Poprzedni temat «» Następny temat
Chodnik na Krzyszkowickiej i Kasztanowej
Autor Wiadomość
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 23-04-2013, 10:15   

Kasiablond napisał/a:
A nasze władze... no cóż chyba też się nie garna żeby ta sprawa była jak najszybciej załatwiona... smutne...

Masz odzew na twój apel.

Krzyszkowice proszą Kraków o pomoc w budowie chodnika
Cytat:
WIELICZKA. Mieszkańcy osiedla Krzyszkowice upominają się o poprawę bezpieczeństwa przy drodze powiatowej. Ich postulaty zostaną na razie spełnione tylko częściowo.

"Żądamy chodników" - banery z takim napisem widnieją w kilku punktach wielickiego os. Krzyszkowice. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa przy ulicach Kasztanowej i Krzyszkowickiej.

Drogami tymi jeździ bardzo dużo ciężkich samochodów (m.in. na wysypisko śmieci w Baryczy), a piesi nie mają tam do dyspozycji nawet poboczy.

- Sytuacja jest dramatyczna. Dorośli boją się tamtędy chodzić, a co dopiero dzieci, dla których jest to jedyna droga do szkoły. Szczególnie groźnie jest na zakrętach, które są za ciasne dla ciężkich aut. Jak ciężarówka "zawinie" w tym punkcie, to piesi muszą uciekać. A nie mają gdzie, bo przy drodze są często głębokie rowy - opowiada Bożena Nowak, z Zarządu Osiedla Krzyszkowice.

O poprawę bezpieczeństwa mieszkańcy Krzyszkowic zabiegają już dłuższy czas. Na razie wywalczyli tyle, że w tym roku wykonany zostanie pierwszy etap bardzo potrzebnej inwestycji. - Przetarg na budowę ok. 350 metrów chodnika przy ulicy Kasztanowej zostanie ogłoszony za 3-4 tygodnie - informuje Bogdan Pasek, rzecznik prasowy wielickiego starostwa.

Inwestycję o szacunkowej wartości 500 tys. zł sfinansuje w całości powiat wielicki. Natomiast na realizację drugiego etapu przedsięwzięcia, a więc wykonanie chodnika przy ul. Krzyszkowickiej, trzeba poczekać do przyszłego roku. Tam pieszy trakt musi powstać na długości 0,5 km, co będzie kosztować ok. 1 mln zł. Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce zamierza zdobyć na budowę chodnika fundusze zewnętrzne.
- Chcemy dogadać się z Krakowem, by pokryli oni połowę kosztów tej inwestycji. Z ulicy Krzyszkowickiej korzysta moc pojazdów MPO, liczymy, że Kraków zechce zadbać o bezpieczeństwo pieszych przy tej trasie - stwierdza Bogdan Pasek.

W tej samej sprawie zwrócił się do władz Krakowa Zarząd Krzyszkowic. - Otrzymaliśmy ogólną odpowiedź, że nasz wniosek będzie brany pod uwagę przy układaniu budżetu Krakowa na 2014 rok - mówi Bożena Nowak.

Natomiast gmina Wieliczka, gdzie także zwrócono się o finansową pomoc przy tej inwestycji - na razie odmówiła.
- Budowa tam chodnika to zadanie powiatu. Starostwo nie pomaga nam przy inwestycjach na drogach gminnych, więc dlaczego my mielibyśmy dotować ich przedsięwzięcia? - pyta burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Drogi powiatowe: gdzie będzie bezpieczniej za kilka miesięcy?
Projektowano, że prócz ulic Kasztanowej i Różanej w Wieliczce, "powiatowe" chodniki powstaną w tym roku także w pięciu innych miejscowościach: Łężkowicach, Sławkowicach i Targowisku oraz w Hucisku i Książnicach. Jednak nie wszystkie te inwestycje będą realizowane
[...]
JOLANTA BIAŁEK
źródło: http://www.dziennikpolski...e-chodnika.html
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 23-04-2013, 10:27   

Cytat:
Natomiast gmina Wieliczka, gdzie także zwrócono się o finansową pomoc przy tej inwestycji - na razie odmówiła.

