Poprzedni temat «» Następny temat
kogo reprezentuje burmistrz?
Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-05-2008, 22:03   

Kawał poszedł do dowcipów, reszta głupich uwag do kosza.

Ja temat wywołania munduru burmistrza przez almayera traktuję jako zaproszenie do nieco szerszej dyskusji tak jak to potraktował Pretekst (zresztą w pierwszym poście wyraźnie można to odczytać).
Dyskusji na temat który tu i ówdzie się przewijał, niemniej jednak nie został potraktowany jeszcze oddzielnie. Jest więc o czym mówić.

Powyższy post zostawiam, jako typowy przykład braku rzeczowych argumentów, a w zamian otrzymujemy szydzenie i próby zdyskredytowania i to mało składne na dodatek.
Poziom wypowiedzi zaiste kopalniany: jakieś -10
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-05-2008, 23:34   

Cytat:
Odnośnie tematów "kto" i "jak" rządzi w Wieliczce proponuję koledze rozmowę z przewodniczącym osiedla Lekarka.

To się nazywa rzeczowy argument :) Ale tak to już jest, najlepiej coś takiego rzucić oczywiście anonimowo, zawsze jest szansa, że jakiś "smród" się przyklei.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 07-05-2008, 18:41   

pablo napisał/a:
Jest to granica "śliska" i my mieszkańcy powinniśmy bacznie obserwować, czy się za bardzo nie przesuwa.

Wizja Wieliczki turystyczno-uzdrowiskowej (i związane z tym duże nakłady na centrum miasta) to dla mieszkańców Gminy czy dla turystów?
A jaki procent mieszkańców Gminy uzyskuje swoje dochody z Kopalni? (ostatnio wypowiedziano umowy i zlikwidowano prywatne kioski na terenie Kopalni w najbliższych planach likwidacja przewodników).
Dlaczego tylko 40% wśród zwiedzających to Polacy? (przy dotacjach państwowych kilkadziesiąt milionów złotych Polacy nagminnie odchodzą od kasy ze względu na ceny).
A Studium według Ciebie przekroczyło tą granicę bo dla mnie to pozbycie się konkurencji szczególnie parkingowej przy ul. Dembowskiego.
A uchwała XV/193/2008 dotycząca zmiany planu zagospodarowania terenów pod Straż Powiatową której to Kopalnia chce się pozbyć z Parku Kingi przekroczyło tą granicę, bo dla mnie tak.
Czy pan Zbigniew Zarębski uznaje jakiekolwiek formy sprzeciwu wśród podwładnych ( także obecnego burmistrza który wcale nie musi wygrać następnych wyborów, a na pewno drugi raz nie dostanie mojego głosu)?
Ja twierdzę, że nie.
pablo napisał/a:
To się nazywa rzeczowy argument :) Ale tak to już jest, najlepiej coś takiego rzucić oczywiście anonimowo, zawsze jest szansa, że jakiś "smród" się przyklei.

Moje argumenty przytoczyłem powyżej. Widzę sytuację trochę inaczej, Ty masz prawo do swojej oceny sytuacji.
Odnośnie mundurów, jeżeli w Kurierze Wielickim marzec 2008 na zdjęciu na str 13 widzę w mundurze górniczym radnego Lurańca ( z tego co słyszałem nabytek kopalni po ostatnich wyborach) to w tym temacie chyba już nic mnie nie zaskoczy.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 07-05-2008, 19:44   

gość napisał/a:
A uchwała XV/193/2008 dotycząca zmiany planu zagospodarowania terenów pod Straż Powiatową której to Kopalnia chce się pozbyć z Parku Kingi

o wyprowadzce Straży z parku Kingi mówiło sie już za poprzedniego burmistrza, a teraz zostało to zatwierdzone. Czas na to był już najwyższy bo wyjazd wozu bojowego z terenu kopalni to była loteria .Straż została ulokowana dawno temu w parku ze względu na częste pożary w kopalni, które teraz nie występują. Wyprowadzka Straży jest jak najbardziej namiejscu, co potwierdzają sami strażacy(rozmawiałem o tym z b. komendantem , P. Czekajem)
 
