Poprzedni temat «» Następny temat
Wielickie śmieci
Autor Wiadomość
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 30-10-2009, 09:23   

Słyszałem ze tam gdzie segregują smieci, jesli znajdą cos co może swiadczyc o pochodzeinu danego worka z przydrożnego rowu przekazują taką informacje do strazników miejskich którzy przyjezdzają aby wlepić mandat do danego delikwenta !
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-10-2009, 10:03   

Możesz to wytłumaczyć bo ja z tego co napisałeś nic nie rozumiem ?
_________________
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 30-10-2009, 10:19   

Cytat:
Możesz to wytłumaczyć bo ja z tego co napisałeś nic nie rozumiem ?


pssss.....
cicho :-]
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-03-2010, 10:35   

Witam

Chciałem prosić Was o pomoc do kogo mam się zwrócić jeśli ktoś składuje śmieci na swojej posesji?
Nadmieniam ma duże znajomości i jak twierdzi jest nie do ruszenia.

Może ktoś pomoże albo znajdzie sposób?

Dzięki za pomoc
 
     
MagnumSal 
Żupnik



Osiedle: Wieliczka
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 78
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 12-03-2010, 10:52   

Straż Miejska
może Sanepid?
_________________
MagnumSal
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-03-2010, 10:55   

A co zrobić jeśli jest to osoba wpływowa i wszędzie ma dojście?
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 12-03-2010, 11:19   

lekmedwet, ja dzwoniłam do Straży Miejskiej i poradzili sobie z moim sąsiadem.
_________________
Pozdrawiam
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-03-2010, 11:22   

hmmmmm a co jeśli osoba ta ma duuuze znajomości w Straży - kolesiostwo ??
 
     
polzet@op.pl
Gość
Wysłany: 12-03-2010, 11:52   

Ogłoszenie dla właścicieli psów
Wydział Ochrony Środowiska i Rozwoju Wsi Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka, w związku z licznymi informacjami wpływającymi do Urzędu, dotyczącymi wałęsających się psów po ulicach naszej Gminy informuje, że niedopuszczalne jest pozostawianie psów bez opieki właściciela poza obszarem posesji. NIE WOLNO puszczać luzem psów, bez nadzoru opiekuna na otwartych podwórkach oraz na otwartych przestrzeniach tj. polach, łąkach itp.

Zgodnie z art. 15 "Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Wieliczka", przyjętym uchwałą Nr XXIX/432/2009 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 23 czerwca 2009r., "utrzymujący zwierzęta domowe ponoszą pełną odpowiedzialność za zachowanie utrzymywanych zwierząt” oraz art. 16 §1 pkt. 1 i 4 „utrzymujący zwierzęta domowe zobowiązani są do:
• sprawowania nad nimi właściwej opieki, aby nie stwarzały zagrożenia życia
i zdrowia dla ludzi oraz zwierząt;
• zabezpieczenie terenu nieruchomości przed wydostaniem się z niej zwierzęcia przebywającego na swobodzie”.
W większości przypadków „wałęsające” się psy nie są bezdomne. Uciekły swoim właścicielom, bądź zostały wypuszczone i pozostawione bez opieki. W takich przypadkach na nieodpowiedzialnych właścicieli będą nakładane mandaty karne zgodnie z art. 77 Kodeksu wykroczeń: „kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany”. W związku z powyższym apelujemy do mieszkańców o zwracanie większej uwagi na swoich czworonożnych przyjaciół oraz zapewnienie im odpowiednich warunków bytowych.
W trosce o utrzymanie czystości i estetyki Miasta i Gminy Wieliczka, przypominamy także o obowiązku niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta na ulicach, chodnikach terenach zielonych itp. Zabrania się również wprowadzania psów i innych zwierząt do obiektów użyteczności publicznej oraz na tereny placów gier i zabaw dla dzieci. Zgodnie
z art. 145 Kodeksu wykroczeń „kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.
Jednocześnie pragniemy przypomnieć o obowiązku posiadania dowodu aktualnie obwiązujących szczepień ochronnych zwierząt.
 
     
polzet@op.pl
Gość
Wysłany: 12-03-2010, 12:10   

"W trosce o utrzymanie czystości i estetyki Miasta i Gminy Wieliczka, przypominamy także o obowiązku niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta na ulicach, chodnikach terenach zielonych itp. Zabrania się również wprowadzania psów i innych zwierząt do obiektów użyteczności publicznej oraz na tereny placów gier i zabaw dla dzieci."

