Poprzedni temat «» Następny temat
Wielickie śmieci
Autor Wiadomość
łukasz
Gość
Wysłany: 22-03-2010, 11:32   

master7 napisał/a:
Przepraszam bardzo, ale nie widzę uzasadnienia w takim najeżdżaniu - zresztą co najmniej dziwne jest to że najpierw pisze się negatywnie o tym człowieku w wątku o weterynarii a teraz tutaj.

Nie róbcie XXX z wielickich internautów czytających ten wątek, od razu widać że sprawa "śmierdzi".

To jest zapewne teren prywatny, a więc gruz po remoncie można sobie trzymać gdzie się chce.
Jeśli zaś są tam śmieci inne to należy to zgłaszać odpowiednim służbom, a nie wywnętrzać się tutaj przez kilka postów.




NO właśnie śmierdza te owe śmieci.Odpowiednie władze udają,że nie widza problemu bo problemem jest właściciel tych oto śmieci.
to że to czyjś teren prywatny nie oznacza to że może składować cokolwiek ponieważ materiał budowlany musi być zabezpieczony,śmieci poremontowe powinny znajdować się w kontenerze,nie wspominając o innych "cudach",które zapewne znajdują się w tych stertach-skażenie wód gruntowych:>
Ale za kontener to się płaci a moze właściciel ubogi?
 
     
Wkurzony Mieszkaniec
Gość
Wysłany: 22-03-2010, 15:13   

Jestem zbulwersowany na naszego byłego przewodniczącego gminy powiatu wielickiego Pana Pankiewicza, który był powiatowym lekarzem, który powinien dbać o higiene miasta, o czystość obejsc publicznych i spolecznych, a w około niego śmierdzi padlinami. Była wzywana wielokrotnie Straz Miejska Policja, nic to nie daje, dokąd te układy miejskie będą. Najwyzszy czas zeby PO wzieło sie za swojego członka niechlujnego. Trzeba skoczyc z tym. Najwyzszy czas zeby nasze miasto Wieliczka lśnilo czystościa. Mysle ze po przeczytaniu tego tekstu wladze zaczna dzialac...My przyjezdzamy z swoimi zwierzatkami do badania na lecznica a tam brud, smród, nie wiemy co mamy z naszymi ulubieńcami zrobic leczyc czy ...Buerzcie sie do roboty! S.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 22-03-2010, 15:24   

Podobno nie jest członkiem wielickiego PO.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-03-2010, 16:39   

nie rozumiem. jak wchodze do jakiegos sklepu, restauracji a tam smierdzi czy brudno to wychodze. proste. tak dziala weryfikacyjneie sam rynek.
 
     
wieliczanin
Gość
Wysłany: 22-03-2010, 17:07   

Piękny przykład daje innym mieszkańcom Pan Radny.
Ja od dziś też zaczynam sobie kolekcjonować odpady na świeżym powiewietrzu(może ulegną utlenieniu i znikną) bo niepotrzebnie wzbogacam firmę opróżniającą moje kontenery.
Zobaczymy za jaki czas zawita do mnie Straż miejska.Bo z tej historii wynika jeden morał po co płacić i dawać się innym bogacic :P
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 22-03-2010, 21:44   

Wkurzony Mieszkaniec napisał/a:
My przyjezdzamy z swoimi zwierzatkami do badania na lecznica a tam brud, smród, nie wiemy co mamy z naszymi ulubieńcami zrobic leczyc czy ...


Tragedia. Tragedia.
Zwierzątka wdychają jak przyjeżdżają,
a jak nie przyjeżdżają to pewnie umierają...
Może kury nawet jakieś zmarły z tego powodu?! :zly:

A wszystko przez to, że jest tylko jeden weterynarz w Wieliczce.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
edytaz
Kopacz


Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 4
Wysłany: 24-03-2010, 20:56   

Mam nadzieję, że nikogo moim postem nie urażę, bo nie to jest moim celem. Stosunkowo niedawno przeprowadziłam się do Wieliczki, to piąta przeprowadzka w moim życiu, mieszkałam i na wsi, i w jednym z największych miast i w małym miasteczku, jak to w Polsce nigdzie idealnie nie było ot zwyczajnie ale dało się jakoś żyć. Jednak takiego syfu jaki jest w Wieliczce jeszcze nie widziałam, nawet w zabitej dechami wsi, gdzie o ekologii nikt nie słyszał a takie zjawisko jak 'turyści' znano tylko z nazwy albo widziano w telewizji.

