Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: master7
18-06-2008, 10:13
W obronie Parku Mickiewicza

Czy popierasz budowę szkoły wyższej w Parku Mickiewicza?
Tak
26%
 26%  [ 18 ]
Nie
72%
 72%  [ 49 ]
Nie wiem, nie mam zdania
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-01-2008, 22:02   

a ja kupujac dzisiaj buraki na placu uslyszalem ze ma tam byc ta galeria wielicka bo na polach polchlopka sie nie zgodzilo miasto..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 11-01-2008, 16:35   

Strona miasta/projekty/rewitalizacja parku miejskiego
Stan istniejący:
4. Opis terenu i zieleni istniejacej
Park Miejski Adama Mickiewicza, załoony według projektu Garszczynskiego w roku
1835 znajduje sie w zachodniej czesci Wieliczki, pomiedzy ulicami Dembowskiego,
Matejki oraz Parkowa, nad potokiem Serafa i zajmuje ok. 9 ha powierzchni.

Koncepcja rewitalizacji parku:
6. Powierzchnia:
Wariant I – 9,81 ha
Wariant II – 8,07 ha

„Park został załoony w roku 1835 wg proj. Garszczynskiego. Jest to drugi miejski
park w Polsce załoony w tym okresie. Tworzy wyodrebniony od otoczenia wycinek
krajobrazu o wewnetrznym układzie kompozycyjnym i komunikacyjnym.”

Powierzchnia parku wynosi – około 7,11 ha.
Proponuje sie nowe rozwiazanie skrzyowania ul. Parkowej i ul. Kosciuszki,
które zgodnie z planami zagospodarowania, bedzie musiało przejac dodatkowe
obciaenia z tytułu projektowanych przy ul. Parkowej osrodków sportu oraz budynków
uczelni wyszej. Proponowane rondo usprawni komunikacje i wpłynie korzystnie na
wzrost bezpieczenstwa w tym miejscu.
Przewidywana budowa ul. Parkowej winna nie naruszac terenu parku ze
wzgledu na unikatowa roslinnosc drzew i krzewów ozdobnych, posiadajacych due
walory dendrologiczne. Ciag pieszy projektowany przy ulicy winien byc prowadzony
od strony parku, w celu bezpiecznego rozprowadzenia ruchu pieszego do parku i w
przyszłosci realizowanych zespołów; sportowego i uczelnianego.

Zapraszam do całej lektury z mapkami.
 
     
Bywalec
Gość
Wysłany: 11-01-2008, 16:53   

Zaczelo sie :) wycieli te wielkie topol? które rosły od strony turówki, jest teraz tak łyso że szok !
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 26-03-2008, 19:50   

Wieliczanin napisał/a:
Słuchajcie, słuchajcie! "Chodzą" po Wieliczce plotki, że jeśli "nie wypali" w tym miejscu lokalizacja szkoły - KTOŚ ma zamiar wybudować tam hotel...
Może od początku przeklasyfikowanie tych działek było w tym celu?!
PROTESTUJĘ!!!

Na działce obok kortów zlokalizowany był Zakład Zieleni Miejskiej. Szklarnie rozebrano, a po budyneczku wzdłuż aleji grabowej pozostały fundamenty. Chodziły wówczas słuchy o budowie w tym miejscu hotelu. Ale to zamierzchłe czasy.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 26-03-2008, 20:04   Polodowcowy głaz w Parku Mickiewicza

Cytat:
POLODOWCOWY GŁAZ niebawem znajdzie się w Parku Mickiewicza

Skandynawski głaz, przetransportowany został przed milionami lat przez lądolód aż do podwielickiej Sierczy. Bezcenny eratyk został uznany za pomnik przyrody. W latach 90. XX wieku został znów przeniesiony, tym razem nie siłami przyrody, lecz przez pracowników MPKiK S.A w Dobczycach. Wykonując linię wodociągową, natrafili na ten wyjątkowy głaz i zabrali go do swej siedziby, lokując przy głównej alei. Na linii Wieliczka-Dobczyce „zaiskrzyło”, dobczyckie przedsiębiorstwo wystawiło gminie Wieliczka rewers…

…Posiadamy również inne bardzo ciekawe obiekty geologiczne. Gmina wyszła z pomysłem zebrania różnorodnych okazów geologicznych i stworzenia LAPIDARIUM GEOLOGICZNEGO (skansenu głazów i kamieni). Lapidarium zostanie wkomponowane w zieleń miejską na terenie parku Adama Mickiewicza w Wieliczce. Zgromadzone obiekty geologiczne będą stanowiły część ścieżki edukacyjnej dla dzieci i młodzieży prezentującej bogactwo Ziemi Wielickiej. Skansen geologiczny nie tylko urozmaici nasz park, ale będzie dodatkową atrakcją turystyczną.
Jednym z bardzo cennych okazów jest ERATYK - głaz narzutowy pochodzenia skandynawskiego przetransportowany przez lądolód w czasie zlodowacenia południowopolskiego w rejon miejscowości Siercza. Głaz ma zabarwienie żółto- ziemiste, wyraźną teksturę, a jego obwód wynosi 600 cm, wysokość 150 cm.

A ja dugo, bezskutecznie go szukałem.