 
     
gość
Gość
Wysłany: 07-05-2008, 20:19   

Tomek73 napisał/a:
o wyprowadzce Straży z parku Kingi mówiło sie już za poprzedniego burmistrza

Tego akurat nie słyszałem, natomiast słyszałem o osobnym dojeździe po dawnych torach kolejowych od ulicy Matejki.
Straż Powiatowa na terenie Kopalni a ekspresową zmianę w Planie Zagospodarowania realizuje Gmina (przypomnę, że Plan Zagospodarowania Gminy rozpoczęty).
Kto za to zapłaci?
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-05-2008, 20:58   

Możesz rozwinąć temat:

Cytat:
A Studium według Ciebie przekroczyło tą granicę bo dla mnie to pozbycie się konkurencji szczególnie parkingowej przy ul. Dembowskiego.

Bo nic nie słyszałem na ten temat. Czyżby miasto robiło coś, co ma zlikwidować prywatne parkingi w mieście?

Fakt bilety są za drogie, ale czy burmistrz ma na to wpływ? Ja mam nadzieję, że kopalnia da zarobić miastu po otwarciu szybu na Placu Kościuszki...

I zastanawiam się nad jeszcze jednym, kopalnia póki co jest państwowa, co ma dyrektor z tego, że np. przejmie sklepiki w kopalni lub wywali przewodników? Może mi ktoś podpowiedzieć motyw?
 
     
polak
Gość
Wysłany: 07-05-2008, 22:18   

Post usunięty i przeniesiony do smietnika. Wypowiedź była zupełnie nieczytelna z powodu całkowitej nieumiejętności zastosowania przez autora interpunkcji. Uprzejmie proszę w przyszlosci pisać zrozumiale używając kropek, przecinków, polskich znaków oraz dużych liter rozpoczynających zdanie.
Tardas
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 08-05-2008, 06:59   

Burmistrz Wieliczki w mundurze górniczym "to niebywałe" !!!!!

Jak się zastanowić bliżej i rozeznać sprawę to kopalnia, jak masoni i cykliści są wszędzie

Herb Wieliczki :
"tarcza z obwódka czarną, w której na niebieskim tle umiejscowione są w układzie symetrycznym narzędzia pracy górniczej (!!!) koloru żółtego: w części centralnej jest młot zwany "Posółt" a na obu stronach dwa kilofy"

Podobnie wygląda flaga gminy.

A do tego: Nazwą uroczystą i honorową jest: "Królewskie Górnicze (!!!) Wolne Miasto Wieliczka"

http://www.wrotamalopolsk...ny_02112007.pdf

to po prostu niebywałe :D "jak może kopalnia tak zawładnąć miastem" :diabel:

i do tego burmistrz raz na rok nosi mundur górniczy - no nie
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-05-2008, 08:33   

pablo napisał/a:
I zastanawiam się nad jeszcze jednym, kopalnia póki co jest państwowa, co ma dyrektor z tego, że np. przejmie sklepiki w kopalni lub wywali przewodników? Może mi ktoś podpowiedzieć motyw?

Z tego co czytałem to dokładnie jednoosobowa spółka skarbu państwa.
Można tworzyć np. różne spółki córki i delegować zarządzanie czy zadania w obrębie danych spraw, po to aby nie odprowadzać zbyt dużo do kasy państwowej.
Przykładem może być spółka trasa turystyczna. A i żeby nie było, usłyszałem to na własne uszy od jednego z pracowników kopalni, bynajmniej nie szeregowego.

Nord napisał/a:
Herb Wieliczki :
"tarcza z obwódka czarną, w której na niebieskim tle umiejscowione są w układzie symetrycznym narzędzia pracy górniczej (!!!) koloru żółtego: w części centralnej jest młot zwany "Posółt" a na obu stronach dwa kilofy"

Podobnie wygląda flaga gminy.

A do tego: Nazwą uroczystą i honorową jest: "Królewskie Górnicze (!!!) Wolne Miasto Wieliczka"

I racja, odniesień do kopalni, historii miasta nie da się uniknąć.
Moim zdaniem jednak nie należy mylić dwóch płaszczyzn postrzegania Wieliczki.

