Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka
Autor Wiadomość
nowy
Gość
Wysłany: 23-12-2008, 12:42   

witam,

jeżeli chodzi o projekt kanalizacyjny gminy to jest informacja na stronie
http://www.ekoportal.pl/j..._I_konkurs.psml

o zakończeniu oceny merytorycznej I

projekt wg informacji przeszedł pozytywnie ocenę i to powinno oznaczać iż jest na etapie oceny merytorycznej II stopnia

na stronie http://www.funduszestrukt...zczegolowienie/
znajdują się kryteria oceny projektów - można sprawdzić co oznacza ocena merytoryczna II stopnia - nie ma tam jakiś niesamowitych wymogów.

poza tym większość z nich zależy od firmy wybranej w przetargu na wykonanie dokumentacji aplikacyjnej i to raczej jej profesjonalizm/lub jego brak może na tym etapie decydować o przyznaniu dofinansowania,

do podpisania umowy może jeszcze trochę czasu upłynąć, chociażby ze względu na fakt, iż ocena projektów trwa już kilka razy dłużej niż początkowo było przekazywane przez NFOŚiGW, co może(albo raczej z pewnością będzie) skutkować koniecznością zmian harmonogramów realizacyjnych (i całych prognoz finansowych)

Dlatego nie wiadomo, czy jakieś środki z funduszu spójności spłyną w 2009 r. do budżetu gminy (nie znam szczegółowego planu inwestycyjnego projektu i nie wiem czy zawiera on jakieś wydatki już poniesione i obecnie tylko przeznaczone do refundacji), jeżeli nie ma w projekcie żadnych refundacji za wykonane prace, to osobiście raczej nie przewidywałbym wpływów w 2009 r. środków z Funduszu Spójności do budżetu gminy (optymistycznie - kwiecień podpisanie umowy dofinansowania, przygotowanie do przetargów, maj-ogłoszenie przetargów, sierpień/wrzesień- wybór wykonawców/podpisanie umów, wrzesień-październik- rozpoczęcie prac i jakieś pierwsze faktury do końca roku do beneficjenta spłyną, a od złożenia wniosku o płatność do okresu refundacji jeszcze z 2-4 miesiące upłyną),
no chyba że gmina uzyska płatność zaliczkową z funduszu spójności na realizację projektu, choć to raczej mało prawdopodobne...

ps. bardziej od ilości poprawek chciałbym poznać ich znaczenie - ciekawe czy można zwrócić się do urzędu gminy o udostępnienie korespondencji z instytucją organizującą konkurs?
 
     
trrusia
Gość
Wysłany: 23-12-2008, 20:50   

witam Szanownych Wieliczan :) czy ktoś z Państwa orientuje się, kiedy zrobią kanalizację ul Kościuszki w Wieliczce? Miała być robiona w początku 2009 roku i coś głucha cisza... wiadomo coś na ten temat? Pozdrawiam!
 
     
gość
Gość
Wysłany: 22-01-2009, 20:50   

Nord napisał/a:
Mam nadzieję, że to już widać poczatek pierwszej dużej i porządnej inwestycji w naszej gminie. Aby nie zapeszać zostawię sobie radość jak zobaczę rozstrzygnięty przetarg na wykonawców i pierwsza koparkę.

To napisałeś na początku jak Klima załatwił nam dotację. Teraz zwolniono Janusza Mikułę niestety za błędy w temacie pozyskiwania środków unijnych. Myślę że to pogarsza sytuację Wieliczki w temacie pozyskania środków na kanalizację. Jak dostaniemy będziemy się cieszyć. Później trzeba te dotacje wydać zgodnie z ostrymi rygorami Unii.
Czy nasz młody student politologii jest tego gwarantem?
 
     
miazga
Gość
  Wysłany: 05-06-2009, 16:40   a co z "darowizna" na rzecz gminy?

