Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowe utrzymanie dróg. Gmina w malinach ?
Autor Wiadomość
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 22-11-2008, 18:16   Zima w listopadzie? Nieprawdopodobne.

pablo napisał/a:
Coroczne brawa dla odpowiedzialnych służb.

Gmina i powiat rozpisując przetargi na zimowe utrzymanie dróg są święcie przekonane, że sejm poprzedniej kadencji uchwalił ustawę, w myśl której zima rozpoczyna się pierwszego grudnia. Niestety, prezydent jej nie podpisał.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 22-11-2008, 21:31   

No i roczek minął - a zmian na lepsze nie ma. Pardon - są, ale na gorsze. Napadało raptem 5 centymetrów i droga powiatowa pod cmentarzem w Gorzkowie nie była dzisiaj po południu przejezdna. 2 auta w rowie, reszta bezskutecznie próbowała ruszyć na lodzie pod górkę. Gratulacje dla władz - co będzie jak naprawdę zacznie sypać - bo to co było dzisiaj ma się nijak do prawdziwej zimy.
Pozdrowienia dla Burmistrza i wszystkich odpowiedzialnych za utrzymanie dróg. Zbudujmy jeszcze parę pomników - tych władz na nic innego już nie stać.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-11-2008, 01:27   

super.. a moze najpierw to wypadaloby sobie zmienic kola na zimowe, bo kolejki ktore dzis widzialem pod zakladami wulkanizacyjnymi mowia same za siebie.. jakos nie mialem problemu z wyjazdem, podjazdem czy nawet zjazdem.. najlepiej to przez wlasne zwlekanie z przygotowaniem sie do zimy narzekac na wszystko inne.. jakos tak nie zakladalem ze drogowcy w tym roku nie zaspia, wiec mam wszystko na wyposazeniu zeby dojechac tam gdzie chce..

a dzis to nawet widzialem takich co nie mogli na parking sklepu wyjechac bo podjazd im utrudnial ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-11-2008, 09:27   

Opony zimowe założyłem już z miesiąc temu, używane jeden sezon więc całkiem świeże. Ale ręczę Ci, że na lód na którym człowiek ma problemy z utrzymaniem się to Ci nie wiele pomoże. Wczoraj o 21 nie dało się wyjechać na Jagiellońską od strony Warzyckiej, a od opadów minęło na oko już z 6-7 godzin. Na drodze wciąż piękny lód. Pozostałe drogi już były ok o tej porze w Wieliczce (Grotgera, Piłsudskiego).
Oczywiście Jagiellońska to boczna droga, ale to że od wschodniej strony nie można było nijak dostać się do Wieliczki po zakończeniu w sumie niewielkich opadów, to dla mnie porażka.
 
     
Rumcajs
Gość
Wysłany: 23-11-2008, 10:35   

Tsubasa - zapraszam na południe gminy - będziesz się mógł wykazać. To co leży na drogach to zakrawa na kpine z mieszkańców. I nie gadaj głupot - bo brak zimówiek i bezmyslność kierowców to jedna sprawa, a bezczelność władz i brak reakcji na warunki zimowe - to zupełnie inna.
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 23-11-2008, 13:06   

kiotari napisał/a:
Napadało raptem 5 centymetrów i droga powiatowa pod cmentarzem w Gorzkowie nie była dzisiaj po południu przejezdna. 2 auta w rowie, reszta bezskutecznie próbowała ruszyć na lodzie pod górkę. Pozdrowienia dla Burmistrza i wszystkich odpowiedzialnych za utrzymanie dróg.


Kiotari - Burmistrz nie odpowiada za wszystkie problemy tego świata. Czy nam się to podoba czy nie, drogi zostały podzielone między powiat i gminę. Sam piszesz, że droga to powiatowa więc pretensje trzeba zgłaszać do Starosty Juszkiewicza.
Jeszcze gwoli przypomnienia: ta droga - P2027K ma IV standard zimowego utrzymania. Lód na tej drodze MIEŚCI się w tym standardzie, cytuję:


2. Dopuszczalne odstępstwa od standardu po ustaniu opadów śniegu:
- zaleganie śniegu luzem do 8 godzin
- zajeżdżony śnieg i języki śniegowe
- występują zawiewania
- zaspy do 8 godzin
- dopuszcza się przerwy w komunikacji do 8 godzin

Dopuszczalne odstępstwa od standardu od chwili wystąpienia zjawisk
w zakresie gołoledzi: w miejscach wyznaczonych /spadki podłużne powyżej 4 % do posypania –gołoledzi do 8 godzin, pośniegowa do 10 godzin, lodowica – 8 godzin
.

Ten lód i ta gołoledź są jak najbardziej LEGALNE ! Powiat od lat wpuszcza mieszkańców w ten sam "kanał zimowy". Niestety wyborcy jakoś wciąż nie umieją kojarzyć prostych faktów i jak barany zagłosują na tych samych nieudaczników.

Właściwie jako wyborca i podatnik nie widzę żadnych korzyści z istnienia powiatu. Powiat kojarzy mi się tylko z drogami, których tenże powiat nie umie ani wyremontować odśnieżyć. A mosty remontuje w 18 miesięcy !

