Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejny SUPER OS nadchodzi!
Autor Wiadomość
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 16-02-2008, 09:08   Wieliczka z Hołowczycem

Cytat:
Wieliczka z Hołowczycem

... minął termin nadsyłania zgłoszeń na drugą edycję Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza - impreza odbędzie się w Wieliczce w niedzielę, 24 lutego. Organizatorzy wprowadzili limit 35 załóg.

- Mamy na liście niemal całą krajową czołówkę - powiedział Autoklubowi dyrektor Memoriału, Andrzej Borowiczka. - Startuje Leszek Kuzaj. Zapowiedział się Krzysztof Hołowczyc, który obiecał, że jeżeli obowiązki nie wyciągną go z Polski, to na pewno przyjedzie. Będą Michał Bębenek, Paweł Dytko, Mariusz Stec, Mariusz Małyszczycki, Marcin Bełtowski, Robert Kus, który utworzy załogę z Jarkiem Baranem.

Michał Sołowow niestety nie dał rady - zadecydowały zobowiązania związane z testami. Tomek Czopik nie posiada samochodu. Michał Kościuszko w piątek odlatuje na Rajd Meksyku. Kombinował, żeby lecieć w niedzielę po południu, ale nie było połączenia.

Na liście są trzy Citroeny C2 R2. Zaprosiliśmy pierwszą trójkę w generalce ubiegłorocznego Pucharu PZM. Obok Mariusza Małyszczyckiego startuje również Sławomir Sawicki. Zabraknie Mariusza Nowocienia, który nie posiada obecnie rajdówki.

Przyjmując zgłoszenia, staraliśmy się dać pierwszeństwo posiadaczom licencji R. Chcieliśmy uniknąć takich sytuacji, jak przed rokiem. Młodzież urywała koła, zaliczała słupy, rozbijała szykany. Następowały przerwy i wydłużała się impreza. Oczywiście, ktoś z czołówki może zrobić to samo, ale szanse są mniejsze.

Trasa pozostanie bez zmian. Był pomysł, żeby ją wydłużyć, jednak uznaliśmy, że nowy fragment jest zbyt niebezpieczny. W końcu zawody mają stanowić pewną formę uczczenia pamięci dwóch wielkich kierowców, a ściganie to drugoplanowa sprawa. Gdyby ulice były szersze, w ogóle zrezygnowalibyśmy z pomiaru czasu i kierowcy mogliby jeździć pod publiczność. Niestety, na tej trasie jest tylko jedno szersze miejsce - nawrót na skrzyżowaniu.

Patrzę za okno i liczymy na poprawę pogody. Po śniegu raczej nie dałoby się jeździć, choć trzymamy pod parą dwa pługi i solarkę! Ale meteorolodzy zapowiadają ocieplenie.

Źródło: http://www.autoklub.pl/


Zapowiada się rewelacyjna impreza mam nadzieje że pogoda dopisze i frekwencja też. TYLKO PAMIĘTAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE !!! Na pewno organizatorzy dobrze zabezpieczą imprezę i rajd będzie bezpieczny dla uczestników i widzów.
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-02-2008, 20:46   

dzisiaj na latarniach wzdłuż drogi prowadzącej koło bloków 7,6,5,4 oś Szymanowskiego pojawiły się kartki z informacją żeby nie parkować od 23 lutego od 20:00 do 24 lutego do 16;00. Czy to możliwe żeby ta dróżka była brana pod uwagę przy wytyczaniu trasy rajdu???
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 19-02-2008, 17:48   Lista zgłoszeń

Jest już oficjalna lista zgłoszeń:
Nazwiska mówią same za siebie + 9 Lancerów, 3 Imprezy a największe wrażenie robi legendarna Corolla WRC zdobywczyni Mistrzostwa Świata w kategorii producentów i kierowców !!!