źródło: Panorama Powiatu Wielickiego http://www.infopw.pl/
 
     
gość
Gość
Wysłany: 02-04-2008, 12:53   

„Nasze miasto"
Konsultacje społeczne projektu rewitalizacji Wieliczki.
Władze Wieliczki chcą, aby jej mieszkańcy byli dumni z tego że mieszkają w pięknym mieście, dlatego już niebawem rozpoczną się prace zmierzające do upiększenia i poprawy wizerunku solnego miasta. W tej chwili powstaje projekt kompleksowej rewitalizacji miasta na lata 2007-2015, do którego mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi i pomysły. Projekt pokazany zostanie opinii publicznej już w kwietniu. Mieszkańcy solnego miasta będą mogli przedstawić swoje zdanie na forum na stronie www.wieliczka.eu, ale również w formie pisemnych uwag wrzucanych do specjalnych urn umieszczonych w budynkach urzędu. Dla ułatwienia wszelkie uwagi przyjmowane będą również drogą emailową. Burmistrzowi Arturowi Koziołowi zależy na szerokiej debacie na temat wyglądu
Wieliczki.
To miasto tworzą ludzie, to oni tu mieszkają, pracują, wychowują dzieci, spędzają wolny czas, robią zakupy. To miasto ma być dla nich, dlatego chcę, aby mieli oni wpływ na to jak będzie ono wyglądać.
Przygotowanie projektu rewitalizacji pozwoli zdobywać środki unijne, które w znaczący sposób wspomogą planowane inwestycje.
Powstający program obejmuje inwestycje rozpoczęte w 2007 roku, a więc rewitalizację Parku Mickiewicza, który odnawiany będzie również w 2008 roku."

Jaki Park widzę w przyszłości:
Korty zostają na swoim miejscu.
Aleja kasztanowa zamknięta dla ruchu samochodowego(od wschodu barierki przed placem zabaw dla dzieci, od zachodu barierki na końcu kortów).
Na łące za kortami małe boisko (także do nauki jazdy maluchów na rowerze).
Powyżej od strony alei kasztanowej kaskadowo kilka rzędów ławek.
Poniżej ładna muszla koncertowa (skoro mamy szkołę muzyczną może w soboty i niedziele koncerty muzyki poważnej, biesiadnej, rozrywkowej).
Zabudowania po ogrodnictwie wykorzystane na małą kawiarenkę, toaletę, zaplecze do małych imprez plenerowych.
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 02-04-2008, 16:39   

Podpisuje sie pod tym pomysłem...świetnie ktos tu wreszcie mysli
 
     
ciekawski
Gość
Wysłany: 26-04-2008, 16:32   

i co z tymi konsultacjami społecznymi? koniec kwietnia! czyżby pomysł upadł?
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-04-2008, 22:54   

ciekawski napisał/a:
i co z tymi konsultacjami społecznymi? koniec kwietnia! czyżby pomysł upadł?

Albo już się odbyły ;)
Pamiętam jak z panoramy powiatu dowiedziałem się z miesięcznym opóźnieniem że w starostwie były konsultacje społeczne dotyczące strategii powiatu. No i kogo to tam nie było na tych "konsultacjach". Zabrakło tylko zwykłych mieszkańców.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 27-04-2008, 07:54   

a ja trochę z innej beczki dużo się mówi o tym czego to nie będzie a ja zastanawiam się nad tym Dlaczego się nie dba o to co jest ? Roślinność która została posadzona na około stawu to jeden wielki chwast. Więc po co wydawać pieniądze na rozbudowę nowe rośliny itd. jak wyrzucane są pieniądze w błoto. Szkoda że nie zrobiłam fotki może dziś to zrobie.
_________________
Pozdrawiam
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 27-04-2008, 18:50   

agga napisał/a:
a ja trochę z innej beczki dużo się mówi o tym czego to nie będzie a ja zastanawiam się nad tym Dlaczego się nie dba o to co jest ? Roślinność która została posadzona na około stawu to jeden wielki chwast. Więc po co wydawać pieniądze na rozbudowę nowe rośliny itd. jak wyrzucane są pieniądze w błoto. Szkoda że nie zrobiłam fotki może dziś to zrobie.

Agga chwasty chwastami a te trzy liche drzewka od wejscia do Parku przy stawie....
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-04-2008, 08:44   

dzika79 napisał/a:
Agga chwasty chwastami a te trzy liche drzewka od wejscia do Parku przy stawie....


A przy okazji stawu. Nie wydaje się wam że przed oczyszczaniem było w nim więcej wody?
No i w ogóle łyso tam teraz tak jakoś.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 28-04-2008, 11:36   

master7, tak jakoś mało tej wody he he wyparowała tego cudownego oczyszczenia stawu jakoś nie widać
_________________
Pozdrawiam
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-04-2008, 21:42   

master7 napisał/a:
Nie wydaje się wam że przed oczyszczaniem było w nim więcej wody?

a mi z kolei wydaje się że teraz jest więcej
agga napisał/a:
tego cudownego oczyszczenia stawu jakoś nie widać


zwłaszcza po tym jaki syf pływa po powierzchni stawu. Ściągnięcie tego szlamu nie zajęło by dużo czasu a widok był by dużo lepszy.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 01-05-2008, 12:25   

BIP napisał/a:
2008-04-28 przetarg nieograniczony na zadanie : Przebudowa drogi wzdłuż południowej strony parku A.Mickiewicza łącznie z infrastrukturą.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi wzdłuż południowej strony parku A. Mickiewicza w Wieliczce o długości 400mb, o szerokości 5m - wykonanie podbudowy drogi (bez warstwy asfaltowej) z krawężnikami, chodnikami i obrzeżem wraz z: - kanalizacją deszczową - siecią wodociągową

Tak więc zamawiający czyli Gmina Wieliczka uznaje, że teren proponowany pod budowę WSE należy do parku A. Mickiewicza.
Asfalt nie jest potrzebny?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 17