Jedna to jak Wieliczka jest postrzegana na zewnątrz. Odpowiedź chyba znamy - Wieliczka=Kopalnia.
Tak nas chyba kojarzy przeciętny krajan czy turysta z zagranicy. Czy się to komuś podoba czy nie tak jest i tak będzie i właściwie nie ma co próbować tego zmieniać bo to i tak nie ma sensu.

Druga to jak Wieliczka postrzegana jest od wewnątrz, przez mieszkańców. Czy i tutaj też możemy postawić znak równości? Moim zdaniem nie do końca. Z jednej strony jest tradycja, historia, nadal silne związki z kopalnią. Z drugiej jednak strony takie wypowiedzi mieszkańców, jak zaprezentowane w ostatnich podglądaczach, na temat kopalni są dość często spotykane. Bo co taki przeciętny mieszkaniec Wieliczki ma z tego że jest kopalnia? Może się pochwalić przed znajomymi z daleka, czy zjechać na dół raz do roku za złotówkę. Nieliczni może mają jakiś biznesik pod kopalnią, niektórzy tam pracują ale to jest raczej ułamek społeczności. No i jeszcze chyba kopalnia płaci jakieś podatki od nieruchomości do kasy miasta, choć nie bardzo mi wiadomo ile.

Owszem kiedyś było inaczej bo niemal wszyscy tam pracowali albo pracowali na rzecz dostarczając różne usługi towary wyroby itp. Ale te czasy już nie wrócą, szczególnie jeśli się weźmie pod uwagę ten słynny wskaźnik migracji - coraz więcej ludności napływowej bardziej zainteresowanej wyprowadzeniem się z Krakowa, po to żeby mieć domek, kawałek trawnika i ogródka i lepsze powietrze. Czy takich ludzi interesuje tak bardzo ta uroczysta i honorowa nazwa miasta czy mundur galowy burmistrza? Moim zdaniem nie bardzo i kiedyś, może nie w najbliższych wyborach, okaże się może, że obecny "desant z kopalni" się na tym przejedzie.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 08-05-2008, 11:49   

Super to podsumowałeś :)
Cała prawda :)
_________________
 
     
gość
Gość
Wysłany: 08-05-2008, 19:20   

Nord napisał/a:
to po prostu niebywałe :D "jak może kopalnia tak zawładnąć miastem" :diabel:

Sprytem i zaistniałą sytuacją:
1.Głosowanie w ostatnich wyborach byle kto byle nie Duda,
2.Wizja kariery dla młodych, ambitnych ale wiernych (chociaż czasem miernych),
3.Sprytny zabieg z Radnym Dudą (zatrudnienie w Urzędzie Miasta na stanowisku pełnomocnika w związku z kłopotami pana Dudy z pracą i pozbycie się w/w z Rady Miasta i Gminy).
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 09-05-2008, 05:25   

Cytat:
1.Głosowanie w ostatnich wyborach byle kto byle nie Duda,
prawda jest taka że w ostatnich wyborach nie było na kogo głosować. Duda się nie sprawdził. Nie dziwi mnie to że ludzie w tym ja chcieli mieć choć cień nadziei że może coś sie zmieni.
_________________
Pozdrawiam
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-05-2008, 07:17   

a nie zmienia się? :)
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 09-05-2008, 08:38   

pablo, nie napisałam że nie ;)
_________________
Pozdrawiam
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 09-05-2008, 10:36   

agga napisał/a:
prawda jest taka że w ostatnich wyborach nie było na kogo głosować


Jak to nie było na kogo głosować :) ??? oto kandydaci:

1 Duda Józef - Koźmice Wielkie, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe w Wieliczce, członek Platformy Obywatelskiej Rzeczypospolitej Polskiej

2 Hrabia Romuald - Kraków, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców WIELICZKA - GMINĄ PRZYSZŁOŚCI, nie należy do partii politycznej

3 Kozioł Artur - Wieliczka, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, członek Prawa i Sprawiedliwości

4 Lisowski Maciej - Wieliczka, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Niezależność i Skuteczność", nie należy do partii politycznej

5 Pankiewicz Lech - Wieliczka, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców LOKALNA INICJATYWA SAMORZĄDOWA, nie należy do partii politycznej
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16