- Budowa tam chodnika to zadanie powiatu. Starostwo nie pomaga nam przy inwestycjach na drogach gminnych, więc dlaczego my mielibyśmy dotować ich przedsięwzięcia? - pyta burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Jesli mnie pamięć nie myli, to do tej pory większość inwestycji drogowych realizowanych przez powiat współfinansowanych było przez gminę. Bez sprzeciwu. Tym razem, nie tłumacząc się nawet pustą kasą, burmistrz odmawia. Ma przecież ważniejsze wydatki, a budową tam chodnika, na jakimś zadupiu, to nie jego interes. Któżby budował tamy na chodniku?

Czyżby powracał czas podziału na my i oni?
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 23-04-2013, 12:09   

nacomito napisał/a:
O poprawę bezpieczeństwa mieszkańcy Krzyszkowic zabiegają już dłuższy czas. Na razie wywalczyli tyle, że w tym roku wykonany zostanie pierwszy etap bardzo potrzebnej inwestycji. - Przetarg na budowę ok. 350 metrów chodnika przy ulicy Kasztanowej zostanie ogłoszony za 3-4 tygodnie - informuje Bogdan Pasek, rzecznik prasowy wielickiego starostwa.Na stronie powiatu pojawiło się sprostowanie do artykułu

http://www.wieliczka.pl/n...how_news&id=595
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 23-04-2013, 14:36   

Aby nie było wątpliwości cytuję sprostowanie, do którego odsyła Pretekst.
Cytat:
Sprostowanie do artykułu

W artykule „Krzyszkowice proszą Kraków o pomoc w budowie chodnika”, który ukazał się w Dzienniku Polskim we wtorek 23 kwietnia 2013 roku pojawiła się błędna informacja. Dotyczy ona budowy chodnika na osiedlu Krzyszkowice w Wieliczce.
--------------------------------------------------------------------------------
W tym roku zaplanowano budowę chodnika przy ulicy Krzyszkowickiej na około 350 metrowym odcinku od ulicy Różanej do ulicy Kasztanowej. Wskazana w artykule inwestycja przy ulicy Kasztanowej brana jest pod uwagę w przyszłym roku.
źródło: http://www.wieliczka.pl/n...how_news&id=595
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 09-05-2013, 09:32   

Kolejka do odnowy jest długa, a pieniędzy mało
Cytat:
[…] Na dziś pewna jest budowa w tym roku "powiatowych" chodników przy ul. Krzyszkowickiej w Wieliczce (350 m, pomiędzy ul. Różaną i Kasztanową) […]

Na szlakach komunikacyjnych, administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych, zaplanowano w najbliższych miesiącach także przebudowę przepustu na potoku przy ul. Krzyszkowickiej, na co potrzeba ok. 250 tys. zł, […]

W tym roku pieniędzy na remonty dróg powiatowych jest o około 40 proc. mniej niż w minionych 12 miesiącach, kiedy pulę tę wspomogły także fundusze unijne.
więcej: http://www.dziennikpolski...iedzy-malo.html
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 06-09-2013, 14:03   

Piesi muszą uciekać
Cytat:
WIELICZKA. Mieszkańcy os. Krzyszkowice apelują do władz Krakowa o poprawę bezpieczeństwa przy drodze na wysypisko śmieci w Baryczy

Chodzi o budowę chodników przy ulicach Kasztanowej i Krzyszkowickiej. Przy ostatniej drodze wykonano w ostatnich miesiącach 350 m traktu dla pieszych (na odcinku pomiędzy ul. Różaną i Kasztanową; inwestycję sfinansował powiat wielicki), ale to kropla w morzu potrzeb.

Trasami zwanymi zwyczajowo "drogą na Barycz" jeżdżą codziennie śmieciarki Małopolskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami oraz wiele innych ciężkich samochodów, a przy większości ulic piesi nie mają do dyspozycji nawet poboczy. Szczególnie groźnie jest na zakrętach, które mieszkańcy nazywają "zakrętami śmierci". Są one za ciasne dla ciężkich aut i kiedy "zawija" tam ciężarówka piesi muszą uciekać. A nie mają gdzie, bo przy drodze są często głębokie rowy.

