Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
21-10-2010, 08:54
Magda Gessler w Wieliczce
Autor Wiadomość
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 30-03-2011, 12:05   

przemo napisał/a:
Ogólnie talerz bigosu za 25 zł
Mysle, ze trzeba zobaczyc. Jest bigos i bigos. Miesko, grzybki, chlebek, maselko, wielkosc porcji.... Duzo czynnikow. Restauracja tez nie bedzie miala takich cen jak bar przydrozny.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-03-2011, 12:15   

Trzeba iść i spróbować. Potem wypisujcie, że drogo, że coś nie tak.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-03-2011, 15:31   

master7 napisał/a:
Trzeba iść i spróbować. Potem wypisujcie, że drogo, że coś nie tak.


A widziałeś już gdzieś bigos w tej cenie?
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 30-03-2011, 15:57   

raphalsky napisał/a:
A widziałeś już gdzieś bigos w tej cenie?

Kiedyś musi nastąpić ten pierwszy raz.
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 30-03-2011, 16:44   

raphalsky napisał/a:
master7 napisał/a:
Trzeba iść i spróbować. Potem wypisujcie, że drogo, że coś nie tak.


A widziałeś już gdzieś bigos w tej cenie?
http://www.megaparty.pl/restaurant/meal/view.do?id=1122715&idMeal=1425077
 
     
RudaBaba 
Kopacz


Osiedle: Planty
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 7
Wysłany: 30-03-2011, 19:42   

przemo napisał/a:
A ja dziś usłyszałem taką wersję :
Właściciel nie chciał aby TVN wyemitował program, więć stacja poszła na droge sądową ( pewnie postraszenie sądem ). Włascicielowi groziła kara finansowa ( pewnie nie mała ) i musiał się zgodzic na emisje. Stąd scieli to na maxa i odtrabili sukces.

Co do miłości Pana właściciela do pierwszej zony też się duzo mówi, ale o tym juz na forum nie będe pisał :))


Ja bardziej obstawiam, że właściciel nie chciał tam żadnej zmiany i już podczas kręcenia były zgrzyty, a że jest po by passach to nie zrobili afery i nieudanej rewolucji. Młode zdrowe chłopaki z Jeszburgera na tym fizycznie nie ucierpiały, tutaj by mieli problem gdyby im Szatkowski kopnął w kalendarz. Dlatego też pewnie zmiany wizualne Maxima były zerowe, lekka kosmetyka (ZA-WIO-DŁAM-SIĘ!)

Mnie w tym wszystkim najbardziej dziwiło to, że córka nie ma wstępu do mieszkania ojca (i jego nowej kobiety?). "Tata mi nie zostawił kluczy do mieszkania..." To ona nie ma swoich? Fajnie, pracuje tam, całe dnie siedzi w restauracji, a nie może wejść do domu ojca, nawet nie ma drugich kluczy. I ta tajemnica, która nie pozwala kucharzowi włączyć klimy...

A podsumowując- odcinek słaby, rewolucja mizerna. Ale strudel wyglądał smakowicie :030:
 
     
RudaBaba 
Kopacz


Osiedle: Planty
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 7
Wysłany: 30-03-2011, 19:50   

Wygląd miasta w KR? Po stokroć dziękuję za to, że nie pokazali tego burdelowego ekonomika z zielonymi oknami!

Jeszcze jedna mała uwaga o której zapomniałam- jeżeli sz. p. Monika nazywa ludzi dziwolągami, to potem niech się nie dziwi, że ludzie ją nazywają po swojemu i komentują jej wygląd i styl bycia (nie napiszę jak, bo bana dostanę ;))
 
     
mgan 
Groty kryształowe


Osiedle: Oś.Sienkiewicza
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-03-2011, 20:40   

"Chrzczenie piwa- najgłupsza rzecz o jaką można oskarżyć knajpę, bo to jest zwyczajnie niewykonalne i bez sensu. Ochrzcić piwo butelkowe? Ma to jakiś sens żeby zostawić w butelce trochę piwa? Spijać potem takie wygazowane resztki?" Zamówiłem butelkowe 0,5 żywiec,przyniesiono mi w szklance 0,5 /bez butelki/bez piany,prawie nie było koloru,a wierz mi jestem smakoszem.Przypuszczam że mieli tylko 0,33 reszta to była woda,uśmiałem się ,nie mam żalu,myślę że to jednorazowy wybryk.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 31-03-2011, 00:12   

RudaBaba napisał/a:
I ta tajemnica, która nie pozwala kucharzowi włączyć klimy...


No jaja normalnie , elektryka zamówic i zrobic włacznik no ale może na pradzie i dobre kilka kilowatów zaoszczedzi.
Jak sie kucharz zwolni a na pewno tak bedzie bo widac że chłopak ambitny i rozumny to dostanie lepszą kasę i warunki a oni nie wiem z czym zostaną ....

