Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:43
Czy w Wieliczce powstanie wielka galeria handlowa?

Czy jesteś za powstaniem "Galerii Wieliczka" na "Polach Półchłopka"?
Tak
69%
 69%  [ 87 ]
Nie
25%
 25%  [ 32 ]
Nie wiem, trudno powiedzieć
4%
 4%  [ 6 ]
Głosowań: 125
Wszystkich Głosów: 125

Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 19-06-2007, 14:34   

Hmm mam nadzieje ze nie bedzie z wieliczki zapyziodolka :)
Gdzie beda tylko male sklepy i nie bedzie gdzie isc co kupic a tym bardziej gdzie ogladnac filmu ( to najblizszego multiplexu z 20 min autem )
 
     
schoda 
SolankaDołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: 20-06-2007, 08:54   

Moim zdaniem to pomysł wart realizacji :diabel:
 
     
Tsubasa Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-06-2007, 17:57   

tyle tylko ze ilekroc ktos probuje poruszyc ten temat zostaje on (pomysl) natychmast zgaszony.. z tego co pamietam zawsze na czele protestow stoi Pan Wlasciciel delikatesow Paleo.. czyz to nie dziwne??
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 20-06-2007, 19:07   

Z punktu widzenia szarego konsumenta pewnie bym optował za powstaniem takiego wielkopowierzchniowego molocha...na płaszczyźnie czysto zawodowej byłbym przeciwny...niezliczona ilość "kradzieży sklepowych",lub też prób ich dokonania... ;)
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-06-2007, 06:52   

Mada albo rybki albo akwarium.
Mysle ze rekompensata byly stada mlodych skapo ubranych Pan smigajacych miedzy kinem a sklepami :)
Wtedy mysle patrole sprawialby wiecej radosci a i przestepcy czuli by sie zagrozeni widzac Policjantow :))))))
 
     
Abrakadabra 
ZawaliskoOsiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 03-07-2007, 11:27   

Z dzisiejszego Dziennika Polskiego:

Galeria Wieliczka?

Firma Inmax z Rzeszowa, która zwarła już wstępną umowę z wieczystymi dzierżawcami pól Półchłopka o zakupie od nich praw do części tego terenu, planuje wznieść tam wielkopowierzchniowy obiekt usługowo-handlowy. Informacja ta zbulwersowała wielickich przedsiębiorców.

Spotkanie, podczas którego przedstawiciele rzeszowskiego przedsiębiorstwa mają przedstawić swą koncepcję zagospodarowania pól Półchłopka, zaplanowano dzisiaj o godz. 12 w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.

- Pismo z informacją o spotkaniu otrzymaliśmy w ostatni piątek. W naszym środowisku jest powszechne oburzenie. Wracamy do sprawy, która wydawała się już załatwiona raz na zawsze poprzez zapis w planie zagospodarowania o zakazie budowy w gminie Wieliczka tego typu obiektów. Znów pojawiły się opinie, że komuś zależy, by jednak hipermarkety tu powstały... - powiedział nam wczoraj jeden z przedstawicieli Wielickiej Izby Gospodarczej. Zaznaczył, że na spotkaniu w CKiT będą obecni nie tylko lokalni przedsiębiorcy (także z Powiatowego Cechu Rzemieślników), ale i wielu właścicieli firm znajdujących się na granicy Wieliczki i Krakowa.

W piśmie, które trafiło m.in. do WIG, można przeczytać, że firma Inmax zamierza wznieść na terenie znajdującym się przy krajowej trasie nr 4 obiekt o nazwie "Galeria Wieliczka", w którym mają znajdować się: sklepy - budowlany o powierzchni 13 tys. metrów kw., spożywczo-przemysłowy (10 tys. m kw.) oraz sportowy i meblowy (nie podano, na jakiej powierzchni), a także - multikino (3 tys. m kw.) i galeria, gdzie prowadzona będzie działalność usługowa, handlowa itp. (15 tys. m kw.). Inne plany zagospodarowania tego rejonu to m.in. budowa nad "czwórką" bezpiecznego wiaduktu.

