Poprzedni temat «» Następny temat
Niepełnosprawni w Wieliczce
Autor Wiadomość
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 21-02-2011, 21:51   

Noranda napisał/a:
Prosty samochodzik typu 10 letnie Seicento to nie luksus, a dla wielu nogi


Dla mnie też nie jest to luksus. Nie wymieniłem wcześniej żadnego modelu ani przykładu niepełnosprawności.
Stwierdziłem jedynie, że czasem jak stoję i czekam na kogoś to widzę różne sytuacje jakie występują w strefie. W związku z powyższym zaobserwowałem kilkukrotnie różne osobistości, które zaparkowały na miejscach dla ON pojazdami, które do seicenta, malucha, czy jakiegoś modelu uważanego za mało luksusowy miało baaaaardzo daleko. Mało tego wysiadające osoby chyba zapomniały włożyć sobie tych pinezek do butów, albo przeszły trening mistrzów shaolin. No jest jeszcze trzecia możliwość. Osoby te mogły posiadać stwierdzone upośledzenie umysłowe, ale tacy powinni zostać pozbawieni prawo jazdy.
Stąd właśnie moje rozważania na temat parkujących ON, bo wyżej wymienieni mieli za szybką legite.

Noranda napisał/a:
Ty gdybyś był bezrobotnym dostawał byś kuroniówkę. Gdy rencista ON startuje do urzędu pracy to ma status "poszukującego pracy" i nie dostaje ani grosza za friko


No właśnie nie do końca. Bo ja dostaje kuroniówkę i koniec, a ty dostajesz rente i koniec. Mamy za co kupić chleb. Ja wiem, że fajnie by było dostawać i rente i kuroniówkę wobec czego można całkiem zrezygnować z pracy ale to nie na tym polega.
Zasiłek dla bezrobotnego jest wypłacany przez 3 miesiące a renta comiesięcznie do następnej komisji. Ten okres wypłacania zasiłku chyba mógł być trochę wydłużony i zależy ile kto wypracował lat przed zwolnieniem, ale jak dobrze pamiętam to było coś nie więcej niż6 miesięcy. Nie można też zrobić tak, że zatrudniam się na miesiąc i znów zasiłek na 3 miesiące ;) Trzeba wypracować minimum rok, aby znów przysługiwał zasiłek.

Noranda napisał/a:
Jeśli jego renta brutto wynosi więcej niż 400zł to MOPS nie może mu wypłacić ani grosza zapomogi.Załóżmy że taka ON jedzie do centrum żebrać dla chleba o jakąkolwiek pracę którą będzie mógł wykonać a mieszka na obrzeżach Wieliczki.Czy w zrozumieniu realiów na prawdę miasto ma od niego pobierać np.100zł ryczałtu na rok? To taki mały teścik na rozumienie potrzeb trochę innych nie z własnej woli.


No i potwierdzasz to co powiedziałem wcześniej. Jeśli dostaje rentę w postaci 400 zł brutto to spokojnie z palcem w oku przyniesie zaświadczenie stwierdzające że zarobki są niskie w rodzinie. Na tej podstawie urzędnicy spokojnie wydadzą pozwolenie na parkowanie w promocyjnej cenie. Dla mnie to może być nawet symboliczne 1 zł.
Dzięki takiemu rozwiązaniu zostaną zweryfikowani ON w potrzebie. Bogaty ON sobie zapłaci za ten parking jak inni.
Takie rozwiązanie uważam za uczciwe.
Jak dobrze pamiętam a mogę się pomylić na członka rodziny minimum to 500 coś zł.

Noranda napisał/a:
Nadal uważam że ryczałt roczny do karty parkingowej ON ma dla nich sens praktyczny i spełnia zasady humanitaryzmu społeczności i władz w stosunku do podlegających specjalnej /ale bez przesady wielkiej i szerokiej/ opiece i pomocy przeciw wykluczeniu społecznemu ON..


