Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
10-08-2007, 09:35
Wielickie szlaki i ścieżki Rowerowe
Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-04-2011, 10:29   

Wątek o zmianach w rowerowych w kodeksie i o OC dla rowerzystów w Off Topic.

Natomiast muszę troszeczkę pochwalić urząd.

Wreszcie ktoś pomyślał i przemieścił początek szlaku czerwonego rowerowego pod tablicę, koło pomnika pod starą warzelnią. W to miejsce dociągnięto także szlak żółty pieszy, jednocześnie likwidując tablice koło przystanku pod kopalnią.
Tak więc w końcu wszystkie szlaki zaczynają się w jednym miejscu.

Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie dołożył łyżki dziegciu.
Nie do końca podoba mi się taka lokalizacja. Normalnie to taki punkt początkowy umieszcza się w jakimś ruchliwym miejscu - tak jak to było np. koło przystanku pod kopalnią. Obecne miejsce niestety jednak jest na uboczu, bo tamten parking jest mało popularny.
Mam tylko nadzieję, że docelowo punkt ten zostanie przeniesiony w okolice peron/stacja Wieliczka Rynek, dawny parking PKS. Tak to się zazwyczaj robi.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
znicz 
Warzelnik



Wiek: 38
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 23
Wysłany: 24-06-2012, 15:21   

Kod:
http://www.salinacracoviensis.pl


Ten projekt to jakaś kpina... . Brak oznaczeń trasy, stare szlaki połączone i tyle.

Taki duży koszt za zebranie atrakcji turystycznych, szlaków i noclegów w jedno...
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 24-06-2012, 23:39   

Byłem dzis na czerwonym rowerowym szlaku na odcinku Gdów-Marszowice-Nieznanowice-Pierzchów. Oznaczony jest tragicznie. W sumie więcej chyba poza nim wyjechałem niż na nim...
A kawałek niebieskiego szlaku wzdłuż Raby od mostu w Klęczanach nieprzejezdny, bo tak zarósł trawą.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 25-06-2012, 14:12   

Czytam sobie w zakładce "O projekcie" cele powstania takiego tworu i są one różnorakie, ale dosłownie nie ma nic o poprawnym oznaczeniu trasy ;)
Wprawdzie przedmiotem jest stworzenie "regionalnej magistrali rowerowej, która umożliwi turyście bezpieczne przemieszczanie się połączone ze zwiedzaniem", ale w takim wypadku należałoby rzeczywiście wydać pieniądze na infrastrukturę - fizycznie stworzenie ścieżek rowerowych, bo jeżdżenie po publicznych czy polnych drogach to nie "magistrala rowerowa" tylko walka o przeżycie i dojazd do celu bez defektu. Brakuje opisu trasy i jej przebiegu, fotorelacji z przejazdu a przede wszystkim dokładnej informacji o nawierzchni - które kawałki mogę przejechać na kolarzówce, a które wymagają bardziej terenowego sprzętu, które pokonam z przyczepką, sakwami, na małych, dziecięcych rowerkach, a pod które wzniesienia może czekać mnie pchanie? W zakładce "Obiekty na mapie" nie podoba mi się UI: niezależnie od wielkości okna mapa jest niewielka, wybór na mapie konkretnej usługi (np nocleg) powoduje redukcję punktów wyświetlanych na mapie do tego jednego rodzaju, szlak wyrysowany na mapach od Google'a nie przystaje w wielu miejscach ani do siatki dróg, ani do zdjęć satelitarnych i przechodzi sobie środkiem stawu etc. Skoro nie jest dokładnie wyznaczony na mapie, nie jest dobrze wyznaczony w terenie to łatwo zgubić drogę i zamiast spędzać czas na jeździe to będziemy bawić się w podchody.
Ale najbardziej rozśmieszył mnie punkt dziewiąty "Regulaminu korzystania ze szlaku rowerowego..." - "Korzystanie z tras Rowerowego Pierścienia Solnego „Salina Cracoviensis” jest jednoznaczne z zapoznaniem się z powyższym Regulaminem i zaakceptowaniem go w całości." - rzeczywiście postawili te regulaminy co kawałek na trasie? Jeśli nie to podejrzewam, że punkt czwarty: "Administrator szlaku lub zarządca dróg nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody i wypadki spowodowane jakością i stanem technicznym nawierzchni" obaliłby byle jaki prawnik.
Przy takim pomyśle oczywistym wydaje się od razu zrobienie aplikacji na Androida i inne urządzenia mobilne (Garminy - wielu rowerzystów z nich korzysta), żeby można było sobie używac podczas jazdy.
Podsumowując: pomysł bardzo ciekawy, ale realizacja jak zwykle. Kolejny sztuczny projekt z grubą kasą zaprzepaszczoną na wykonanie strony internetowej, która wkrótce zapomniana zostanie, bo nikt nie zajmie się jej pozycjonowaniem i aktualizacją. Za to wójtowie/burmistrzowie 10 gmin mogą się chwalić wspaniałym osiągnięciem i zatykać dziób pieniaczom na dwóch kókach, bo przecież dostali taki piękny projekt za taką kasę.
Nam, rowerzystom pozostaje korzystać z miarę dobrych ścieżek w Puszczy i okolicach a wycieczki planować samodzielnie.
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-06-2012, 14:52   

T napisał/a:
Podsumowując: pomysł bardzo ciekawy, ale realizacja jak zwykle. Kolejny sztuczny projekt z grubą kasą zaprzepaszczoną na wykonanie strony internetowej, która wkrótce zapomniana zostanie, bo nikt nie zajmie się jej pozycjonowaniem i aktualizacją. Za to wójtowie/burmistrzowie 10 gmin mogą się chwalić wspaniałym osiągnięciem i zatykać dziób pieniaczom na dwóch kókach, bo przecież dostali taki piękny projekt za taką kasę.
Nam, rowerzystom pozostaje korzystać z miarę dobrych ścieżek w Puszczy i okolicach a wycieczki planować samodzielnie.

