Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
30-08-2012, 13:15
Policja w Wieliczce cz. I

Policja w Wieliczce działa:
Świetnie
11%
 11%  [ 2 ]
Dobrze
52%
 52%  [ 9 ]
Raczej źle
11%
 11%  [ 2 ]
Beznadziejnie
23%
 23%  [ 4 ]
Trudno powiedzieć
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
Cop
SztolniaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 153
Wysłany: 10-06-2007, 19:11   

Witam
Nic nie wiem o tym co piszesz , nie słyszałem o ofercie utworzenia w tym miejscu lokalu policyjnego . Domyślam sie , że to bardzo mały budynek / w komendzie pracuje u nas około 100 osób / , na Jedynaka nam jest ciasno już , a jaki duży budynek . Osobiście jestem przeciwny takim "punktom przyjęć obywateli ", to miejsca gdzie przyjdzie ktoś raz , może dwa razy w tygodniu z obywateli i jeszcze odejdzie z kwitkiem , bo wiele spraw można tylko załatwić w komendzie , czasami potrzebne jest wystawienie zaświadczenia , wprowadzenie czegoś szybko z sytem policyjny , np, rzeczy utraconej , w takich punktach jet to niewykonalne , pewnie gdybyśmy cierpieli na nadmiar policjantów , to czemu nie , ale jest jak jest i nie ma co delegować ludzi do dyżurów , w czasie których , jeżeli nikt nie przyjdzie , to policjant spędza czas bezproduktywnie .
Co do pytań jak szybko może radiowóz dotrzeć z Jedynaka , już pisałem , radiowozy nie czekają w komendzie na wezwanie , zawsze są w terenie , jadą z punktu w którym w danej chwili sie znajdują , więc jak są blisko , to dojadą szybko , a jak jest radiowóz np w Jankówce , to wiadomo czas dojazdu dłuższy .
Prosze Was , nie piszcie , że policjanci pytali o złapanie przestępcy , jak dzwoniliście , czy , że nie przyjechali , czy po tygodniu umorzyli , czy wogóle wyrzucili dokumenty do kosza , zwyczajnie kłamiecie , albo przekręcacie to o czym zgłaszaliście . jako ciekawostka posłuże sie np. wybiciem szyby , zgłasza obywatel , że wybito szybe w jego oknie , dyzurny pierwsze pyta , gdzie , kiedy , jakie postwały straty - w jakiej kwocie / jest to istotne , ponieważ do 250 zł , to wykroczenie , powyżej przesteptwo / , potem zadaje to najistotniejsze pytanie - czy obywatel będzie składał wniosek o ściganie sprawcy , dlaczego ? ano jest to czyn ścigany tylko i wyłącznie na wniosek osoby pokrzywdzonej , dlatego jeżeli takiego wniosku osoba nie składa , to nie ma sprawy , nikt faktycznie nie przyjedzie , policja umyje ręce . Zmierzam do tego , że czasami obywatel nie rozumie tłumaczenia dyżurnego , a potem sie dziwi ,że nic sie nie dzieje w sprawie , może tu czasami tkwi błąd , że dyżurni żle tłumaczą , mętnie i niezrozumiale dla zwykłego obywatela . To oczywiście czcze domysły .
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Cop 11-06-2007, 11:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
miki
Gość
Wysłany: 10-06-2007, 20:02   

Hutnik Kraków- Górnik Wieliczka 4:0, nie dla nas więc II Liga. Gdyby wygrali, to już by nasza wielicka policja musiała zamieszkac na stadionie i porządku pilnować!
Wiem, że zajmuje im to sporo czasu i to dla całego niemal stanu etatowego. I tak się dzieje przez cały sezon! Mniej meczyków ,wiecej czasu na merytoryczną robotę!
Pozdrawiam wszystkich.
 
     
gebet
Siuda Baba


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 58
Wysłany: 11-06-2007, 08:50   

COP napisał:
A w dwóch słowach ustosunkuje sie do tego co PANI pisze , przypominam , że KAŻDY obywatel ma prawo do złożenia zawiadomienia o wykroczeniu , oraz złożenia zeznań w charakkterze świadka , a to w sprawie XXX psa sąsiada , wysypywania śmieci , spożywania alkoholu w miejscu publicznym itd , zapewniam sporządzimy wniosek o ukaranie , dodam tylko , że każdy obywatel również ma prawo do samodzielnego sporządzenia takiego w niosku , ale my już to zrobimy .


