Poprzedni temat «» Następny temat
Park i las na Grabówkach
Autor Wiadomość
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 18-02-2011, 19:55   

_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Noranda 
Żupnik


Wiek: 83
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 71
Wysłany: 18-02-2011, 22:31   

Zastanawia mnie dlaczego tych kilku prowadzących nagonkę na wędkarzy nawet nie piśnie na temat tych, którzy tak jeżdżą kładami po zboczach wzniesień niszcząc runo i zakrzaczenie tych zboczy zapobiegającym erozji i przyszłym osuwiskom. To nie przeszkadza spacerowiczom? Te kłady nie szkodzą przyrodzie tak, kjak ci straszni wędkarze?

Teraz, po tak rozwiniętej dyskusji widać, że ma ona charakter emocjonalnej nagonki, gdzie wcale nie chodzi o parkowanie, lecz pyskówki mającej za zadanie zebrać możliwie liczne "MY" przeciwko prawie 900osób liczącej społeczności Wielickich Wędkarzy.
Stara metoda:Podziel i rządź. W tym celu wymyśla się epitety w rodzaju tego na co wysila się solniak /nota bene MODERATOR!/, wykpiwa i posądza się niepełnosprawnych o wygodnictwo i utrzymywanie ich rent przez tych "prawdziwych wieliczan", kreśli katastroficzne wizje "pędzących" wędkopojazdów itp strasząc zagrożeniem dla dzieci i karmiących matek.... No i to szczęście kąpieli i brudnej wodzie stawu, gdy w Wieliczce funkcjonuje wspaniały basen do pływania za przystępne ceny....
O co tu tak na prawdę chodzi?Nie wiadomo.
Stara od tysiącleci prawda powiada, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Ktoś cwany lub znowu stara grupa sitw wielickich chce wykurzyć wszystkich co mogli by przeszkadzać w realizacji ich planów, pobudowania na obecnym parkingu paśników z piwem, czipsami, kielbaskami i zbijać prymitywnie / z naruszeniem wymogów SANEPID i UE/ forsę w rejonie gdzie niema ani bieżącej wody ani kanalizacji oraz WC i jeszcze długo nie będzie.
A poczciwi, prostoduszni ludzie dają się zgonić w gromadkę sterowaną przez cwaniaków. W dyskusji wychodzi, że bierze w niej udział kilku młodych gniewnych, zachwyconych swoimi umiejętnościami kolaży obrazów komputerowych nawet nie zdających sobie sprawy z tego, że /jak to mówili Rosjanie o pacyfistach europy zachodniej/ robią w tym cyrku za "pożytecznych XXX".

Robi się emocjonalna zadymę, tumani prostodusznych ludzi i ustawia jednych przeciw drugim aby podejmując się "dla dobra publicznego" przewodnictwa takiemu tłumowi załatwić swój interesik i handlować .
Ciekaw jestem co na temat takiej koncepcji dalszego "zagospodarowywania" rejonu Grabowek powiedzą wojewódzkie ośrodki "zielonych".
Ich przecież można zaprosić do arbitrażu w tym pozornym sporze Wieliczan kontra Wieliczanom.
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 18-02-2011, 22:36   

Ile piwek dzisiaj było na rybach ?
Bo nie wierze, że to na trzeźwo napisałeś :)
_________________
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-02-2011, 22:47   

daj spokój ;) oni mają podobnie jak tirowcy - myślą że są ponad wszystko..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-02-2011, 22:49   

Noranda napisał/a:
Ciekaw jestem co na temat takiej koncepcji dalszego "zagospodarowywania" rejonu Grabowek powiedzą wojewódzkie ośrodki "zielonych".


Że już zaksięgowali przelew od wielickich sitw ?? :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 18-02-2011, 22:59   

Sikor napisał/a:
Cóż za agregacja !


Że co?
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 18-02-2011, 23:05   

Noranda napisał/a:
epitety w rodzaju tego na co wysila się solniak /nota bene MODERATOR!/


A znajdź mi choć jeden mój epitet proszę.

Moderatorem jestem z bożej łaski, a w całej dyskusji interesuje mnie tylko jej komiczny aspekt.

Co do kapitału jaki za mną stoi, to tradycyjnie: Żydzi i masoni.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 18-02-2011, 23:13   

Noranda, z całym szacunkiem dla Twojego hobby, śledząc ten wątek nie zauwazyłem, by ktoś się pastwił nad wędkarzami. Rzecz tyczy wjazdu samochodem lub innym smrodołazem na teren, który powinien być szczególnie chroniony. A jak stwierdzil Twój kolega po kiju, on potrzebuje dojechać na 2 m od stanowiska. Niech zarybi wannę i całą radochę wędkowania będzie miał na miejscu. Zapewniam Ciebie, że odwiedzający to forum nie odważą się w najbliższych latach zaznać kąpieli w stawie, do którego wpływa struga gnojówki z pobliskiej stadniny, a słodka woń tego rarytasu rozpościera się wokół. Wyjątek stanowią koledzy denata, który przed kilkoma miesiącami zaznał tam ostatniej kąpieli po spożyciu.

