Poprzedni temat «» Następny temat
Mostek w Brzegach
Autor Wiadomość
gość
Gość
Wysłany: 01-10-2009, 09:08   

dużo tej drogi tam położyli? od kąd do kąd?
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-10-2009, 09:26   

mogliby się jeszcze zabrać za remont Czarnochowickiej, bo się już dawno strasznie sypie....
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-10-2009, 09:36   

klada od mostku do zakretow a polozyli caly odcinek na prostej od rzeczki do granic krakowa.
A ja tam na czarnochowskiej nie widze jakiegos nadmiernego sypania.
_________________
 
     
gość
Gość
Wysłany: 01-10-2009, 10:54   

dobrze by było jakby całą droge zrobili i światła zamontowali bo jak jest mgła to szkoda gadać!!
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-10-2009, 11:54   

przemo napisał/a:
klada od mostku do zakretow a polozyli caly odcinek na prostej od rzeczki do granic krakowa.
A ja tam na czarnochowskiej nie widze jakiegos nadmiernego sypania.


przemo ! spróbuj jechać odcinkiem od szeląga do skrętu na Wieliczkę i jeszcze mijać się z ciężarówką...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-10-2009, 12:29   

jakos od kilku dni jezdze i nie mam problemow ?
Fakt nie jest idealnie ale jest przystepnie.
I tak pewnie to podremontuja :)
_________________
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 01-10-2009, 12:42   

atam napisał/a:
mogliby się jeszcze zabrać za remont Czarnochowickiej

przemo napisał/a:
A ja tam na czarnochowskiej nie widze jakiegos nadmiernego sypania.

atam napisał/a:
przemo ! spróbuj jechać odcinkiem od szeląga do skrętu na Wieliczkę

Przecież Wy rozmawiacie o dwóch różnych drogach. Czarnochowska jest w W-czce w kierunku na Czarnochowice, a Czarnochowicka to boczna od Kokotowskiej o której mówi atam.
Czarnochowska jest w dobrym stanie, a Kokotowską ma chyba naprawiać firma budująca A4
 
 
     
Rumcajs
Gość
Wysłany: 06-10-2009, 10:11   

Wczoraj jechałem rano przez Brzegi i miałem okazję oglądać efekt nocnych harców dzielnych młodzianów, którzy okazując swoje wielkie męstwo i bezgraniczną głupotę położyli wszystie znaki do rowu. Pozostaje sie tylko pochylić nad głupotą ludzką. Swoja drogą ciekawe czy to lokalni mieszkańcy? Bo przecież chyba nikomu by sie nie chciało przyjeżdżać na takie gościnne występy?
Z socjologicznego punktu widzenia takie zachowanie jest ciekawe - to dla mnie to samo jakby jeden z drugim sobie powybijał szyby w domu i potem zapłacił za ich wstawienie. Samodestrukcja. Czy ten homo zamieszkujący w naszym powiecie jest wogóle "sapiens"?
Dzisiaj widziałem, że znaki poustawiane były na nowo - ciekawe ile za to musiał powiat zapłacić.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-10-2009, 11:17   

Cytat:
i potem zapłacił za ich wstawienie

wierzysz, że ten homo, który to zrobił, płaci podatki?
bo ja nie bardzo.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 08-10-2009, 19:28   

było właśnie o objeździe przez pole w faktach! śmiać mi sie chciało jak pokazywali korek w polu!

na moście położyli już pierwszą warstwe asfaltu
 
     
:)
Gość
Wysłany: 08-10-2009, 19:40   

gość napisał/a:
było właśnie o objeździe przez pole w faktach! śmiać mi sie chciało jak pokazywali korek w polu!

na moście położyli już pierwszą warstwe asfaltu


Faktycznie, było o objeździe w faktach, ale z tą 1 warstwą asfaltu się nie zgodzę ponieważ to nie jest asfalt tylko beton :)
Zdradzę że most będzie otwarty maksymalnie 1 listopada :)
 
     
gość
Gość
Wysłany: 09-10-2009, 09:41   

ale chyba niedługo będzie się jeździć przez grabie do niepołomic bo most na podłęrzance mają zamknąć!
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-10-2009, 08:46   

http://miasta.gazeta.pl/k...z_podworko.html

Gazeta.pl napisał/a:
Dwa złote za przejazd przez podwórko

Nie pomagały ani szlabany, ani regularnie wzywana straż miejska. Kierowcy, skuszeni skrótem, i tak notorycznie rozjeżdżali podwórko pana Sławomira. No to postanowił na nich zarobić.


