Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
14-06-2011, 09:44
NOWA PRYWATNA SZKOŁA W WIELICZCE
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 21-06-2011, 12:19   

Tsubasa napisał/a:
no nie wiem.. a AGH i wiertnictwo nafty i gazu czy geologia? mało to po świecie naszych specjalistów jeździ? ba - jest dużo studentów z afryki któzy tu na studia przyjeżdżają.. a Informatyka i nasze rodzime firmy które współpracują z wydziałami? jest tego trochę tylko trzeba iść na normalną uczelnię a nie typu Kup Sobie Wykształcenie i potem za chlebem do Irlandii jechać...

Myślę, ze prawda jest troche pośrodku. Jest mnóstwo szkół typu Kup sobie... , które maja kierunki typu marketing, zarządzanie i tego typu badziewie. Po czyms takim niczego sie nie umie - i mozna miec pretensje do całego świata. Dawniej kierunki typu "zarządzanie" robiło sie jako drugi fakultet. Miało sie zawód inzyniera i dodatkowo ukończone zarządzanie - było sie FACHOWCEM. Teraz kończy się zarzadzanie i nie wiadomo czym by sie mialo zarządzać - zawód: prezes :-)
Ale co do poziomu obecnych szkół wyzszych (tych lepszych - państwowych) tez mam duze zastrzeżenia - bo od 40 lat nie zmieniło się absolutnie NIC i pier.dzistołki profesory trzymają sie posad kurczowo nie dopuszczając młodszych i ambitnych. Obowiązuje system feudalny (dopisywanie do publikacji szefa jako rzekomego współautora to chleb powszedni) - na uczelniach zostają więc miernoty. Oczywiście jak wszędzie są chlubne wyjatki. Ale ogólna degrengolada jest faktem.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-06-2011, 22:26   

kiotari napisał/a:
bo od 40 lat nie zmieniło się absolutnie NIC i pier.dzistołki profesory trzymają sie posad kurczowo nie dopuszczając młodszych i ambitnych. Obowiązuje system feudalny (dopisywanie do publikacji szefa jako rzekomego współautora to chleb powszedni) - na uczelniach zostają więc miernoty. Oczywiście jak wszędzie są chlubne wyjatki. Ale ogólna degrengolada jest faktem.


tu masz rację.. teraz żeby zrobić habilitację to się trzeba nakombinować albo mieć bardzo dobre układy. jeżeli się nie ma to pozostaje tylko czekanie..

co do poziomu ludzi chodzących na studia to ciężko się wypowiadać bo wszędzie zdarzają się różne "istoty". generalnie aby dostać się na uczelnię państwową zawsze niejako trzeba się bardziej wykazać, więcej punktów zdobyć etc. choć moim zdaniem lepszy system był ten z egzaminami wstępnymi na wyższe uczelnie.. teraz to wystarczy mieć ileś tam punktów z matury i można iść na studia inżynierskie i potem nasze drogi, mosty etc wyglądają jak wyglądają.. ja tam pamiętam że musiałem się dużo pouczyć aby się dostać na AGH i Politechnikę i mieć ten wybór gdzie można iść.. była satysfakcja - a teraz? wszyscy uważają że im się należy..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-06-2011, 05:43   

Tsubasa napisał/a:
zdaniem lepszy system był ten z egzaminami wstępnymi na wyższe uczelnie.. teraz to wystarczy mieć ileś tam punktów z matury i można iść na studia inżynierskie i potem nasze drogi, mosty etc wyglądają jak wyglądają
Tez opowiadam sie za egzaminami. Moze i system punktow bylby lepszy bo obrazuje ogol wysilku nauczania ale nie w tej formie jak teraz.
Niestety drogi i mosty wygladaja jak wygladaly. A powiedzenie, ze polski inzynier potrafi zepsuc rzecz nie-do-zepsucia bynajmniej nie jest wspolczesne.
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-06-2011, 06:27   

Akurat za drogi i mosty w stanie, który podwyższa ciśnienie, odpowiedzialni są inżynierowie z minionej epoki, więc nie twórzcie urban legend. Wyedukowani po reformie mogą póki co najwyżej po piwo gonić, a nie samodzielnie projektować. A stan dróg w dużej mierze wynika ze stosowanych technologii i materiałów. Inżynier ma pilnować prawidłowego ich stosowania.
 
     
pszczol
Kopacz


Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 1
Wysłany: 21-07-2011, 12:17   

Być może i też za wcześnie by oceniać stan budynku.. wydaje się Pani, że dzieci będą się uczyć wśród bujnej trawy i powybijanych szyb troszkę smieszna opinia.
Myślę, że właściciele spokojnie zdążą przez rok super przygotować budynek do przyjscia dzieci.
Prywatna szkoła to swietny pomysł w Wielicze. Ja moje dziecko juz zapisałam :) ;) axell,
 
     
ll66 
Skarbnik


Osiedle: cyntrum
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 83
Wysłany: 04-08-2011, 08:16   

Tsubasa napisał/a:
no nie wiem.. a AGH i wiertnictwo nafty i gazu czy geologia? mało to po świecie naszych specjalistów jeździ? ba - jest dużo studentów z afryki któzy tu na studia przyjeżdżają.. a Informatyka i nasze rodzime firmy które współpracują z wydziałami? jest tego trochę tylko trzeba iść na normalną uczelnię a nie typu Kup Sobie Wykształcenie i potem za chlebem do Irlandii jechać...


prawda, ale nie do końca. po pierwsze dzieje się tak bo jakimś cudem przetrwały firmy np. geofizyczne w Polsce - to co do tych geologów itp. i dzięki temu istnieje jakaś współpraca między konkretnymi wydziałami AGH a firmami, poza tym absolwenci mają szansę na pracę w swoim fachu i potem kuszeni są przez firmy zagraniczne jako fachowcy. ale niestety właśnie przykład tej branży to wyjątek, poza tym najlepsi i tak nie marzą o wiodących stanowiskach w firmach globalnych tylko o tym że zatrudnią się jako specjaliści za niezłą kasę na stanowiskach specjalistów bądź inżynierów itp. Powyżej pewnego pułapu nie podskoczą, bo o ile AGH daje pewne podstawy do pracy specjalisty to zupełnie nie ta sama liga co dobre zachodnie uczelnie techniczne których absolwenci to elity które prostymi specjalistami kierują. Tak że aż tak bardzo nie piał bym z zachwytu nad AGH bo to po prostu niezła szkoła zawodowa. przy okazji chwała za to że trzyma się historycznej nazwy za nie idzie śladem "Uniwersytetów" Rolniczych Pedagogicznych czy Ekonomicznych, zresztą nawet tu widać że lepsza dobra zawodówka niż kiepski "uniwersytet"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 18