Występujesz w imieniu setek Twoich kolegów. Powiedz, proszę, co zrobiliście opiekując się terenem, by zlikwidować przykre sąsiedztwo, by nieprzywożono śmieci, by zamykać za sobą bramę, by wyeliminować quadziarzy, by miejsce to służyło zgodnie ze swoim przeznaczeniem.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-02-2011, 23:21   

Nie mogłem się powstrzymać

_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 18-02-2011, 23:22   

Wstydź się: epitety na "q"...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-02-2011, 23:35   

:oops:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Sikor 
Gwarek



Osiedle: Rynek Górny
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-02-2011, 11:18   

"nietopesh"

Cytat:
A naszym dobrem jest otrzymanie odnowionych grabówek w postaci jaką wielu z nas pamięta z dawnych lat, a o których ty nie masz niestety pojęcia.
Jak wspomniałeś przyjechałeś z Krakowa i dla ciebie to u nas jest wiocha i natura na której ty możesz wypoczywać. Zwróć uwagę, że my postrzegamy tą sytuację trochę inaczej, bo dla nas wiocha to Kraków. Królewskie Wolne Górnicze Miasto Wieliczka jest niezależne od tej wspomnianej wiochy i realizuje własny rozwój, oraz odnowę obiektów które istniały tu od dawna, a zostały z biegiem czasu zapomniane i zaniedbane.


Cóż nie pamiętam grabówek ale pamiętam te wspaniałe czasy
Wspomniałem że pochodze z KRK ale nie pisałem że tu jest wiocha
Cytat:
Zwróć uwagę, że my postrzegamy

my postrzegamy to znaczy kto ? reprezentujesz swoja rodzine? rodzime miasto Pawlikowice ? Proszę napisz bo nie wiem a ciężko sie domyślić kto dał Ci mandat na reprezentowanie



Solniak rozumiem że swoimi postami chciałaś pokazać swoją artystyczną dusze
Za merytoryczny wkład w debate i doskonałą znajomość painta masz ode mnie piątke z plusem
A teraz zadanie domowe
Opisz obrazek pod kontem prowadzonej dyskusji
:D

Czy ktos może podać konkretny argument przemawiający za tym by wędkarze i inwalidzi nie wjeżdżali na grabówki ?
-nie chce czytać o zatruwaniu dzieci spalinami
-szalonych wędkarzach rozpędzonych do prędkości światła
- o turystach z Krakowa podziwiających grabówki
-o błotnym SPA
-o kajakarzach pływających po stawie którego linia brzegowa to niespełna 360m
-o budzie z kebabami krzykliwie zwanej punktem gastronomicznym
-o przepływie samochodów niczym na A4
- i innych tego typu niedorzecznościach
Pozdrawiam
Cytat:
_________________
To smutne, że głupcy są tak pewni siebie a ludzie mądrzy pełni wątpliwości
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 19-02-2011, 11:44   

Sikor napisał/a:
kto dał Ci mandat na reprezentowanie
no np ja, znaczy my
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 19-02-2011, 12:30   

Sikor napisał/a:
Solniak rozumiem że swoimi postami chciałaś pokazać swoją artystyczną dusze
Za merytoryczny wkład w debate i doskonałą znajomość painta masz ode mnie piątke z plusem
A teraz zadanie domowe


Te rysunki/zdjecia nie są przejawem artystycznych zdolności.
Zarzucanie mi jakielkolwiek merytoryczności jest bezpodstawne.
Zadań domowych nie lubię.
(Nota bene: Wielbłąd z samochodem na grzbiecie nie jest fotomontażem.)
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-02-2011, 13:40   

Sikor napisał/a:
Czy ktos może podać konkretny argument przemawiający za tym by wędkarze i inwalidzi nie wjeżdżali na grabówki ?
Ja. Wędkarze, korzystając z czasowego braku zainteresowania terenami wokół stawów, "przejęli" je we władanie. Po okresie kilkuletnich rządów nie chcą oddać swoich przywilejów (co jest zupełnie zrozumiałe, choć nieakceptowalne) pozostałej części społeczności wielickiej. 30 lat temu w okolicy górnego stawu w słoneczne ciepłe dni bawili się nie-wędkarze, a w nad dolnym stawem moczyli kije wędkarze. Nikt nikomu nie przeszkadzał i nie wchodził w paradę. Obecne starania władz maja na celu przywrócenie tego stanu. A co do wjazdu samochodem, skoro wolno wędkarzom, to wolno każdemu, a skoro nie wolno każdemu, to nie wolno i wędkarzom. Co do pływania kajakiem, to jest również powrót do stanu pierwotnego, a kąpielisko (pod warunkiem usunięcia źródeł okolicznych zanieczyszczeń ) przy odpowiednim jego przygotowaniu to doskonały pomysł. Poza tym brakuje w lesie ścieżek rowerowych, ścieżek zdrowia, ścieżek edukacyjnych, ławek, wyasfaltowanej trasy dla rolkarzy z centrum miasta na teren ośrodka i knajpy na środku stawu :)
ps inwalidzi mogą wjeżdżać gdzie chcą
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11