Poprzedni temat «» Następny temat
Centrum Społeczno-Kulturalne z Biblioteką
Autor Wiadomość
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 10-03-2010, 15:47   

master7 napisał/a:

To może biblioteka jako współorganizator zaproponowałaby wreszcie zmianę godziny tych spotkań.

Spotkania trwają długo, często do 20:00; na początku są programy artystyczne; można wpaść o 17:00 i niczego z dyskusji i prelekcji nie stracić.
Salę użycza/wynajmuje (nie znam takich szczegółów) razem z obsługą Magistrat. Nie wiem czy byłaby możliwość wykorzystania sali w sobotę lub niedzielę (czyli bardziej dogodny dzień tygodnia - jak rozumiem) i kto zapłaciłby za nadgodziny obsłudze (znowu pieniądze).
Relacje ze spotkań można znaleźć w Małopolskiej Bibliotece Cyfrowej.
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 10-03-2010, 21:52   

T napisał/a:
Relacje ze spotkań można znaleźć w Małopolskiej Bibliotece Cyfrowej.


Istotnie, relacje ze spotkań są dostępne w Małopolskiej Bibliotece Cyfrowej

- to dobrze, bo niewielki nakład (300 egz.) staje się dostępny bez ograniczeń, a wielickich regionaliów w formie cyfrowej jest niewiele. Może dobrym pomysłem byłoby też nagrywanie materiałów audio-video lub choćby audio, tak jak to robi Ośrodek "KARTA". Jeśli oczywiście nie są nagrywane?
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-03-2011, 08:28   Budowa Wielickiego Centrum Społeczno-Kulturalnego

Nowy wątek bo będzie sie działo.
Za Dziennikiem Polskim :
Cytat:


W kompleksie, który powstanie na terenie dawnej bazy Zakładu Gospodarki Komunalnej, przy placu Skulimowskiego w Wieliczce, a w sąsiedztwie Pałacu Konopków, coś dla siebie znajdą przede wszystkim miłośnicy słowa drukowanego oraz X Muzy - znajdzie się tam siedziba Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz kino mogące pomieścić 200 osób.

To jednak nie wszystko. W nowym budynku przewidziano m.in. także salę konferencyjną dla 70-80 osób, zaopatrzoną w sprzęt umożliwiający organizowanie pokazów multimedialnych. - Czekamy na pozwolenie na budowę kompleksu, powinno być ono wydane do miesiąca - informuje Magdalena Golonka z Biura Prasowego wielickiego UMiG.

Start inwestycji, której wartość szacowana jest na 7 mln zł, zaplanowano w połowie tego roku. Znakiem, że przedsięwzięcie ruszyło będzie wyburzenie starych obiektów ZGK. Jednak jeden z znajdujących się tam teraz budynków pozostanie - to zabytkowa, dawna stajnia, która ma przeobrazić się w siedzibę m.in. dziecięcego oddziału biblioteki. - Tam będziemy mogli przeznaczyć na potrzeby najmłodszych czytelników powierzchnię ponaddwukrotnie większą niż obecnie - mówi Agata Czarnota-Bajorek, dyrektorka PiMBP w Wieliczce. Zaznacza, że w nowej siedzibie książnicy (projekty jej zagospodarowania przygotowano w konsultacji z pracownikami wielickiej biblioteki) będzie dość miejsca, aby rozlokować wszystko: księgozbiór, różnorodne czytelnie, salę konferencyjną, księgowość, archiwa).

O tym, że Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej potrzebna jest nowa siedziba wiadomo od dawna. Koncepcja, by wybudować ją w ścisłym centrum Wieliczki powstała przed czterema laty. Miejsce wybrane dla tej inwestycji jest szczególne także dlatego, że do lat 80. ubiegłego wieku siedziba biblioteki mieściła się w Pałacu Konopków. Choć od jej przenosin - było to konieczne na skutek pożaru, który przed ponad 20 laty zniszczył niektóre pomieszczenia zabytkowej budowli i cześć bibliotecznego księgozbioru - wielu wieliczanom pałac przy placu Skulimowskiego nadal kojarzy się z siedzibą biblioteki. Za trzy lata książnica powinna wrócić na dawne miejsce. Nie dosłownie, bo jej siedziba będzie oczywiście nowa. Jednak obiekt ten - zgodnie z wytycznymi wojewódzkiego konserwatora zabytków - zaprojektowano w stylu nawiązującym architektonicznie do Pałacu Konopków.