Dworzec PKP Wieliczka spokojnie może być przedstawiany jako krajobraz po wojnie albo ataku jądrowym, za@@ne psimi- a czasami chyba nie tylko- odchodami chodniki, mam wrażenie, że wszędzie pełno rozbitego szkła, o śmieciach w rowach nie ma się co rozpisywać bo już sporo w tym temacie napisano, rozwalające się budynki, wyliniałe napisy udające reklamy, itp.itd.
Skąd się to wszystko bierze, przecież Wieliczka powinna być jedną z najbogatszych gmin w Polsce, z takim potencjałem jaki daje kopalnia i tłumy turystów które ją odwiedzają. O co tu chodzi, może ktoś kto lepiej zna to miejsce będzie łaskaw mi wytłumaczyć, bo może czegoś nie wiem. :?: :|
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 24-03-2010, 21:09   

Ogólnie Małopolska, to dość brudny region i większość mieszkanców nie dba ani o porządek ani o estetykę. Swego czasu zjeździłem niemal całą Polskę i równie niechlujnie było tylko w południowo- zachodniej Polsce. Co ciekawe najbardziej zadbane były małe, często drewniane wioseczki na wschodnich kresach, gdzie bieda aż piszczała, ale wszystko schludnie i w kwiatach.

A co do samej Wieliczki, to kładzie się tu cieniem okres 12 lat rzadów pana Dudy, w czasie którego nie robiono nic, albo robiono źle. Trzeba było widzieć Wieliczkę 4 lata temu...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
moje3grosze
Gość
Wysłany: 25-03-2010, 02:23   

edytaz napisał/a:
rozwalające się budynki, wyliniałe napisy udające reklamy, itp.itd.
Skąd się to wszystko bierze,

To dobre pytanie. Odpowiedzi jednoznacznej i oczywistej nie ma. Jest cos w tych okolicach co niektorzy nazywaja spleenem, a inni chlodnym okiem widza tumiwisizm i marazm. Wieliczka zawsze byla miastem-ogrodem, czyli nie byla sensu scricte miastem z jego zwarta zabudowa, kolorytem, zaulkami i perelkami, ktore mozna by restaurowac, pielegnowac i uwypuklac. To niby miasto, poza paroma uliczkami, sklada sie z prywatnych parceli z luzno ulozonymi na nich domkami. Zwartej, miejskiej zabudowy praktycznie brak. Na tych parcelach wlasciciele, albo sa tak podupadli finasowo, ze wegetuja, albo cos tam tworza na miare swoich wyobrazen - typu handel rajstopami, jakis pyszny kebab lub inny "pub" w przybudowce.
Miasto Wieliczka z jej zabytkiem klasy UNESCO to brzmi z daleka moze i dumnie, ale co to za miasto? Niecale 20 tys mieszkancow, a np. taka nieznana nikomu Bielawa lub rownie nieznane Łapy sa wieksze, bez wyraznego powodu...
Moja teoria jest taka, ze na wszystkim wokol Krakowa wisi jego posepny cien i bez przekroczenia pewnej masy krytycznej, kazde miejsce w jego kregu skazane jest na karlowacenie i wegetacje ( typu: po 17-18 zamykamy i siedzimy w domu).
Daje nadzieje to, ze aktualne wladze Wieliczki prowadza tyle inwestycji modernizacyjnych (brakowalo ich od wielu, wielu lat), ze w koncu to miejsce przybierze cos na ksztalt miasta w prawdziwym tego slowa znaczeniu :)
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-03-2010, 08:22   

