Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
07-01-2014, 08:39
Finał WOŚP w Wieliczce
Autor Wiadomość
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 03-02-2014, 13:22   

pablo napisał/a:
>większość sprzętów miała naklejki WOŚP
Co oczywiście jest dowodem, że te sprzęty zostały zakupione przez wośp :)

Niestety kolejne posty po moim to cytowanie różnych opinii, złotych myśli ewentualnie prób obrażenia mnie. Ponieważ nikt nie zechciał zejść na poziom analizy corocznych rozliczeń, nie widzę powodu do ponownego zabierania zdania. Kto chce zobaczyć dlaczego 50%, a nie 8, może zaglądnąć na rozliczenia roczne. Kto woli wierzyć opiniom, niech sobie wierzy.

Chociaż przyznaję, że z punktu widzenia matematyki najbardziej bawi mnie przykład, że niby wydają przez półtora roku. Jeżeli podałem przekrój przez 10 lat, to nawet dziecko w podstawówki zauważy, że już po roku wydatki spóźnione powinny podnosić wynik bieżący.
No ale tu trzeba wykazać się jednak pewną logiką, czego zacietrzewiałym osobom tu brakuje.

A przykład naszej gminy, tu sie zgadzam z Przemem, to już zupełne kuriozum. Niewykazywalne przez wośp koszty (bo ponosi je gmina) zapewne ze 2x przekroczyły wpływy, z których i tak tylko ok. połowy trafi do szpitali

No ale nic, w przyszłym roku znów będziecie się bawić na także mój koszt :mikolaj:



Rozumiem że naklejki WOŚP przyklejały krasnoludki & sierotka Marysia.....
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 04-02-2014, 16:42   

Ku przestrodze pisujących w tym wątku bzdury kłamców i oszczerców:
http://wiadomosci.onet.pl...-fundacje/bqk7e
Pytanie czy nazwanie sektą sąd uzna jako pomówienie. Natomiast podawanie fałszywych danych - wbrew audytowanym dokumentom - sąd zakwalifikowałby z całą pewnością jako rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Oczywiście taki wyrok byłby wodą na młyn dla wszelkiej maści dziennikarskich mend, którzy mogliby pisac o prześladowaniu PIS-owskiej opozycji.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 04-02-2014, 17:25   

kiotari napisał/a:
Nieważne, ze kontrolował NIK (ten za Kaczyńskiego), ministerstwa (równiez za Kaczyńskiego) - i nie miały się do czego przyczepić. Nieważne, że w kontrolowanych dokumentach stoi jak wół - że koszty fundacji wynoszą 8%. Pablo wie (zapewne od Pawłowicz) - że jest 50.
Pablowi gratulujemy mentorów.


O irracjonalności ludzkich zachowań należy pisać w innym wątku off-topicu. :P

kiotari napisał/a:
Ku przestrodze pisujących w tym wątku bzdury kłamców i oszczerców:


Ohydna próba zamknięcia ust prawicowemu głosowi naszego forum.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 04-02-2014, 18:06   

- Przez 21 lat zebraliśmy 480 mln zł, a na sprzęt medyczny wydaliśmy ponad 500 mln - mówił szef WOŚP. Zapewniał też: - Nigdy nie dostawałem pieniędzy za pracę w fundacji, podobnie jak inni członkowie zarządu.

Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/...g#ixzz2sNExhgmL

Ja sobie myślę, że skoro Pablo dysponuje innymi danymi i spostrzeżeniami, to niezwłocznie powinien wystąpić jako świadek w procesie MatkiKurki. Wychodzi bowiem, że MatkaKurka to taka bratnia dusza.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-02-2014, 21:12   

>Przez 21 lat zebraliśmy 480 mln zł, a na sprzęt medyczny wydaliśmy ponad 500 mln - mówił szef WOŚP.
Hehe.A wystarczy zauważyć, że z zestawienia zacytowanego przeze mnie 2 strony wcześniej wynika, że przychody za ostatnie 12 lat wyniosły 512 mln (lista bazuje na sprawozdaniach).

Uczciwy człowiek zadałby sobie pytanie dlaczego. Niestety większość chce udowodnić swoją rację bez względu na fakty, więc sięga po nic nie znaczące cytaty :)

A czy nie jest tak, że mówi się o pieniądzach zebranych tylko w zbiórce, omijając wszystkie inne przychody, które w samych ostatnich 12 latach wg tabeli sprzed 2 stron o 170mln przewyższają kwotę wydaną na zakup sprzętu? Bo na to mi wygląda.

Co ciekawe, MK oskarża także wośp o to, że w ostatnim roku na zakup sprzętu nie poszedł nawet w pełni 1%, co oznaczałoby złamanie statusu fundacji.

Ale zobaczymy co powie na ten temat sąd. Na razie zażądał wglądu w księgi.
Przyznaję, że jestem ciekaw jak to się skończy.

Łże telewizja podawała tylko wypowiedzi Owsiaka sprzed rozprawy, z samej rozprawy już nie bardzo :D


A dlaczego - zobaczmy co pisze matka kurka:


Złoty Melon i WOŚP ma zaprzestać biegania po stole, ma ściągnąć maskę konia, ma pozostawić poszukiwania pustego słoika i przekazać sądowi księgi rachunkowe. Sąd Rejonowy w Złotoryi jeśli miał jakiekolwiek złudzenia dotyczące intencji Owsiaka i mecenasa, to po przesłuchaniu świadka Owsiaka wątpliwości prysły.

Gdy Owsiak usłyszał, że sąd zwróci się o sprawozdania okresowe Złotego Melona i fundacji WOŚP, prezes najpierw zapłonął purpurą, potem zbladł, na końcu ciężko oparł głowę o dłonie i wtedy zrobiło się go ćwierć.On wie, że 4 lutego świat zmienił się, ale jeszcze nie wie jak bardzo.