Zaczęło się pod koniec sierpnia. Wtedy wielicki Zarząd Dróg zamknął most biegnący nad Drwiną Długą. W efekcie, żeby dostać się z jednej strony Kokotowa na drugą trzeba było nadrobić kilka kilometrów niewygodnym objazdem.

Co sprytniejsi kierowcy wynaleźli sobie skrót przez środek pola. Ostatnie 50 metrów dzikiego objazdu znajdowało się na działce pana Sławomira. - Z dnia na dzień pod moim domem zrobiło się tłoczno. Samochody pędziły przez spokojne wcześniej podwórko niczym po asfaltowej drodze. Nie można było otworzyć okna, taki kurz się robił - opowiada. W niebezpieczeństwie znalazły się dzieci, które w pobliżu lubiły grać w piłkę, a także żywy inwentarz gospodarza, spacerujący dotychczas po podwórku.

Pan Sławomir zaczął wzywać straż miejską. Po którejś z rzędu interwencji zniecierpliwieni funkcjonariusze poradzili mu, żebym drogę zastawił jakimś szlabanem. Niewiele to pomogło. Kierowcy albo zaporę demontowali, albo ją objeżdżali, niszcząc przy okazji przydomowy trawnik. - Najbardziej bezczelni wydzierali się na mnie, że dostęp do drogi blokuje, a to przecież mój prywatny teren i jakbym chciał, to mógłbym tam namiot postawić - wspomina właściciel przejazdu.

Aut wciąż przybywało, bo wciąż nowi kierowcy odkrywali skrót przez pola. - Miałem do wyboru: albo przepuszczać natrętów za darmo, albo na nich zarobić. Wybrałem to drugie i otworzyłem działalność gospodarczą - mówi pan Sławomir. Tak powstał płatny objazd, a niechciani kierowcy zamienili się w pożądanych klientów.

Właściciel czytelnie oznaczył początek i koniec objazdu, wydrukował cennik i zaczął pobierać opłatę - 2 zł. - Kokosów z tego nie było, bo to od 30 do 40 samochodów dziennie. Tylko w piątki ruch był większy, czasem nawet kilka wpadło - wylicza właściciel płatnego odcinka polnej drogi.

Pojawiły się też jednak nowe kłopoty. - Ktoś nasłał na mnie ekipę telewizyjną i ludzi ze skarbówki. Pewnie myśleli, że pobieram myto w szarej strefie, ale przeliczyli się, bo od każdej sumy odprowadzałem 19 proc. podatku. Władza nie miała się do czego przyczepić - podkreśla z dumą.

Teraz w interesie pana Sławomira trwa zastój. Ostatnie deszcze sprawiły, że objazd stał się nieprzejezdny. - Śmiałków, którzy błoto lekceważą, trzeba co jakiś czas odkopywać - śmieje się "przedsiębiorca". I dodaje: - Jak pogoda się zmieni, to może coś jeszcze uzbieram, ale tak naprawdę to czekam tylko aż naprawią ten most i będę miał święty spokój.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Gminy Wieliczka, stać się tak może już w połowie listopada.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
gość
Gość
Wysłany: 19-10-2009, 12:49   

napewno 40 samochodów dziennie tam nie przejeżdzało za mało
 
     
grag
Gość
Wysłany: 19-10-2009, 14:55   

jeżdżę tamtędy codziennie (niestety) - nie zjeżdżałem w pola bo szkoda samochodu a 10 min stania mnie nie zbawia, ale wydaje mi się, że 40 aut to na 1.5 godz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17