Stroje te były wkalkulowane w dalsze kształcenie.
Można się zastanawiać nad tym czy to było dobre, czy nie.
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-05-2007, 22:40   

Przedruk ze strony http://www.wieliczka.eu

Wybierz swój mundurek

Od 1 września młodzież z wielickiego gimnazjum, podobnie jak ich koledzy ze wszystkich szkół w całej Polsce, będą uczęszczać do szkoły w mundurkach. Aby nie był to przykry obowiązek i aby zachęcić dzieci do chodzenia w jednakowych strojach, dyrekcja Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce oraz Rada Rodziców z przewodniczącym Janem Murzynem zdecydowali, że dzieci same powinny wybrać w czym chcą uczęszczać do szkoły. Dlatego wymyślono głosowanie. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 1 i 2, bo to oni od września stawią się w szkole w nowych mundurkach.
Na pomysł głosowania wpadli rodzice wraz z uczniami. Chcą bowiem, aby decyzja o kroju i wyglądzie mundurków była demokratyczna. Dyrektor gimnazjum Bogusław Borowski poparł ten pomysł, nie chce bowiem nic narzucać uczniom. Jedyny wymóg to, aby mundurki były estetyczne i miały stonowane kolory.
Najpierw uczniowie wybierali spośród kilkudziesięciu wzorów mundurków. Prezentacja przeprowadzana była w klasach. Uczniowie wypełniali kartę oceny jednocześnie punktując konkretne wzory. Spośród wielu fasonów wybrano te najbardziej odpowiadające młodzieży. Następnie odbył sie pokaz mody. Wielickie gimnazjalistki wybrały mundurki granatowo-błękitne, zaś ich koledzy granatowo-białe. Na pokazie zaprezentowane zostały także stroje galowe, ale jeszcze nie wybrano żadnego wzoru.
O wykonanie projektów mundurków poproszono okoliczne firmy odzieżowe. Koszt stroju dla gimnazjalisty szacowany jest na ok. 100-150 zł. Dzieci z rodzin o trudnej sytuacji finansowej otrzymają 10 procentowy rabat.
Dyrekcja gimnazjum ma nadzieję, że dzięki temu pomysłowi uczniowie chętniej będą nosić mundurki.



Jest krok naprzód. To chyba pierwsza szkoła z naszego terenu, która temat podjęła.
Jestem ciekaw efektów.
 
     
Gość

Wysłany: 25-05-2007, 14:16   

Od poczatku tego roku szkolnego moje dziecko nosi szkolny mundurek.Przypomina dawny chałat i jest strojem codziennym.Od swięta mają inne.
Jednak nie chcę opisywać wyglądu strojów,bo nie o to mi chodzi.Chce napisać co zauwazyłam.Otóż ,odkąd dziecię nosi "mundurek" jego ubrania domowe są w duzo lepszym stanie.Skończyły się przetarte rękawy,ubrudzone kredą bluzy i skosmacone plecy(oparcia krzeseł).
A ja nie muszę się martwić kupnem nowej,porządnej i modnej bluzy,czy koszulki do szkoły,która po dwóch miesiącach używania w szkole wyglada niefajnie.

To takie moje małe "ZA".
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 25-05-2007, 16:14   

pomysł słuszny a w mundurkach można zawrzec emblematy związane z miastem i szkołą np na kołnierzykach .pomysł z głosowaniem nad wzorem bardzo dobry
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-05-2007, 00:17   

aizuk napisał/a:
pomysł słuszny a w mundurkach można zawrzec emblematy związane z miastem i szkołą np na kołnierzykach .pomysł z głosowaniem nad wzorem bardzo dobry


no idac tym tropem to mozna na rekawie jakies reklamy wrzucic.. moze coca-cola :P

a co do mundurkow to w zeszlym tygodniu bylem w Dublinie i tam kazda szkola ma inny odcien mundurka,, smiesznie wyglada zgraja dzieciakow w takich samych strojach...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 29-05-2007, 11:26   

ja jestem zdecydowanie za mundurkami!!!!!!
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 04-06-2007, 08:18   o mundurkach - inaczej.

Witam
Kilka luznych opinii z internetu w sprawie ''mundurków''.

We Francji, w Hiszpanii, we Włoszech wszyscy uczniowie chodzą w mundurkach. Przeważnie są to granatowe, czyli niczym nie przypominające krótkich spódniczek i bluzek z krawatami stroje. Nikt tam z tego powodu "nie ubija piany". Dajmy i my na luz.

W Szwajcarji młodzież sama projektowała ubiory szkolne i sama robiła
zakupy ich.I nie było dyskusji że się komuś nie podoba.


tylko czy "TO" można nazwać mundurkiem??????? (0pinia nauczycielki).

ja też bym nie chciała chodzić w takim szarym czymś co ma być nazywane mundurkieim, hmm tylko czy powyższą propozycję można nazwać mundurkiem??? już lepiej by wyglądałą jakaś zwykła bluzeczka i krawat z logo szkoły i to bardziej spodobałoby sie dzieciakom niż "worek na katrofle" i przypuszczam ,że cena byłaby podobna, a do tego dzieciaki by sie uśmiechały, wkońcu przez kilka lat będą w czymś takim chodzić.

nie potrafie znależć ani jednej dobrej rzeczy wynikającej z utworzenia z tych dzieci armii jednakowo wygladających uczniów. a myśli o kolejnym dziecku odpłynęły daleko, wystarczy że będę musiała obserwować jak jedno męczy sie w cudownej 'demokracji' w wykonaniu naszego rządu.

Powinny być i szkoły mundurowe i niemundurowe.
To rodzice a nie Giertych powinni decydować do jakiej szkoły wyślą dziecko.


Jeśli ktoś jest ladny to mu we wszystkim ładnie .
 
     
Kesi 
Sztygar


Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 69
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-08-2007, 17:56   

rodziców nie stać na podręczniki czy zeszyty, a tu jeszcze się ich dobija drogim mundurkiem
i nie piszcie, że na jedno wychodzi czy sie kupi spodnie w sklepie czy mundurek bo Ci ludzie ubierają się w lumpeksach za parę złotych
Przecież nikt nie wyda całej wypłaty na wyprawkę i mundurek, a dziecko do szkoły trzeba posłać. Teraz biedne dzieci nie dość, że dostają 1 za brak podręcznika to jeszcze nie zostaną wpuszczone do szkoły bo nie mają mundurka :|
 
     
Wo
Gość
Wysłany: 14-08-2007, 19:00   

warto, oceniając inicjatywę "powrotu mundurków do szkoły", mieć na uwadze i ten aspekt, że dziecko "umundurowane" jest mniej skłonne do zachowań, które są sprzeczne z regulaminem. Tak to już jest, że ubiór w pewnym stopniu "wymusza" zachowanie.
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-08-2007, 22:32   

Wo napisał/a:
dziecko "umundurowane" jest mniej skłonne do zachowań, które są sprzeczne z regulaminem

jak to było w Misiu "klient w krawacie jest mniej awanturujący się" - historia zatoczyła koło
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17