Poprzedni temat «» Następny temat
Psia Górka czyli Małopolska Arena Lekkoatletyczna
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-06-2008, 14:02   Psia Górka czyli Małopolska Arena Lekkoatletyczna

Nie wiem czy ktoś to tu wrzucał ale zachęcam do zobaczenia :
http://www.wieliczka.eu/a...ieliczka_09.pdf
Iście ligowy wygląd , czyzby górnik szykował się na 1 lige ?
_________________
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 12-06-2008, 15:00   

Tylko od projektu do pierwszego kopnięcia to chyba będzie daleka droga...póki co tam chyba nic na froncie robót budowlanych się nie dzieje...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-06-2008, 15:21   

Panowie, przecie pisali w tzw. "lokalnej prasie" że ze względu na to, że zła Platforma zabrała dotację na szyb Regis, to kopalnia będzie musiała go zrobić z własnych środków, więc Psia Górka musi poczekać... ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 15-06-2008, 19:33   

Niestety nie na I ligę bo i wymogi sa już za wysokie, ale na II jak najbardziej - kompleks spełnia wymogi. Można by również organizować miejsce pobytowe dla drużyn i reprezentacji zgodnie z wymogami UEFA to też projekt spełnia. Ale jak napisał Tardas spokojnie ... pewnie jeszcze poczekamy ..
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-07-2008, 09:04   [piłka nożna] Stadion na Psiej Górce a Górnik Wieliczka

Co do pierwszej uchwały to łatwo się domyśleć o co chodzi, więc rozwodzić się za bardzo nie ma po co.

Znacznie ciekawsza wg mnie jest druga uchwała:

przemo napisał/a:
Drugi projekt uchwały, który poddany zostanie pod głosowanie w czwartek, zatytułowano dość zagadkowo, a mianowicie: "w sprawie kierunków działania burmistrza miasta i gminy Wieliczka w zakresie rozwoju kultury fizycznej". - Chodzi o wydzierżawienie przez gminę na 25 lat terenu nazwanego Psią Górką. Jesienią tego roku ma być ogłoszony nabór wniosków do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, z którego można otrzymać dotacje na tego typu inwestycje (na Psiej Górce ma powstać nowoczesny kompleks sportowy - przyp. Jol). Kopalnia nie może ubiegać się o fundusze z tego programu, natomiast gmina tak. Jest szansa pozyskania na zagospodarowanie Psiej Górki kilkunastu milionów złotych i chcemy z tego skorzystać - wyjaśnia burmistrz Wieliczki.


Załóżmy że Miasto wydzierżawi Psią Górkę, dostanie dotację i zacznie budować ten "nowoczesny kompleks sportowy".

Rodzą się następujące podstawowe pytania:

-> skąd na to gmina weźmie pieniądze :?:
Jak dobrze rozumiem dotacja będzie zapewne częściowa a resztę będzie musiała dołożyć gmina, z będą to raczej miliony złotych a nie dziesiątki tysięcy. Nie znajduję takich pozycji w Wieloletnim Planie inwestycyjnym. Owszem jest ponad 40 milionów złotych na Centrum Edukacyjno Rekreacyjne na basen i halę widowiskowo-sportową do czego Gmina ma zamiar wyłożyć 31 milionów (reszta to dotacje - patrz Plan Rozwoju Lokalnego). To skąd pieniądze na coś co ma przypominać takie zapowiedzi:
http://stadiony.net/news.php?n=853
stadiony.net napisał/a:
Finał rozpoczętej odnowy zapowiada się imponująco. - "Kopalnia przygotowuje projekt zagospodarowania tego terenu. Przedsięwzięcie będzie realizowane w dwóch etapach. W pierwszym powstanie na Psiej Górce boisko piłkarskie z trawiastą i podgrzewaną murawą oraz trybunami dla 4 tysięcy widzów. Wybudowane zostanie tam ponadto między innymi mniejsze boisko treningowe ze sztuczną murawą. Będą też zadaszone korty tenisowe oraz ściana treningowa do tenisa ziemnego. Podczas pierwszego etapu prac planowane jest ponadto wzniesienie budynku klubowego, z salą konferencyjną, pomieszczeniami gospodarczymi i szatniami dla piłkarzy" - opowiada o planach zagospodarowania Psiej Górki Zbigniew Zarębski, prezes Kopalni Soli "Wieliczka" SA.


-> czy warto inwestować na nie swoim :?:
No właśnie. A co będzie jak się skończy dzierżawa po 25 latach? A jak kopalnia nie przedłuży dzierżawy ?
Gdyby to była wieczysta dzierżawa to jeszcze rozumiem.