- Sytuacja jest dramatyczna. Dorośli boją się tamtędy chodzić, a co dopiero dzieci, dla których jest to jedyna droga do szkoły - mówi Bożena Nowak z Rady Osiedla Krzyszkowice.

Jacek Grabowski, który także pracuje w Radzie Osiedla dodaje, że sytuacja pogorszyła się od 2010 roku, kiedy na ul. Sawiczewskich w Swoszowicach, stanowiącej alternatywną drogę na Barycz, powstało osuwisko. - Od tego czasu 99 proc. ruchu na wysypisko odbywa się przez nasze osiedle. Dodatkowo od kilku miesięcy, oprócz śmieciarek jeżdżą tędy również ciężarówki, które zabierają z Baryczy śmieci do recyklingu - opowiada Jacek Grabowski.

Ponieważ z drogi na Barycz korzysta głównie Kraków, administrujący ul. Krzyszkowicką powiat wielicki oraz Rada Osiedla Krzyszkowice od kilku lat proszą miasto o finansową pomoc przy budowie chodnika. Mają ku temu podstawy, bo kilkanaście lat temu Kraków zobowiązał się do poprawy bezpieczeństwa przy trasie na wysypisko. Skończyło się na pokryciu części kosztów takich inwestycji tylko przy ul. Ochota i Sadowej.

W minionych dwóch latach Kraków nie znalazł pieniędzy na współfinansowanie budowy chodnika przy ul. Krzyszkowickiej. Rzecznik prasowy wielickiego starostwa Bogdan Pasek mówi, że do Zarządu Dróg Powiatowych w Wieliczce dotarło pismo od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego z informacją o planowanej odbudowie drogi na Barycz przez Swoszowice. - Z pisma wynika, że gdy będzie to zrobione, skierowany zostanie tą drogą cały ruch na wysypisko. Raczej nie ma więc mowy o pomocy Krakowa przy inwestycji na ul. Krzyszkowickiej. Powiat będzie starał się w 2014 roku o "schetynówkę" na wykonanie tego zadania - informuje Bogdan Pasek.

Rada Osiedla Krzyszkowice poprosiła o ujęcie budowy chodnika w przyszłorocznym budżecie Krakowa. - Nie potrafię dziś powiedzieć, czy złożymy ten wniosek do projektu budżetu, bo analiza wszystkich zgłoszonych nam propozycji potrwa do 15 września - twierdzi Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Na budowę chodnika przy ul. Krzyszkowickiej potrzeba ok. 1,2 mln zł. Mieszkańcy są zdesperowani. Zapowiadają, że jeśli nie będzie poprawy bezpieczeństwa, zablokują drogę na Barycz.
JOLANTA BIAŁEK
źródło: http://www.dziennikpolski...za-uciekac.html
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 18-09-2013, 16:51   

Inwestycja na Krzyszkowickiej
Cytat:
Zakończyła się budowa chodnika przy ulicy Krzyszkowickiej w Wieliczce. Nowy trakt dla pieszych powstał na 350 metrowym

Zakres prowadzonych robót obejmował budowę chodnika, poszerzenie odcinka drogi, remont zjazdów do posesji, budowę kanalizacji deszczowej, umocnienie nasypu z elementów betonowych, zabezpieczenie infrastruktury technicznej.

Jest to kolejna tego typu inwestycja przy ulicy Krzyszkowickiej. Wcześniej wybudowano chodnik od skrzyżowania z ulicą Sadową do ulicy Różanej.
BP
źródło: http://www.wieliczka.pl/n...how_news&id=741
 
     
Abrakadabra 
ZawaliskoOsiedle: Szymanowskiego
Wiek: 42
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 21-09-2013, 20:44   

Dobre i to ale należy pamiętać, że akurat chodnik kończy się tam gdzie jeżdżą smieciary na wysypisko.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
  Wysłany: 21-09-2013, 21:03   

Abrakadabra napisał/a:
chodnik kończy się tam gdzie jeżdżą smieciary na wysypisko.

Ale przecież
portal powiatu napisał/a:
Zakończyła się budowa chodnika przy ulicy Krzyszkowickiej w Wieliczce.
Zakończyła się. Koniec. Kropka. Więcej nie będzie. A, że śmieciary, że dzieci - co tam, budujemy przecież PPR z oświetleniem
led-owym! W grudniu, po południu otwarcie!

