Poprzedni temat «» Następny temat
Auchan w Bonarce
Autor Wiadomość
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 25-03-2010, 22:55   Auchan w Bonarce

Byłem pierwszy raz w Auchanie.

Podoba mi się, że ekspedientka pakuje do worka. Znacie to uczucie gdy za wami 10 ludzi w kolejce i macie pełny koszyk już wpisany w kasę, a wy wciąż nie potraficie odkleić pierwszej reklamówki, bo się torba skleiła? :) Tu ten problem odpada.

Jest też o wiele przestronniej niż w TESCO.

Kupiłem przy okazji telewizor- okazało się, że cena w Auchanie jest niższa niż najlepsza oferta jaką znalazłem na ceneo.pl.

Wyjezdżając rzuciłem okiem na ON na stacji benzynowej 3,88 zł, podczas gdy w Wieliczce był tego samego dnia po 4,12 zł (Plus i Baza na Sierczy).

Pozostało porównac ceny produktów z tymi w Wieliczce, ale to już może następnym razem. :)
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nc
Gość
Wysłany: 25-03-2010, 23:06   Re: Auchan w Bonarce

solniak napisał/a:
Byłem pierwszy raz w Auchanie.


I musisz o tym tyle gadać? Takie traumatyczne przeżycie?
Ani to nowe ani odkrywcze. Było już o Auchan na tym forum, ciężko temat znaleźć i się dopisać?

link
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-03-2010, 23:46   

O cho - kupcy zagrzmieli bo solniak w stół uderzył.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-03-2010, 06:41   

a mnie się u nich podoba że mają szerokie przejścia przy kasach i wózek z dzieckiem bez problemu przejedzie. I na kasach samoobsługowych nie patrzą się jak na złodzieja jak w innych marketach. Poza tym z wieliczki to max 10-15 minut jazdy :)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 26-03-2010, 06:57   

nc napisał/a:
I musisz o tym tyle gadać? Takie traumatyczne przeżycie?
Ani to nowe ani odkrywcze. Było już o Auchan na tym forum, ciężko temat znaleźć i się dopisać?


nietopesh napisał/a:
O cho - kupcy zagrzmieli bo solniak w stół uderzył.


:D :P :diabel:

MAster sie ucieszy - kolejny miłośnik porządku na forum!
Chciałem temat zaakcentować, więc założyłem nowy. Przeżycie było przyjemne, więc się nim dzielę ("trąbię").

Tsubasa napisał/a:
a mnie się u nich podoba że mają szerokie przejścia przy kasach i wózek z dzieckiem bez problemu przejedzie. I na kasach samoobsługowych nie patrzą się jak na złodzieja jak w innych marketach. Poza tym z wieliczki to max 10-15 minut jazdy


Powiedziałbym, że Tsubasa dobił gwóźdź do trumny, ale dopiero duże zestawienie cen Auchan-Wieliczka może nim sie stać...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-03-2010, 07:51   

a ja dokładnie jednej rzeczy nienawidzę w Auchan czyli pakowania przez Panie kasjerki zakupów do toreb, przy czym Panie wrzucają wszystko byle jak (co powoduje np. że przerywają się wieczka aluminiowe z jogurtów czy serków) a przez to też kasy wolniej pracują. Więc nie chodzę na duże zakupy, tylko na małe i korzystam wyłącznie z kas samoobsługowych, które są fantastyczne.
Przeszkadza mi też ciągły brak towaru i bałagan na półkach. Pieluch big pack w rozmiarze 4+ BELLA nie widziałam od paru tygodni. Ogólnie lubię Auchan, robiłam w nim często zakupy w Bielsku-Białej, ale tamten sklep jest zdecydowanie lepiej zorganizowany.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-03-2010, 08:08   

hmm, może to też zboczenie, ale w swoich siatkach wolę układać sam wg ściśle określonego klucza , staram się nie mieszać filetów z mydłem etc ;) co do następnych w kolejce, trudno muszą poczekać...
Wracając do kupców, to nie jest konkurencja, kto nie chce kupować w Wieliczce już teraz jedzie do tesco/carrefour etc. więc kolejny market konkuruje przede wszystkim z dotychczasowymi marketami, a nie z wielickimi sklepami.