-> po co dwa duże centra sportowe na terenie gminy odległe od siebie o zaledwie 750 metrów :?:
Czy to jest w ogóle logiczne i zasadne pod względem praktycznym i ekonomicznym? Pamiętajmy że obok centrum przy Parku Mickiewicza mają jeszcze powstać boiska w ramach programu "Orlik 2012"

-> co z KS Górnik Wieliczka :?:
Jak wiadomo klub miał być tam przeniesiony. Czy to oznacza że miasto przejmie klub czy może on pozostanie tam gdzie był? A jeśli Górnik będzie grał na stadionie wybudowanym przez gminę to na jakich zasadach finansowych? Właścicielem Górnika przecież jest Kopalnia.

Mam jeszcze inną teorię na ten temat ale pozostawię ją sobie w zapasie. Generalnie nazwałbym ją kryptonimem "ewakuacja" ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
Ostatnio zmieniony przez master7 16-11-2010, 12:43, w całości zmieniany 3 razy  
 
  master771
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 26-07-2008, 07:53   

Za infopw.pl :
Cytat:


Miejski stadion sportowy na Psiej Górce.

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej podjęto 24 lipca uchwałę, dzięki której w Wieliczce może powstać ogólnodostępny miejski stadion. Kompleks sportowy zostałby wybudowany na wydzierżawionej na 25 lat działce, będącej częścią znanej wszystkim Wieliczanom tzw. Psiej Górki, o powierzchni 4,5 ha, stanowiącej własność Skarbu Państwa, a będącej w użytkowaniu wieczystym Kopalni Soli „Wieliczka". Gmina Wieliczka już rozpoczęła starania o pozyskanie na budowę wielofunkcyjnego stadionu środków zewnętrznych.

Szansą jest uruchomienie funduszy na wybudowanie nowych obiektów dla wsparcia Euro 2012. Atutami Wieliczki są: bliskość Krakowa i dobra baza hotelowa. Miasto chciałoby wybudować kompleks sportowy, lecz nie dysponowało odpowiednim terenem. Jednak szansa na pozyskanie dotacji i wybudowanie obiektów, które będą służyć mieszkańcom przez dziesiątki lat może się nie powtórzyć, mówił burmistrz Artur Kozioł. Dzierżawa części terenów Psiej Górki da taką możliwość.
Projekt uchwały jednogłośnie pozytywnie zaopiniowały komisje Budżetu, Mienia i Rozwoju Gospodarczego oraz Oświaty, Kultury i Sportu. Rada Miejska uznała za konieczne powiększenie bazy obiektów infrastruktury sportowej. Gmina nie posiada niezbędnych terenów, więc zawarcie wieloletniej umowy dzierżawy nieruchomości pod budowę stadionu oraz pozyskanie środków zewnętrznych powinno zapewnić rozwiązanie tego problemu.
85 procent kosztów inwestycji, jeśli udałoby się pozyskać dotację, zostałoby sfinansowane ze środków zewnętrznych, tak więc budowa wielofunkcyjnego stadionu kosztowałaby gminę 15 procent, czyli 5 mln.zł. Burmistrz Artur Kozioł poinformował radnych, że nowe zadanie nie wpłynie na realizację wieloletniego planu inwestycyjnego.
Nadzwyczajna sesja odbyła się w podziemiach wielickiej kopalni, w sali konferencyjnej komory Drozdowice. Przybyli na nią także wicemarszałek Wojciech Kozak, starosta Jacek Juszkiewicz, sołtysi, przedstawiciele szeregu instytucji. Obrady prowadził wiceprzewodniczący Wielickiej Rady Miejskiej Adam Panuś.
Radni podjęli uchwałę jednogłośnie.


Zastanawiam się ylko cały czas po co nam ten stadion, czy nie lepiej tam zrobić teren rekreacyjny ( place zabwa, sciezki rowerowe itd ) ? lub coś w tym stylu ? Wszystko Robimy na euro a nic dla mieszkańców, bo kto na codzien będzie z tego korzytsał ?


Zastanawiaja mnie też te atuty "Dobra baza hotelowa" - mamy jednej 4*, jeden 3* i 2 ** oraz pare moteli, czy to jest ta dobra baza, a może chodzi o kraków
_________________
 
     
Grzes
Gość
Wysłany: 07-08-2008, 17:44   

Dlaczego strona urzedu miasta i niektóre media podaly że obie uchwalły na sesji 24.08 podjęte zostały jednogłośnie skoro dwie osoby z rady wstrzymały sie od głosu.

Uchwała pierwsza to moim zdaniem laurka dla Zarębskiego, jeśli chodzi o druga to dziwi mnie fakt że są zakusy aby zlikwidować klub Górnik i nikt z klubu nie protestuje z dzialaczy klubowych czy to są tylko ludzie Zarębskiego.
 
     
solowar
Gość
Wysłany: 07-08-2008, 18:56   

Wszyscy radni którzy brali udział w głosowaniu głosowali za a więc głosowanie było jednogłośne spośród obecnych biorących udział w głosowaniu nikt się nie wstrzymał nikt nie był przeciw.
Natomiast przewodniczący Zarębski i jeden z radnych nie brali udziału w głosowaniu w ogóle jest to dopuszczalne i nie wypacza wyników głosowania jeśli jest wymagane kworum.

