Poprzedni temat «» Następny temat
W stronę Niepołomic
Autor Wiadomość
kwapin
Żupnik


Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 74
Wysłany: 14-12-2010, 16:32   

Właśnie trwa wywożenie ziemi z okolic Coca Coli gdzie przebiegał tor do Niepołomic , a teraz na tym terenie ma być wybudowana obwodnica drogowa Niepołomic , zresztą pierwsza część tej obwodnicy została oddana jakieś 2 lata temu . Tutaj Pan Kracik nie trafił bo kolei aglomeracyjnej Niepołomice już mieć nie będą !!!
 
     
Maszynista 
Gwarek
Przewozy Regionalne


Osiedle: Szymanowski
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 12
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-12-2010, 07:01   

Tego nigdy nie wiadomo jeszcze dużo czasu mamy ...
PKP polskie linie kolejowe często robi tak ze projekty są już od dawna zapowiedziene np na początek 2011 r a oni zaczną robić to na koniec roku 2011 :)
A chyba gdzieś widziałem prajekt linii kolejowej do niepołomic , niewiem czy nawet nie u dyspozytora eksploatacji Kraków Prokocim
_________________
PKP życzy miłej podróży ;p
 
 
     
Carlos 
Groty kryształowe



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 110
Skąd: skądinąt
Wysłany: 15-12-2010, 19:56   

Projekt lini kolejowej do Niepołomic ...chyba z czasów Franciszka Józefa :P
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-01-2011, 13:43   

http://www.dziennikpolski...a-autobusu.html

Dziennik Polski napisał/a:
[...]

Autobusy do korekty

Na brak przystanków "301" w gminie Wieliczka narzekają nie tylko mieszkańcy wielickich, ale i niepołomickich miejscowości. - "301" nie dość, że jeździ bardzo rzadko, bo trzeba na niego czekać prawie godzinę, to nie zatrzymuje się na wielickich przystankach - mówi pani Teresa. - Jeśli chcę jechać z Niepołomic do jednej z podwielickich wiosek, to muszę czekać na bus, bo autobus, który tamtędy przejeżdża, nie zatrzyma się i nikogo nie wysadzi. Nie wykupię biletu miesięcznego na tę linię, bo jeśli zechcę wysiąść i załatwić coś po drodze w innej miejscowości niż te należące do gminy Niepołomice, to nie będę mogła. Autobus mija przystanki bez zatrzymywania się. W ten sposób MPK albo władze Niepołomic i Wieliczki robią nam na złość - żali się nasza Czytelniczka.

Inny pasażer pyta, po co taki autobus, w którym na przystanki patrzy się tylko przez szybę. - Mamy wsiadać i wysiadać tylko tam, gdzie chcą burmistrzowie? Nie chcę słuchać tłumaczeń, że jedna gmina zapłaciła za przejazd autobusu, a druga nie. Co mnie to obchodzi. Jeśli władze podejmują się zorganizowania przejazdu, to niech zrobią to z korzyścią dla pasażerów, a nie realizują swoje "widzimisię" - mówi starszy pan z Ochmanowa.

Z informacji przekazanych nam wczoraj z Biura Prasowego wielickiego UMiG wynikło, że "301" nie będzie zatrzymywać się na wielickich przystankach, ponieważ nie zgadza się na to burmistrz Niepołomic Roman Ptak. - Nigdy nie powiedziałem, że nie zgadzam się by "301" zatrzymywała się na wielickich przystankach! Moja propozycja była taka: "301" będzie mieć przystanki także w gminie Wieliczka, a niejako w zamian za to władze Wieliczki zaaprobują przedłużenie 3 - 4 kursów "304" - chodzi o godziny szczytu - do Niepołomic. O tym, co władze Wieliczki sądzą o moim projekcie, dowiedziałem się z "Dziennika Polskiego" i szczerze mówiąc - dawno tak się nie zdenerwowałem. Myślę, że moja propozycja była uczciwa i mimo kontrowersyjnej sytuacji z "informacjami z Wieliczki" nadal ją podtrzymuję - powiedział nam wczoraj burmistrz Niepołomic Roman Ptak.

Dzisiaj władze Niepołomic spotkają się z przedstawicielami krakowskiego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, by rozmawiać o zwiększeniu liczby "niepołomickich" kursów autobusów MPK. Do tematu powrócimy w jutrzejszym "Dzienniku Polskim".