1 Bednarski Łukasz Citroen C2R2
2 Bełtowski Marcin Subaru Impreza
3 Bębenek Michał Lancer evo 9
4 Brzykcy Paweł Opel Astra OPC
5 Chmielewski Jan Citroen C2R2
6 Duda Grzegorz Lancer evo 8
7 Dudziak Paweł Opel Astra GSI
8 Dytko Paweł Lancer evo 9
9 Gadowski Łukasz Nissan Micra
10 Hołowczyc Krzysztof Subaru Impreza
11 Kamiński Daniel Renault Clio Wiliams
12 Karnabal Stefan Lancer evo 9
13 Klementowicz Marek BMW 320 i
14 Kopko Paweł Opel Astra GSI
15 Kosmowski Paweł Peugeot 106 rallye
16 Kręcioch Rafał Renault Clio
17 Kus Robert Lancer evo 6
18 Kuzaj Leszek Subaru Impreza
19 Małyszczycki Mariusz Toyota Corolla WRC
20 Mikołajczyk Paweł Fiat S.C.
21 Mikołajczyk Tomasz Lancer evo 6
22 Murdziński Rafał Fiat S.C.
23 Nowakowski Jerzy BMW 318
24 Para Jerzy Renault Clio
25 Piotrowski Ariel Citroen C2R2
26 Sawicki Sławomir Lancer evo 9
27 Stec Mariusz Lancer evo 9
28 Streer Michał Lancer evo 6
29 Zawodny Monika Peugeot 106
 
     
wicked 
Skarbnik


Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 81
Wysłany: 19-02-2008, 20:30   

to mi się podoba:) nie mogę doczekac się niedzieli! :)))
 
     
MI
Gość
Wysłany: 20-02-2008, 20:37   

bat napisał/a:
Czy mógłby ktoś napisać jak wyglądała trasa w ubiegłym roku? o ile w tym będzie taka sama... (wtedy jeszcze nie mieszkałem w Wieliczce, więc nie wiem jak się najkorzystniej ustawić:)


JEżeli tak jak w zeszłym roku to:
start zatoka przy ul Mickiewicza (koło parku) potem prawy w Nowy Swiat, prawy w Kościuszki, lewy w Jedynaka, prawy w Nowy Swiat, prawy w Kościuszki (pod dawny Wiadukt) potem lewy w Mickiewicza i jesteśmy w okolicach Startu.Taka zamknieta pętla.
Prponuje stanąc w okolicach Avity. Pozdrawiam.
 
     
MI
Gość
Wysłany: 20-02-2008, 20:40   

W poprzednim poście pomyłem jeden z zakrętów :)
teraz prawidłowo:
start zatoka przy ul Mickiewicza (koło parku) potem prawy w Nowy Swiat, prawy w Kościuszki, lewy w Jedynaka, lewy w Nowy Swiat, prawy w Kościuszki (pod dawny Wiadukt) potem lewy w Mickiewicza i jesteśmy w okolicach Startu.Taka zamknieta pętla.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 20-02-2008, 21:04   

MI napisał/a:
start zatoka przy ul Mickiewicza (koło parku)

Dotyczy to chyba zatoki przy ul. Matejki, obok Parku Mickiewicza.
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 20-02-2008, 21:14   

almayer napisał/a:
dzisiaj na latarniach wzdłuż drogi prowadzącej koło bloków 7,6,5,4 oś Szymanowskiego pojawiły się kartki z informacją żeby nie parkować od 23 lutego od 20:00 do 24 lutego do 16;00. Czy to możliwe żeby ta dróżka była brana pod uwagę przy wytyczaniu trasy rajdu???

