Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
18-04-2011, 07:13
Brak miejsc w przedszkolach
Autor Wiadomość
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-06-2011, 22:00   

przemo napisał/a:
Poklaskajcie sobie jeszcze i pozbierajcie podpisy co zatwierdzono będzie czy zbierzecie ich 10 000 czy milion
To się XXx nazywa demokracja. A jak się nie podoba to wpi...l. Mordy w kubeł i wysyłać dzieci do szkoły, zachciewa się XXX własnego zdania. Tako rzecze przemo
 
     
ll66 
Skarbnik


Osiedle: cyntrum
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 83
Wysłany: 21-06-2011, 00:10   

ygrek napisał/a:
przemo napisał/a:
Poklaskajcie sobie jeszcze i pozbierajcie podpisy co zatwierdzono będzie czy zbierzecie ich 10 000 czy milion
To się XXx nazywa demokracja. A jak się nie podoba to wpi...l. Mordy w kubeł i wysyłać dzieci do szkoły, zachciewa się XXX własnego zdania.


coz wazniejsze bylo po 2 orliki w gminie niz zlobki i przedzkola,

a demokracja wyglada tak:
" Panie Janku jak tam stoimy z sondazami ? Jest 55%? A jak olejemy ta akcje ze szkolami przedszkolami czy o co tam chodzi to ile bedzie ? 53%? A no to niech spadaja na drzewo! a jak pozamykamy troche ludzi co to na nas glupoty wypisuja w sieci to ile? 50 ? a to dzwon do ABW "
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 21-06-2011, 06:30   

ArturSosin, Dla mnie taki przykład to szukanie dziury w całym. Kontakty i łazienki nie są problemem powiem szczerze śmieszy mnie to bardzo. Czy wy rodzice mieliście w domu kontakty i kibelki przystosowane do potrzeb swoich dzieci. Czy atam zorientowałaś sie jak wygląda sprawa u nas w Wieliczce ? Szkoła podstawowa nr 2 jest przygotowana do przyjęcia 6 latków. Oczywiście nie ma placu zabaw i czy z tego powodu jest zła ?? W artykule Artur piszą szkoły a przeczytaliście Gdzie ????
Rodzie protestują bo wydaje im się że nie wiadomo jaka krzywda dziecku się stanie jak pójdzie do szkoły. Często najwięcej krzyczą ci którzy nie znają nawet poziomu materiału, którzy nie zaglądnęli do tch książek i nie zobaczyli co ich zdaniem jest złe.
Teraz jest wyż demograficzny i dzieci jest więcej za 3,4 lata będzie ich mniej.
_________________
Pozdrawiam
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 21-06-2011, 07:19   

agga napisał/a:
śmieszy mnie to bardzo
Tzn polowa obowiazujacego prawa cie smieszy a polowe akceptujesz? Bo to nie sa nasze wymysly a obowiazujace wymogi. To cos zblizonego do Euro 2012. Najpierw hura-optymistyczne decyzje a potem szybko probujemy dorobic do teorii infrastrukturalna praktyke. I liczy sie na to, ze nie jest to prywatny biznes, wiec przyjdzie inspektor, da wytyczne, termin, potem odroczenie terminu, potem przedluzenie... Takie panstwo prawa.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 21-06-2011, 08:02   

Cytat:
Tzn polowa obowiazujacego prawa cie smieszy a polowe akceptujesz?
a tutaj to już Twoja nadinterpretacja Śmieszy mnie konkretnie czepianie się kontaktów nie przystosowania kibli i. Zastanawia mnie jedno dlaczego nikt nie protestuje przeciwko chodzeniu wszystkich dzieci do szkoły. Ławki i krzesła w których siedzą dzieci w większości są nieprzystosowane do wzrostu. Plecaki które noszą dzieci zawierają nie dozwoloną liczbę kg niby każdy to wie ale nikt nie protestuje prawda ?
Nie wspomnę o drodze dzieci do szkoły która w większości przypadków jest dramatyczna pod względem oznakowania i bezpieczeństwa. Dlaczego buduje się orliki a nie ma w szkołach szafek dla dzieci w których mogły by trzymać książki ??
_________________
Pozdrawiam
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-06-2011, 08:17   

agga napisał/a:
Czy atam zorientowałaś sie jak wygląda sprawa u nas w Wieliczce ?

moje jedno dziecko chodzi do szkoły nr 3 w wieliczce, więc WIEM i nie muszę się orientować... i w moje ocenie szkoła nr 3 nie jest przygotowana na przyjęcie 6 latków
agga napisał/a:
Kontakty i łazienki nie są problemem

owszem są... są przykładem głuptoty dorosłych i niedostosowania szkoły do dzieci nie tylko 6 letnich... podam bardziej drastyczny przykład "toaletowy"... na kranach założone są ogrzewcze wody, które nie mają regulacji (rozumiem, że może być zdjęta, żeby dzieci nie grzebały) ale są nastawione na max, więc spokojnie można sobie rączki poparzyć... szkoła marzenie !
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-06-2011, 08:21   

agga napisał/a:
Ławki i krzesła w których siedzą dzieci w większości są nieprzystosowane do wzrostu. Plecaki które noszą dzieci zawierają nie dozwoloną liczbę kg niby każdy to wie ale nikt nie protestuje prawda ?
Nie wspomnę o drodze dzieci do szkoły która w większości przypadków jest dramatyczna pod względem oznakowania i bezpieczeństwa. Dlaczego buduje się orliki a nie ma w szkołach szafek dla dzieci w których mogły by trzymać książki ??

