Poprzedni temat «» Następny temat
Trzeba będzie przenieść podatki do Krakowa?
Autor Wiadomość
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-07-2014, 14:29   Trzeba będzie przenieść podatki do Krakowa?

Skoro tam są w stanie dopłacić do komunikacji. Przy trójce dzieci kupującej kartę mpk to już konkretna kwota.
http://wiadomosci.onet.pl...zGLgV4.facebook
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-07-2014, 19:55   

Jak sobie ktoś trójkę narobił to niech się przenosi.
Dla mnie takie coś to pasożytowanie na kasie podatników, karty rodziny i inne cuda też.
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-07-2014, 21:07   

Pasożytowanie to to co napisał dzisiaj Ygrek w wątku politycznym. 20% z wszystkich pracujących na państwowym wikcie.
Jeżeli nie będzie dzieci, spora część ludzi naszego pokolenia będzie przymierać głodem za 20-25 lat. Tak Ci to ciężko Przemo zrozumieć, że polityka wspierania rodzin wielodzietnych to inwestycja?
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 31-07-2014, 19:37   

Przemo, XXX prawisz. W dzisiejszych czasach, kiedy większość społeczeństwa nie decyduje się więcej, niż na dwójkę dzieci, rodziny o trójce potomstwa powinny być wzorem do naśladowania i mimo wszystko jakieś tam ulgi dostawać. Wiadomo, że najlepiej byłoby obniżyć podatki i przepędzić ZUS, ale bądźmy realistami. A w sytuacji, kiedy obciążenie kieszeni podatnika ze strony Państwa jest tak wysokie, każde ułatwienie pod kątem utrzymania 5-osobowej (i większej) rodziny jest mile widziane.

Ja na emeryturę odkładam sam, Ty - jako że głupi nie jesteś - pewnie też. Ale, jak wspomniał pablo, sytuacja demograficzna w naszym kraju nie wygląda dobrze. A przy takich opiniach lepiej na pewno nie będzie.
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 31-07-2014, 21:24   

Cytat:
jak wspomniał pablo, sytuacja demograficzna w naszym kraju nie wygląda dobrze.
Pablo ma rację sytuacja demograficzna w Polsce i nie tylko nie wygląda dobrze. Jest to jeden z ważniejszych problemów cywilizacji XXI w. Ze sprawozdania Komisji Europejskiej opublikowanego w dniu 15.05.2012 roku wynika, że w 2060 r. niemal co trzeci obywatel liczącej 517 mln mieszkańców UE będzie miał 65 lat lub więcej. Polskie prognozy demograficzne również wskazują na to, że liczba ludzi starych i ich udział w ogólnej liczbie populacji będą rosły. Demografowie podkreślają, że Polska należy do krajów, w których ta zmiana będzie szczególnie drastyczna. Teraz jesteśmy jednym z najmłodszych krajów UE. a Polska w 2060 r stanie jednym z najstarszych. Proces ten jest nieuchronny i nieodwracalny.
Ma na niego wpływ m.in. zjawisko spadku płodności.
Cytat:
kiedy większość społeczeństwa nie decyduje się więcej, niż na dwójkę dzieci, rodziny o trójce potomstwa powinny być wzorem do naśladowania
Wolę inne wzory do naśladowania. :D
Cytat:
A w sytuacji, kiedy obciążenie kieszeni podatnika ze strony Państwa jest tak wysokie
Tylko, że polityka prorodzinna jest kolejnym obciążeniem podatnika. ;)

Nie jestem przeciwna polityce prorodzinnej tylko tej formie. Państwo powinno wspierać wszystkich obywateli decydujących się na potomstwo. Jak na razie ja obecną politykę prorodzinną promowaną przez nasze państwo widzę jako propagowanie i promowanie nierówności społecznych.
_________________
Pozdrawiam
 
     
skipper
[Usunięty]

Wysłany: 01-08-2014, 16:54   

przemo napisał/a:
Jak sobie ktoś trójkę narobił to niech się przenosi.

powiedział sfrustrowany leming :D
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-08-2014, 21:11   

Cytat:
powiedział sfrustrowany leming

Napisał Adam Marek :)
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2014, 14:42   

No i dlatego jesteśmy w okolicach 190-tego miejsca w dzietności na świecie.
Niestety widoczny jest brak edukacji społeczeństwa, który tłumaczyłby dlaczego sprzyjanie wielodzietności się opłaca.
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 02-08-2014, 18:27   

pablo szkoda słów. Niektórzy po prostu tego i tak nie zrozumieją. A argumenty również do nich nie trafią i ich nie przekonają. :)
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
skipper
[Usunięty]

Wysłany: 03-08-2014, 08:17   

przemo napisał/a:
Adam Marek

nie zgadłeś :P
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 03-08-2014, 09:32   

Zgadłem :)
_________________
 
     
merevel
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 102
Wysłany: 06-08-2014, 12:13   

Mieszkańcy Wieliczki też mogą wystąpić o kartę 3+ w Krakowie, ale tylko w zakresie korzystania z MPK. Wszystko jest opisane na stronie krakowskiej karty 3+
 
     
skipper
[Usunięty]

Wysłany: 07-08-2014, 05:56   

przemo, nawet nie wiem kto to jest, nie znam gościa
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-08-2014, 07:01   

Oczywiście :)
_________________
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 07-08-2014, 14:23   

Dla mnie stwierdzenia, że trzeba dla dobra kraju i przyszłych emerytów spłodzić więcej dzieci jest równie logiczne jak polityka jednego dziecka w Chinach. Tak samo nierealne to do realizacji i tak samo prowadzi do patologii.
Jeśli interesuje Was demografia Polski to zauważycie, że spadek dzietności jest stały i rozpoczął się w latach sześćdziesiątych. Myślę, że można wiązać to z upowszechnieniem antykoncepcji i aborcji oraz ogólnej zmiany świadomości jesli chodzi o własną dzietność. Może ma to także związek z upowszechnieniem emerytur i innych świadczeń. Zwolennicy teorii Cejrowskiego powinni to potwierdzić: "po co mi dzieci, Państwo mi da emeryturę". Obecnie na pewno trzeba dodać kłopoty z niepłodnością, obawy o ekonomiczny aspekt odchowania potomstwa oraz ogólnie bardziej egoistyczne (z punktu widzenia państwa) podejście do życia.
Dla mnie cała ta dyskusja to odwracanie kota ogonem, ponieważ to obecny system emerytalny jest zły (jak rozumiem zakładał ustawiczny, liniowy wzrost polskiej populacji) i to system należy drastycznie zmienić a nie wmawiać poczucie winy obywatelom, bo się nie rozmnażają. Pieniędzy na emerytury na pewno zabraknie więc już czekam na ogłoszenie "bykowego" oraz "domiaru" za nieurodzenie trójki dzieci do czterdziestki.
Generalnie nie mam nic do wspierania rodzin wielodzietnych, ale po pierwsze wkurza mnie bezmyślne rozdawnictwo po równo dla wszystkich (vide becikowe) a po drugie przykład Niemiec czy Wielkiej Brytanii pokazuje, że nawet solidna zachęta finansowa nie działa jak trzeba (często patologia robi sobie sposób na życie, produkując kolejne pokolenia bezrobotnej patologii a inni i tak wolą ograniczyć się do jednego lub dwóch potomków lub, o zgrozo, nie zdecydować się nadzieci wcale).
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 18