Abrakadabra napisał/a:
Dobre i to
:D :D :D
 
     
kmc 
Kierat konnyOsiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 04-10-2013, 11:46   

Cytat:
Grożą blokadą drogi

WIELICZKA. Kraków nie zgadza się współfinansować budowy chodnika przy trasie na Barycz. Mieszkańcy os. Krzyszkowice zapowiadają protest.

Dziennik PolskiJOLANTA BIAŁEK

Kpiny z ludzi, zamiatanie sprawy pod dywan - takie opinie można usłyszeć w ostatnich dniach na os. Krzyszkowice w Wieliczce odnośnie stanowiska Krakowa w kwestii współfinansowania budowy chodnika przy wielickich ulicach Krzyszkowickiej i Kasztanowej, którymi codziennie jeździ setki śmieciarek na wysypisko odpadów w Baryczy. W ciągu zaledwie tygodnia do Wieliczki dotarły w tej sprawie dwa sprzeczne pisma z krakowskiego magistratu.

- Wiceprezydent Krakowa Tadeusz Trzmiel informuje nas, że wniosek o współfinansowanie budowy chodnika zostanie zgłoszony do projektu budżetu miasta na 2014 rok, a o tym czy zostanie on przyjęty zdecydują radni. Natomiast wiceprezydent Krakowa Elżbieta Koterba pisze, że w budżecie miasta nie ma pieniędzy na pomoc dla Wieliczki w budowie chodnika przy drodze na Barycz! - irytuje się Damian Konieczny, szef Zarządu Osiedla Krzyszkowice.

[...]

Źródło:

http://www.dziennikpolski...kada-drogi.html
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 05-10-2013, 09:56   

Krzyszkowice zaprotestowały
Cytat:
WIELICZKA. Trwa batalia o bezpieczną drogę na Barycz. Mieszkańcy zapowiadają, że tym razem nie odpuszczą.

Mieszkańcy wielickiego os. Krzyszkowice mówią, że nie przypuszczali, iż niektóre transparenty wykorzystywane podczas pikiety ostrzegawczej, którą zorganizowali w maju ubiegłego roku w proteście przeciwko krakowskim planom budowy w tym rejonie grzebowiska i spalarni zwierząt, będą im jeszcze kiedyś przydatne.

- Okazuje się jednak, że cześć z nich, na przykład ten z protestem przeciwko arogancji władzy, znowu będzie jak znalazł - mówi z goryczą jeden z mieszkańców Krzyszkowic.
Osiedle położone na granicy Wieliczki i grodu Kraka ponownie przygotowuje się do protestu. I znów chodzi o decyzje władz Krakowa, które od kilku lat nie znalazły pieniędzy na pokrycie części kosztów budowy chodnika przy wielickich ulicach Krzyszkowickiej i Kasztanowej stanowiących element drogi na Składowisko Odpadów Komunalnych w Baryczy. Nie chodzi o wielką kwotę, bo o 600 tys. zł. Jednak apele Wieliczki w tej sprawie trafiają w Krakowie na mur nie do przebicia.

Targ o bezpieczeństwo
Krzyszkowice proszą Kraków o pomoc w budowie pieszego traktu nie bez podstaw. Przez wielickie osiedle śmieciarki i inne ciężkie pojazdy jeżdżą na wysypisko w Baryczy "od zawsze", dlatego pod koniec lat 90. minionego wieku - po zmasowanym proteście mieszkańców Krzyszkowic, którzy m.in. poprzez blokadę drogi upomnieli się o ograniczenie fetoru ze składowiska odpadów i budowę chodników przy wiodącej do niego trasie - Kraków zobowiązał się do poprawy bezpieczeństwa przy trasie na wysypisko. Skończyło się na pokryciu części kosztów takich inwestycji tylko przy ul. Ochota i Sadowej. Natomiast ponawiane od kilku lat prośby o chodnik przy kolejnych odcinkach drogi na Barycz, kończą się odmową.