A to już wiem co to są te niebieskie znaki podomalowywane gdzieniegdzie w Wieliczce. W końcu się dowiedziałem. Próbowałem przejechać kawałek tego szlaku w Wieliczce ale od razu zgubiłem ślad po kilku znakach. Czyli oznakowanie takie jak pozostałe, co w tym wątku już wielokrotnie opisywałem.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 14-06-2013, 10:44   

Cytat:
[...] W nowej strategii (Niepołomic) zapisano także plan budowy szlaku rowerowego wiodącego od Krakowa po Niepołomice, a dalej do Szczurowej. Mająca ok. 20 km długości droga dla pasjonatów wędrówek na dwóch kółkach ma wieść wałami wiślanymi. Niepołomice przygotowują ten projekt w partnerstwie m.in. z Krakowem, Wieliczką i Szczurową. Przedsięwzięcie to ma być zrealizowane po 2016 roku, kiedy zaplanowano zakończenie modernizacji wałów górnej Wisły.
źródło: http://www.dziennikpolski...ce-podleza.html
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 14-06-2013, 11:25   

Pożyjemy zobaczymy...
Z istniejących szlaków mogę Wam polecić około 7-8km fragment Szlaku Bocianich Gniazd - płsko, szeroko, niezła nawierzchnia (bez asfaltu, dobrze ubite kamienie, stosunkowo mało dziur). Szlak wyznaczony jest pomiędzy drogą 964 w Chobocie a drogą 965 w Dziewinie. Niestety oznaczenie w terenie marne, ale trasa jest prosta i można zaryzykować jazdę z pamięci.
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 31-08-2014, 18:09   

Odświeżając temat:
przejechałem się po raz kolejny czerwonym szlakiem rowerowym licząc po cichu na jakieś zmiany. Trasa oczywiście bardzo dobra i wymagająca mimo, że nie jest jakoś super długa (ok. 28km).
Jak ktoś się wybiera i nigdy wcześniej nie jechał to mapa z zaznaczonym szlakiem jest niezbędna. Odkąd trasę oznaczono, to nic więcej nie zrobiono. A więc wszelkie znaki zanikają (i tak lepiej je widać niż szlak zielony).

Ale głównie chodzi mi o jeden odcinek, który jest prawie nieprzejezdny (na czerwono):




Na dzisiaj wygląda on tak:
















Rower trzeba prowadzić przedzierając się przez pokrzywy po pas. O dziwo lekko było widać ślad, że ktoś przede mną się tamtędy przedzierał :)
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 31-08-2014, 20:01   

Radny jakiś pewnie...

Ale ten odcinek i z 10 lat temu podobnie wyglądał.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
Ostatnio zmieniony przez solniak 31-08-2014, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
skipper
[Usunięty]

Wysłany: 31-08-2014, 20:08   

jechałem tamtędy niedawno i nawet nie znalazłem tej byłej ścieżki :P , dojechałem do wojewódzkiej w Przebieczanach, kawałek do Tomaszkowic, i powrót na szlak...
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-09-2014, 09:24   

O rany, jak pozarastane.
Tak to jest jak się trasę wytyczy, łąki przestają być przekaszane, czy pola orane. Sprzęt nie jeździ po polnych drogach to i zarastają...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wariot 
Warzelnik


Osiedle: Siercza
Wiek: 35
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 20
Wysłany: 22-10-2014, 14:39   

Ma ktoś w miare aktualną mapke szlaku zielonego?
Ew też inne bo coś słabo mi idzie szukanie.

I pytanie, da się te trasy pokonać motorem?
_________________
....gdy zostane prezydentem, to kazdemu podam reke...
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 23-10-2014, 08:21   

https://www.endomondo.com/routes/196857674
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 26-03-2015, 15:31   

master7 napisał/a:
Natomiast muszę troszeczkę pochwalić urząd.

Wreszcie ktoś pomyślał i przemieścił początek szlaku czerwonego rowerowego pod tablicę, koło pomnika pod starą warzelnią. W to miejsce dociągnięto także szlak żółty pieszy, jednocześnie likwidując tablice koło przystanku pod kopalnią.
Tak więc w końcu wszystkie szlaki zaczynają się w jednym miejscu.

Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie dołożył łyżki dziegciu.
Nie do końca podoba mi się taka lokalizacja. Normalnie to taki punkt początkowy umieszcza się w jakimś ruchliwym miejscu - tak jak to było np. koło przystanku pod kopalnią. Obecne miejsce niestety jednak jest na uboczu, bo tamten parking jest mało popularny.
Mam tylko nadzieję, że docelowo punkt ten zostanie przeniesiony w okolice peron/stacja Wieliczka Rynek, dawny parking PKS. Tak to się zazwyczaj robi.

Nie będę niestety óżendu chwalił, a zamiast dziegciu te skromne reklamy, od dłuższego czasu przynoszące splendor Wieliczce:

Plik ściągnięto 17 raz(y)
203,73 KB
Plik ściągnięto 355 raz(y)
236,57 KB
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-03-2015, 09:01   

To prawda, miałem o tym pisać.
Centralny punkt, z którego wychodzą szlaki, tak właśnie wygląda od jakiegoś tygodnia... żenada.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 19