Poprzedni temat «» Następny temat
Wielickie śmieci
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 11-03-2014, 15:11   

Ja kiedyś korzystałem z MIKI. Jak ni ebyło wystawionego kosza czy recyclingu to trąbili do skutku.
Ale swoja rogą zawsze byli o tej samej godzinie ( mniej więcej ) między 7:20 a 8:00. Bardzo rzadko zdarzało im się przyjechać o innej godzinie.
ZGK jeździ jak chce, kiedy chce, i jeszcze potrafią mieć buraki zapyziałe pretensje o to, że worek z recyclingiem nie jest zawiązany.

Ustaw śmieciowa to jedna z najgorszych rzeczy jakie udało się PO wdrożyć.
_________________
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-03-2014, 20:31   

przemo napisał/a:
worek z recyclingiem nie jest zawiązany.

no jeśli ktoś go w ogóle dostał...ja dalej czekam...niedługo będzie rok... :029:
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 11-03-2014, 20:44   

jamacho napisał/a:
Z przykrością muszę stwierdzić że odkąd gospodarowanie odpadami przejęła na siebie gmina, a ZGK w Wieliczce wyłącznie realizuje tą usługę (a po wygraniu przetargu ma zapewnione przychody na kilka najbliższych lat) jakość usług ZGK dramatycznie spadła na p..k.


Powiem przemądrzale, że to pisałem i nie ja jeden, bo to naturalne zachowanie ludzi: nie ma konkurencji, nie ma konsekwencji, nie ma jakości.

Sasiad mówi, że zdarza się, że mu nie wezmą, to ze złości wywala to potem gdzieś po drodze do rowu. Potrafię go zrozumieć, bo co ma niby robić? Zmienić firmę?
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 11-03-2014, 22:01   

przemo napisał/a:
Ustaw śmieciowa to jedna z najgorszych rzeczy jakie udało się PO wdrożyć.


Co do ustawy mam podobne zdanie - wolę wybierać sam a nie gdy wybiera za mnie np. gmina.
Nie zmienia to faktu, że obiektywnie rzecz biorąc, skorzystałem po wprowadzeniu ustawy.

Płacę (po obniżce) tyle samo co przedtem a śmieci są wywożone nie raz w miesiącu jak przedtem, lecz dwa razy w miesiącu. Co do jakości usług zmian nie zauważyłem, bo poprzednio z wyboru korzystałem z ZGK. Przez 11 lat nie zdarzyło się, żeby nie zabrali śmieci.

Zgadzam się, że brak konkurencji demoralizuje, zatem spodziewam w przyszłości się wzrostu cen i pogorszenia jakości usług jako naturalnych skutków monopolu.
Ostatnio zmieniony przez Kozmicki 12-03-2014, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 12-03-2014, 12:46   

Najbardziej mnie zastanawia nastepujący fakt: teoretycznie ustawa miała zlikwidować wysypywanie śmieci do rowów. Tymczasem dzikie wysypiska - jak były tak są. I cały czas liczba śmieci na nich rośnie. Podejrzewam że to nie wina ustawy, tylko głupoty mieszkańców. "Dziadek wrzucał do rowu to i ja tak będe robił". Nieważne że płaci za odbiór śmieci spod domu - ważne, że go dziadek nauczył wyrzucać śmieci do lasu.
Ja też nie narzekam na jakość usługi - w zasadzie bez zmian, drożej o jakieś 5 % - ale odbiór 2 razy w miesiącu. Jak sie pogorszy, będziemy pisać :D
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 12-03-2014, 13:13   

Przyczyny:

- gro śmieci w lesie to śmieci budowlane, które gminy nie chca odbierać w ramach tej wspanialej ustawy
- kilkadzisiąt procent mieszkańców nie złożyło uczciwych deklaracji - nadmiar śmieci wywożą, bo im śmierdzi
- są gminy gdzie odbiór śmieci jest bodaj raz na kwartał (bo radni chcieli tanio), więc też cuchnące trzeba gdzieś wywozić
- smieci wielkogabarytwe sa chyba raz na pół roku, a w niektórych gminach pewnie jeszcze rzadziej - nie każdy chce by mu tak długo koło domu stała stara kanapa i lodówka
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-03-2014, 16:38   

Cytat:
- gro śmieci w lesie to śmieci budowlane, które gminy nie chca odbierać w ramach tej wspanialej ustawy

Bzdura, stoi kontener na gruz, na farby itd itp
Nie limitują ilości przywiezionych odpadów
Cytat:
- kilkadzisiąt procent mieszkańców nie złożyło uczciwych deklaracji - nadmiar śmieci wywożą, bo im śmierdzi

Wina UMiG fatalne zorganizowane składanie deklaracji, brak korelacji danych z ilością zameldowanych itd itp
Cytat:
- są gminy gdzie odbiór śmieci jest bodaj raz na kwartał (bo radni chcieli tanio), więc też cuchnące trzeba gdzieś wywozić

To wina ustaw bo ona powinna ustalać interwał wywozu.
Cytat:
smieci wielkogabarytwe sa chyba raz na pół roku, a w niektórych gminach pewnie jeszcze rzadziej - nie każdy chce by mu tak długo koło domu stała stara kanapa i lodówka

Zawsze możesz do sam dowieść do ZGK. Koszt transportu jedynie.
_________________
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 12-03-2014, 21:48   

przemo napisał/a:
Cytat:
- gro śmieci w lesie to śmieci budowlane, które gminy nie chca odbierać w ramach tej wspanialej ustawy

Bzdura, stoi kontener na gruz, na farby itd itp


Gdzie stoi? W każdej wsi? Z końca gminy ktos ci to tam powiezie?!


przemo napisał/a:
smieci wielkogabarytowe -
Zawsze możesz do sam dowieść do ZGK. Koszt transportu jedynie.