a czy ktos wie cos moze a propos tej wielkiej afery z rzekomymi "darowiznami" na rzecz gminy Wieliczka, kiedy to po prostu gmina pozbierala wstepne wplaty (zaliczki) na przyszle podlaczenie do kanalizacji od mieszkancow Sledziejowic chcacych przyspieszyc kanalizacje wsi?
:029:
co sie stalo z tymi pieniedzmi?? rozumiem ze to bylo za malo zeby zaczac cokolwiek ale fakt faktem ze mieszkancy mieli swoj wklad w kanalizacje wsi i choc musza czekac na to tak dlugo to jednak nalezalby im sie zwrot lub znizka w przylaczu (w wyskosci wniesionej kwoty)

ktos wie co w trawie piszczy??
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-06-2009, 16:53   

Jak to co , byl pewnie potrzebne na wklad na 2-giego Orlika, a to przeciez jest bardziej potrzebne od kanalizacji :)
_________________
 
     
kiotari 
MinaOsiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 05-06-2009, 17:20   

Jeszcze kilka Orlików i chodniki nie będą potrzebne bo będzie można przeskakiwać z Orlika na Orlika i się jakoś człowiek przemieści. Mieszkańcy chcą chodników a władza w nich Orlikiem. To się nazywa mieć gest.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
wojtek
Gość
Wysłany: 05-06-2009, 21:05   

Zaliczki zbierano już parę lat temu w Kokotowie , do dzisiaj nikt nie wie co dalej , jezdzimy po dziurawych ulicach bo już będą robic ............ ale chyba dobre wrażenie , obiecywał J.DUDA , OBIECYWAŁ A. KOZIOŁ ze już , że tylko zacznie się nowy rok obrachunkowy i na słowach się skończyło - obiecanki cacanki a głupiemu radosc
 
     
pablo 
MinaOsiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-06-2009, 00:08   

Przypuszczam, że ta sama sytuacja co w Zagórzu koło Staniątek, też nie remontują drogi, bo będzie kanalizacja, bo dopiero jak autostradę skończą, bo teraz rozjadą etc. etc.
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 19-06-2009, 09:02   Miliony złotych z Funduszu Spójności

Dziennik Polski napisał/a:
Gmina Wieliczka dostanie z Funduszu Spójności ponad 100 mln zł na budowę kanalizacji.

– Oficjalna decyzja o przyznaniu nam dotacji przekazana zostanie przez ministra środowiska oraz przedstawicieli Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 29 czerwca w zamku żupnym
– zapowiada burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł. Gmina Wieliczka jest skanalizowana w ok. 40 procentach. Unijne dofinansowanie pozwoli na budowę sieci odprowadzającej ścieki w: Wieliczce, Czarnochowicach, Chorągwicy, Kokotowie, Lednicy Górnej, Mietniowie, Grabówkach, Rożnowej, Śledziejowicach, Sierczy, Sułkowie i Zabawie.

Całkowity koszt inwestycji, na którą mieszkańcy czekają od lat, to prawie 111 mln zł. Gmina pokryje z własnego budżetu tylko 15 proc. przedsięwzięcia. Budowa „unijnej” kanalizacji ma ruszyć we wrześniu tego roku. Do 2012 roku przybędzie ok. 120 km sieci kanalizacyjnej oraz 20 pompowni ścieków.
Sprawa kanalizacyjnego dofinansowania dla Wieliczki pozostawała w zawieszeniu przez prawie trzy lata. Po pierwszej selekcji projektów wielicki wniosek umieszczono na liście indykatywnej, a więc tych z gwarantowanym dofinansowaniem.
Jednak po kilku miesiącach – wraz z kilkunastoma innymi projektami – został z niej usunięty. Powrócił w ubiegłym roku, a władze Wieliczki poproszono o uzupełnienie dokumentacji dla ekologicznej inwestycji.
– Dołączyliśmy w ten sposób do I ligi polskich gmin pozyskujących najwięcej europejskich funduszy. Długo czekałem na ten moment, rozpoczynamy najważniejszy projekt w naszej gminie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli w osiągnięciu tego sukcesu – zaznacza Artur Kozioł. (JOL)

Potwierdzają się słowa kriotari: To znaczy, że wsie:Byszyce, Gorzków, Jankówka, Janowice, Koźmice (Małe i Wielkie) oraz Raciborsko juz nie są w Gminie Wieliczka??? Jak widac dzielenie Gminy na lepszych i gorszych trwa w najlepsze. Zyczę władzom i (bez)radnym z w/w wsi dalszego trwania w dobrym samopoczuciu.
 
     
kiotari 
MinaOsiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 19-06-2009, 11:05   

nacomito napisał/a:
Dołączyliśmy w ten sposób do I ligi polskich gmin pozyskujących najwięcej europejskich funduszy. Długo czekałem na ten moment, rozpoczynamy najważniejszy projekt w naszej gminie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli w osiągnięciu tego sukcesu – zaznacza Artur Kozioł.