edytaz...ja sprowadziłam się do Wieliczki 5 lat temu, pochodzę z Wielkopolski, też mieszkałam w dużych miastach i na wsi...i Wieliczka wcale nie odbiega od reszty w taki negatywny sposób. Może sprowadziłaś się w zimie, bo z reguły jak śniegi stopnieją to "wychodzą" góry śmieci wyrzucane przez społeczeństwo na ulice i okoliczne rowy (ale to rzecz charakterystyczna dla całej Polski) i stąd wrażenie ogólnego brudu. Co do ekologii w Wieliczce to jeszcze zauważysz, jak tu się o nią dba (zwłaszcza zimą jak nie posypuje się ulic solą ;) ).
A Wieliczka wyładniała i dużo się zmieniło na lepsze odkąd tu mieszkam. Na wielickich plantach są całkiem ładne rabatki (o dziwo, których nikt nie rozkrada), jakieś 2 lata temu do latarni dowiesili uchwyty na pelargonie na lato...no i wszyscy z utęsknieniem czekamy na nowy rynek górny (obecnie niemiłosiernie rozkopany).
Co do dworca PKP to się nie wypowiem, bo nie bywam, ale problem z dworcem (i PKP) ma nie tylko Wieliczka. Ogólnie mam nadzieję, że się przekonasz z czasem, że to całkiem fajne miejsce do zamieszkania... :D
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 25-03-2010, 08:38   

atam napisał/a:
problem z dworcem (i PKP) ma nie tylko Wieliczka

Ostatnio odwozilem rodzine na dworzec w Plaszowie. Nawet trudno opowiedziec jaki smietnik jest na torach, jakie wszystko jest ochydne, nieprawdopodobnie brudne. Gdybym byl turysta i tu przyjechal to chyba bym kazal maszyniscie zrobic kolko i szybko zawracal.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 25-03-2010, 15:33   

Cytat:
A Wieliczka wyładniała i dużo się zmieniło na lepsze odkąd tu mieszkam.
popatrz a ja mieszkam tu 10 lat i jakoś nie zauważyłam tego piękna
_________________
Pozdrawiam
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 25-03-2010, 15:36   

edytaz, ja nie czuję się urażona :): ) mam takie same niezmienne zdanie od 10 lat. Pocieszę Ciebie, że mimo tego brudu i wszechobecnej szarości, której nie zakryją najpiękniejsze kwiaty świata mieszkają tu bardzo mili i sympatyczni ludzie.
Przeca nie ważne gdzie się mieszka ale z kim się mieszka :)
_________________
Pozdrawiam
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 25-03-2010, 22:31   

edytaz napisał/a:

Skąd się to wszystko bierze, przecież Wieliczka powinna być jedną z najbogatszych gmin w Polsce, z takim potencjałem jaki daje kopalnia i tłumy turystów które ją odwiedzają. O co tu chodzi, może ktoś kto lepiej zna to miejsce będzie łaskaw mi wytłumaczyć, bo może czegoś nie wiem. :?: :|


Ależ Wieliczka jest jedną z najbogatszych gmin w Polsce. Problem śmieci nie jest jednak tutaj dostrzegany, podobnie jak problem fetoru z Baryczy. Mało tego: jednym śmierdzi, innym nie... Jedni widzą śmieci, inni nie widzą. Problemem Wieliczki nie są tylko śmieci, które nagle wyskoczyły spod śniegu, ale... powyrzucane worki ze śmieciami w przydrożnych rowach i wśród drzew. Wystarczy podejść np. do lasku krzyszkowickiego lub w rejony Baryczy. Aż boli w oczy.

Sama Wieliczka jako taka jest pięknym miastem o ciekawej zabudowie i niebanalnemu ukształtowaniu terenu. Brakuje jednak opieki nad zabytkami, m.in. synagogami:
http://pl.wikipedia.org/w...28ul._Klasno%29
http://pl.wikipedia.org/w...oga_w_Wieliczce

Nędza dworca PKP i luksus wokół kopalni wskazuje jednak, że jest to miejsce silnych kontrastów.
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 25-03-2010, 22:43   

anhelli napisał/a:
powyrzucane worki ze śmieciami w przydrożnych rowach i wśród drzew. Wystarczy podejść np. do lasku krzyszkowickiego lub w rejony Baryczy

ba, dzisiaj widzialem wory ze smieciami podrzucone w krzakach miedzy straza miejska a IPN. ludzie widac juz nie wiedza jak zmobilizowac straz do dzialania; daja im szanse interwencji przez okno a oni nadal nic :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16