Mam pytanie jak obywatel może sporządzić taki wniosek i gdzie w jakiej formie go dostarczyć. Z soboty na dziedziele syn Pana Zarebskiego z kolegami od ok 4 do 8 rano wyśpiewywali mi pod oknem "białego miśa" popijajac piwo. Picie piwa pod blokiem uważam za picie alkoholu w miejscu publicznym, śpiewy nawet o godzinie 6 za zakłucanie spokoju.
Skoro już mowa o miejscach do których zagląda patrol to właśnie okolice nocnego sklepu monopolowego nieopodal petli 104. Ponieważ blisko jest do sklepu i jest gdzie usiąść (schody na zapleczach sklepów) wspaniale spędza się tam czas pijac spiewając i spędza się tym samym sen z powiek mieszkańcom bloku.
 
     
Cop
SztolniaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 153
Wysłany: 11-06-2007, 09:49   

Witam
Co do samodzielnego wniosku o ukaranie , kierujemy go w formie pisma do Sądu Rejonowego Wydział Karny w Wiekliczce ul, Janińska 25, w przedmiotowym pismie piszemy , że : "wnoszę o ukaranie .../imie nazwisko zamieszkały , lat / za to , że w dniu / takim i takim o godzinie / , w miejscowości Wieliczka na oś, np, W.Pola zakłócał mi spoczynek nocny krzycząc i śpiewając , co stanowi wykroczenie . Podajemy świadków lub też nie , oczywiście bezwzględnie koniecznym jest podanie własnego imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania .
Popieram "Mastera" , dokumentacja foto lub wizualna mile widziana przez sąd , nie wspomne , że i ja chętnie popatrzyłbym w necie jak sie bawią latorośle naszych notabli, ha ha ha .
Pamiętajcie prosze jeszcze o jednym , zakłocenie ciszy nocnej , czy wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym , to wykroczenie tkz, skutkowe , czyli zachowanie , lub krzyki muszą komuś przeszkadzać , inaczej mówiąć , musi być zgłaszający do takiej interwencji , żeby delikwenta można byłu ukarać , bo goście którzy wyją w nocy nie mogą zakłocić spoczynku nocnego .....policjantowi , dlatego jeżeli jest to zgłoszenie anonimowe , to niestety , możemy tylko ich uciszć , kazać sie rozejśc , lub karać za inne wykroczenie jeżeli takowe ujawnimy .
Pozdrawiam
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-06-2007, 10:48   

Temat został podzielony.

Odnośnie Straży miejskiej zapraszam tutaj:
http://www.wieliczka24.in...iczce-vt316.htm

Sonda została zresetowana bo trudno było powiedzieć, kto co ocenia.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 11-06-2007, 18:09   

Cop napisał/a:
Witam
goście którzy wyją w nocy nie mogą zakłocić spoczynku nocnego .....policjantowi , dlatego jeżeli jest to zgłoszenie anonimowe , to niestety , możemy tylko ich uciszć , kazać sie rozejśc , lub karać za inne wykroczenie jeżeli takowe ujawnimy .
Pozdrawiam


Witam w jaki sposób odbywa się to uciszanie ?
rozumiem że jak nikomu nie przeszkadza czyjeś wycie to możecie mu naskoczyć ?
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 11-06-2007, 19:11   

Nie tak do końca...nie wierzę aby przy okazji "przysłowiowego" wycia nie nastąpiło popełnienie szeregu innych wykroczeń...parafrazując..."dajcie mi człowieka a znajdę na niego wykroczenie"... :)
Wracając do sedna...
Cytat:
Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.

Słowo komentarza...
Cytat:
"Zakłócenie spoczynku nocnego polega na uniemożliwieniu, przynajmniej jednej osobie, odpoczęcia w ciszy, która obowiązuje od godz. 22.00 do 6.00, przy czym odpoczynek ten nie musi przejawiać się w formie snu. Może on polegać np. na czytaniu książek itp. Czas odpoczynku nocnego może być unormowany inaczej przez uprawniony do tego organ, np. przez zarząd spółdzielni mieszkaniowej itp.