A tym samym południe Gminy dołączyło do Gabonu i Laosu. Dziękujemy Panie Burmistrzu, zapamiętamy przy urnach.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Tomek73 
MinaPomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 21-06-2009, 01:48   

kiotari napisał/a:
Dziękujemy Panie Burmistrzu,

Podziekuj nie burmistrzowi tylko swoim radnym, zapytaj ich co robili w tym temacie. Burmistrz nie decyduje sam gdzie ma isc rura. Od tego sa pracownicy - m.in. radni - ci z Kozmic widać bezradni. To ich w pierwszej kolejności rozliczaj bo oni odpowiadaja za wieś, a burmistrz odpowiada za gminę a nie za pojedyncze wsie.
kiotari napisał/a:
A tym samym południe Gminy dołączyło do Gabonu i Laosu

Rozumiem ze Choragwica, Grabowki, Rożnowa i Siercza są teraz na polnocnej stronie
nacomito napisał/a:
Potwierdzają się słowa kriotari: To znaczy, że wsie:Byszyce, Gorzków, Jankówka, Janowice, Koźmice (Małe i Wielkie) oraz Raciborsko juz nie są w Gminie Wieliczka

Ale tamte wsie wytypowane do budowy kanalizacji sa też w gminie. U nas jak zwykle, zamiast sie cieszyć ze w gmiie jednak rusza taka inwestycja, to niektórym jest źle bo rura nie dojdzie do ich domu. Nie potrafia zrozumieć ze w dwa lata nie da sie nadrobic kilkunastu.
 
 
     
kiotari 
MinaOsiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 22-06-2009, 11:49   

Tomek73 napisał/a:
Podziekuj nie burmistrzowi tylko swoim radnym,

Radnym tez podziękujemy przy urnie.
Tomek73 napisał/a:
Ale tamte wsie wytypowane do budowy kanalizacji sa też w gminie. U nas jak zwykle, zamiast sie cieszyć ze w gmiie jednak rusza taka inwestycja, to niektórym jest źle bo rura nie dojdzie do ich domu. Nie potrafia zrozumieć ze w dwa lata nie da sie nadrobic kilkunastu.

Bardzo się cieszę z wszelkich sukcesów na polu infrastrukturalnym, natomiast wytłumacz mi dlaczego na pytanie kiedy będzie COKOLWIEK wiadomo nt. kanalizacji na południu gminy (przygotowanie choćby projektu) - pan Lasota będący pełnomocnikiem burmistrza ds. inwestycji potrafił sie tylko zaczerwienić, chrzaknąć, cmoknąć, ponownie zaczerwienić i odpowiedzieć : NIE WIEM.
Powyższe zachowanie zaobserwowali mieszkańcy koźmic na zebraniu gminnym, kiedy jeden z mieszkańców o to wprost zapytał.
Jak nie wie, to za co bierze pieniądze?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
37kemoT
Gość
Wysłany: 22-06-2009, 12:44   

Tomek73 napisał/a:
Nie potrafia zrozumieć ze w dwa lata nie da sie nadrobic kilkunastu.


Potrafią, potrafią. Problem w tym, że jak napisał kiotari - gmina nie ma nawet pomysłu na kanalizację w tej części gminy. Gmina trwa radośnie w tej bezradności już kilka lat równocześnie hojną rączką finansują z podatków mieszkańców tych wsi projekty typu kolejny Orlik czy Centrum Basenowo-Biznesowe.

