Poprzedni temat «» Następny temat
Wielickie inwestycje... czyli co budują w mieście
Autor Wiadomość
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-11-2007, 22:17   

W budynku Sochy to na razie remont jedynie tego bajerku na dachu.
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 25-11-2007, 23:00   

Mimo nieciekawej pogody trwa budowa kompleksu mieszkaniowego "Przy Parku":










Kończą się prace przy elewacji budynku Warzelni:














Również Zamek Żupny wygląda znacznie lepiej:












Oczywiście najlepiej w ostatnim czasie poprawiła się estetyka kościóła św. Klemensa (a właściwie jego część). Prace są kontynuowane:













_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
GN
Gość
Wysłany: 26-11-2007, 16:55   

^^ czlowieku, jestes niezastapiony! Wielkie dzieki za info i zdjecia!!!!
 
     
wicked 
Skarbnik


Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 81
Wysłany: 26-11-2007, 21:11   

o kurcze jak nasza Wieliczka szybko sie zmienia - niezauważyłam większości tych remontów, może dlatego, że dawno nie byłam w centrum, kursuje tylko Wieliczka-Kraków-Wieliczka;) a po mieście to prawie w ogóle sie nie poruszam - jestem mile zaskoczona:)
a dziś - dokładnie jakieś 30 minut temu przejeżdżałam koło Praxi / Biedronka i prosze - światła nam robią:) /rychło wczas zauważyłam;) / nie do wiary :diabel2:
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 30-11-2007, 22:13   

Jak informuje oficjalna strona miasta na ostatniej sesji Rady Miasta jednogłośnie przyjęto bardzo ważne uchwały dotyczące inwestycji:
1. Strategia Rozwoju Gminy na lata 2007 - 2013.
2. Plan Rozwoju Lokalnego Gminy.
3. Wieloletni Plan Inwestycyjny.
Cytat:
Strategiczne dla Gminy dokumenty podpisane przez Burmistrza Wieliczki i przyjęte decyzją Rady Miejskiej, w których zostały nakreślone kierunki rozwoju, wskazane zadania z określeniem nakładów i źródeł finansowania - zostaną wkrótce udostępnione na stronie internetowej urzędu.

Więcej na www.wieliczka.eu
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 03-12-2007, 11:40   

Z dzisiejszego Dziennika Polskiego na temat Strategii Rozwoju Gminy na lata 2007 - 2013

Cytat:
Inwestycje w "sześciolatkach"

Gminie Wieliczka przybyły istotne dokumenty planistyczne


Blisko 450 mln zł - taka kwota jest potrzebna, by zrealizować wszystkie przedsięwzięcia ujęte w nowym Wieloletnim Planie Inwestycyjnym gminy Wieliczka na najbliższe sześć lat. Prawie połowa tej sumy ma być spożytkowana na budowę kanalizacji oraz poprawę infrastruktury drogowej. W dokumencie zapisano łącznie ok. 300 wielkich i małych projektów.

Najistotniejsze i najkosztowniejsze zamierzenia to m.in.: budowa w kilkunastu sołectwach (m.in. Śledziejowicach, Małej Wsi i Raciborsku) i niektórych rejonach miasta kanalizacji oraz nowoczesnej oczyszczalni ścieków, powstanie krytej pływalni, a w kolejnych latach - Centrum Sportowo-Rekreacyjnego, przebudowa placu Bednarka oraz Rynku Górnego, rewitalizacja terenów kolejowych, tworzenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, modernizacja szlaków komunikacyjnych i pieszych m.in. administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, budowa dwóch nowych przedszkoli, wzniesienie obiektów socjalnych, wykonanie we wszystkich sołectwach placów zabaw. W następnych latach zaprojektowano także m.in. modernizację placówek oświatowych, dalsze działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa (m.in. budowa sygnalizacji świetlnej w mieście) oraz wytyczenie szlaków rowerowych.

Jak informuje Agata Czarnota-Bajorek z Biura Prasowego wielickiego UMiG: nakłady finansowe, zaplanowane na sześcioletnie inwestycje są czterokrotnie większe niż było to w poprzednich latach.

Oprócz wieloletniego planu inwestycyjnego, wieliccy radni zatwierdzili podczas ostatniej sesji także dwie inne "sześciolatki": strategię rozwoju oraz plan rozwoju gminy. "Tak" - dla dokumentów, będących podstawą do starań o unijne fundusze pomocowe, z puli na lata 2007-2013, samorządowcy wypowiedzieli jednogłośnie.

W strategii rozwoju gminy, swoistej "wizji nowej Wieliczki", nakreślono najważniejsze cele, które winny być zrealizowane do 2013 roku, m.in. utworzenie w tym rejonie strefy przemysłowej oraz zwiększenie terenów przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe. Opracowanie to jest spójne z innymi planistycznymi dokumentami, nie tylko gminnymi, ale też strategiami rozwoju powiatu wielickiego i województwa małopolskiego. Na takiej samej zasadzie skonstruowano Plan Rozwoju Lokalnego Gminy Wieliczka, gdzie zapisano, jakie działania powinny być podjęte, by poprawić kondycję gminy. Konkrety w tej sprawie to oszacowane na setki milionów zł projekty, ujęte w planie inwestycyjnym na lata 2007-2013.

