Poprzedni temat «» Następny temat
wyprawa na Mogielicę
Autor Wiadomość
skipper
[Usunięty]

Wysłany: 09-05-2012, 19:07   

za Krzystonowem:


wstępuję na Polanę Wały


potem schodzę zielonym do Półrzeczek


i asfaltem do Jurkowa



w Jurkowie jestem po 6.5 godz. wędrówki
w tym sporo odpoczynku, pewnie z 1.5 do 2 godz.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 09-05-2012, 21:31   

Może wyciągnę moje dzieciaki na ten szczyt. Lubię takie trasy gdzie coś widać, a nie, że idzie się cały czas wśród drzew i nawet nie wiadomo, że jest się w górach...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-05-2012, 06:50   

Z braku zdjęć wnioskuję, że przeoczyłeś krzyż Papieski na Mogielicy. Trzeba było pójść jeszcze kawałek na szczycie ze wieżę w stronę wschodnią. Jest strzałka na drzewie, przechodzi się przez młodnik i staje się przed krzyżem. Ławeczki no i ten widok na Tatry. Ponoć jedno z ulubionych miejsc Wojtyły...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
skipper
[Usunięty]

Wysłany: 12-05-2012, 12:42   

Krzyż Papieski przeoczyłem bo poszedłem na zachód a strzałki na drzewie nie zobaczyłem. Ale nic straconego. We wakacje wezmę tam rodzinkę i tym razem z Mogielicy zejdziemy na przełęcz Rydz-Śmigłego. Przez Krzystonów to jednak kawał drogi i jeszcze 2 podejścia.
 
     
mateusz_holysz 
Gwarek


Osiedle: św. Barbary
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 15
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-06-2012, 13:51   

Mogielica to rzeczywiście b. dobre miejsce na jednodniową wycieczkę, choć 600 m. przewyższenia z Jurkowa może być dla małych dzieci wymagające. Polana Cyrla - marzenie. Widok z wieży widokowej wyśmienity, ale niestety wieża nie jest przystosowana dla dzieci. Nie ma żadnych bocznych zabezpieczeń uniemożliwających upadek w bok dziecka w czasie wspinaczki po schodkach. Same poręcze - bez siatek nie zabezpieczają należycie. M. zd. taka sytuacja może rodzić ryzyko upadku dzieciaka zwłaszcza gdy mocno zawieje.

MH
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 25-06-2012, 17:22   

Mnie nieco wkurzylo, jak kolejny weekend i kolejny raz obie knajpy w Jurkowie (jedyne w promieniu ladnych paru kilometrow) zarezerwowane na imprezy. Pozostaje Mszana lub pizza w Dobrej a plany biora w leb.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16