Trudno jest w tej sytuacji o jakieś rozsądne wytłumaczenie tego marazmu - nie uważasz ?
 
     
kiotari 
MinaOsiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 22-06-2009, 13:30   

Na projekty kanalizacyjne można wyciagnąć ogromne pieniądze z programów unijnych - tylko trzeba mieć JAKĄKOLWIEK koncepcję. Obecny projekt przygotowany był przez poprzednią ekipę i dobrze że się udało te pieniądze dostać. Natomiast w kwestii dalszego rozwoju sieci kanalizacyjnej w gminie obecna ekipa nie zrobiła NIC.
Ja nie oczekuję, że jutro Gmina wybuduje mi rurę pod oknem, do której będę się mógł przyłaczyć. Ja oczekuję, że gmina potraktuje mieszkańców jak partnerów i powie im kiedy co bedzie realizowane.
Chwalenie się tym, że się duzo robi, ale w innej części gminy i odpowiadanie NIE WIEM na pytanie kiedy coś się zrobi w naszej części świadczy o TOTALNYM BRAKU KOMPETENCJI WŁADZ i nierównym traktowaniu mieszkańców gminy. Podejrzewam, że ta sprawa będzie miała dalszy ciąg, ale w wyższych instancjach, bo jest to po prostu rażące niedopełnianie obowiązków, które na władze samorządowe nakłada prawo zarówno polskie jak i unijne. Wg tego ostatniego miejscowości powyżej 2 tys. mieszkańców mają być skanalizowane. W Koźmicach mieszka prawie 3 tys. i liczba szybko rośnie. Czekamy zatem na kompetentną informację od władz - CO, GDZIE i KIEDY w temacie kanalizacji na południu gminy.
A jak tej informacji nie będzie to znajdziemy inny sposób aby dochodzić swoich praw.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nowy
Gość
Wysłany: 25-06-2009, 23:25   

nie bronię nikogo z władz miasta, (mieszkam tu od niedawna, w poprzednich wyborach nie mogłem uczestniczyć, w kolejnych a i owszem), ale pisanie o wielkich łatwodostępnych pieniądzach z programów unijnych na projekty kanalizacyjne niestety jest przesadzone...
generalnie do dyspozycji jest Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko (POIS) oraz Małopolski Regionalny Program Operacyjny.
Z którego z nich dany obszar może skorzystać zależy wielkość aglomeracji do której został on zakwalifikowany - aglomeracje powyżej 15 tys. RLM mogą ubiegać się o dofinansowanie tylko z POIŚ, od 2tys. do 15tys. z RPO...
w obydwu tych programach większość konkursów została już przeprowadzona i raczej zbyt wiele wolnych środków w nich nie pozostało...
zakres projektu, który obecnie otrzymuje dofinansowanie musiał zostać dopasowany do możliwości finansowych gminy oraz zasad kwalifikowania obszarów do skanalizowania na które można uzyskać dofinansowanie - i ten etap został wykonany przez firmę, która przygotowała studium wykonalności na podstawie którego powstał wniosek o dofinansowanie. I wówczas w 2007 i na początku 2008 r. można było sprawdzać dlaczego te a nie inne obszary zostały wskazane do skanalizowania w pierwszej kolejności... teraz pilnujmy aby zostało powiedziane, które obszary będą skanalizowane następnie i jakie są kryteria ich wyboru:)

do sprawdzenia jest jak wygląda podział gminy Wieliczka na aglomeracje i czy poszczególne miejscowości w południowej części gminy nie są samodzielnymi aglomeracjami, tego nie wiem - ale to rozliczenia z wypełnienia dyrektywy unijnej będzie dotyczyło aglomeracji a nie poszczególnych miejscowości...

obecnie raczej nie nastawiałbym się na jakieś dodatkowe pieniądze z UE na kanalizację, które gmina mogłaby pozyskać do 2013 r., a co będzie w kolejnych latach???, najbliższa perspektywa rozbudowy kanalizacji to raczej środki własne pochodzące z nadwyżek po zakończeniu realizacji projektu - w studium zawarte są prognozy przychodów za wodę i ścieki i można zobaczyć jakie wolne środki będą generowane po zakończeniu projektu...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 13