Przeniesienie Górnika na psią górkę jako teren miejski, właśnie ma szanse uchronić go przed ewentualna likwidacją możliwą gdyby kopalnia zmieniła przeznaczenie terenów przy szybie Daniłowicza.
 
     
burak
Gość
Wysłany: 07-08-2008, 19:08   

solowar napisał/a:
Wszyscy radni którzy brali udział w głosowaniu głosowali za

Nie wiesz czasem kiedy tą uchwałę zobaczymy?
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-08-2008, 19:11   

Górnika już dawno powinno sie zlikwidować , bo jakim cudem z moich podatków ( dotacja Kopalni ktora jest firma Państwową ) ma być utrzymywany marny klubik bez przyszłości.
_________________
 
     
Tomek73 
MinaPomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 07-08-2008, 19:24   

Bez tych marnych klubików nie było by i tych dużych. Przecież gdzieś się musza rodzić mlode talenty. Wiekszosc pilkarzy z ekstraklasy i 1 ligi wywodzi się z takich własnie małych klubów.
 
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-08-2008, 19:42   

Ale dlaczego za pieniadze państwowej firmy ?
Wiekszość klubów ma prywatnych sponsorów , ale Górnik jest inny.
Czy ktoś zna w ogóle kwoty jakie wydaje kopalnia na KS Górnik.
_________________
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 07-08-2008, 20:33   

Cytat:
Obecnie pomiędzy Kopalnią Soli „Wieliczka” S.A. a Klubem Sportowym „Górnik” Wieliczka została zawarta w dniu 25 kwietnia 2008 r. umowa sponsorska, obowiązująca do końca bieżącego roku. Zawarcie umowy sponsorskiej poprzedzone zostało Uchwałą Rady Nadzorczej nr 11/I/2008 z dnia 12 kwietnia 2008 roku, w której wyraziła ona zgodę na jej podpisanie. Na mocy przedmiotowej umowy Kopalnia zobowiązała się do przekazania klubowi środków finansowych w kwocie 900.000 zł netto, na prowadzenie działalności sportowej, w zakresie określonym w załączonym do umowy Programie działalności sportowej.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Tsubasa Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-08-2008, 22:15   

przemo napisał/a:
Górnika już dawno powinno sie zlikwidować , bo jakim cudem z moich podatków ( dotacja Kopalni ktora jest firma Państwową ) ma być utrzymywany marny klubik bez przyszłości.


te te te... idz sie przewietrz.. ;) w Polsce jest duzo klubow sponsorowanych przez Panstwowe firmy, tak bylo jest i bedzie.. gdyby nie to to masa dzieciakow gonila by bez sensu po ulicach, a tak to moga sie zapisac chociazby na ta pilke nozna.. na szyb regis potrzebne jest 34 mln pln.. wiec to jest w sumie 34 lata "sponsorowania" klubu..

gdyby w koncu powstal stadion i Gornik awansowal wyzej, to mozna wtedy mowic o poszukiwaniach dodatkowych prywatnych sponsorow.. a puki co nie ma co bic piany o te marne 900 tys pln..

przemo i pablo - trzeba bylo kandydowac do rady nadzorczej. wydawalibyscie teraz miliony na szyb regis hehe ;)

a tu jeszcze dla Was:
http://www.sport.pl/pilka...Bundesligi.html
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
pablo 
MinaOsiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-08-2008, 00:04   

Cytat:
w Polsce jest duzo klubow sponsorowanych przez Panstwowe firmy, tak bylo jest i bedzie..

To bardzo niedobrze. Generalnie i tak wystarczająco mojej kasy przepada w czeluściach budżetu naszego kraju :/
Cytat:
na szyb regis potrzebne jest 34 mln pln

teraz, zapewne 3-4 lata temu mniej

Cytat:
a tu jeszcze dla Was:

Jest pewna różnica. Orlen ma tam sieć stacji, chce dotrzeć do klientów, sponsoring jest jedną z metod. Natomiast Wieliczka jest marką samą w sobie i nikt tu nie przyjedzie dla klubu Górnik Wieliczka. Jest to ekonomicznie bezsensowne.

Szkoleniem młodzieży zajmują się gminy lub prywatni sponsorzy, dla zajęcia dzieciaków nie potrzeba aż takich kwot. To wysokie ambicje posiadania drużyny w wysokiej lidze, generuje spore koszty. Większość piłkarzy Górnika nie ma z Wieliczką nic wspólnego. Większość klubów w gminie i powiecie ma znacznie mniejszy budżet, a drzwi dla młodych adeptów stoją otworem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12