Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
12-12-2007, 10:37
Poczta w Wieliczce
Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-05-2007, 20:16   

porownanie milych Pan z TPSA (bezinteresownie trzymaly dla mnie 3 tygodnie ostatniego Liveboxa mimo iz ludzie ciagle o niego dopytywali ;) ) - do tych larw z poczty to lekka przesada :P (chodzi mi o te okienkowe)

na poczcie to sie zmieni jak sie zmieni kadra tam pracujaca.. (choc w okienku do wydawania paczek czasem siedzi taka mila dziewczyna, usmiechnieta, az sie inaczej rozmawia)..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-05-2007, 23:04   

Tsubasa napisał/a:
- do tych larw z poczty to lekka przesada (chodzi mi o te okienkowe)

Dosadne określenie. Wolę mówić o życzliwych i przyjaznych klientowi Paniach i Panu (nie wiem ,czy jeszcze pracuje) z TPSA. Mogę potwierdzić słowa Tsubary - też z ich strony doświadczyłem dużej chęci pomocy.
Miałem problemy z liveboxem - przez 4 tygodnie miła Pani robiła wszystko, aby problem załatwić. Mało tego - każdorazowo byłem powiadamiany telefonicznie o postępach. Nie bała się dzwonić do samej "CENTRALI" - na niej to słowo nie robiło wrażenia.
ACH !!! Gdyby Panie z Poczty choć w minimalnym procencie przejęły praktyki Pań z TPSA - jestem niepoprawnym marzycielem.
A tak na marginesie - pozycja monopolisty na pewno ma duży wpływ na pracę personelu. Ale nie mogę zrozumieć dlaczego pracownicy tego samego monopolisty w innych placówkach zachowują się inaczej.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-05-2007, 08:04   

jerzy.jan napisał/a:
Ale nie mogę zrozumieć dlaczego pracownicy tego samego monopolisty w innych placówkach zachowują się inaczej.

Trzeba mieć świadomość że czasem taki proces od decyzji na górze w szefostwie firmy do zastosowania u szeregowych pracowników może potrwać. Niemniej jednak zmiany w TPSA widać już od jakiegoś czasu.
A to że trafiają się oddziały z niereformowalnymi pracownikami to norma.
W teorii zarządzania nazywają to "oporem przed zmianą".
Dużo pewnie też też zależy od kierownika placówki.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-05-2007, 19:49   

dla mnie wizyta na poczce też jest koszmarem, podobnie jest w innych wielickich urzędach, dalej widać podział urzędnik - petent i czasem nawet mimowoli przemyka przez głowę porównanie do niektórych secen z filmów Barei.
Jeżeli chodzi o konkurencję poczty, to dopóki poczta będzie się otaczać kierownikami i dyrektorami to nic się nie zmieni, a przy odrobinie innowacyjności mogliby zdominować polski rynek przesyłkowy na którym konkurencja nie miałaby szans. Czasem mam wrażenie że poczta i PZPN to ostatnie relikty dawnego systemu.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-05-2007, 11:36   

master7 napisał/a:
Sprawdzałem skrzynkę w sobotę - nic
Wczoraj wyciągnąłem ze skrzynki na listy awizo.
Nie byłoby w tym nic dziwnego, tyle że na tym awizie jest napisane że listonosz był 2 maja :!:
Czary jakieś czy co :?:

[ Dodano: 8 Maj 2007, 11:12 ]
ps. Tak w ogóle zauważyłem że awiza późno przychodzą. Porównuje to po dniu w którym wyciągnąłem awizo, a wiem że przesyłka dawno już poszła.
No i na dodatek jak się okazuje data na awizie nie jest równoważna dacie wrzucenia awiza do skrzynki.


Okazuje się, że to nie koniec historii.
Dzień później (9 maja) odebrałem rano przesyłkę.
Jakie było moje zdziwienie kiedy 10 maja po południu wyciągnąłem powtórne awizo dotyczące tej samej przesyłki ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-05-2007, 21:55   

hmm.. powiem tak są tak naprawdę tylko 3 niemiłe kobiety jedna kierowniczka jedna na okienku paczkowym i jedna na rachunkach! często chodzę na pocztę niestety kadra tam sie zbytnio nie zmieni, listonosze tez ludzie a nie maszyny zapomnieć im też niekiedy wolno! Co do poczty będę się kłócić jak mało kto!!! a ten parking za pocztą to należy do samochodów TPSA! i tylko część do listonoszy, i dla masowych nadawców czy do odbioru większych przesyłek, a tak po za tym dla bezpieczeństwa wydawania odprawy...
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 30-09-2007, 10:45   