Natomiast pomysł, aby w "bibliotecznym" obiekcie ulokować także kino to projekt z początku 2010 roku. Na realizacje tej części inwestycji gmina stara się pozyskać dotacje unijną. Budowę Wielickiego Centrum Społeczno-Kulturalnego zaplanowano na trzy lata.

Jolanta Białek

wielicki@dziennik.krakow.pl
Liczby

Nowy obiekt będzie miał dwie kondygnacje; jego powierzchnia ma wynosić 1095,90 metrów kw., a kubatura 17,935 m sześć. Natomiast przeznaczona do remontu i adaptacji na nowe potrzeby zabytkowa stajnia liczy 327,60 m kw. i 2683 m sześć.


[ Komentarz dodany przez: master7: 03-03-2011, 11:28 ]
Przemo, sam odsyłasz ludzi do opcji szukaj, gdy tymczasem sam z niej nie korzystasz, bo taki wątek, pod nieco innym tytułem już tu istnieje. Scalone.
_________________
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-03-2011, 09:04   

No, kolejna rzecz, która mi się podoba w Wieliczce :)
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 03-03-2011, 10:02   

czekam z niecierpliwością
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-03-2011, 10:11   

Na kino czy biblioteke? :)
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 03-03-2011, 10:24   

Szkoda, że muszą zachować tę stajnię, bo ciągle będzie pewnie wyglądać jak stodoła doklejona do stylizowanego budynku.
Stylizacja, podoba mi się. Dobrze ze nie zdecydowali się na jakiegoś modernistycznego potwora.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-03-2011, 11:13   

pan_jacek napisał/a:
Dobrze ze nie zdecydowali się na jakiegoś modernistycznego potwora
Niby o gustach sie nie dyskutuje ale dla mnie wyglada jak kolejna, szara, smutna kamienica.
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-03-2011, 11:20   

ArturSosin napisał/a:
szara, smutna kamienica.

eee... no nie martw się ! niezależnie od wizualizacji, pomalują i tak na pomarańczowo... :diabel:
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-03-2011, 12:30   

Tez o tym pomyslalem. :D Dla mnie szara nie znaczy popielata choc blisko :)
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 03-03-2011, 14:45   

ArturSosin napisał/a:
Na kino czy biblioteke? :)

oczywiście, że na bibliotekę
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 03-03-2011, 14:56   

Ad wizualizacja:
To z lewej OK.

To z prawej zaś to owa zabytkowa szopa? Raczej nie wygląda, więc budynek który ma byc doklejony do zabytkowej szopy?

Sposób wizualizacji tego obiektu jest do bez sesnu, bo budynek będzie przecież istniał w kontekście Pałacu Konopków i placu.

Taki typ wyrywkowego patrzenia na obiekty mamy na przykładzie rewitalizacji rynku: Pałac osobno, schody osobno, fontanna osobno i ... pomarańczowy osobno. I jak się poskłada do kupy to mamy kicz.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-03-2011, 15:25   

To wklejam większe zdjęcie żeby było widac dokładniej:
_________________
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-03-2011, 15:49   

Niestety ja mam jedno poważne ale do tego projektu, choć nie wiem tak do końca czy słusznie, bo nie mamy kompletnej wiedzy na ten temat.

Nazwa Wielickie Centrum Społeczno-Kulturalne budzi we mnie pewne obawy.
Co będzie ważniejsze - kino czy biblioteka? Jaki będzie status prawny biblioteki? Czy aby przypadkiem nie zostanie ona włączona formalnie w to centrum?

Jeśli tak, to będzie to bardzo poważny błąd.
Obecnie istnieje bardzo wiele ciekawych projektów, grantów i przeróżnych możliwości pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania. Niestety wszędzie, o podmiocie uprawnionym do ubiegania się, mowa o bibliotece, a nie placówce kulturalnej. "Zlikwidowanie" zatem biblioteki odetnie ją od tych źródeł finansowania. Trwają prace nad zmianami ustawowymi ułatwiającymi samorządom takie łączenie bibliotek, choć i obecnie jest to możliwe. Niestety tam gdzie gminy się o to pokusiły, mówiąc krótko przejechały się na tym. I tak też będzie w przyszłości.
Mam drobną nadzieję, że ktoś tam o tym myśli, żebym nie musiał potem pisać "a nie mówiłem...".
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-03-2011, 19:27   

A sa jakies plany co bedzie w starej bibliotece?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16