Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: master7
05-01-2011, 12:40
! Centrum Edukacyjno - Rekreacyjne w tym BASEN !
Autor Wiadomość
ruda 
Warzelnik



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 28
Wysłany: 27-10-2007, 10:31   

Madafaker, wypraszam sobie jakieś podkłady, drobna ściółeczka najwyżej :D :D :D

agga, pozostaje nam wnioskować o włączenie spa i farmy piękności w plan zagospodarowania terenu.. :)
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 30-10-2007, 17:30   

Cieszy fakt,że umowa wreszcie podpisana. Mnie jednak niepokoi fakt upierania się w sprawie oddania basenu w terminie 31.03.2009r. Taką informację znalazłem w korespondencji przetargowej.
Niepokój mój wynika po pierwsze z faktu,że budowałem dom i wiem,że szybka budowa przynosi z czasem przykre niespodzianki w trakcie używania obiektu. W życiu robiłem różne rzeczy także cały wachlarz robót budowlanych. Skoro technologia budowy basenu przewidywała okres dwóch lat, a terminy przetargów przesuwały się w czasie to termin oddania powinien zostać przesunięty do jesieni 2009, jak sugerował wykonawca. Obyśmy przez dwie zimy i jedno lato nie stworzyli nowego terminalu Okęcie. Lepiej poczekać pół roku i mieć porządny obiekt.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-10-2007, 21:44   

nie sadze aby 1,5 roku bylo okresem szybkiej budowy..

moj dom zostal zbudowany do stanu surowego w przeciagu pol roku, nastepne pol roku sobie schnal.. mieszkamy w nim juz rok i nic ale to nic sie z nim nie dzieje..

nie wiem jakie sa szczegoly techniczne tego basenu ale podejrzewam ze szkielet bedzie stalowo-aluminiowy, obudowany tylko murami.. takie obiekty na swiecie wznosi sie jeszcze szybciej niz 1,5 roku czasami..

poza tym badzmy realistami.. i tak bedzie obsuwa w terminie oddania ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 01-11-2007, 11:06   

A czy ktoś może wie co tam bedzie ??? Chodzi mi o to czy bedzie jedna zjeżdzalnia czy moze dwie, jakies sauny ??? Zna ktoś może jakieś szczegóły ???
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 02-11-2007, 17:09   

Jurkovia napisał/a:
A czy ktoś może wie co tam bedzie ??? Chodzi mi o to czy bedzie jedna zjeżdzalnia czy moze dwie, jakies sauny ??? Zna ktoś może jakieś szczegóły ???


Nord już o tym pisał:

Cytat:
basen główny 12x25m i głebokość 1,2-1,8m, basen rekreacyjny, brodzik, zjeżdżalnia i jacuzzi oraz zaplecze


Z tego co słyszałem (czytałem), będzie to brat bliźniak basenu w Niepołomicach. :)
 
     
wieliczka24.info
Redakcja portalu



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 150
Wysłany: 07-11-2007, 15:21   Sprostowanie

W związku z tym, że w artykule "Rusza budowa basenu" (opublikowanym na stronie głównej www.wieliczka24.info) pojawiły się nieprecyzyjne i wprowadzające w błąd informacje, do redakcji trafiło sprostowanie z Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka. Treść sprostowania publikujemy poniżej.