Nie będę szczegółowo komentował poziomu wyjaśnień, jakie zaprezentował prezes Owsiak, proszę mi wierzyć albo i nie, była to po prostu masakra jak w amerykańskich filmach akcji klasy C. Dość powiedzieć, że moje zestawienie dotyczące kosztów ponoszonych przez TVP, oparte na dokumentach i symulacjach finansowych zostało „storpedowane” znajomością z panem Staszkiem. Niech mi pypeć na języku wyrośnie, jeśli skłamałem jedną literą, prezes Owsiak powiedział w sądzie, że patrzył przez ramię koledze Staszkowi, gdy ten czytał dokument, na którym były wszystkie koszty telewizji publicznej związane z finałem WOŚP. Dalej było tylko gorzej, tak źle, że nawet funkcjonariusz rineo nie był w stanie wyrzeźbić z tej nicości propagandowej papki. Kapral „Pokojowego Patrolu” grzecznie i na żywo relacjonował jak było na sali sądowej i z czystym sumieniem polecam relację
http://www.wykop.pl/mikroblog/kanal/wosplive/ , naturalnie desperackie komentarze można sobie darować. Pan mecenas i jego klient powiedzieli NIC, dalej dodali jeszcze trochę ZERA i skończyli PUSTKĄ. Żadnych dokumentów, żadnych dowodów, najmniejszego konkretu, wszystko oparte na chaotycznej mowie prezesa, tak nudnej, że nawet kamerzysta TVN oparł łokcie o kolana i przysnął. I jeśli już jestem przy swojej ulubionej stacji tam też rozpacz, stare zgrane „argumenty”: hejter, on obraża, król żebraków i inne brzydkie wyrazy. Dlaczego tak? Po prostu z Owsiaka nic się dziś nie dało ulepić, wstawili jego wypowiedź z rana, gdy jeszcze mecenas zapewniał prezesa,że wyjdzie z tego cało.

http://kontrowersje.net/4...ny_i_jest_wyrok
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 05-02-2014, 21:45   

Aś se zadał trudu! Czyżby na pewno za darmo?
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-02-2014, 08:27   

nacomito napisał/a:
Czyżby na pewno za darmo?


Nie no, na bank WOŚP przelewa Pablowi ze swoich kont co rok okrągłą bańkę. Kto tam zauważy brak z ponad 50 milionów a jaki Pablo dobry piar na wieliczka24.info robi! Gra warta świeczki.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 06-02-2014, 09:58   

czytając wypowiedzi Pablo mam coraz gorsze zdanie o kondycji moralnej i psychicznej Polskiego społeczeństwa. A z innej beczki - czy O. Rydzyk rozliczył się z reklamówek pieniędzy przemycanych przez emerytki? Bo mam dziwne wrażenie że nie.
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 06-02-2014, 10:12   

jolakozaczka napisał/a:
reklamówek pieniędzy przemycanych przez emerytki

Emerytki nie przemycały , one przynosiły jawnie. A w takim przypadku rozliczać sie nie trzeba. :diabel2:
 
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 06-02-2014, 10:23   

mam wrażenie że była sprawa w prokuraturze w sprawie nielegalnych transferów gotówki z kraju do kraju. Sprawa bardzo szybko umorzona
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 06-02-2014, 22:59   

jolakozaczka napisał/a:
czytając wypowiedzi Pablo mam coraz gorsze zdanie o kondycji moralnej i psychicznej Polskiego społeczeństwa.


Nie jest tak źle: Pablo jest bardzo stabilny w swoich lękach i paranojach.
Krytyczne były tylko pierwsze lata.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 07-02-2014, 22:01   

Cytat:
Jerzy Owsiak w bardzo osobistym i emocjonalnym wystąpieniu na swoim blogu opowiedział o trudnych chwilach, jakie ostatnio przeżył. Wyznał, że "złożył rezygnację ze wszystkiego", ze wszystkich funkcji pełnionych w WOŚP, jak również z członkostwa Radzie Społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich.
Prawie 40-minutowe przemówienie Owsiaka, zostało jednak zostało słowami "nadal jesteśmy razem i robimy swoje".
Wystąpienie założyciela Wielkiej Orkiestry to reakcja na szkalujące jego i WOŚP wpisy internetowe blogera Piotra W., znanego pod pseudonimem MatkaKurka. Proces w tej sprawie toczy się przed sądem w Złotoryi.


Źródło:
www.wiadomosci.wp.pl
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 08-02-2014, 12:02   

Niezależnie od tego co pożytecznego zrobił Owsiak nie rozumiem jego histerii. Fundacja to także rodzaj biznesu. Każdy kto prowadzi biznes musi być zawsze przygotowany na to, że ktoś będzie sprawdzał jego kwity.
Więc bez urazy - kwity na stół poproszę.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 08-02-2014, 16:30   

Cytat:
- Cieszę się, że Jerzy Owsiak wycofał się z decyzji o odejściu z WOŚP - powiedziała prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego Alicja Chybicka. Bez Owsiaka WOŚP nie będzie istnieć, nie ma orkiestry bez dyrygenta - dodała.
Na swoim videoblogu Owsiak wyznał, że chciał zrezygnować z pracy dla WOŚP, ale odwiodły go od tego listy od wolontariuszy i osób, które zawdzięczają życie i zdrowie sprzętowi od fundacji.

.................
Jak poinformowała Fundacja WOŚP, Owsiak wyjechał "na zasłużony urlop".


Źródło:
www.wiadomosci.wp.pl
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 08-02-2014, 20:31   

czy O. Dyrektor kwity na stół położył?
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17