Poprzedni temat «» Następny temat
Wielickie inwestycje... czyli co budują w mieście
Autor Wiadomość
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 29-06-2010, 23:04   

Abrakadabra napisał/a:
To prawdziwy szok...

To nie szok, tylko wynik kwietniowej kontroli UDT na placach zabaw. Nakazano wyciąc w pień stare metalowe "atrakcje" i zastapić je urzadzeniami majacymi atesty. W ten sposób 4 place zabaw nalezace do SM zmianiają wyglad
 
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 29-06-2010, 23:22   

To pewnie dlatego dzieci z przedszkola na os. Szymanowskiego ani razu nie odwiedziły przedszkolnego placu zabaw.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
luuv 
Komora


Osiedle: Lekarka
Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 198
Wysłany: 02-07-2010, 19:11   

ładnie zrobili ten plac zabaw przy SP3.

drewniane wszystko - przyjemniej to wygląda.

jakoś się chyba to drewno impregnuje, żeby za 2 lata nie zgniło?

i to chyba jeszcze nie skończone? bo piasek i błotko wygląda dość przerażająco.
 
     
luuv 
Komora


Osiedle: Lekarka
Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 198
Wysłany: 02-07-2010, 19:16   

czy mi się wydaje, czy ten budynek na Goliana będzie różowy? kolejny różowy?!

ciekawe co tam wymyślą, solarium, a może kebab?! tak, tak to będzie nowość ;-)
 
     
Zainteresowana
Gość
Wysłany: 22-07-2010, 17:22   

Nie wiedzą Państwo co się dzieje z Mieszkaniami Przy parku- na stronie internetowej developera www.nif.pl było napisane że od czerwca miał ruszać II etap inwestycji a teraz skasowali informacje i nawet zakończyła się sprzedaż tych co już są wybudowane. Wiadomo Wam co się będzie tam teraz działo??
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 28-07-2010, 17:59   

Kopalnia Soli „Wieliczka” SA ogłosiła przetarg pt.:
„Przebudowa budynków Nadszybia Regis Kopalni Soli „Wieliczka” z przeznaczeniem dla obsługi turystów wraz z małą architekturą i infrastrukturą techniczną”

Przedmiot zamówienia obejmuje realizację następujących zadań:
1. Wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie budynków nadszybia szybu Regis wraz z infrastrukturą techniczną i otoczeniem.
2. Rozbiórka tymczasowej wieży wyciągowej i budynku tymczasowej maszyny wyciągowej.
3. Uzyskanie pozwoleń na użytkowanie budynków nadszybia szybu Regis po ich przebudowie.

Wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie budynków nadszybia szybu Regis ma na celu przeznaczenie ich dla obsługi ruchu turystycznego w Kopalni Soli „Wieliczka”.

Przebudowa budynków nadszybia szybu Regis obejmuje wykonanie wszelkich robót budowlanych i oddanie przebudowanych budynków Zamawiającemu do użytkowania – tzw. „wykonanie inwestycji pod klucz”.

Zamówienie podzielone jest na 2 etapy:
Etap I - wykonanie przebudowy budynków nadszybia szybu Regis oraz dokonanie rozbiórki tymczasowej wieży wyciągowej i budynku tymczasowej maszyny wyciągowej.
Etap II - uzyskanie pozwoleń na użytkowanie budynków nadszybia szybu Regis po ich przebudowie.

Termin wykonania zamówienia:
Etap I - 18 miesięcy licząc od daty zawarcia umowy
Etap II - 20 miesięcy licząc od daty zawarcia umowy


Ciekawostka na temat wadium:
Wadium wynosi 400 000 zł

Kryterium wyboru oferty: cana - 100%

Termin składania ofert: 20.08.2010 r. do godz. 12.00

W budynku nadszybia ma się znaleźć między innymi bar gastronomiczny oraz pralnia.
bar - sala na 70 miejsc konsumpcyjnych
Pralnia - pełni funkcję usługową dla obiektu (pranie ubrań roboczych geoturystów)