No ja uważam tak samo że można takie coś wprowadzić pod pewnymi zasadami. Nie dla wszystkich lecz dla ON z niskimi zarobkami.
Koniec kropka - uczciwe i sprawiedliwe
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 02-03-2011, 13:46   

szonek18 napisał/a:
Nadzorze
budowlanym przy ul. stromej jest podjazd dla inwalidy

ulica Stroma jest wystarczająco stroma i nie trzeba na niej więcej podjazdów
szonek18 napisał/a:
bądż winda

myślę, że można wykonać windę po skosie do Klaśnieńskiej - ale trzeba wyburzyć dom po lewej lub prawej
szonek18 napisał/a:
dzwonek

dzwonek można wziąć z książki telefonicznej lub ze strony powiatu

A TAK NA SERIO _ PYTANIA NALEŻY SKIEROWAĆ DO PINB - Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego 32-020 Wieliczka, ul. Stroma (nr nie pamiętam)
 
     
Noranda 
Żupnik


Wiek: 83
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 71
Wysłany: 02-03-2011, 22:10   

"Prowincja i wiocha" to nie miejsce topograficzne na mapie, to wyłącznie sposób myślenia o innych i system wartości.
Jak bardzo jesteśmy w burakach pastewnych choćby w temacie "niepełnosprawni", to zainteresowanym tematem głębiej proponuję poczytać sobie co na ten temat wdraża cywilizowany Świat i UE oraz jaka czeka nas droga aby się do tego zbliżyć /także mentalnie /.
1. - http://firr.org.pl/upload..._ksiega_www.pdf
2. -http://jestesmy-polakami....dzien-osob.html
3. http://lex.pl/?cmd=artykul,6108

W Wieliczce na tym forum angażujemy się w problematyce likwidowania barier społecznych i technicznych prawie intuicyjnie . Podane linki pozwalają porównać to co się dzieje u nas i na co nas stać w rozumieniu tematu z wzorcem ONZ oraz UE do którego dążymy. Obawiam się jednak, że łatwiej będzie poprawić podjazdy i parkingi, niż sposób myślenia większości społeczności.
Niestety - ryba śmierdzi od warszawskiej głowy a w społeczności gminnej... też rożnie bywa..
 
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 02-03-2011, 22:30   

Noranda napisał/a:
Prowincja i wiocha" to nie miejsce topograficzne na mapie, to wyłącznie sposób myślenia o innych i system wartości

zgadzam się z Tobą w zupełności, niezależnie od spraw rodzinnych stykam się służbowo z niepełnosprawnymi, sam ze względu na sport miałem gipsy, rehabilitacje i ............ wolę płaskie powierzchnie, wolę nic gwałtownie nie podnosić etc.

mój wpis był odpowiedzią na napastliwie, niezrozumiale, i nie do końca zrozumiałe treści postu

gdzie dokonać interwencji (urząd) udzieliłem odpowiedzi
greg napisał/a:
A TAK NA SERIO _ PYTANIA NALEŻY SKIEROWAĆ DO PINB - Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego 32-020 Wieliczka, ul. Stroma (nr nie pamiętam)
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 03-03-2011, 01:13   

"Jesli nie jesteś Polakiem, prosimy o wypelnienie formularza w jęz. polskim.
Jesli jestes niepełnosprawny, prosimy o zgłoszenie sie do pokoju nr 14, na trzecim piętrze, korytarzem na prawo, do łącznika B, a następnie klatką schodową przez atresolę."
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
Tomek
Sztolnia


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 145
Wysłany: 06-04-2011, 11:26   

Niepełnosprawni mają tor przeszkód na Rynku Górnym, ktoś powinien się z tego wytłumaczyć
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 18-05-2011, 11:01   

Załóż przepaskę na oczy i idź. Potrafisz?
Cytat:
Jedni z przepaskami na oczach i białymi laskami w dłoniach, drudzy na wózkach inwalidzkich - studenci architektury z całej Polski wyruszyli na Stare Miasto. Po pierwsze: by sprawdzić, czy Kraków jest miejscem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. Po drugie: by w przyszłości uniknąć błędów starszych kolegów

Od niedzieli w ramach warsztatów "Designing in the Dark" ["Projektowanie w ciemności" - przyp. red.] studenci z całego kraju poznają Kraków z perspektywy osób niepełnosprawnych. Akcja zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury OSSA ma uwrażliwić młodych projektantów na potrzeby wszystkich, nie tylko pełnosprawnych, mieszkańców miast.[…]