Patrz moja odpowiedź powyżej.
Las i rów jest zwykle bliżej.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-03-2014, 06:00   

Cytat:
Gdzie stoi? W każdej wsi? Z końca gminy ktos ci to tam powiezie?!

Nie ale w każdym domu jest samochód, a worki jukowe nie kosztuja majątek. Ekipe budowlana tez można zobowiązac do wywiezienia.
Cytat:
Patrz moja odpowiedź powyżej.
Las i rów jest zwykle bliżej.

Owszem , bez edukacji ze strony gminy tak dalej będzie.
Jeżeli na stronie umig informacja o wywozie smieci wielkogabarytowych pojawia sie 3 dni porozpoczeciu akcji to czego mozna wymagac ?
_________________
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 13-03-2014, 15:42   

przemo napisał/a:
każdym domu jest samochód


Na wsi nie jest to prawdą.

przemo napisał/a:
Ekipe budowlana tez można zobowiązac


Jaką "ekipę" ?To "my ze szwagrem" .

Cytat:
stronie umig informacja


Jakiej stronie :zdziw: ni komputera ni interneta. A nawet jak jest to wyrzucający nie umi obsługiwać.

Patrzysz przez pryzmat swoich, miejskich doświadczeń i mniemasz, że wszędzie jest tak samo. A nie jest.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-03-2014, 17:26   

Cytat:
Na wsi nie jest to prawdą.

Serio ?
Cytat:
Jaką "ekipę" ?To "my ze szwagrem" .

To chyba wtedy nie ma problemu ?
Cytat:
Jakiej stronie :zdziw: ni komputera ni interneta. A nawet jak jest to wyrzucający nie umi obsługiwać.

A to nie jest mówj problem tylko sołtysa, który zobowiązany jest do udostępnienia informacji.
Cytat:
Patrzysz przez pryzmat swoich, miejskich doświadczeń i mniemasz, że wszędzie jest tak samo. A nie jest.

Ale powinno.
Amen.
_________________
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 29-03-2014, 07:58   

Jolanta Białek napisał/a:
Kosztowne „dzikie” śmieci.

Raport. Nowe „śmieciowe” zasady obowiązują już blisko dziesięć miesięcy, ale nielegalne wysypiska nadal straszą w powiecie wielickim. Część mieszkańców zalega z opłatami za wywóz odpadów komunalnych, a firmy odpowiedzialne za ich odbiór nie zawsze wywiązują się z terminów. Sprawdziliśmy, jak gminy radzą sobie z tymi problemami.


Wieliczka: ubiegły rok przyniósł nadwyżkę

W gminie Wieliczka gospodarowanie śmieciami po nowemu kosztowało w ubiegłym roku 2,250 mln zł. Mimo, że opłaty za odpady komunalne uiściło 91 proc. mieszkańców (dane na koniec 2013 roku), a nie wszyscy, „śmieciowe” wpływy wyniosły 2,522 mln zł.

– Z nadwyżki został zakupiony nowy sprzęt do sprzątania dla Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wieliczce (wraz z krakowskim Małopolskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami wygrał on przetarg na odbiór śmieci w gminie Wieliczka – red.). W tym roku nadwyżki na pewno nie będzie, bo od stycznia ceny za śmieci zostały obniżone do 7 zł od osoby (z 9,1 zł – red.) – mówi Magdalena Golonka z wielickiego UMiG.


Źródło:
www.dziennikpolski24.pl
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 29-03-2014, 09:18   

przemo napisał/a:
Ale powinno.Amen.


Świat wg. przemo. :) Potup jeszcze nogą w piaskownicy.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-03-2014, 09:10   

Napisałbym ci kozmicki dosadniej, ale sie powstrzymam.
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 30-03-2014, 22:34   

Przed ustawą z wysypiskami dzikimi było tak, że jak się samemu nie posprzatało lub opłaciło firmy sprzatającej, to jedynie jakaś akcja "sprzatania świata" w przypływie dobrej woli burmistrza mogła pomóc w posprzątaniu. Teraz - wystarczy zadzwonić do Straży Miejskiej - i to obowiązkiem gminy jest posprzątać. I to do mnie przemawia - zwłaszcza, że zaczyna to działać:
http://www.kozmice.wieliczka.eu/index.php?id=1246
http://www.kozmice.wieliczka.eu/index.php?id=1260
Moim zdaniem było warto, trzeba tylko pilnować gminy aby wypełniała swoje obowiązki.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,76 sekundy. Zapytań do SQL: 16