Poprzedni temat «» Następny temat
Wielickie inwestycje... czyli co budują w mieście
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 04-11-2014, 07:47   

mała zerknij jeszcze tu, lokalizacje MEGA ( 100 metrów od pętli ), do szkoły blisko itd itp
Ruszyła budowa drugiego etapu
http://www.dominium.pl/pl...dle-pod-sosnami
_________________
 
     
mała czarna 
Groty kryształowe



Osiedle: Barycz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 110
Skąd: z miasta królów
Wysłany: 04-11-2014, 12:14   

wiem, dzięki, widziałam tą inwestycję na Asnyka, cena fajna, nienajgorsza bo 339 tys plus piec i kaloryfery. No i myślałam i myślałam, dla mnie to jedyna alternatywa dla Niepołomskiej aleeeeeee dla mnie kasowo jednak za dużo. Poza tym to rpzyznam że ma same plusy.
Z Niepołomskiej dziecko dojdzie 1,2 km do autobusu. Dramatu nie ma. Chodnik jest, światła. LEpiej niż z Sułkowa czy Zbożowej. Chyba jakoś damy radę. Kasowo to różnica 75 tysięcy (to ogłoszenie które zapodałeś ma cene wywoławczą (z piecami i kaloryferami) 445. Może udałoby się coś opuścić, ale z drugiej strony nie wiem czy w ogóle warto. 10 tys? To i tak o 65 tys, więcej ni ż chciałam cena zaporowa. Kupiłabym max za 400.A tu to jednak sporo kasy.

Wspomnę że od maja szukałam mieszkania do około 330 tys. a 400 z wykończeniem, potem dom 370-390 plus 100 wykończenie. Teraz to się zrobi jakaś kosmiczna kwota. Nie chcę. Nie warto.
Oprócz stryczka na szyi w postaci kredytu chciałabym się cieszyć życiem również a nie tylko robić na dom.
Własnie dlatego nie chciałam mieć nigdy domu mimo że zawsze w nim mieszkałam.
 
     
G.N 
Groty kryształowe
spoźniony:)


Osiedle: Sienkiewicza
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 117
Wysłany: 04-11-2014, 16:21   

ze strony inwestycji GALERIA NACL:






dodatkowo:
NOWY BUDYNEK w centrum miasta / kamienica na rogu Powstania Warszawskiego i Moniuszki, nazwany APARTAMENTY WIELICZKA, całkiem przyjemna jak na mój gust inwestycja





 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 04-11-2014, 17:32   

G.N napisał/a:
całkiem przyjemna jak na mój gust inwestycja


Raczej dla inwestora :-)

Co tam będzie bank, coś co przyda się komus co to ma być ?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 04-11-2014, 19:20   

I baner z Pinokiem Gratis :)
_________________
 
     
mała czarna 
Groty kryształowe



Osiedle: Barycz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 110
Skąd: z miasta królów
Wysłany: 04-11-2014, 20:32   

Apartamenty w Wieliczce to słyszłąam od Murapolu: Apartamenty przy parku, II kwartał 2016r. mają być, małe mieszkanka, raczej dla studentów.
 
     
G.N 
Groty kryształowe
spoźniony:)


Osiedle: Sienkiewicza
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 117
Wysłany: 04-11-2014, 21:20   

Piotrex napisał/a:
G.N napisał/a:
całkiem przyjemna jak na mój gust inwestycja


Raczej dla inwestora :-)

Co tam będzie bank, coś co przyda się komus co to ma być ?


Jako urbanista się wypowiem:

Będzie domknięcie pierzeji dwóch ulic w zabudowie śródmiejskiej z pożądaną funkcją usługową w parterze (daj Boże żeby nie kolejny bank :) ) i mieszkaniową na wyższych kondygnacjach czyli dokładnie to, co powinno się tam znaleźć. Tego typu coś przyda się przede wszystkim Wieliczce przez tworzenie spójnej zabudowy centrum miasteczka.

Co architektury - kwestia gustu, szczególnie urodziwe to nie jest, ale nie jest złe, potrafią w małych miasteczkach znacznie gorzej budować.

Co do rozkładów mieszkań itp - nie znam się aż tak bardzo, więc się nie wypowiadam.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 05-11-2014, 00:11   

mała czarna napisał/a:
raczej dla studentów.


weź mnie nie rozśmieszaj :D

A dla mnie to na dole bedzie handel a na górze biura dla firm do wynajęcia tylko co z parkingiem hmmm oto jest pytanie .
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 05-11-2014, 00:58   

G.N napisał/a:
Będzie domknięcie pierzeji dwóch ulic w zabudowie śródmiejskiej z pożądaną funkcją usługową w parterze (daj Boże żeby nie kolejny bank ) i mieszkaniową na wyższych kondygnacjach czyli dokładnie to, co powinno się tam znaleźć. Tego typu coś przyda się przede wszystkim Wieliczce przez tworzenie spójnej zabudowy centrum miasteczka.