Często przy okazji zakupów kupujesz telewizor? ;) Bo zabrzmiało jak normalka :)
 
     
quest
Gość
Wysłany: 26-03-2010, 08:46   Re: Auchan w Bonarce

solniak napisał/a:
Byłem pierwszy raz w Auchanie.

Podoba mi się, że ekspedientka pakuje do worka. Znacie to uczucie gdy za wami 10 ludzi w kolejce i macie pełny koszyk już wpisany w kasę, a wy wciąż nie potraficie odkleić pierwszej reklamówki, bo się torba skleiła? :) Tu ten problem odpada.

Jest też o wiele przestronniej niż w TESCO.

Kupiłem przy okazji telewizor- okazało się, że cena w Auchanie jest niższa niż najlepsza oferta jaką znalazłem na ceneo.pl.

Wyjezdżając rzuciłem okiem na ON na stacji benzynowej 3,88 zł, podczas gdy w Wieliczce był tego samego dnia po 4,12 zł (Plus i Baza na Sierczy).

Pozostało porównac ceny produktów z tymi w Wieliczce, ale to już może następnym razem. :)


Brzmi to prawie jak reklama sklepu Auchan :)
Ja również w temacie tego sklepu pochwalić mogę za kasy samoobsługowe - natomiast w sklepach tych mają faktycznie straszny bałagan (mowa o sklepie w Krakowie) , przez to miałem niestety jedno nieprzyjemne zdarzenie - chciałem kupić towar przy którym była na półce wywieszona cena - przy kasie dowiedziałem się że cena jest o wiele drozsza - zabrałem panią na miejsce na którym stał ten towar , na to pani z popsutymi zebami z obsługi sklepu oskarżyła mnie że ja sam poprzestawiałem ceny z sugestią wyłudzenia po niższej cenie - osoba ta była skrajnie nie miła - przez to mam negatywne skojarzenia z tą siecią i raczej unikam kupowania tam czego cokolwiek
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 26-03-2010, 09:10   

quest napisał/a:
Brzmi to prawie jak reklama sklepu Auchan


Nie mam udziałów w Auchanie, ani ich akcji w portfelu. :)
Byłem tam. Kupiłem co chciałem po dobrych cenach, więc dzielę się tym, bo ktoś kto ma takie preferencje jak ja może też skorzystać.
Do tego jest między innymi forum.

Co do segregacji w siatkach - pani kasująca segregowała aż miło i prawidłowo (choć akurat to dla mnie mało ważne czy chemia przez 30 minut jazdy do domu będzie się kisić ze spożywczymi), nic mi nie przedziurawiono, o nic mnie nie oskarżano. :)

pablo napisał/a:
Często przy okazji zakupów kupujesz telewizor? Bo zabrzmiało jak normalka

Tylko wtedy jak widzę dobra cenę. ;)

Ze sklepów które nie lubię to OBI - pozostało mi po czasach gdy traktowano mnie jak złodzieja, bo kazano mi plecak zostawiać w szafce, nawet gdy mówiłem ochrniarzowi, że może mi plecak po zakupach zrewidować.
Robiłem wtedy tak, że zostawiałem go, a po zrobieniu zakupów stawałem w kolejce do kasy i kiedy kasjerka mówiła mi ile mam płacić, mówiłem że teraz musze sie udać po portfel do plecaka w szafce, co zawsze zabierało z minutke lub dwie bo jeszcze nie mogłem kluczyka do szafki znaleźć.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-03-2010, 09:23   Re: Auchan w Bonarce

quest napisał/a:
solniak napisał/a:
Byłem pierwszy raz w Auchanie.