- Odnaleźliśmy większość dokumentów, które krążyły w tej sprawie pomiędzy Wieliczką, a Krakowem od początku tego wieku i jeśli będzie taka potrzeba udowodnimy Krakowowi czarno na białym, że ma obowiązek pomóc w budowie chodnika. Tym razem nie damy się zbyć - mówi Bożena Nowak z Rady Osiedla Krzyszkowice.

Jacek Grabowski, który także pracuje w Radzie Osiedla dodaje, że sytuacja pogorszyła się od 2010 roku, kiedy na ul. Sawiczewskich w Swoszowicach, stanowiącej alternatywną drogę na Barycz, powstało osuwisko. - Od tego czasu 99 proc. ruchu na wysypisko odbywa się przez nasze osiedle - zaznacza Jacek Grabowski.

Damian Konieczny, szef Zarządu Osiedla Krzyszkowice dodaje, że wcześniej ciężkie auta jeździły na wysypisko w Baryczy do godz. 15-16. - Po południu był względny spokój, można było wyjść z dzieckiem na spacer bez obaw, że trzeba będzie uciekać przed śmieciarkami. Ale od pewnego czasu ruch na wysypisko trwa aż do godz. 19, a dodatkowo osiedlowymi ulicami jeżdżą tiry wyładowane materiałami budowlanymi, bo na składowisku trwa wznoszenie nowej sortowni. Sytuacja jest już nie do wytrzymania. Mieszkańcy szykują się do protestu - twierdzi szef osiedla Krzyszkowice.

Przy zakrętach śmierci
Przy większości ulic stanowiących drogę na Barycz piesi nie mają do dyspozycji nawet poboczy. Szczególnie groźnie jest na zakrętach, które mieszkańcy nazywają "zakrętami śmierci". Są one za ciasne dla ciężkich aut i kiedy "zawija" tam ciężarówka piesi muszą uciekać. A nie mają gdzie, bo przy drodze są często głębokie rowy.

Mieszkańcy Krzyszkowic zwracają też uwagę, że śmieciarki często jeżdżą z nadmierną prędkością oraz pojazdami, które nie są sprawne pod względem technicznym (np. ze zepsutymi światłami lub bez błotników). Wyładowane pojazdy gubią też worki na śmieci oraz inny asortyment wieziony na wysypisko. Mieszkańcy Krzyszkowic twierdzą, że ich apele, by sprawą zajęła się policja nie znalazły odzewu.

"Podczas nadzoru nad ruchem z użyciem radaru funkcjonariusze nie ujawnili w tym rejonie kierowców pojazdów ciężarowych, którzy przekroczyliby dopuszczalną prędkość jazdy lub mieli nieprawidłowo zabezpieczony ładunek. (...) Ulica Krzyszkowicka jest niezbyt szeroka, natomiast na ulicach Ochota i Kasztanowa występują duże spadki terenu. W związku z powyższym zdarza się, że kontrole ciężarówek jadących tymi ulicami mogą być przeprowadzane poza tym rejonem, stąd też odczucie mieszkańców co do braku kontroli ciężarówek" - taką informację otrzymaliśmy z "drogówki" Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, gdzie zapytaliśmy o tę sprawę. Jednocześnie rzeczniczka prasowa komendy Barbara Zamojska zapewniła, że " patrole policyjne zwrócą szczególną uwagę na pojazdy ciężarowe, w tym na ich stan techniczny".

Ile pojazdów jeździ dziennie na składowisko w Baryczy? Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, które administruje wysypiskiem twierdzą, że we wrześniu tego roku w ciągu dnia wjeżdżało na teren kompleksu średnio 180 pojazdów. - Były to pojazdy różnego typu, w tym samochody osobowe przyjeżdżające celem np. przekazania zniszczonych mebli oraz specjalistyczne samochody z odpadami komunalnymi - informuje rzeczniczka prasowa MPO Krystyna Paluchowska.