Jak widać końca "szczytu komunikacyjnego", a cytowanego również przed DP, pomiędzy urzędnikami nie widać.
Niestety Pan Ptak nie za bardzo chyba zdaje sobie sprawę z tego co proponuje. 304 w godzinach szczytu wozi komplet pasażerów. Gdyby wówczas taki kurs jechał z Niepołomic to praktycznie nikt w Wieliczce by do niego nie wsiadł. Tu akurat się nie dziwię, że Wieliczka na to się nie chce zgodzić, bo finansowanie takiej linii straciłoby sens. Natomiast obaj panowie powinni usiąść i chyba porozmawiać, zamiast porozumiewać się za pomocą Dziennika Polskiego.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 12-01-2011, 17:58   

Dla mnie to jest jawna złośliwość ze strony Niepołomic.

Mądrzejszym było by stwierdzenie, aby Wieliczka dołożyła kasę za którą opłacone zostaną dodatkowe kursy 301.

Przedłużenie 304 to fatalny pomysł właśnie ze względu na jego zapełnienie.

Z tego co mi wiadomo już teraz 301 i 211 kursują w godzinach szczytu wypełnione po brzegi w związku z czym gdyby 304 zostało przedłużone to scenariusz Mastera spełniłby się w 100%.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-01-2011, 18:44   

Może zatem dopłacanie nie ma sensu. Może przedłużyć którąś z linii, np 204 do granic gminy. Tam zrobić pętlę i tym samym Panu Ptakowi pokazać :fakyou:
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 12-01-2011, 19:01   

master7 napisał/a:
Może zatem dopłacanie nie ma sensu. Może przedłużyć którąś z linii, np 204 do granic gminy. Tam zrobić pętlę i tym samym Panu Ptakowi pokazać


Właśnie doszedłem do tematu komunikacji aglomeracyjnej i poruszony tam był temat nowej linii biegnącej z Płaszowa przez Bogucice przez Zabawę do Strumian.

Idealne rozwiązanie, aby za identyczne pieniądze mieć nowe połączenie z Płaszowem, zadowolić mieszkańców Bogucic, oraz poszkodowanych w Niepołomickiej zawiści Zabawie, czy Sulkowa, a także za jednym zamachem pokazać wielkiego fakacza :fakyou: całym zadufanym Niepołomicom.

Oczywiście, gdyby tak była jakaś zgoda między urzędnikami, to 301 mogłoby jeździć częściej i zatrzymywać się zarówno w Zabawie jak i innych miejscowościach na trasie Wieliczka-Niepołomice, a ewentualna linia z Płaszowa przez Bogucice mogłaby kursować do zapomnianych w kwestiach komunikacyjnych południowych rejonów gminy.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
mattihau 
Siuda Baba


Wiek: 35
Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-01-2011, 23:15   

strasznie mi się podoba wasze okazywanie <uczucia> Niepołomicom i burmistrzowi...
naprawdę lepiej było by dla wszystkich gdyby się dogadali a nie pokazywali sobie znaki uprzejmościowe...

Ja tam mam wątpliwości czy wszyscy chcą MPK jeżdżącego raz na 1,5-2h...

chyba lepszym rozwiązaniem było by dogadanie się z prywatnymi firmami busiarskimi i uzgodnienie biletów aglomeracyjnych.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 13-01-2011, 00:19   

mattihau napisał/a:
naprawdę lepiej było by dla wszystkich gdyby się dogadali


Ale to Niepołomice zaczęły w tym wypadku wojnę. Dobrze wiedzą (chyba) że 304 jest w godzinach szczytowych tak zatkana, że jadąc do Niepołomic Mobilis musiałby podmienić autobusy na przegubowce, a takie nie mieszczą się w centrum Wieliczki :diabel2:

mattihau napisał/a:
Ja tam mam wątpliwości czy wszyscy chcą MPK jeżdżącego raz na 1,5-2h...

Tu masz rację - wystarczy wejść na forum niepołomickie gdzie można podziwiać smutki i żale :diabel2:
A wystarczyło dogadać się z Wieliczką na dopłatę i 301 mógłby jeździć częściej zatrzymując się równocześnie na przystankach w naszej gminie.
No ale po co :one:

mattihau napisał/a:
lepszym rozwiązaniem było by dogadanie się z prywatnymi firmami busiarskimi i uzgodnienie biletów aglomeracyjnych.