Faktycznie, ja też widziałem te plakaty. Chyba organizatorzy wykazali się nadgorliwością, albo chcieli zrobić głupi żart. Nie wyobrażam sobie, że mieszkańcy 4 bloków usuną swoje samochody z parkingów przyblokowych - to przecież kilkadziesiąt pojazdów.
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 20-02-2008, 21:37   

Tardas napisał/a:
mieszkańcy 4 bloków usuną swoje samochody z parkingów przyblokowych

Samochodu napewno nikt nie usunie z parkingów przyblokowych (jest to teren prywatny), ale również nikt podczas imprezy nie będzie mógł opuścić osiedla. Za to parking - lotnisko przy ul. Kościuszki i wszystkie sąsiednie zakamarki będą totalnie zablokowane przez kibiców.

Trasa (z poprawką) przedstawiona przez MI ma długość wg mapy 1800m. Regulamin imprezy przewiduje 1750m. I to chyba taki przebieg będzie miał niedzielny OS.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 21-02-2008, 17:53   

Oto fragment wywiadu jaki Janusz Kulig udzielił redaktorowi TopRally-News 12 lutego 2004, a więc na dzień przed tragicznym wypadkiem.
Cytat:
Wiemy, że podczas rajdów jeździ Pan diabelnie szybko. A jak w normalnym ruchu drogowym jeździ Janusz Kulig ?

Wydaje mi się, że jakiś tam okres „buńczucznej młodości” mam już dawno za sobą. Zresztą nigdy w jakiś szczególny sposób nie nadużywałem prędkości. Oczywiście zdarzają się sytuacje, że jeżdżę szybciej, niż nakazują przepisy ruchu drogowego, takim ideałem znowu nie jestem. Natomiast na pewno ten ładunek emocji pozostawiam gdzieś na odcinkach specjalnych, więc w ruchu „otwartym” staram się jeździć normalnie. Oczywiście zdarzają się sytuacje bardzo sporadycznie, że gdzieś bardzo się śpieszę i wtedy oczywiście jadę nieco szybciej niż nakazywałyby tego przepisy ruchu drogowego, ale wydaje mi się, że staram się dobierać prędkość do okoliczności i warunków w jakich się znajduję.

Zachęcam do obszernej lektury: http://www.toprally.pl/ki...atni_wywiad.php
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-02-2008, 19:45   

A gdzie jest sklep avity?
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 21-02-2008, 20:43   

pablo napisał/a:
A gdzie jest sklep avity?

Przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Nowego Świata.
 
     
MI
Gość
Wysłany: 21-02-2008, 21:30   

nacomito napisał/a:
MI napisał/a:
start zatoka przy ul Mickiewicza (koło parku)

Dotyczy to chyba zatoki przy ul. Matejki, obok Parku Mickiewicza.


Dzięki za poprawkę - oczywiście że Matejki. Pomyliłem nazwy uilc (zawsze mi sie te dwie mylą:) )
Co do usuwania samochodów - oczywiście że nikt nie bedzie usuwał samochodów. Być moze chodzi tylko o zachowanie przejzdności tych dróg. Na każdym oesie są drogi ewakuacujne mające na celu umożliwić szybki wyjazd karetki z oesu. Być może mają one pełnić taką role zgodnie z planem zabezpieczenia. Innego wytłumaczenia nie znajduję:)

Jak podkreślają Ci którzy znali osobiście Kuliga, w jeżdzie codziennej był bardzo spokojnym kierowcą, wręcz zbyt przepisowym. Do dziś nie moge pojąć że tak głupio zginął :( Wyjątkowy pod kazdym wzgledem. O takich ludziach trzeba pamietać, bo on zawsze pamiętał o tych co przy oesie stali...
 
     
TakiTam
Gość
Wysłany: 24-02-2008, 09:07   

Może Janusza poprostu w niebie potrzebowali na instruktora jazdy :)
 
     
Bolololo
Gość
Wysłany: 24-02-2008, 17:44   

No i leszek wygral :)
Byla piekna pogoda, masa ludzi, ciekawe wypadki i niezla zabawa :)
Ogolnie coraz fajniej sie robi.
Oficjalnie o rajdzie :
http://www.roadlook.pl/sp...a-i-kuliga.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16