Tak macie racje na poczcie są sami nie mili ludzie. Jest taki jeden listonosz z którym non stop sie awanturuje. Jest nie miły antypatczny i wiecznie ma jakies pretensje. Ten listonosz to wogle jakis psychol, ja nie wiem jak mozna takigo typa zatrudnić. Czasem jak sie z nim kłóce to mi sie wydaje ze dojdzie do rękoczynów.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 30-09-2007, 13:57   

oseczka,
Cytat:
ak naprawdę tylko 3 niemiłe kobiety jedna kierowniczka jedna na okienku paczkowym
nie wiem czy myślimy o tej samej pani w okienku paczkowym ale dla mnie to ona nigdy nie była miła co najmniej zawsze się zachowuje jakby jej ktoś za kare kazal pracować dla mnie była niemiła wręcz arogancka i nie chciało jej się podnieść 4 literek z krzesła żeby zobaczyć czy moja paczka przyszła byłam 17:50 paczka miała być od 18 grzecznie poprosiłam czy może sprawdzić ale pani absolutnie nie mogła bo od 18 to przecież nie 17:50. Inne panie bez problemu zawsze patrzą no cóż ... ta jest wyjątkiem
 
     
wicked 
Skarbnik


Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 81
Wysłany: 30-09-2007, 15:38   

ehhh, z pocztą wielicką to jakieś nieporozumienie...
*po pierwsze - moim skromnym zdaniem - poczta powinna byc większa - chodzi mi o gł salę dla klientów - przecież Wieliczka nie jest malutkim miasteczkiem, jest troche tych mieszkańców.
*po drugie - kadra jest niemiła, jak juz wcześniej ktoś napisał .... niech sobie będą kobity niemiłe ale powolne?! kolejka, w której ostatnio stałam poruszała sie żółwim tempem... na poczice straciłam ok45 minut /plus minus 2-3minutki, hehe). dramat. albo powinno byc więcej okienek albo panie powinny szybciej wklepywac wszystkie dane na klawiaturze... pani, któa mnie obsługiwała była super powolna....jak nic z 8 minut, max 10 przy samym okienku... dramta, dramat i jeszcze raz dramat! wstyd, ze wieliczka ma taką małą pocztę i wolną a w dodatku niemiłą obsługę! :zly:
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-09-2007, 15:43   

A u mnie jeszcze na dodatek listonosz zaczął już całkiem "szwankować".
Ostatnio jeden z listów zastałem w skrzynce z 10-dniowym opóźnieniem - tzn data na stemplu poczty w Wieliczce była sprzed 10 dni.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-09-2007, 17:17   

agga,
czy ta pani to gruba ciemno wlosa osoba?:>

wicked,
po to są robione odziały :/ ale co zrobić jeśli za około 700 zl ktoś chce tak harować? dużo osób odchodzi a ani przyjęć i ani podwyżek brak
po 2 niestety dyrekcja w Krakowie opóźnia się z wysłaniem programu do naszych czytników które są przy okienkach :/ a raczej zdaniem pracowników pani naczelnik nie wysyła żądnych pism o to by taki program przysłali a program sam nie przyjdzie :/

master7,
a ja Ci powiem tyle na ekspedycji pracuje 4 osoby (2 rano 2 popołudniu) i zadaniem tych 2 osób jest rozliczenie listów, paczek przyjęcie odprawy rozdzielenie listów wydanie w rejon tego wszystkiego wpisanie rent i przesyłek poleconych innych przekazów pocztowych dodatkowo muszą przyjąć z oddziałów to wszystko i też zapisać rozchód tego no i prywatni przewoźnicy (od paczek) którzy się też u nich rozliczają :/ ...

i powiem wam że i tak dużo się odkorkowało bo już masowi nadawcy (tzn Ci co nadają np z sądu, prokuratury, gazowni) są w osobnym okienku obsługiwani na tyłach
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 30-09-2007, 17:52   

oseczka, tak chyba mówimy o tej samej pani
_________________
Pozdrawiam
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 01-10-2007, 11:44   

Ludzie, przecież w Wieliczce mamy dwie agencje pocztowe - ul.Kilińskiego oraz ul.Niepołomska - /o tylu wiem, może jest więcej ???/.

Agencje pocztowe wykonują na ogół podstawowe usługi nadawcze /listy, paczki, wpłaty/ a panie w okienkach siedzą i się potwornie nudzą bo nie mają klientów !!!
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-10-2007, 13:38   

Sid, jeszcze na Kościuszki w bloku masz i z boku strażnicy w Trąbkach :P
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-10-2007, 13:47   

Agencje pocztowe nie wydają przesyłek awizowanych,
a nawet gdyby tak było to problem dotyczy obsługi klientów
na poczcie głównej ;) w Wieliczce i to należy zmienić.
Dyskusja na to wskazuje!.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17