Ps. Moja nadzieja w Straży Miejskiej !!!
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-03-2010, 15:47   

lekmedwet napisał/a:
A co zrobić jeśli jest to osoba wpływowa i wszędzie ma dojście?
Oficjalne zawiadomienie na piśmie z potwierdzeniem odbioru "załatwi" SM dojście do tej osoby. Jak nie zadziała, to zażalenie. Jak nie zadziała, to doniesienie do prokuratury.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 12-03-2010, 16:01   

polzet@op.pl napisał/a:
"W trosce o utrzymanie czystości i estetyki Miasta i Gminy Wieliczka, przypominamy także o obowiązku niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta na ulicach, chodnikach terenach zielonych itp. Zabrania się również wprowadzania psów i innych zwierząt do obiektów użyteczności publicznej oraz na tereny placów gier i zabaw dla dzieci."

Ps. Moja nadzieja w Straży Miejskiej !!!

A czy widział ktoś, kiedyś, kogoś ze straży miejskiej, by ten ukarał psa lub właściciela jego za załatwianie swych potrzeb fizjologicznych w miejscu publicznym? Albo nie widzą, albo nie potrafią sformułować zarzutu.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 12-03-2010, 16:52   

ba, nawet odwracaja glowy widzac wlascicieli zalatwiajacych swoje wlasne potrzeby. rowniez pod murem strazy
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-03-2010, 19:17   

ygrek napisał/a:
lekmedwet napisał/a:
A co zrobić jeśli jest to osoba wpływowa i wszędzie ma dojście?
Oficjalne zawiadomienie na piśmie z potwierdzeniem odbioru "załatwi" SM dojście do tej osoby. Jak nie zadziała, to zażalenie. Jak nie zadziała, to doniesienie do prokuratury.

Szczerze To byłem na pismie zostało złozone a odpowiedź jaką dostałem była kuriozalna:
są to materiały budowlane .....
A najkrótszy czas na uporzadkowanie to 14 dni i zależy on od Straży jaki da maxymalnego nie ma ... ( zostawie to bez komentarza )

A Straż wysyła mnie do nadzoru budowlanego w zwiazku z tym. Ręce opadają.

Żyć nie umierać powiem tylko ze to nasz radny który kocha nasze miasto.

[ Dodano: 12-03-2010, 19:24 ]
polzet@op.pl napisał/a:
Ogłoszenie dla właścicieli psów
Wydział Ochrony Środowiska i Rozwoju Wsi Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka, w związku z licznymi informacjami wpływającymi do Urzędu, dotyczącymi wałęsających się psów po ulicach naszej Gminy informuje, że niedopuszczalne jest pozostawianie psów bez opieki właściciela poza obszarem posesji. NIE WOLNO puszczać luzem psów, bez nadzoru opiekuna na otwartych podwórkach oraz na otwartych przestrzeniach tj. polach, łąkach itp.
....


he he he ... przepraszam ze się śmieje ale skoro to uchwalili radni to wątpię by ojciec (radny) ukarał syna ... za puszczanie psa luzem ....

przepis bzdurny .... kosztowny i nie do wyegzekwowania. a czas to pieniądz ...

lepszy byłoby przeznaczyć pieniądze na wyłapywanie wolno latających psow i kotów i natychmiastowa sterylizacja lub kastracja ( jeśli maja wlaściciela obciązyc właściciela - skończył by sie problem z duża ilością zwierząt i niekontrolowanym rozmnażaniem się zwierząt.

[ Dodano: 12-03-2010, 19:26 ]
ArturSosin napisał/a:
ba, nawet odwracaja glowy widzac wlascicieli zalatwiajacych swoje wlasne potrzeby. rowniez pod murem strazy


no i co im zrobia ?? nie jest to dochodowe ... lepiej dać mandat za parkowanie ... czy za prędkość ...
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-03-2010, 19:32   

lekmedwet napisał/a:
wątpię by ojciec (radny) ukarał syna ... za puszczanie psa luzem ....

A od kiedy to kara, powagą własnego majestatu, radny? Od karania jest policja i straż miejska, które nie patrzą na powiązania rodzinno-partyjno-towarzyskie. Z założenia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 16