Podoba mi się, że ekspedientka pakuje do worka. Znacie to uczucie gdy za wami 10 ludzi w kolejce i macie pełny koszyk już wpisany w kasę, a wy wciąż nie potraficie odkleić pierwszej reklamówki, bo się torba skleiła? :) Tu ten problem odpada.

Jest też o wiele przestronniej niż w TESCO.

Kupiłem przy okazji telewizor- okazało się, że cena w Auchanie jest niższa niż najlepsza oferta jaką znalazłem na ceneo.pl.

Wyjezdżając rzuciłem okiem na ON na stacji benzynowej 3,88 zł, podczas gdy w Wieliczce był tego samego dnia po 4,12 zł (Plus i Baza na Sierczy).

Pozostało porównac ceny produktów z tymi w Wieliczce, ale to już może następnym razem. :)


... chciałem kupić towar przy którym była na półce wywieszona cena - przy kasie dowiedziałem się że cena jest o wiele droższa - zabrałem panią na miejsce na którym stał ten towar , na to pani z popsutymi zębami z obsługi sklepu oskarżyła mnie że ja sam poprzestawiałem ceny z sugestią wyłudzenia po niższej cenie ...


Na to bierze się szefa zmiany mówi się cena taka i taka płacisz jak masz wywieszona, a nie w kasie. Pani robiąca uwagi ma upomnienie i jej nieprzyjemne zachowanie zostaje upomniane. to nie tylko tak jest w wielkich sklepach ...

przykład PALEO .. ser opakowany i cena na opakowaniu 0.00zł wiec dal przekory do koszyka a pani pyka w kasie i mówi 5.30 ( ser zółty - kostka ) .
Jak mowie ze na opakowaniu jest cena 0.00zł to ja to nie interesowało (cyt: co mnie interesuje taka cena ) .
Jak poprosiłem kierownika to pracownik został upomniany przeproszono za pomyłkę i tyle.
Nie mowie każdy się może pomylić - chodzi o podejście do klienta i odpowiednie załatwienie sprawy. Powinniśmy walczyć z ogólnie panującym chamstwem i może to górnolotnie brzmi: robiąc coś w ten sposób dla siebie robimy dla innych.

co do cen benzyny :
na reklamówkach BONARKI pisze: Gwarantujemy najniższe ceny do 11. kwietnia.2010 roku

zwracam uwagę na słowo gwarantujemy a co później ??

Co do opłacalności ... jak mamy zrobic dla siebie zakupy 1 osoba to jak podliczymy cały koszt: benzyna, ocenimy czas co w czasie zakupów możemy innego zrobić - czas też "kosztuje" , ile zaoszczędzić na XXX ( każdy coś bierze niepotrzebnego - bo sie przyda ) to zakupy na miejscu wyjdą w takich samych kosztach.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 26-03-2010, 09:43   

lekmedwet napisał/a:
Powinniśmy walczyć z ogólnie panującym chamstwem i może to górnolotnie brzmi: robiąc coś w ten sposób dla siebie robimy dla innych.


Dobrze ujęte.
Często jak pracownik sie rzuca, warto poprosić go o podanie nazwiska i spytac się jak można sie skontaktowac z przełożonym.
Działa!

lekmedwet napisał/a:
Co do opłacalności ... jak mamy zrobic dla siebie zakupy 1 osoba to jak podliczymy cały koszt: benzyna, ocenimy czas co w czasie zakupów możemy innego zrobić - czas też "kosztuje" , ile zaoszczędzić na XXX ( każdy coś bierze niepotrzebnego - bo sie przyda ) to zakupy na miejscu wyjdą w takich samych kosztach.