o... widzę, że jednak coś dostrzegasz... i przed tymi problemami chcę ustrzeć przynajmniej dziecko 6 letnie... wolę, żeby 7-letnie musiało sobie z tym poradzić...
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 21-06-2011, 09:27   

Cytat:
drastyczny przykład "toaletowy"... na kranach założone są ogrzewcze wody, które nie mają regulacji (rozumiem, że może być zdjęta, żeby dzieci nie grzebały) ale są nastawione na max, więc spokojnie można sobie rączki poparzyć... szkoła marzenie !
w 2 tych problemów nie ma
_________________
Pozdrawiam
 
     
gebet
Siuda Baba


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 58
Wysłany: 21-06-2011, 10:26   

przemo napisał/a:
Cytat:
Przykro mi ale ktoś musi tyrać na Twoją i Moja emeryturę. Jak teraz nie oddasz dziecka do szkoły , to za kilkanaście lat będziesz narzekała,m że masz mała emerytur.


to po co ich wysyłać do szkoły, wyślijmy je od razu do pracy niech zarabiają też na emerytury swoich dziadków - rewelacyjne podejście Przemo
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-06-2011, 12:51   

Cytat:
to po co ich wysyłać do szkoły, wyślijmy je od razu do pracy niech zarabiają też na emerytury swoich dziadków - rewelacyjne podejście Przemo

Taaa i coś jeszcze masz do dodania madrego ?
Jak nie to idz zagłosuj na to co uważasz za słuszne i oczekuj, że jaśnie panujący ZUS zapewni Ci swietną starość :)
_________________
 
     
gebet
Siuda Baba


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 58
Wysłany: 21-06-2011, 19:11   

Ja już dawno nie mam złudzeń że ZUS zapewni mi jakąkolwiek starość (żeby nie pisać tu o świetnej, świetlnej czy tym podobnej). Dlatego też na pewno nie będzie to kosztem mojego dziecka. A zagłosuję faktycznie tak jak uznam za słuszne. Mam jeszcze kilka pomysłów np. możemy z Bankoku, Somilii itp zaimportować dzieci niech pracują na, niech będzie, nasze emerytury.
Chyba cel przysłonił Ci środki do osiągnięcie go. Nasze emerytury nie mogą być usprawiedliwieniem takich działań. A reforma ZUS, KRUS itp innych działań nie widać, ale są dzieci wyślijmy je wcześniej do pracy, mam nadzieje że chociaż zdajesz sobie sprawę że to niewiele zmieni jeżeli brak będzie głębszych zmian.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-06-2011, 22:19   

a czy teraz jest coś takiego jak "zerówka"? wcześniej pamiętam że było takie coś, nie wiadomo co i miało to niby przygotować do pierwszej klasy.. pamiętam że chodziłem, coś tam chyba uczyli no i miałem 6 lat.. aha.. jakoś żyję ;) chyba nie najgorzej..

mnie bardziej przerażają plany pani Hall (notabene uważam że średnio się nadaje do tego co robi), żeby w zasadzie co 2 lata robić jakieś bzdurne testy kompetencji dzieciakom..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-06-2011, 06:17   

Tsubasa napisał/a:
czy teraz jest coś takiego jak "zerówka"?
Tak, ostatni rok.
 
     
zwerge
Gwarek


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 15
Wysłany: 23-08-2011, 13:42   

Chyba troszku zboczyliśmy z tematu. Miało być o tym, że ponad 300 maluchów z gminy Wieliczka nie dostało się do przedszkola a skończyło się na reformie oświaty, emeryturach i zbyt wysoko umieszczonych włącznikach świateł w szkolnych kibelkach. Rodzice na otarcie łez dostali alternatywę przedszkola w Sierczy przy szkole podstawowej. Ok fajnie. Moje dziecko się tam dostało i bardzo się cieszę, że będę w końcu mogła wrócić do pracy. Ale gmina powinna zapewnić jeszcze transport dzieciaków do i z przedszkola. Dla wielu osób może to być spory problem. Nie wszyscy mają możliwość wożenia dziecka autem. Bus w jedną stronę kosztuje 3,5zł!!! Dla mnie skandal i rozbój w biały dzień. Do Krakowa 3zł a na Sierczę 3,5zł. Zawożąc dziecko busem rodzic musi wydać 14 zł dziennie co daje kwotę ok 308zł miesięcznie (zakładając, że busiarz nie każe płacić za dziecko). Z czesnym i wyżywieniem nie ma szans zmieścić się w 500zł. Nie wiem czy 700zł pomoże. A to już jest duża kwota. :/
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-08-2011, 16:15   

a mam przy okazji pytanie ile wynosi czesne w gminnym przedszkolu (mój młody się niestety nie dostał), słyszałam że coś podnieśli... w krakowie zdaje się płaci się już 300,-
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 18