Dobrze, że inwestor pomyślał o parkingu dla przyszłych mieszkańców i interesantów. ;) Ma pewnie na zakusy na postacyjny deptak. Tymczasem w centrum ubędzie kilkanaście miejsc postojowych przy ul. Moniuszki.
 
     
mała czarna 
Groty kryształowe



Osiedle: Barycz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 110
Skąd: z miasta królów
Wysłany: 05-11-2014, 08:23   

no serio mówię , Wieliczka jest popularna wsród studentów, bo tansza i dobrze skomunikowana.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-11-2014, 08:25   

a będzie jeszcze lepiej :)
_________________
 
     
G.N 
Groty kryształowe
spoźniony:)


Osiedle: Sienkiewicza
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 117
Wysłany: 05-11-2014, 21:47   

nacomito napisał/a:
G.N napisał/a:
Będzie domknięcie pierzeji dwóch ulic w zabudowie śródmiejskiej z pożądaną funkcją usługową w parterze (daj Boże żeby nie kolejny bank ) i mieszkaniową na wyższych kondygnacjach czyli dokładnie to, co powinno się tam znaleźć. Tego typu coś przyda się przede wszystkim Wieliczce przez tworzenie spójnej zabudowy centrum miasteczka.

Dobrze, że inwestor pomyślał o parkingu dla przyszłych mieszkańców i interesantów. ;) Ma pewnie na zakusy na postacyjny deptak. Tymczasem w centrum ubędzie kilkanaście miejsc postojowych przy ul. Moniuszki.


to fakt :/ na pocieszenie nie będzie tam zbyt wielu lokali, ma być ich mało i mają być spore (szok :) )

a co skomunikowania, nie wiem jak ze studentami, na pewno jest taniej i łatwo dojechać w dzień, ale komu by się chciało tarabanić kilka razy w tygodniu w środku nocy w stanie wskazującym :) no chyba, że grzeczni studenci :)
 
     
markoantonio 
Kierat konny
markoantonio


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 328
Wysłany: 08-11-2014, 20:05   

Tężnia otwarta .Nie jest niestety za darmo tak., w Rabce. Można sie było spodziewać kopalnia wyłożyła trochę grosza to chce zarobić. Jak ktoś chce wielokrotnie korzystać to najtaniej na karnety; 5 razy 30 zł, 10 razy to 50 zł, ulgowo taniej .dzieci do lat 4 free.
_________________
markoantonio
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-11-2014, 22:43   

A jednorazowo?

edit: znalazłem cennik: http://www.kopalnia.pl/zw...eznia-solankowa

Tak obserwując dyskusję dot rynku nieruchomości... Mam znajomego, który na początku lat 90tych pracował w stanach jako pośrednik nieruchomości. Mówi, że w USA dla nieruchomości liczą się trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja. Może lekko przesadzone, ale pewnie oddaje sedno.

U nas mam wrażenie, że liczy się, żeby było nowe i ładne. Inne atrybuty są na dalszym planie. Zmieniałem teraz dom w Wieliczce bo potrzebowałem większe, a ponieważ chciałem dalej mieć wszystko blisko, na oferty deweloperów nawet nie patrzyłem, bo jest tu za drogo, by coś powstawało. W dodatku nie ma już działek. Można przecież kupić coś do remontu i zrobić jak się chce lub kupić już po remoncie. A to co jest budowane jest budowane na tzw. wypi_zdowie, bez mpk, kanalizacji itd. Pomijając już fakt jakości gdy kupuje się od kogoś kto budował dla siebie, a nie od dewelopera (byłem świadkiem jak robotnicy zatapiali folię, żeby wyglądało, że jest dylatacja i izolacja). Mam znajomego, który za 100tysięcy więcej niż mógłby kupić mały domek na fajnym osiedlu w Wieliczce, kupił 80m2 na 4 piętrze na Kurdwanowie bez windy.

O co biega? Prestiż? Stereotypy?
 
     
markoantonio 
Kierat konny
markoantonio


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 328
Wysłany: 09-11-2014, 16:56   

Tęznia jest fajna -pomysł dobry.
Mikroklimat nieco inny niż w Rabce
Dużo osób może korzystać jednorazowo.
Duży minus to brak toalety obszarze obiektu. Toaleta w pobliżu na parkingu kopalni ale wychodzisz i chcesz wejść ponownie płacisz jeszcze raz...
Brak kawiarni.
Pomysł z tężnią dobry, ale nie wykorzystane wszystkie możliwości - infrastruktura
_________________
markoantonio
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17