Cele przebudowy nadszybia Regis:
- przystosowanie szybu dla turystów zwiedzających kopalnię, czyli odciążenie Szybu Daniłowicza,
- Udostępnienie specjalnych tras turystycznych niedostępnych dla przeciętnego zwiedzajacego oraz zapewnienie osobnej komunikacji i zaplecza,
- zaprojektowanie wygodnego zaplecza przygotowawczego przed zjazdem do kopalni, gastronomicznego, socjalno – sanitarnego, technicznego. Zaprojektowanie jednego doskonale zorganizowanego wnętrza dla obsługi ruchu turystycznego oraz dla pracowników kopalni,
- zachowanie stylu architektonicznego zespołu Nadszybia Regis z przełomu wieku XIX i XX wieku,
- zaakcentowanie historycznej funkcji obiektu poprzez odtworzenie wieży wyciągowej,
- wprowadzenie do centrum miasta ruchu turystycznego, a tym samym pogłębienie związku miasta z kopalnią – Wieliczka miastem Żup solnych,
- ożywienie wszystkich dziedzin miasta poprzez wprowadzenie licznych grup turystycznych do strefy Rynku Górnego i Zamku Żupnego.

Projekt: Agencja Projektowa Architektury s.c. EKSPO







Źródło: http://www.kopalnia-pp.pl...?type=1&ida=462
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
MetalMental 
Kopacz


Wiek: 31
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 9
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-07-2010, 21:34   

Powiem szczerze, wnioskując z postu przedmówcy całkiem nieźle się prezentuje...
Nie wiem czy kiedykolwiek były jakieś projekty przebudowy szybu regis rozpisywane bo ich nie widziałem (może dlatego że za krótko żyje na tym świecie), ale ten napawa optymizmem i nadzieją na nowe, lepsze czasy dla szybu Regis.
_________________

 
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-07-2010, 08:45   

Generalnie - super!
Jedyne co wzbudza moje wątpliwości to kryteria wyboru oferty, ale cóż... nie ma rozwiązań doskonałych ;)
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
luuv 
Komora


Osiedle: Lekarka
Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 198
Wysłany: 11-08-2010, 17:43   

Doszły mnie plotki i ploteczki.

Mianowicie, że planowane jest wybudowanie centrum handlowego czy też jakiś takich budek na parkingu koło Zaścianka. I stamtąd też bezpośrednie wejście(?!) do kopalni.

Czy ktoś coś słyszał, czy ktoś coś wie?

Ja raczej nie wierzę, ale plotki bezpodstawne nigdy nie są!
 
     
AntyPOkemon
Gość
  Wysłany: 11-08-2010, 21:37   Otwarcie delikatesów

ponoć w sobotę otwarcie Delikatesów Centrum przy ul.Limanowskiego niedaleko pogotowia
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 11-08-2010, 22:33   

luuv napisał/a:
Mianowicie, że planowane jest wybudowanie centrum handlowego czy też jakiś takich budek na parkingu koło Zaścianka. I stamtąd też bezpośrednie wejście(?!) do kopalni.


Byle nie było tego co jeszcze kilka lat temu na dworcu głównym...

AntyPOkemon napisał/a:
ponoć w sobotę otwarcie Delikatesów Centrum przy ul.Limanowskiego niedaleko pogotowia


A blizej placu targowego ...
W poniedziałki, wotrki i czwartki chyba próżno bedzie tam szukac miejsca parkingowego ..:-]
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 11-08-2010, 23:34   

luuv napisał/a:
Doszły mnie plotki i ploteczki.

Mianowicie, że planowane jest wybudowanie centrum handlowego czy też jakiś takich budek na parkingu koło Zaścianka. I stamtąd też bezpośrednie wejście(?!) do kopalni.

Czy ktoś coś słyszał, czy ktoś coś wie?

Ja raczej nie wierzę, ale plotki bezpodstawne nigdy nie są!


Jedyne co mi na myśl przychodzi to fakt odkopania szybu Paderewski, co zgadzało by się z twoim zasłyszanym opisem dotyczącym wejścia do kopalni.

Tylko trochę miejsce nie to

http://www.wieliczka24.in...7,285.htm#38252
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
GN
Gość
Wysłany: 12-08-2010, 15:10   

rusztowania pojawiły się na części fasady sochy i oby był to początek jakiegoś remontu tego budynku.

Mam nadzieje, że po remoncie nie wrócą tam szyldy i reklamy, chyba najbardziej wieśniackie w całej wieliczce...
 
     
GN
Gość
Wysłany: 12-08-2010, 15:18   

np to


to


a to już jest szczyt wieśniactwa...


NIECH GINIE~! :P


A tak poza tym to jest wręcz groteskowe


A to jest do usunięcia w trybie natychmiastowym. Jak tym ludziom nie wstyd...
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 12-08-2010, 17:53   

Ten remont jest chyba z funduszy gminy?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 16