Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs Prawa Jazdy
Autor Wiadomość
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-11-2008, 21:47   

cześc Jowi, ja chodziłam na prawko 3 lata temu do Motofartu i szczerze mogę polecić - zdałam za 1 pierwszym razem i z tego co wiem duża część kursantów stamtąd też tak zdawała. Wykłady załatwiasz na miejscu bo w Wieliczce, a jazdy masz po Krakowie, które zresztą zaczynasz i kończysz tam (umawiasz się z instruktorem w konkretnym miejscu w krk).
O Driverze również słyszałam bardzo nieprzychylne opinie, chociaż pracuje tam teraz pan Tadeusz (wcześniej w Motofarcie), ale chyba właściciel ciągle rzuca złe światło na tą szkołę jazdy.
Co do Krakowa - koleżanka polecała LUZ, ale i tu trzeba trafić na dobrego instruktora - mogę dopytać z kim jeździła i dać Ci znać na pw.
Powodzenia!

ps. a na andrzejki niestety nic nie polecę :)
 
     
marysia
Gość
Wysłany: 06-11-2008, 09:33   

A ja mam inne trochę pytanie. Chciałam poćwiczyć parkowanie na kopertę :oops: . Wiecie gdzie można to spokojenie zrobić, bez gapiów. Znacie jakiś spokojny parking w Wieliczce lub okolicach?
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-11-2008, 11:20   

w Brzesku na starym lotnisku ;)
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 06-11-2008, 14:11   

Spróbuj na Targowicy - dojazd od Mietniowskiej-są tam dwa place. Jak nie bedziesz bardzo wyć silnikiem to nikt nie zwróci nawet na to uwagi. Tylko pacholki musisz sobie sama wykombinować.
 
 
     
Wlck
Gość
Wysłany: 06-11-2008, 18:00   

po 21-22 można na parkingu dawnego PKS'u tylko czasem policja robi kółeczko na tym parkingu albo na parkingu dawnego Biedronki (dawny PLUS) tylko tyle co to pachołki trzeba załatwic i już można cwiczyc
 
     
Jowita
Gość
Wysłany: 07-11-2008, 18:39   

Chyba jednak zdecyduję się na wielicki LOK ; P dziekuje wszystkim za opinie, pozdrawiam
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-11-2008, 19:41   

Wspolczuje wyboru , ale to Twoja decyzja
_________________
 
     
mattihau 
Siuda Baba


Wiek: 35
Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-11-2008, 23:53   

Cytat:
Chyba jednak zdecyduję się na wielicki LOK ; P dziekuje wszystkim za opinie, pozdrawiam


przemo napisał/a:
Wspolczuje wyboru , ale to Twoja decyzja


Przemo pisząc coś takiego warto podać argumentacje...

Ja osobiście uważam LOK za najlepszy wybór ze szkół wielickich. Ja zdałem z 2 razem a kierowca ze mnie bardzo średni i nie mam predyspozycji kierowcy wręcz nie lubię jeździć. Wszyscy znajomi którzy uczyli się w LOKu zdali za maks 2 razem.
_________________
Szkolenia Komputerowe w Wieliczce - www.uzytecznainformatyka.pl
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 08-11-2008, 14:18   

przemo napisał/a:
Wspolczuje wyboru , ale to Twoja decyzja

Przemo, uczyłeś się jeżdzić w innej szkole to możesz mówić gdzie jest OK. Nie jeżdziłeś w LOKu więc opinie o tej szkole szkoły jazdy wyrobiłeś na podstawie opowiadań ( a czy zawsze prawdziwych ?). Znam wiele osób które uczyły sie w LOKu i jakoś nie narzekały.
 
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 27-11-2008, 15:16   

Cytat:
Egzamin na prawo jazdy: dlaczego oblewają?