Wieliczanie - po co nam powiat ? Rozpędzić to towarzystwo na cztery wiatry a kasę zostawić w gminie. Łatwiej nam będzie przypilnować jednego gospodarza.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 23-11-2008, 16:25   

Zenon - przeczytaj mój post kilka linii wyżej. Mnie nie obchodzi czy to powiat czy marsjanie. Dla mnie moim reprezentatem wobec wyższych władz są władze gminy - a jesli tego nie robia to są niepotrzebne.
A poza tym prawdopodobnie masz rację z tym powiatem...
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 23-11-2008, 17:10   

krzysiek29 napisał/a:
Wykazałeś się kompletnym brakiem wiedzy o oponach zimowych:)
Opona zimowa i letnia mają dokładnie taką samą przyczepność na lodzie. Co innego śnieg i mokra droga w temperaturze

A ja popieram kolegę Tsubasę. W sobotę chwilę po ataku zimy miałem przyjemność oglądać auta, które chciały podjechać za Lidlem Kościuszki w stronę skrzyżowania z Sadową. Te z zimowymi oponami nie miały najmniejszego problemu z wjechaniem/zjechaniem. Ci na letnich oponach skutecznie blokowali innym przejazd.
Ćwoki jedne i tyle, pewnie sobie teraz zarezerrowali kolejkę w wymianie opon, a czekać trzeba co najmniej tydzień. Gratuluję braku wyobraźni :)
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 23-11-2008, 20:25   

Tardas napisał/a:
Ćwoki jedne i tyle, pewnie sobie teraz zarezerrowali kolejkę w wymianie opon, a czekać trzeba co najmniej tydzień. Gratuluję braku wyobraźni :)

Masz rację - natomiast to co sie działo w Gorzkowie w sobote po południu to bynajmniej nie wina letnich opon. Na drodze nie można było ustać na nogach, a nachylenie tam jest tak z 15%. Wszystkie auta były wypychane pod górę, bo nie mogły ruszyć.
A moi sąsiedzi i ja jeździmy na zimowych z reguły od końca października - ale na nasze władze to nie pomaga.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-11-2008, 22:12   

Powinieneś powiedzieć, bo miał cinqecento :) Małe auta radzą sobie o wiele lepiej na śliskim, różnica 700kg czy 1500 robi znakomitą różnicę przy nawet lekkiej pochyłości oraz przyczepności bliskiej zero. Czysta fizyka. Na dużą ślizgawicę zawsze staram się więc brać auto żony. Ma jeszcze tą dużą zaletę, że nie ma abs, więc o zachowaniu auta w znacznie większym stopniu decyduje kierowca. W swoim muszę bardzo delikatnie przyhamowywać, żeby się abs nie włączył, bo z góry na lodzie skutek jego działania jest odwrotny do oczekiwanego ;) , a nie zawsze da się na biegu jechać. Oczywiście kwestia umiejętności gra niebagatelną rolę, jednak na czysty lód co najwyżej pomogą w ratowaniu z opresji. Po drugie normalny kierowca, który jeździ z i do pracy nie ma gdzie się nauczyć jeździć w tak ekstremalnych warunkach.

Co do letnich opon. Macie rację. Barany. Wystarczy pomieszkać jeden sezon w naszych okolicach by wiedzieć, że z tym nie należy czekać.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-11-2008, 01:45   

a aj wiem jedno z własnego "butowego" doświadczenia że chodnikami nikt się chyba nie interesuje :P mało tego wracając jakieś 20-30 min temu ul Grottgera ulica była bardziej śliska niż chodnik... Ciekawi mnie ejdno a dokładnie ul Podleśna i pierwsza przecznica w prawo od Wielickiej... Jadąc tam nawet na ZIMOWYCH oponach nie dało się wyjechać było tam doskonale widać że odśnieżaniem to ta ulica nie została nagrodzona.. nawet "wałów" śnieżnych nie było widać... co najwyżej slady butów i aut które dojechały tylko do połowy górki i spadały...
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 24-11-2008, 08:48   

Tym razem tak krytyczna wobec wszystkich rzeczy na niebie i ziemi (oczywiście są wyjątki) Gazeta Wyborcza pisze:
Cytat:
Pierwszy w tym roku zimowy weekend w Krakowie i Małopolsce przeszedł bez większych utrudnień na drogach. Opady śniegu dały się we znaki tylko tym kierowcom, którzy nie przygotowali odpowiednio swoich aut do zimowych warunków.

Całość: http://miasta.gazeta.pl/k..._drogowcow.html
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-11-2008, 13:05   

dzisiaj się spotkałam z ciekawym stwierdzeniem.. tydzień temu w poniedziałek już się gadało że w środe ma sypać.. mało tego śnieg już padał w różnych rejonach Polski ale u nas w Wieliczce to mało kogo wzruszyło, a od soboty gadki "ale przecież kto to widział w listopadzie śnieg? skąd mogłem wiedzieć że akurat dzisiaj spadnie śnieg!" więc jeśli by takie ćwoki posłuchały tego czy owego trochę by im się to przydało..
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
a68
Gość
Wysłany: 24-11-2008, 15:17   

oseczka napisał/a:
mało tego śnieg już padał w różnych rejonach Polski ale u nas w Wieliczce to mało kogo wzruszyło, a od soboty gadki "ale przecież kto to widział w listopadzie śnieg? skąd mogłem wiedzieć że akurat dzisiaj spadnie śnieg!"


Taki filozoficzny komentarz mię naszedł po przeczytaniu powyższego. Ludziska głupieją w tych miastach tak dużych jak i mniejszych.
Poza miastem jakoś lepiej widać że przyroda przygotowuje się do zimy - nie trzeba kosić trawy, trzeba zabezpieczyć rośliny, zakręcić wodę w ogrodzie itd.
I wtedy jakoś tak naturalnie przychodzi, że trzeba też zmienić opony na zimówki z wyprzedzeniem.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 24-11-2008, 16:23   

Zamiast biadolić możemy się rozkoszować opracowanym przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce na podstawie danych przekazanych przez zarządców dróg
INFORMATOREM ZIMOWEGO UTRZYMANIA DRÓG NA TERENIE GMINY WIELICZKA W SEZONIE 2008/2009,
zamieszczonym na stronie: http://img.iap.pl/s/80/20...nformator08.pdf
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16