Inmax chce zakupić od wieczystych dzierżawców pól Półchłopka, państwa K., prawa do terenu o powierzchni 7 hektarów. Za ten obszar gotów jest zapłacić ok. 17 mln zł. W piśmie przesłanym wielickim przedsiębiorcom jest też informacja, że gmina Wieliczka ma prawo pierwokupu tego terenu i dwa tygodnie czasu na podjęcie decyzji, czy chce to zrobić...

Rzeszowska firma informuje ponadto, że wie o zapisie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla gminy Wieliczka, o niemożności budowy tu obiektów o powierzchni powyżej 400 m kw. Wyraża jednak opinię, iż miejscowy samorząd przychylnie odniesie się do tego przedsięwzięcia i podejmie uchwałę o zmianie tego zapisu.

Przypomnijmy, że zakaz wznoszenia w wielickim rejonie wielkopowierzchniowych obiektów wprowadzono na wniosek lokalnych przedsiębiorców, a przyczynkiem do tego był snuty przed czterema laty plan zagospodarowania pól Półchłopka w sposób analogiczny do tego, co zamierza obecnie firma Inmax... Do tematu powrócimy w jutrzejszym "Dzienniku Polskim".


Źródło: Dziennik Polski


Tak jak wcześniej pisałem żadnych szans nie widzę na galerię :029:
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-07-2007, 12:57   

Mam nadzieje ze te durne organizacje kupcow tego nei zablokuja.
Jezlei ktos ma stanowic prawdziwa konkurencje to niech walcyz o klienta.
Przyklad paleo, mnei si enie oplaca jechac do tesko bo tu mam blizej a i ceny podobne !

A co z reszta ? nie kazdy pracuje cale zycie w handlu moze cas zmienic ?
Globalizacja postepuja na kazdym kroku.
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 03-07-2007, 21:46   

Dzis miało byc spotkanie kupców wielickich z formą Inmax, jak ktos był to prosze o relację !
 
     
Abrakadabra 
ZawaliskoOsiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 05-07-2007, 10:49   

Wczoraj nie zdążyłem wkleić:

Dziennik Polski 04.07.2007:


Groźba powróciła

Hipermarket na polach Półchłopka?

- Nasze stanowisko jest jednoznaczne: nie zgadzamy się na budowę w Wieliczce wielkopowierzchniowych sklepów - twierdzili jednogłośnie lokalni przedsiębiorcy podczas wczorajszego spotkania z przedstawicielami firmy Inmax z Rzeszowa, która zamierza wznieść na polach Półchłopka obiekt nazwany "Galerią Wieliczka".


- Znamy już takie projekty: najpierw jest mowa o budowie hotelu, potem mieszkań, a kończy się na hipermarketach... - komentowali informacje przekazywane przez pełnomocnika Inmaksu, Janusza Słoninę.

Jak informowaliśmy wczoraj: rzeszowskie przedsiębiorstwo zawarło 12 czerwca przedwstępną umowę notarialną z wieczystymi dzierżawcami pól Półchłopka państwem K. o zakupie praw do części terenu. Za 8,5 ha Inmax zapłacił około 17 mln zł. Chce tam wznieść budynki mieszkalne oraz obiekt usługowo-handlowy. Szczegóły tych zamierzeń można było poznać podczas spotkania, które wczoraj odbyło się w auli Centrum Kultury i Turystyki. Sala wypełniona była do ostatniego miejsca: przybyło około 60 przedsiębiorców zrzeszonych w Wielickiej Izbie Gospodarczej oraz Powiatowym Cechu Rzemieślników. - To na pewno nie są wszyscy zainteresowani tematem. Zawiadomienie o tym, że we wtorek jest spotkanie, otrzymaliśmy w poniedziałek rano. Wiadomo, że wiele osób jest już na urlopach. Prosimy, aby takie informacje przesyłać nam z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem - upominali się uczestnicy spotkania.

Co Inmax zamierza wybudować na polach Półchłopka? Osiedle mieszkaniowe (etap A) oraz "Galerię Wieliczka" (etap B), w której mieścić się będą m.in. sklepy - budowlany Leroy Merlin o powierzchni 13 tys. m kw., spożywczo-przemysłowy (10 tys. m kw.) oraz sportowy i meblowy, a także restauracja, hotel, multikino (3000 m kw.) i tzw. galeria (15 tys. m kw.), gdzie prowadzona ma być działalność usługowa, handlowa itp. W podziemiach obiektu planowany jest parking dla 1200 pojazdów, a nad trasą nr 4 bezpieczny wiadukt.