RudaBaba napisał/a:
p. Monika nazywa ludzi dziwolągami, to potem niech się nie dziwi, że ludzie ją nazywają po swojemu i komentują jej wygląd i styl bycia


No dobrze że nie nazwała dzikami :P

raphalsky napisał/a:
A widziałeś już gdzieś bigos w tej cenie?


Zależy jaka porcja bo ja widziałem ale byla cała kupa na talerzu, no ale...to nie knajpa dla tirowców :-)

Reasumując jak ojciec się nie odseparuje i nie zajmie czymś innym i nie da pełnej reki córce to nie wróżę tam nic dobrego.
Kucharz urósł teraz więc i nie będzie miał problemu z ofertami bo takie podejście własciciela do pracowników to lekko mówiąc jest nie na miejscu.
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 31-03-2011, 08:33   

Fakt, ten wyciąg którego nie można załączyć w kuchni , przy pracy to mnie lekko zszokował.
Co do wyglądu córki właściciela - nie wypowiadam się - nie czuję się kompetentan.
Zmian w wyglądzie (PRL wiecznie żywy) to w Maximie jakoś nie zauważyłam.
I te sztuczne kwiaty.. :/
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 31-03-2011, 09:36   

jolakozaczka napisał/a:
nie czuję się kompetentan
Nie potrzeba specjalnych kompetencji, wystarczy pare ogolnych wartosci :)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 31-03-2011, 16:38   

jolakozaczka napisał/a:
Fakt, ten wyciąg którego nie można załączyć w kuchni , przy pracy to mnie lekko zszokował.


Na końcu okazało się, że wyciąg jednak nie działa, a ja odebrałem gadkę z włącznikiem za ściemę.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 31-03-2011, 18:56   

Nie, nie. Wlacznik jest na gorze i wlacza wyciag. Niedzialajacy wprawdzie ale zawsze :D
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 01-04-2011, 09:05   

[quote="nietopesh"]
Krakuska napisał/a:
kamerzysta napracował żeby szkaradności i beznadziei Wieliczki nie pokazywać.


nietopesh napisał/a:
dlatego mówie że się ładnie prezentuje ;)

Przyjmijmy, że tu się zgadzamy :D
Ale sprawiedliwość trzeba też oddać osobie montującej program. Te rozpaczliwe cięcia, żeby oddać charakter sytuacji, a nie pozwolić żeby obraz choć na sekundę zmienił kadr i pokazał "piękno" tej mieściny... Napracowali się nad zdjęciami z "miasta" techniczni, pełen szacun.

Krakuska napisał/a:
Litościwie pominęli betonową pustynię


nietopesh napisał/a:
Chyba słabo oglądalaś ten odcinek bo na Rynku byli 2 razy więc jak tu mówić o pominięciu ;)

A Ty ja zwykle słabo czytasz moje posty :( Było ujęte to coś obrzydliwe widniejące w środku miasteczka, owszem, nawet trzy razy. Z tym, że ani jednego tzw. szerokiego planu, który jest jednak kanonem - i o tym pisałam. Nie było ujęć "z góry", choć Wieliczka ma ku temu idealne warunki, bo jako miasto (po)górnicze ma bardzo zróżnicowane ukształtowanie. Głowę daję, że wybrali się na jakiś okoliczny pagórek, ale jak zobaczyli co musieliby pokazać, to im się odechciało... Jakieś rozpaczliwe kombinacje i ratowanie obrazu Wieliczki przez kamerzystów oraz montującego były aż nadto widoczne. Wszystko na bliskich, ciasnych planach (podstawy fotografii polecam). Jak już musieli pokazać ten niby Rynek, to ujęcie było tylko na kawałku placu, z pelargoniami w kadrze żeby ożywić ten beton.
A w ogóle pelargonie super się wpisały w klimat odcinka i samej Wieliczki, w którym chyba z kilkanaście razy padło słowo "komuna" :)

Krakuska napisał/a:
z której chce się uciekać


nietopesh napisał/a:
Na co jeszcze czekasz :diabel2:


Wiesz, jakoś tak się składa że w samej gminie (zwłaszcza im dalej od samej Wieliczki) są jeszcze przyjemne miejsca do zamieszkania, a samą Wieliczkę - czego zapewne nie zarejestrowałeś - od lat może omijać korzystając z obwodnicy...

Refleksje mam trzy. 1 - Maxim to taka soczewka samej Wieliczki. 2 - pana Edka nic tylko w UMiG Wieliczka zatrudnić! Idealny kandydat. Nie dość, że lubi pracę gdzie narobić się nie trzeba, to jeszcze szczery i przyznał się do tego. 3 - szef kuchni oraz strudel byli bezsprzecznie pozytywnymi bohaterami tego odcinka :) Bez ironii.

Wie ktoś ile ten strudelek za porcję? ;) Bigosu nie lubię :/
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 01-04-2011, 11:16   

Chyba 12zł
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17