Akcja potrwa do 22 maja. We wtorek po dwudniowych wykładach przygotowujących, które otworzyła prof. Ewa Kuryłowicz z Politechniki Warszawskiej, autorka książki "Projektowanie uniwersalne. Udostępnienie otoczenia osobom niepełnosprawnym", grupa blisko 70 osób z przepaskami na oczach, z białymi laskami w dłoniach, a także na wózkach inwalidzkich ruszyła na ulice i place Krakowa. Studenci mieli na własnej skórze doświadczyć, na jakie niebezpieczeństwa i bariery architektoniczne narażone są osoby niepełnosprawne ruchowo i niewidome.

- Jest naprawdę bardzo ciężko. Nie przypuszczałam nawet, że aż tak. Gdy poruszam się na wózku, nawet najmniejsze krawężniki stają się dużym problemem. Do tej pory starałam się uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych w swoich projektach, ale po tym, czego dziś doświadczyłam, z pewnością będę robiła to z jeszcze większą starannością - powiedziała "Gazecie" Kasia z Krakowa, jedna z uczestniczek warsztatów. […]
więcej: http://krakow.gazeta.pl/k...l#ixzz1Mgyx63N1
 
     
olekparasol 
Poprzecznia
Olek


Wiek: 44
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 124
Wysłany: 30-05-2011, 07:27   

Na temat Rynku i przystosowania lub braku przystosowania dla niepełnosprawnych pisało już kilka osób, nikt nie poruszył problemy na ul. Królowej Jadwigi. To ulica ślepa prowadząca pieszych do gimnazjum, są schody i podjazd dla PEŁNOSPRAWNYCH, raczej nikt na wózku samodzielnie nie jest w stanie skorzystać z tego dobrodziejstwa.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 30-05-2011, 08:46   

olekparasol napisał/a:
podjazd dla PEŁNOSPRAWNYCH
... z wozkiem dzieciecym.
Znasz jakiegos gimnazjaliste dojezdzajacego na wozku inwalidzkim? Masz jakies propozycje? Obnizyc Pilsudskiego?
 
     
olekparasol 
Poprzecznia
Olek


Wiek: 44
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 124
Wysłany: 30-05-2011, 12:00   

ArturSosin napisał/a:
... z wozkiem dzieciecym.
Znasz jakiegos gimnazjaliste dojezdzajacego na wozku inwalidzkim? Masz jakies propozycje? Obnizyc Pilsudskiego?


Skoro w ten sposób będziesz rozpatrywał temat niepełnosprawności, to wcale nie ma problemu bo może nawet nie ma niepełnosprawnych. Swoim tekstem sobie jawnie kpisz, co nie specjalnie mi się podoba.

W takim przypadku robi się tzw "8" zabiera to trochę więcej miejsca ale daje możliwość realnego skorzystania z podjazdu.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 30-05-2011, 12:20   

Oo! Robin Hood. A komu bys to miejsce zabral?
 
     
olekparasol 
Poprzecznia
Olek


Wiek: 44
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 124
Wysłany: 30-05-2011, 14:41   

Problem nie dotyczy ciebie, mało tego nie widzisz problemu u innych to co piszesz strasznie mnie bulwersuje. W tym konkretnym przypadku nie wiem, nie widziałem mapek ale wiem jedno dla chcącego nic trudnego.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 30-05-2011, 17:01   

A ciebie dotyczy? Wystepujesz w czyims imieniu? Masz wiedze, ze sa takie potrzeby, byly takie postulaty? Czy chcesz byc bardziej papieski od papieza?
 
     
paweltxt 
Komora


Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 182
Wysłany: 06-06-2011, 17:12   

co za paranoja, obojętnie chyba kogo dotyczy problem podjazdu.

został zrobiony nie dla ozdoby tylko ma spełniać zadanie !!!!!!!!!!
 
     
Tomek
Sztolnia


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 145
Wysłany: 09-06-2011, 14:54   

Skoro problem nie dotyczy nikogo z bliskich to się go nie zauważa, to przykre ale tak jest
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17