Kto będzie inwestorem przedsięwzięcia? - Na dzisiaj mamy jednego partnera - Leroy Merlin, z którym współpracujemy od 8 lat. Co do pozostałych - nie jestem w stanie przewidzieć, jako że odbywa się to w ten sposób, iż ogłaszany jest przetarg na komercjalizację danej handlowej powierzchni - mówił Janusz Słonina.

Czy Inmaksowi opłaca się takie ryzyko, jeśli wiadomo, że w miejscowym planie zagospodarowania gminy Wieliczka widnieje zapis o zakazie wznoszenia obiektów o powierzchni handlowej większej niż 400 m kw.? - Na razie nie jest nic przesądzone. Informujemy po prostu o zamiarze inwestycyjnym, ale nie wiadomo, czy dojdzie on do skutku - twierdził pełnomocnik Inmaksu. Zaznaczył też, że firma złoży do projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania gminy Wieliczka (dokument będący podstawą do sporządzenia nowego planu miejscowego jest obecnie wyłożony do wglądu) wniosek o zamianę punktu zabraniającego wznoszenia wielkopowierzchniowych obiektów. - Ten zapis jest archaiczny - powiedział Janusz Słonina.

Firma Inmax liczy, że wielicki samorząd poprze budowę "Galerii Wieliczka" i podejmie uchwałę znoszącą obecny zakaz. Takie informacje zamieszczono także na stronie internetowej www.inmax.pl.

Kiedy firma zamierza rozpocząć zagospodarowanie swej części pól Półchłopka? Obecnie opracowywana jest dokumentacja. Budowa (etap A - obiekty mieszkalne) ma ruszyć wiosną 2008 r.

Czy Inmax ma plan awaryjny, gdyby Rada Miejska nie zezwoliła na budowę obiektów wielkopowierzchniowych? - Tym zajmiemy się, jeśli okaże się, że nie uda się przeprowadzić tego, co planujemy - odpowiedział Janusz Słonina.

- Wracamy do sprawy, która wydawała się załatwiona raz na zawsze poprzez zapis w planie zagospodarowania o zakazie budowy w gminie Wieliczka wielkopowierzchniowych obiektów. Przypominam, że Wielicka Izba Gospodarcza powstała właśnie dlatego, że lokalni przedsiębiorcy postanowili nie dopuścić do budowy na polach Półchłopka sklepów Leroy Marlin i Makro. Nasze stanowisko nie zmieniło się: nie życzymy sobie w Wieliczce hipermarketów - tę wypowiedź Bogdana Śmigielskiego z WIG uczestnicy spotkania nagrodzili brawami. - O umieszczenie w miejscowym planie zakazu budowy hipermarketów walczyliśmy 3 lata - zaznaczył Piotr Czajczyk, prezes WIG.

Przedsiębiorcy zaapelowali do Józefa Lassoty, pełnomocnika burmistrza Wieliczki ds. inwestycji, który brał udział w spotkaniu, aby przekazał Arturowi Koziołowi ich stanowisko w sprawie propozycji Inmaksu. W najbliższych dniach ma się też odbyć spotkanie, podczas którego z problemem zapoznani zostaną samorządowcy.

Źródło: Dziennik Polski


Też mogę się założyć z chętnymi, że żadnej galerii nie będzie... :028:
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Tardas Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 05-07-2007, 12:11   

Abrakadabra napisał/a:
W podziemiach obiektu planowany jest parking dla 1200 pojazdów, a nad trasą nr 4 bezpieczny wiadukt.

Na spotkaniu Inmax zaprezentował projekt tej inwestycji. Bezpieczny wiadukt owszem był umieszczony dla kierunku pojazdów z Krakowa. Natomiast wyjazd z "Galerii Wieliczka" Inmax zaprojektował... ul. Świętej Barbary - czyli cały ruch powrotny będzie skierowany na ul. Kościuszki w kierunku skrzyżowania z ul. Krakowską
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-07-2007, 13:46   chyba powstanie.