Generalnie jest to wykroczenie skutkowe i musi dotyczyć chodź jednej konkretnej imiennie osoby...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Cop
SztolniaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 153
Wysłany: 11-06-2007, 19:33   

Co do uciszania .....
Policja ma prawo do stosowania środków przymusu bezpośredniego w przypadku nie stosowania sie do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza , a nakazywanych prawem i tak np. :

Pałka służbowa może być stosowana w razie:

1) odpierania czynnej napaści,

2) pokonywania czynnego oporu,

3) przeciwdziałania niszczeniu mienia.

2. Nie wolno stosować pałki służbowej wobec osób stawiających bierny opór, chyba że zastosowanie siły fizycznej okazało się bezskuteczne.

Więc może sie okazać , że panowie podczas libacji , niszczą mienie .... :)
Pozdrawiam
 
     
kasia 
Solanka


Osiedle: centrum
Wiek: 53
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 45
Wysłany: 11-06-2007, 22:18   

Dziś znowu widziałam przy ul.Zamkowej pieszo policjanta z psiaczkiem :one: !! Bardzo miły widok i napewno robi wrażenie , choć powiem szczerze zastanawiam się jak zareagowały by instytucje ochrony nad zwierzętami {mnie było żal}widząc zdyszanego psa chodzącego pieszo w tak wysokich temperaturach jakie są ostatnio i zapewne jeszcze będą !! Czy odwiedzajacy forum policjanci mogli by napisać czy są jakieś przepisy regulujace ich pracę ??
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 11-06-2007, 23:53   

Nie ma problemu...akt prawny regulujący to zagadnienie...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Cop
SztolniaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 153
Wysłany: 12-06-2007, 09:00   

Dodam tylko , że pies , to jedno , a ....policjant ? Zapewniam , że nie mamy klimatyzowanych kombinezonów , szczególnie przewodnicy psów służbowych którzy chodzą w czarnych ciuchach mają ciekawie . A o pieski dbamy dbamy , spokojnie , nawet bardziej niż przewiduje to rozporządzenie .
A apropo , pewnie nie wszyscy wiedzą , pieski w komendzie mamy 4
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-06-2007, 09:06   

Cytat:
A apropo , pewnie nie wszyscy wiedzą , pieski w komendzie mamy 4


I chyba dobrze. Taki piesek to chyba lepszy "straszak" niż pałka ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Cop
SztolniaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 153
Wysłany: 12-06-2007, 09:16   

To prawda , pies nie dość , że robi wrażenie , to jeszcze naprawde potrafi atakować i sprawić ból atakowanemu nawet jak jest w kagańcu . Czasami organizujemy pokazy sprawności naszych piesków na odbywających sie w okolicy piknikach , jak bedziemy taki planować , nie omieszkam powiadomić forumowiczów .
Pozdrawiam
 
     
kasia 
Solanka


Osiedle: centrum
Wiek: 53
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 45
Wysłany: 12-06-2007, 13:09   

Dziękuje za odpowiedz !! Zapytałam dlatego iż dla mojego psa który jest mniejszy przejście w taka pogodę na plac targowy {ok 150m} to nielada wyczyn a po powrocie leży do wieczora bez życia !! Ok 7 miesięcy temu mój znajomy miał przykre zdarzenie jakim jest włamanie i tam również pojawił się piesek , jestem ciekawa czy to te same pieski co chodzą po naszych ulicach .Bo to naprawdę wyczyn z ich strony gdzie po wysiłku związanym z pracą na ulicy są jeszcze w stanie pracować nosem.Chyba że są to inne psy co było by logiczne{przynajmniej tak mi się wydaje} :D gdyż pies do pracy węchowej powiniem być wypoczęty aby miało to przynosić jakieś efekty!!
 
     
kasia 
Solanka


Osiedle: centrum
Wiek: 53
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 45
Wysłany: 12-06-2007, 13:28   

Jeżeli będziecie Państwo organizować wszelkiego rodzaju pokazy takich psów to jeżeli jest taka możliwość opublikujcie to publicznie lub chociaż na forum bo jest to zawsze jakiś prestiż oraz pokazanie ich umiejętności.Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14