Niezupełnie.
Przy tych różnicach cen samej benzyny, na samym zatankowaniu baku mam 4zł. Przejazd tam z Wieliczki to 20 km tam i z powrotem, co przy "moim" spalaniu daje kwotę około 4 zł, czyli samo tankowanie załatwia koszta przejazdu. Generalnie i tak nie bedę jeździł tam specjalnie tylko łączył to z inną sprawą w Krakowie.

A to co kupisz taniej w sklepie to już Twój zysk. Jeśli robisz zakupy na cały tydzien tak jak ja za 300 złotych, a ceny są niższe np o 10 %, to 30 zł masz na ksiązki dla dzieci, a jak 20%, to już 60 zł. Czyli miesięcznie 120-240 zł.
Oczywiście dla niektórych to i tak są małe oszczędności....

Ponadto tak jak napisałem: ja cenię sobie "torbowanie", wielki parking, szerokie przejścia między pólkami sklepowymi i fakt, że wszystko jest w jednym miejscu, więc nie tylko o oszczędności chodzi.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-03-2010, 09:49   Re: Auchan w Bonarce

lekmedwet napisał/a:


Co do opłacalności ... jak mamy zrobic dla siebie zakupy 1 osoba to jak podliczymy cały koszt: benzyna, ocenimy czas co w czasie zakupów możemy innego zrobić - czas też "kosztuje" , ile zaoszczędzić na XXX ( każdy coś bierze niepotrzebnego - bo sie przyda ) to zakupy na miejscu wyjdą w takich samych kosztach.


Od paru miesięcy robiłem zakupy w Avicie przy ul Kościuszki w Wieliczce. Blisko, duży wybór i dziwnie mało ludzi więc kolejki brak. Cały czas miałem przeświadczenie, że nie jest tam najtaniej ale...
... ale ostatnio udałem się do Almy na Salwatorze. Ku mojemu zdumieniu ceny w Almie są zauważalnie niższe niż w wielickiej Avicie :!:
Skoro tak, to wizyta w Auchanie z pewnością się zwróci. Jestem o tym głęboko przekonany.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-03-2010, 09:53   

Cytat:
Ze sklepów które nie lubię to OBI - pozostało mi po czasach gdy traktowano mnie jak złodzieja, bo kazano mi plecak zostawiać w szafce, nawet gdy mówiłem ochroniarzowi, że może mi plecak po zakupach zrewidować.

Miałem to samo, strasznie irytujące, jedyny sklep jaki znam robiący problem z plecaka. Ale mówiłem, że mam tam laptopa i inne wartościowe rzeczy i nie zostawię, ochroniarz stwierdzał, że sprawdzą przy wyjściu, ja ok, nigdy nie sprawdzali i dobrze, bo by była chyba chryja, bo raczej bez policji bym się rewidować nie dał.
Obi raczej mnie irytuje wielką oszczędnością na pracownikach, znaleźć kogoś kto Ci poradzi to cud. Castorama bije na łeb.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 26-03-2010, 09:56   

Zgadza się. Obsługa fatalna w OBI.
W Leroy'u tez jest spoko jak w Castoramie.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-03-2010, 10:32   

solniak napisał/a:


Przy tych różnicach cen samej benzyny, na samym zatankowaniu baku mam 4zł. Przejazd tam z Wieliczki to 20 km tam i z powrotem, co przy "moim" spalaniu daje kwotę około 4 zł, czyli samo tankowanie załatwia koszta przejazdu.


no tak 4zł ?? to bilet ulgowy ???
20km ?? mnie sie wydaje ze w jedna strone to 40km
srednio przy korkach to tak jakos 6 do 8 litrów na 100km
czyli okolo 3 do 4 litrów nie złotych kurs :) a teraz razy za litr paliwa
czyli juz 16 zł ... To tylko w kwestii kosztów benzyny.

piechtą na miejscu ( nawet zdrowiej ).

zważ ze ja mowie o zakupach na 1 osobę :D

a Ty o dzieciach :) zgadzam sie na klasyk rodzine 2+1 juz sie opłaca :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 16