Witam
Moim skromnym zdaniem ''Galeria '' powstanie.
Nikt rozsądny nie doprowadza do zawarcia umowy przedwstępnej tuż przed ostatnimi ustaleniami do planu zagospodarowania terenu nie mając '' przyrzeczeń'' na realizację inwestycji.
Jest to kwestia czasu, zmian w nazewnictwie w przyszłej inwestycji i wzajemnego '' coś za coś''.
 
     
rakocz
SztygarDołączył: 01 Mar 2007
Posty: 64
Wysłany: 05-07-2007, 17:20   

Cytat:
Wielicka Izba Gospodarcza powstała właśnie dlatego, że lokalni przedsiębiorcy postanowili nie dopuścić do budowy na polach Półchłopka sklepów Leroy Marlin i Makro. Nasze stanowisko nie zmieniło się: nie życzymy sobie w Wieliczce hipermarketów


hmm... czegos tu nie rozumiem chyba, czy tylko to XXX izba ma cos do powiedzenia? nie liczy sie zdanie zwykłych obywateli? wydaje mi sie że zdecydowana wiekszosc mieszkańców popiera pomysł powstania tej inwestycji! niech wreszcie cos sie zacznie dziać w tej Wieliczce do jasnej cho...ry, bo jak tak dalej pójdzie i wszystkim pomysłom mogącym pomóc w rozwoju naszego miasta beda ukrecane łby to badzie poprostu super, bedziemy jakąś zacofaną mieściną gdzie nic nie ma i niczego nie można zobaczyć poza kopalnią. nie wspominając o tym że wszystkie sklepy są zamykane o 17 i miasto idzie spać, bo nic nie można już załatwić nigdzie!!!

niech w końcu cała ta rada miasta zacznie myśleć o wszystkich ludziach, a nie tylko tych zrzeszonych w jakiejś tam izbie, którzy dbają tylko o to zeby czasem nie było jakiegoś rywala na rynku bo nie mają zielonego pojęcia jak z nim wygrać na rynku.
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-07-2007, 17:33   

60 skromnych i biednych przedsiebiorcow, zablokuje rozwuj miasta i 20 tysiecy ludzi pozbawi rozrywki.


Co do ul.Barbary to wiadomo bylo ze ta ulica tak skonczy i niech mieszkacy sie nie pusza bo wiadomo bylo ze ich osiedle jest zlokalizowane kolo jednej z najwiekszych stref przeznacoznych do zabudowy wielko gabarytowej.


Mam nadzieje ze Szanowny p.Burmistrz przeiwidzi na oczy i wyda pozwolenie.
Ja osobiscie jedyne co kupuje w wieliczce to spozywka, nic do remontu ( moze poza gwozdziami na wage ) nie ma tu sensownej ceny i tak trzeba jezdzic do obi i castoramy !.


Precz z WIG i banda przemadrzalych buntowniko ! :))))
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 05-07-2007, 18:42   

20 tys ludzi jest za , 50 kupców przeciw . czy kupcy boją sie konkurencji ,dlaczego ? małe sklepy osiedlowe i tak zostaną bo nikomu nie bedzie się chciało isc po chleb do marketu a duże zakupy i tak od dawna nikt u was nie robi\
Tardas po co przyjeżdającym z krakowa w strone wieliczki wiadukt ? by dostać się na pola półchłopka
 
     
arash 
Solanka


Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-07-2007, 07:39   CkiT godz. 13:00 (środa)

Spotkanie z Inmaxem z Radnymi. Przyszło dodatkowo 3 przedstawicieli z WIG, śmiech na sali! nie umieli podać żadnego trafnego argumentu przeciwko budowie. Dbają wyłącznie o swoje interesy i jeszcze wypowiadają się za społeczeństwo wielickie. Tylko, że każdy wieliczanin robiący zakupy powinien mieć jak największy dostęp i wybór w zakupach! Ale kupcy zwyczajnie boją się konkurencji! A ja pytam gdzie jest sens?! mają sklepy spożywcze w centrum miasta! nikt z centrum nie przyjdzie po bułkę do galerii!!! niech nie lamentują, że stracą klientów!
_________________
żeby być kimś, zawsze trzeba być sobą...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15