Cytat:
Przetarg na zadanie: "Budowa basenu w Wieliczce - I etap inwestycji "Budowa Centrum Edukacyjno- Rekreacyjnego w Wieliczce" przeprowadzono dwukrotnie, a przesuwanie terminów otwarcia ofert było konieczne z uwagi na złożony charakter inwestycji i wynikające z tego szczegółowe pytania wykonawców. Jednak termin zakończenia inwestycji określony w pierwszym ogłoszeniu o przetargu nie uległ przesunięciu i zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na I kwartał 2009r. a rozruch na czerwiec 2009r, a więc nie jest to, jak zostało napisane w artykule, koniec 2009 r. W pierwszym przetargu na 5 złożonych ofert tylko 3 spełniały warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający – Gmina Wieliczka -wybrał ofertę z najniższą ceną - 22 974 792,01 zł.
Wybór tej oferty został oprotestowany przez innego wykonawcę, który zarzucał niezgodności w przedmiarach ( były to różnice kwotowe rzędu kilku złotych: ilość 3,0m3 gdzie zgodnie z przedmiarem winno być 0,9m3 ). Zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych nawet niewielka rozbieżność między ilościami w przedmiarach a ilościami w kosztorysach ofertowych musi skutkować odrzuceniem oferty, a więc po ponownym zbadaniu ofert Zamawiający zmuszony był odrzucić najniższą ofertę z tymi minimalnymi uchybieniami. Z pośród pozostałych najkorzystniejsza oferta miała cenę 23 913 527,45 zł, która przekraczała kwotę 23 000 000 zł, jaką Zamawiający przeznaczył na wykonanie zamówienia. Przetarg został więc unieważniony. W drugim postępowaniu przetargowym jako najkorzystniejszą wybrano ofertę z ceną 21 912 107,94 zł, czyli o ponad milion złotych NIŻSZĄ, niż w najniższa w pierwszym przetargu i należy zaznaczyć, że jest to kwota ryczałtowa nie ulegająca żadnej zmianie w cyklu realizacji zadania, a więc bardzo korzystna dla Gminy. Nieprawdziwa jest informacja o uchwaleniu przez radnych zwiększenia wydatków na budowę basenu o kwotę 1 400 000zł. Kwota taka dzięki staraniom Gminy została pozyskana jako dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i zgodnie z obowiązującymi przepisami, na sesji Rady Miejskiej wprowadzono ją do budżetu Gminy, przy jednoczesnym zmniejszeniu o tę kwotę środków własnych. Wartość całej inwestycji nie uległa więc żadnej zmianie.

UMiG
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 08-11-2007, 17:12   

... i słowo stało się czynem, ruszyły prace związane z budową basenu !!! Od rana kilku panów + koparka + teodolit kręci się po placu przyszłej budowy !!! :)
 
     
arash 
Solanka


Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-11-2007, 07:26   

kilka minut przed 7:00 rano - prowizoryczna droga z gruzu już gotowa, zaczyna się wycinka drzew... :D
_________________
żeby być kimś, zawsze trzeba być sobą...
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 09-11-2007, 14:43   

Pogoda wymarzona. A w którym miejscu te roboty, bo jak w najniższym to mam pytanie: czy Chemobudowa ma sprzęt pływający? Tam z reguły podczas zimy tworzy się naturalne jezioro.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-11-2007, 21:59   

Dobrze by było jakby zrobili jedną wspólną szatnię. Ale niestety z tego co widzę w Polsce jest tendencja do budowania osobnych czyli będzie i damska i męska, skutkiem czego idąc z większą grupką dzieci powstaje spory problem logistyczny :( Taka mała głupota, a kłopot spory.
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 09-11-2007, 23:47   

Dla zainteresowanych co będzie w basenie oprócz samego basenu :D

Wyróżnić można 4 zasadnicze części:

1. Basen pływacki
Długość: 25 m z homologacja wg FINA 2002 - 2005
Szerokość: 6 torów po 2 m + 2 x 0,25 = 12,5 m
Głębokość:
- Strefa płytka - 1,20 m
- Strefa głęboka - 1,80 m
Maksymalna ilość osób jednocześnie korzystających z basenu: 69 osób.

2. Basen rekreacyjno-szkoleniowy + zjeżdżalnia
Kształt: specjalny
Długość max: 19,0 m
Szerokość max: 10,5 m
Głębokość:
- Strefa płytka - 0,9 m
- Strefa głęboka - 1,1 m
Maksymalna ilość osób jednocześnie korzystających z basenu: 44 osoby
Atrakcje:
- zjeżdżalnia (długość ślizgu ok. 36 m)
- bicze wodne,
- fontanny kaskada,
- gejzer wodny,
- gejzer powietrzny,
- masaż ścienny 4-dyszowy.

