Poprzedni temat «» Następny temat
Dwór Sieraków
Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-10-2013, 16:51   Dwór Sieraków

Dzisiaj wracając z całodziennej eskapady postanowiliśmy zaglądnąć do dworu w Sierakowie na popołudniowe "ciacho". Pierwszy raz tam byliśmy i pierwsze wrażenie naprawdę bardzo dobre. Sam wjazd przez bramę a następnie kilkaset metrów przez parkową dróżkę sprawia wrażenie przeniesienia się w czasie. Dwór otoczony jest dębowym parkiem, a sam budynek jest świeżo odnowiony. Jako że byliśmy z psem, największym zaskoczeniem było że oprócz miski z wodą przynieśli też psie przekąski.. Wybór deserów raczej skromny i są zdecydowanie wyszukane, ale bardzo dobre i smaczne.. Nie wiem jak dania obiadowe ale może być ciekawie, gdyż szef kuchni to podobno urugwajczyk.. Z ciekawostek to produkują tam swoją wódkę, oraz można podegustować win z całego świata..

Polecam to magiczne miejsce, zwłaszcza że leży o rzut beretem od naszej mieściny..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 26-10-2013, 18:59   

ja też polecam,
do tego się cieszę, że kopalnia w którymś momencie doszła do wniosku że nie ma pomysłu co z tym zrobić i należy to sprzedać
inaczej byłaby dalej stagnacja i popadanie w ruinę
dzisiaj przejężdżałem obok przy zapadającym zmroku, dymie z ognisk jesiennych, początkach mgieł - naprawdę można poczuć się jak na planie filmu o super "klimacie"

p.s.
Tsubasa - podobnie "opiekują" się psem w Karczmie Gieda za Gdowem
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 27-10-2013, 18:27   

podobne podejście do naszych kundli mają w Karczmie u Wojciecha na Zarabiu w Gdowie (dawna Słowiańska) - dzisiaj chcieli zagłaskać naszą na "śmierć".

a wracając do dworu w Sierakowie:

http://www.dworsierakow.p...emid=14&lang=pl
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 02-11-2013, 16:30   

Tsubasa napisał/a:
zaglądnąć do dworu w Sierakowie
Zachęcony wybrałem się z rodziną na obiad. Obsługa pierwsza klasa, przyjemne otoczenie. Menu bardzo skromne, uwzględniając mój gust, do wyboru miałem antrykot albo kaczkę. Polecano kaczkę więc się skusiłem. Muszę przyznać, że dawno tak dobrej nie jadłem. W zasadzie wszystko co zamówiliśmy było bardzo smaczne. Niestety deser się nie zmieścił więc trzeba będzie wrócić.
PS
Nie potwierdzono kucharza-obcokrajowca.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 18