:509: :509: :509: :509: :509: :509:
Bo myślisz że już nikt nie próbował
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 13-01-2011, 09:37   

mattihau napisał/a:
chyba lepszym rozwiązaniem było by dogadanie się z prywatnymi firmami busiarskimi i uzgodnienie biletów aglomeracyjnych.

Tak z całą pewnością to byłby najlepszy wariant - o tyle nierealny, że wymagałby rzetelnej rejestracji obrotu od kierowców busów. Wówczas mogłoby sie okazać, że "nikomu się nie opłaca" :D
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-02-2011, 08:36   

Scaliłem pokrewne tematy.

http://www.dziennikpolski...do-korekty.html

Dziennik Polski napisał/a:
MPK znowu do korekty

KOMUNIKACJA PUBLICZNA. Trasa "204" ma być wkrótce przedłużona do Węgrzc Wielkich. Mieszkańcy Chobotu muszą poczekać na zwiększenie liczby aglomeracyjnych kursów co najmniej dwa miesiące.


[...]

Instytucja sprawująca nadzór nad komunikacją publiczną w aglomeracji krakowskiej mówi "tak" również dla projektu władz Wieliczki, zakładającego przedłużenie trasy linii 204 kursującej obecnie pomiędzy Wieliczką, a Borkiem Fałęckim - do Węgrzc Wielkich. To rozwiązanie komunikacyjne byłoby korzystne także dla mieszkańców Zabawy, Sułkowa, Małej Wsi i Strumian, gdzie mają znajdować się przystanki "nowego" autobusu. Do wielickiego magistratu dotarły już z ZIKiT kosztorysy i inne dokumenty dotyczące tego projektu. - Pierwsze spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami Wieliczki zaplanowaliśmy w najbliższy czwartek - informuje Michał Pyclik.

To, że "204" pojedzie do Węgrzc Wielkich można uznać za pewnik już teraz, natomiast kiedy to nastąpi - powinno być wiadomo w najbliższych dniach. Jasne jest też, że przedłużenie trasy tego autobusu o co najmniej kilkanaście kilometrów będzie dość kosztowne dla gminy Wieliczka. Jej władze liczą jednak, że uda się wynegocjować z ZIKiT korzystną cenę (m.in. z tego powodu, że ma to być już kolejny "wielicki" autobus aglomeracyjny).

Jolanta Białek


Okazuje się, że Pan Burmistrz zdecydował się skorzystać z mojej porady, którą zamieściłem w tym wątku ;)

Master7 napisał/a:
Może zatem dopłacanie nie ma sensu. Może przedłużyć którąś z linii, np 204 do granic gminy. Tam zrobić pętlę i tym samym Panu Ptakowi pokazać :fakyou:


Brawo za to, że nie dali się wyrolować i "wkopać" w 304 do Niepołomic.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 01-02-2011, 08:48   

Ja pitole, już nigdy nie dotrę do Krakowa na czas.
Cho.lerne wioski.
I przepraszam bardzo zamierzają ominąć pętlę czy może jadąc do Krakowa mam najpierw odbyć podróż przez węgrzce? niczego więcej mi do szczęścia nie było trzeba.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-02-2011, 09:21   

Z geografii bania
Autobus bedzie jechal tak jak do tej pory z tym że zamiast zjazdu na pętle na WP pojedzie dalej tak jak na niepołomice. W małej wsi ( przed górką ) skręci w lewo i zjedzie do węgrzc wielkich tam gdzie ma pentle bodajże 224.
_________________
Ostatnio zmieniony przez przemo 01-02-2011, 09:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-02-2011, 09:23   

Dokładnie, nie powinno chyba być też problemu z utrzymaniem czasów na trasie, bo na tym odcinku chyba nie ma korków (?)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 01-02-2011, 10:07   

master7 napisał/a:
bo na tym odcinku chyba nie ma korków (?)

Korków nie ma ale w kilku miejscach jest b.wąsko i kręto i mogą być problemy z mijaniem. Taki wąski odc. jest na końcu M. Wsi przy skrzyżowaniu z drogą na cmentarz.Droga wąska, brak pobocza i ogrodzenia przy samej drodze. W tym miejscu może być ciężko. Drugi takie zwężenie jest miedzy kościołem w Strumianach a nowym mostem. Nie bardzo widzę tam duży autobus.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16