Teks i fot. (JOL)


Źródło: Dziennik Polski
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 08-12-2007, 22:10   

Prawdopodobnie ponownie rozbudowuje się Motel Clasic. Prawdopodobnie bo zdjęcia robiłem z szynobusa i nie widziałem dokładnie. Tym razem będzie to przypominać raczej kamienicę niz poprzednie "nowoczesne" budynki:






I jeszcze kilka zdjęć z budowy "Przy Parku":





_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 09-12-2007, 13:00   

Tak właściciel Motelu Clasic powiększa swój biznes o nowy hotel .Prace idą bardzo szybko i myśle ze w następnym roku moze być otwarcie( pod koniec).
Widac ze będzie to bardziej stylowy budynek , wyższy od otoczenia .Wejście do hotelu bedzie od strony rzeczki i jeśli kiedyś bedzie ona czysta to miejsce bedzie miało swój urok i czar.Widać po ilości powstającej infrastruktury turystycznej w mieście ( 4* turówka , 4* hotel przy kopalni, i wspomniany wyzej hotel Clasic)ze turystów u nas dostatek a bedzie jeszcze więcej .Branża turystyczna widać zbroi się i szykuje .Czy to samo robią gmina a także rodzimi bizmesmeni z branży usług?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-12-2007, 13:17   

hehe.. a niedawno ten sam wlasciciel sprzedawal zarowno ten motel jak i swoj wlasny dom.. moze to juz ktos nowy przyszedl..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 09-12-2007, 13:34   

buduję na pewno stary własciciel , o sprzedaży też słyszałem
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 10-12-2007, 20:06   

W Parku Mickiewicza budowane są nowe alejki prowadzące do placu zabaw i do ulicy Kasztanowej. Przy okazji pojawiły sie nowe lampy:



_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 14-12-2007, 11:19   

na ul. Kościuszki usunięto brzegi wiaduktu kolejowego, którym dawniej jeździł pociąg pod szyb Kościuszko - tam tez wyburzono dawny magazyn "Wisol"
Trwa budowa nowego węzła podsadzkowego przy szybie Kościuszko z dojazdem od strony ul.Jedynaka - wielka betonowa ściana budzi respekt. ;)
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 15-12-2007, 18:41   

Na stronie firmy Quercus znalazłem taką bardzo lakoniczną informację:

Cytat:
Budynek wielorodzinny w Wieliczce przy ul. św. Barbary - sprzedaż mieszkań od 20.10.2007 r


Czy znacie jakieś informacje dotyczące tej inwestycji ???
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 21-12-2007, 23:48   

Rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno - architektonicznej Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce.

Kryteria oceny były następujące:
1. Cena – 0
2. Funkcjonalność i technologia – 50%
3. Urbanistyka – 10%
4. Urbanistyka – 20%
5. Cena dokumentacji projektowej – 20%

Konkurs wygrała Pracownia Architektury mgr inż. arch. Ireneusza Piotrowskiego z Krakowa. Nagroda to 10 000.00 PLN oraz zaproszenie do negocjacji, których przedmiotem będzie szczegółowe opracowanie pracy konkursowej polegające na sporządzeniu dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.

Niestety nie znalazłem żadnych wizualizacji ale pewnie niedługo bedą się chwalić na stronie Powiatu. Szczegółowo natomiast można się dowiedzieć co to w ogóle za szkoła.

Powstanie:
1. Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby - dla dzieci niepełnosprawnych składający się z:
- szkoły podstawowej,
- gimnazjum.
2. Zespół Szkół Zawodowych składający się z:
- szkoły średniej - technicznej o kierunkach: technikum ekonomiczne, technikum informatyczne, technikum handlowe, technikum gastronomiczne, technikum hotelarskie,
- szkoły zasadniczej o kierunkach: gastronomiczno-usługowym, handlowym,
- szkoły dla dorosłych obejmującej profile: technikum uzupełniające, studium policealne.
oraz:
3. Część wspólna dla obydwu zespołów szkół (hala sportowa, stołówka, pomieszczenia techniczne itp.)

Mam nadzieję, że skoro urządzali taki konkurs to szkoła nie bedzie miała formy kilku klocków połączonych korytarzami. Jest szansa na atrakcyjny i nowoczesny budynek.

Szczególy na stronie BIP Powiatu Wielickiego
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
G.N 
Groty kryształowe
spoźniony:)


Osiedle: Sienkiewicza
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 117
Wysłany: 25-12-2007, 18:23   

Osiedle Masiewka przy Dobczyckiej



 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16