3. Basen brodzik
Długość: 7,0 m
Szerokość: 4,0 m
Dno skośne o głębokościach od 0,0 m do 0,55 m
Maksymalna ilość osób jednocześnie korzystających z basenu: 10 osób
Atrakcje:
- fontanna grzybek
- zjeżdżalnia – wąż (długość ślizgu ok. 5 m).

4. Basen SPA Round Cascade
Ilość osób 6
Kształt okrągły
Wymiary 2,8 x 0,825 m
Dysza masażu wodnego 8
Dysze powietrzne 58
Dysze ssawne 4.

Dodatkowo w budynku będzie znajdować się sauna fińska:
- kabina o wymiarach 2,5 x 3 m,
- wanna chłodząca,
- prysznice,
- wypoczywania (8 leżaków),
- pokój masażu.


Poglądowy schemat można zobaczyć poniżej (kliknij aby powiększyć):



Schemat stworzyłem na podstawie dokumentacji technicznej basenu autorstwa Biura Architektonicznego Artura Jasińskiego.
Źródło opisu: Projekt Wykonawczy Krytego Basenu w Wieliczce (DKT Expert)
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 10-11-2007, 14:32   

Pablo. Zgadzam się w z tobą w 100%, jedna z szatni powinna być koedukacyjna z wielu powodów, chociażby w przypadku gdy rodzic (Tata) wybierze się z kilkuletnią córką na basen i ma dylemat czy udać się z nią do szatni męskiej czy może jednak do szatni damskiej. "Na zachodzie" jest to rzecz normalna a w Polsce bardzo rzadko spotykana.

Natomiast projekt zamieszczonego przez Abrakadabra wg. mnie jest bardzo fajny, każdy znajdzie w nim coś dla siebie i wszyscy trzymajmy kciuki aby ta inwestycja została pomyślnie ukończona w terminie.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 10-11-2007, 14:50   

Ja też jestem za szatnią koedukacyjną z tych samych powodów co napisał Sid.
No i nie tylko :D :D

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-11-2007, 21:15   

Sid napisał/a:
(Tata) wybierze się z kilkuletnią córką na basen i ma dylemat czy udać się z nią do szatni męskiej czy może jednak do szatni damskiej.
ponieważ czasem chodzę z córką na basen do Niepołomic, zadałem Paniom sprzedającym bilety gdzie mam iść z 3 letnią córką do damskiej czy męskiej szatni? Pani po chwili zastanowienia powiedziała że muszę iść do szatni męskiej. Zastanawia mnie jedno, dlaczego to ja a nie 3 letnie dziecko jest wyznacznikiem, który decyduje o wyborze szatni? Ponieważ nie chcę robić zamieszania z drżącym sercem wchodzę z pociechą do męskiej szatni mając nadzieję że akurat nie paradują tam faceci bez slipek. Pod pomysłem z szatnią koedukacyjną podpisuję się obiema rekami bo nie chcę mieć wyboru pomiędzy nie pójściem w ogóle lub pójściem z małą dziewczynką do męskiej szatni.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-11-2007, 09:19   

Abrakadabra - jak jest w projekcie? Bo przyzwyczajenie projektantów jest do osobnych szatni, a z tego co widzę na forum sprzeciwów nie ma, natomiast wypowiadający się widzą sens szatni koedukacyjnej. Fajnie jest to zrobione na basenach np. na Słowacji gdzie szatnia jest wspólna, a do przebierania się są po prostu kabinki.
Ja mam 3 dzieci i przez to, że musimy się rozdzielić robi się spory problem już nie tylko przez to gdzie iść, ale czysto techniczny (kto w pojedynkę próbował zapanować nad 3 dzieci, które trzeba przebrać i wysuszyć wie o czym mówię). Skutek jest taki, że rzadko jeździmy do Niepołomic, bo tak błahy problem, a potrafi umęczyć.
Może dopóki jest to wczesny etap, wołanie rodziców wywoła jakiś skutek i uda się to uwzględnić?

Pozdrawiam
Paweł
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 17