Pod Wawelem egzamin na prawo jazdy zdaje zaledwie co trzeci kandydat na kierowcę. Według instruktorów przyczyna takiego stanu rzeczy leży bardziej w słabym przygotowaniu zdających niż szczególnych trudnościach na ulicach miasta.
więcej: http://miasta.gazeta.pl/krakow/0,35798.html
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-11-2008, 20:12   

Raczej durnym oczekiwaniem egzaminujących czy też tworzących prawo, że kursant po ok 20 godzinach będzie jeździł bezbłędnie. Nie wiem czy np. dalej jest ten przepis, a podobno był, że na placu można tylko raz skorygować cofanie czy parkowanie. Jeżdżąc x lat zdarza mi się nawet 2 lub 3 razy je skorygować jak się źle przymierzę. To samo na mieście, jeden błąd i fru. Przecież jeździć uczy dopiero rzeczywista praktyka.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-11-2008, 20:44   

heh.. podobnie jest z egzaminami na studiach.. jak mozna wiedziec wszystko po 2 godzinach nauki? ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-11-2008, 00:59   

ale w Krakowie i tak jest lepiej zdawać niż np w takim Tarnowie gdzie się odbyło nauki itd gdzie i tak mało kto zdaje...
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 28-11-2008, 10:39   

" Zdawalność " w Krakowie i w Tarnowie jest podobna - co więcej w Tarnowie powinno być nawet troche łatwiej -w okolicy MORDu nie ma tylu rozbudowanych skrzyżowań ile jest w Krakowie

za Dziennikiem Polskim

Chcesz zdobyć prawo jazdy? Pojedź do Nowego Sącza.

RUCH DROGOWY. Czy egzaminatorzy w mniejszych miastach Małopolski są najbardziej wyrozumiali, czy może tamtejsi instruktorzy najlepiej uczą jeździć? Kraków w obu przypadkach wypada fatalnie.

Wszystkie nowosądeckie ośrodki szkolenia kierowców z pierwszej "10" mogą pochwalić się tym, że ponad połowa ich kursantów zdaje egzamin na prawo jazdy już za pierwszym razem. W Krakowie nawet najlepsza szkoła nauki jazdy nie przekracza 50-procen­towego progu.

Wyniki egzaminów na prawo jazdy w poszczególnych ośrodkach ruchu drogowego są zbieżne z wynikami pracy ośrodków szkolenia kierowców. W Krakowie lider rankingu najlepszych szkół może pochwalić się, że 45 proc. jego kursantów zdaje już za pierwszym razem. W Nowym Sączu najlepsza szkoła ma blisko 75-procentowy wskaźnik zdawalności w pierwszym terminie. A do tego, by zmieścić się w pierwszej "10" nowosądeckich szkół nauki jazdy, trzeba było tak wyszkolić kursantów, by 55 proc. z nich pozytywnie przeszło egzamin już za pierwszym razem. W Krakowie pierwszą "10" zamyka szkoła, której co trzeci absolwent radzi sobie w pierwszym terminie.

Aby ułatwić przyszłym kierowcom wybór szkoły nauki jazdy, publikujemy ranking ośrodków szkolenia kierowców. Uwzględniono w nim tylko te ośrodki, z których w ciągu trzech pierwszych kwartałów tego roku co najmniej 30 kursantów przystąpiło do pierwszego egzaminu na prawo jazdy. Informacje o liczbie przystępujących do egzaminu i zdających egzaminy otrzymaliśmy z Małopolskich Ośrodków Ruchu Drogowego w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu.

Pełny wykaz ośrodków (z których do egzaminu przystąpiło co najmniej 30 kursantów) i efekty ich pracy (procent zdających w pierwszym terminie) można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Wiecej info, w tym rankinng szkół na stronie
http://www.dziennik.krako...Kraj/01/01.html
 
 
     
tomek
Gość
Wysłany: 22-01-2009, 19:59   

hej! mam pytanie którego instruktora jazdy polecacie z wielickiego LOKU i dlaczego? czy jezdzil ktos z panią Jabłońską?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17