Szykują pikietę
"Żądamy chodników" - banery z takim napisem widnieją w kilku punktach wielickiego os. Krzyszkowice już od miesięcy. Mieszkańcy długo czekali cierpliwie, by Kraków wyłożył pieniądze na budowę chodnika przy ul. Krzyszkowickiej. Czarę goryczy przelały jednak ostatnie pisma dotyczące tej sprawy przesłane w odstępie kilku dni przez wiceprezydentów Krakowa Elżbietę Koterbę i Tadeusza Trzmiela. Pierwszy list informuje, że w budżecie Krakowa nie ma pieniędzy na tę inwestycję, drugi - że wniosek "z Krzyszkowic" zostanie zgłoszony do projektu budżetu miasta na 2014 rok.

Gdzie jest prawda? - Teraz skupiamy się na odbudowie ul. Sawiczewskich, która ma odciążyć ruch na Barycz przez Wieliczkę, ale pamiętamy też o chodniku przy ul. Krzyszkowickiej. Jeśli znajdą się na to pieniądze, to chodnik będzie wykonany - zapewniał wczoraj Jan Machowski, pełniący obowiązki kierownika Biura Prasowego Urzędu Miasta w Krakowie. Po odbudowie ul. Sawiczewskich pójdzie tamtędy cały ruch na Barycz? - Tego nie mogę obiecać - twierdzi Machowski.

Mieszkańcy Krzyszkowic zapowiadają, że jeśli Kraków nie da pieniędzy na chodnik zorganizują pikietę ostrzegawczą, a w przypadku dalszej odmowy współfinansowania niezbędnej inwestycji - zablokują drogę na Barycz.
JOLANTA BIAŁEK
źródło: http://www.dziennikpolski...l,,0:pag:2#nav0
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 16-10-2013, 11:28   

Będzie nowy asfalt
Cytat:
Remont jezdni oraz budowa chodnika - takie prace zostaną wykonane do grudnia tego roku na 200 m ulicy Jaśminowej.

Renowacją drogi zajmie się firma "Wik-Pol" z Sułowa, która wygrała przetarg ceną 137,9 tys. zł. Inwestycja będzie finansowana z budżetu gminy
źródło: http://www.dziennikpolski...owy-asfalt.html
 
     
Abrakadabra 
ZawaliskoOsiedle: Szymanowskiego
Wiek: 42
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 19-10-2013, 19:24   

Jak oni tam zmieszczą chodnik? No chyba, ze planują drogę jednokierunkową.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 19-10-2013, 21:57   

Abrakadabra napisał/a:
zmieszczą chodnik? No chyba, ze planują drogę

Wszystko się zmieści, bo to będzie drogi chodnik.
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 30-11-2013, 12:34   

Są pieniądze na chodniki. Wreszcie...
Cytat:
[…] Ulica Krzyszkowicka wreszcie z chodnikiem

"Żądamy chodników' - banery z takim napisem widnieją w kilku punktach wielickiego os. Krzyszkowice już od miesięcy. Przy większości ulic stanowiących drogę na wysypisko śmieci w Baryczy, piesi nie mają do dyspozycji nawet poboczy.

1,136 mln zł - taką kwotę zabezpieczono w projekcie budżetu powiatu na 2014 r. na budowę chodników przy ul. Krzyszkowickiej (350 m) i ul. Kasztanowej (100 m). Inwestycja ta znacząco poprawi sytuację pieszych w rejonie, gdzie tłoczno jest od śmieciarek - ale nie do końca. By mówić, że przechodnie są w tym rejonie bezpieczni, konieczne jest jeszcze wybudowanie dalszych 400 m chodnika przy ul. Kasztanowej.

Powiat wielicki zabezpieczył pieniądze na bardzo potrzebną inwestycję, ale mieszkańcy nie ustają w staraniach, by fundusze na chodniki wyłożył też Kraków, który korzysta z drogi na Barycz. - Do Krakowa poszły kolejne pisma w tej sprawie. Uważamy, że Kraków ma obowiązywać (? =obowiązkowo) partycypować finansowo w tym przedsięwzięciu - zaznacza Bożena Nowak z Rady Osiedla Krzyszkowice.

W wielickim starostwie dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że jeśli Kraków nie wesprze finansowo budowy chodników przy drodze na Barycz, powiat postawi tam (już po wykonaniu chodników) znak ograniczający tonaż pojazdów, co będzie równoznaczne z zakazem ruchu śmieciarek.
źródło: http://www.dziennikpolski...l,,0:pag:2#nav0
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 11